Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam duży problem z błędem "array access out of bounds". Gdy zainstalowałem FM'a, nie miałem żadnych problemów, ale obecnie jakoś bardzo często mi zaczął wyskakiwać (w meczu potrafił czasami i 30 razy, jeden po drugim). Od czego to zależy?

 

Na pewno chodzi o któryś z dodatków jaki wrzuciłeś (koszulki, bandy, piłki, bramki - cokolwiek). Spróbuj usuwać z folderu gry po kolei, wtedy będziesz wiedział o który chodzi. A poza tym, w tym komunikacie masz określone, o co dokładnie chodzi. Ja nie jestem pewien jak to czytać, ale zamieść dokładnie cały komunikat to ktoś na pewno Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza

Z tym, że to jest cały komunikat!

Nagle wywala błąd "Array access out of bounds" i poza nim mam tylko "OK" do wciśnięcia. Oczywiście po daniu na "OK" gra działa dalej bez żadnych problemów.

 

Z dodatków graficznych to mam tylko dwa: flagi i herby. Pamiętam, że z logosami kilku klubów miałem problem, ale olałem to, bo te były niszowe :P Usunę i dam znać, czy coś się zmieniło.

 

EDIT:

Ok, zrobiłem to i wychodzi na to, że błąd tkwi gdzie indziej.

 

http://www.bankfotek.pl/image/738350.jpeg - skrin z błędem. Nagle go wywala i tyle. Po wyłączeniu gra działa dalej.

Odnośnik do komentarza

Zaczynajac gre mamy mozliwosc wybrania "grywalna", lub "tylko podglad".. Biorac kilka lig, zaznaczajac"grywalna", mamy ogromny wybor kupna zawodnikow z innych lig (ktore wczesniej mamy jako "grywalne"), a "tylko podglad"?? co to wogole daje??...

To zeby miec duzy wybor zawodnikow do zakupu trzeba wybrac chyba z 20 lig jako grywalne... a szybkosc komputera wtedy mega niska...

Mozna odblokowac tych zawodnikow "na szaro" w jakis inny sposob?? zeby pokazywalo ich atryubty i mozna bylo ich kupic??

Odnośnik do komentarza

Z tym, że to jest cały komunikat!

Nagle wywala błąd "Array access out of bounds" i poza nim mam tylko "OK" do wciśnięcia. Oczywiście po daniu na "OK" gra działa dalej bez żadnych problemów.

 

Z dodatków graficznych to mam tylko dwa: flagi i herby. Pamiętam, że z logosami kilku klubów miałem problem, ale olałem to, bo te były niszowe :P Usunę i dam znać, czy coś się zmieniło.

 

EDIT:

Ok, zrobiłem to i wychodzi na to, że błąd tkwi gdzie indziej.

 

http://www.bankfotek.pl/image/738350.jpeg - skrin z błędem. Nagle go wywala i tyle. Po wyłączeniu gra działa dalej.

Hmm...a masz włączone "uaktywnij hiperłącza"? Jeśli tak, to wyłącz to. Wyczytałem też, że ma to związek z błędnymi bazami danych. Jeśli używasz jakichś dodatków "fanowskich" to może powodować ten błąd.

Odnośnik do komentarza

Heh, już myślałem, że napiszę, że problem nieakualny, ale dupa - w jednej akcji znowu wyskoczył błąd i to dwa razy z rzędu :P

 

Hmm...a masz włączone "uaktywnij hiperłącza"? Jeśli tak, to wyłącz to. Wyczytałem też, że ma to związek z błędnymi bazami danych. Jeśli używasz jakichś dodatków "fanowskich" to może powodować ten błąd.

 

Używałem, bo tak było domyślnie ustawione. Z dodatków fanowskim mam chyba jedynie nowe kontuzje :-k

No nic, zobaczę i dam znać, czy pomogