Skocz do zawartości

Ajax Amsterdam


Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem dodać bardzo wielu zawodników, którzy odeszli z Ajaxu do innego klubu za kasą i przez debilizm zarządu. Zlatan Ibrahimovic, Nourdin Boukhari, Steven Pienaar, Mido, Pasanen, Grygera - tak by szło wymieniać długo. A wszystko to w okresie od 2005 roku :|

 

Polityka transferowa Realu od kilku lat również nie należy do najbardziej udanych (moim zdaniem), czego efekty zbierane były i są choćby obecnie.

Z Lyonem to też niekoniecznie tak - oni po prostu mieli już następców w momencie sprzedaży tych kilku czołowych graczy, więc nie destabilizowało to drużyny.

Poza tym jak sam doskonale zdajesz sobie sprawę - osiągnięcie sukcesu to wypadkowa kilku czynników, nie tylko zebrania "mocnej paki". Sam kilkukrotnie mówiłeś o np. nietrafionej obsadzie trenerskiej. Dodaj do tego chęć odejścia piłkarzy, z różnych powodów i Ajax jest w punkcie, w którym jest, trzeba mieć nadzieję, że uda się im odbić, bo to chyba jeden z nielicznych czołowych klubów swojego kraju w Europie, który powszechnie budzi pozytywne reakcje.

Tyle, że Real i Lyon nie wypadli z czołówki nawet poprzez gorsze transfery czy pozbywanie się zawodników. Ajax natomiast całkowicie wypadł nawet z walki o mistrzostwo Holandii. Od 1999 roku klub zdobył tylko 2 razy mistrzostwo.

A co do mocnej paki to z wymienionych zawodników naprawdę można by zrobić team nie do pokonania w przypadku gdyby prowadził ich klasowy trener pokroju Rijkaarda.

Odnośnik do komentarza
Więc ile jest warty waszym zdaniem? Nie ma takiej renomy jak Robinho, Berbatov by płacić za niego po 30-40 mln euro.

 

Na pewno nie mniej niż 30 milionów euro. Oddawać za jakieś śmieszne 20 milionów najlepszego strzelca i prawdopodobnie najlepszego gracza drużyny to kpina. Choć z drugiej strony to może lepiej, bo i tak ta kasa zostanie zmarnowana jakiś śmiesznych piłkarzy, jak to jest od kilku lat. W ogóle to takie transfery to robi się przed sezonem, a nie w trakcie :roll:.

 

Zdaje sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach przywiązanie do barw to tylko wymysł romantyków, natomiast to, co się dzieje w Ajaxie, przechodzi ludzkie pojęcie. Wystarczy pierwszy lepszy zespół, który pomacha banknotami przed nosem, a 3/4 składu Ajaxu pewnie poleciałoby z jęzorem na wierzchu (nie mówie tu o transferze do WIELKIEGO Realu akurat). Niemal sami najemnicy grają w Amsterdamie.

Odnośnik do komentarza
Niemal sami najemnicy grają w Amsterdamie.

Niekoniecznie. Bo Heitinga chciał zostać w klubie ale zarząd wolał go sprzedać. Stekelenburg też cały czas identyfikuje się z kibicami i klubem. Sprzedajne... ekhm wiecie co to Zlatan, Grygera, Pienaar, Hunter, Mido, Babel... O transferach Nigela de Jonga czy vd Vaarta szkoda się wypowiadać - klub nie chciał im dać podwyżek mimo iż chcieli grać dla Ajaxu.

Odnośnik do komentarza

Dlatego napisałem niemal ;]. I wiadomo, że trochę hiperbolizuje.

 

A co do Huntelaara nie byłbym aż tak surowy, bo jakoś za bardzo nie jęczał grając w Ajaxie, nie robił z siebie pokrzywdzonej panienki, która płaczęe, bo chce gdzieś indziej iść, choć nie ukrywał, że Amsterdam to nie jest szczyt jego marzeń. Pewny jestem, że gdyby nie ten gówniany zarząd, to grałby przynajmniej do końca sezonu.

 

30 milionów to on był wart latem, teraz mamy maciupki kryzysik i spadek cen o 1/3 jest jak najbardziej uzasadniony.

 

gościa nie kupował zespół, dla którego 30 milionów to pół budżetu, a Real Madryt. Oczywiście, oni też pewnie już tak nie rzucają pieniędzmi, ale mówimy tu o piłkarzu, który może być kluczowym napastnikiem, więc już nie przesadzajmy, na takie coś powinna być kasa. Ale jak wiadomo zarząd Ajaxu pewnie sprzedałby go i za 10 milionów, jakby sie lepiej potargowali Hiszpanie.

Odnośnik do komentarza
A co do Huntelaara nie byłbym aż tak surowy, bo jakoś za bardzo nie jęczał grając w Ajaxie, nie robił z siebie pokrzywdzonej panienki, która płaczęe, bo chce gdzieś indziej iść, choć nie ukrywał, że Amsterdam to nie jest szczyt jego marzeń. Pewny jestem, że gdyby nie ten gówniany zarząd, to grałby przynajmniej do końca sezonu.

Hunter już przed Euro był myślami w Barcelonie czy innym Realu ale jakoś dał się przekonać by został. Teraz jednak sprzedano go ot ręki a wtedy van Basten prosił zarząd by zostawili go. W sumie to kim ten trener ma zdobyć mistrza? :/ Suarezem w ataku? :/ Przecież ten chłop na szpicy to dno i 15 metrów mułu. Jako skrzydłowy jest bardzo dobry ale nie jako 9.

Odnośnik do komentarza
Ajax to wystarczająco sławny klub i mówienie, że przejście do "sławnego Realu" to jakiś zaszczyt jest śmieszne.

 

Pena zgoda, że Ajax to też wielki klub przez jago historię ale fakty są takie, że teraz popadli w przeciętność i to od dłuższego czasu i nie mogą sobie dać rady. Real w ostatnich dwóch latach wygrał 2 razy mistrzostwo, a Ajax nic nie wywalczył. Realowi w LM idzie raczek kiepsko ale zawsze w tej 1/16 jest. A Ajax nie może już od paru sezonów się przebić do niej. Nie ma co się dziwić Huntelaarowi, że odszedł a nie czekał na to aż Ajax odbuduje swoją potęgę. Bo żadnej gwarancji na to nie ma. Gdyby Ajax miał takich piłkarzy jak piszesz teraz w składzie może by nie odchodził, a tak nie może sobie marnować kariery i czekać może Ajax się podniesie z dołka.

 

Popatrz sobie na ostatnie lata jakich zawodników wypromował Ajax - gdyby nie odeszli spokojnie mogliby się bić nawet o zwycięstwo w LM. Nigel De Jong, van der Vaart, Sneijder, Heitinga, Huntelaar, Maxwell, Trabelsi, Maduro, Babel - to tylko Ci najistotniejsi. Gdyby dołączyć do nich Stekelenburga, Suareza, Sulejmaniego, Lindgrena i Siema de Jonga to byłby skład, który spokojnie powinien wygrać ligę i z powodzeniem radzić sobie w pucharach.

 

Wszyscy by odeszli i może by walczyli z powodzeniem w pucharach ale przy transferze do Realu, Barcelony, ManU itd też mają szanse na powodzenie w pucharach i do tego mają szansę zarabiać znacznie wiecej.

 

Ajax to firma wcale nie gorsza od jakiegoś Realu - tyle, że Ajax ma idiotyczną politykę transferową. Jakoś Lyon potrafił stworzyć potęgę w słabszej lidze i potrafił skutecznie blokować transfery swoich najlepszych graczy.

 

Ma taką politykę transferową na jaką ją stać. Nie ma tyle pieniędzy by dorównać ofertom z tych najlepiej płatnych lig i piłkarze też myślą o sobie i jeżeli ktoś im płaci zdecydowanie więcej to trudno oczekiwać, że zostanie. Lyon też nie bardzo potrafi zatrzymać swoje gwiazdy. Odeszli Essien, Diarra i jeszcze paru innych, którzy byli gwiazdami. Mówi się już też o odejściu Benzemy w kolejnym okienku letnim, więc tak kolorowo nie jest. Różnica jest w tym ile Lyon zarobił na tych transferach. Bo za Essiena i Diarrę dostali gdzieś koło 40 mln euro a to całkiem sporo. Ale żeby tyle zawołać sobie za piłkarza musi udowodnić że potrafi grać na najwyższym poziomie w LM. Lyon miał wtedy bardzo dobry okres i dlatego tyle aż wyciągnęli.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Kto oglądał wczorajszy mecz z Heraclesem wie jak czujemy się my - fani Ajaxu... Takiego przekrętu jak w tym meczu dawno nie widziałem. Po kolei. Ajax przegrywał po fatalnej grze w 1. połowie 0:2 ale po zmianie stron zdołali doprowadzić do 2:2 i kiedy w 94. minucie Suarez zdobył prawidłową bramkę wydawało się, że 3. punkty zostaną w Amsterdamie. Niestety idiota liniowy podniósł chorągiewkę dopatrując się pozycji spalonej strzelca gola. Niestety nie znalazłem jeszcze nigdzie skrótu z tego meczu więc postaram się opisać sytuację. Sulajmani oddaje strzał z lewej strony, bramkarz Almelo paruje piłkę do której dopada Suarez i pakuje ją do pustej bramki. W momencie oddania strzału przez Sulejmaniego Urugwajczyk (Suarez) stoi przed bramkarzem i jednym obrońcą Heraclesa, dobija piłkę - sędzia gwiżdże spalony... Tak zdenerwowanego van Bastena jak po tym meczu jeszcze nie widziałem. Na konferencji prasowej powiedział:Zgłosimy to. Właśnie widziałem powtórkę i gol powinien być uznany. To był bardzo ważny mecz dla nas. Takiego czegoś nie można akceptować. Skoro ja po dziesięciu sekundach widziałem powtórkę i mogłem ocenić czy spalony był, czy go nie było, to tak samo szybko może zdecydować sędzia techniczny. Musimy dbać o czystość gry.

 

Kto widział mecz i powtórki powie bez zastanowienia - skandal.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj oglądałem mecz Ajaxu i gospodarze byli tą pokrzywdzoną stroną - bramka w ostatnich minutach powinna być bramka. Dzięki temu AZ ucieka i zmniejszają się szanse na majstra.

 

Odnośnie napastników - Sulejmani jakoś nie pokazał się dobrze przy Heraclesie, Suarez? potrafi strzelać bramki, ale niektóre sytuacje bramkowe partaczy katastrofalnie. Nie wiem co dalej w takiej sytuacji zrobi van Basten, jest niby Cvitanich i młody Manucharyan (coś takiego), ale Huntelaara ot tak nie da się zastąpić.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście mecz oglądałem. Ajax to ostatnio drużyna bez wyrazu, której brakuje rozgrywającego. Gramy skrzydłami bez polotu, bezsensowne wrzutki na Cvitanicha. Gdyby Heracles nie opadł z sił nic byśmy nie wyczarowali - udało się zremisować chociaż powinniśmy wygrać. Sędzia boczny odwalił rotfla stulecia :| Skrót TUTAJ ale najlepiej i tak przewinąć na ostatnią akcje meczu. Szkoda..

Odnośnik do komentarza

Ja również oglądałem ten mecz no i nie ma wątpliwości, że Ajax został okradziony przez pana z chorągiewką.

 

Wracając do polityki Ajaxu to uważam, że jest tragiczna. Czy pieniądze za graczy, których wymienił Icon znikły? A jaki to my wielki transfer do klubu zrobilismy? Luque? Aisstati? Czy Sulejmani za poand 20 baniek (chyba najbardziej przeplacony transfer w historii klubu)? Mysle, że ciężko znaleźć gorzej zarządzany klub.

 

A mam do Was takie pytanie, z jakiej sotrny korzystacie w celu znalezienia newsow o Ajaxsie? Bo po updaku AjaxPoland.com nie za bardzo mogę się gdzieś przerzucić.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W całym tym syfie, który ostatnio ma miejsce w Ajaksie jest w końcu jakiś pozytyw - awansowaliśmy do 1/8 pucharu UEFA po wyeliminowaniu faworyzowanej Fiorentiny :) wprawdzie gola dającego awans zdobył Leonardo dopiero w 88. minucie ale należy się cieszyć bo ostatnio z Ajaksem było cienko. Teraz czeka nas mecz z Marsylią, która dziś pokonała po karnych Twente czyli drużynę prezentującą zbliżony poziom do Ajaksu więc są szanse na awans.

Odnośnik do komentarza

O lidze w tym roku możemy zapomnieć. Nie ma szans dogonić AZ. To już wszystko jedno czy Ajax zajmie 2 czy 5 miejsce i tak czekają nas baraże o Ligę Mistrzów. Van Basten powinien się skupić na pucharze UEFA i coś zdziałać w tej kwestii bo pokonanie Marsylii jest w naszym zasięgu a reszta rywali wcale tak bardzo nie jest silniejsza od Ajaksu więc można spróbować powalczyć o sukces.

 

Dziś wygraliśmy 2:0 z Utrechtem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Porażka 0:4 ze Spartą Rotterdam wieńczy dzieło... Twente wicemistrzem, AZ mistrzem a Ajax nie może być nadal pewny 3. miejsca bo w ostatniej kolejce gramy z Twente a PSV ma do nas tylko 3. punkty straty. Tak tragicznego sezonu się nie spodziewałem. Van Basten zafundował nam powtórkę z Woutersa i Westerhofa :| tak wszyscy psioczyli na Koemana ale on przynajmniej zrobił dwa mistrzostwa i potrafił przekonać zarząd aby nie wyprzedawać połowy składu... Od zwolnienia go w Ajaksie dzieje się tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...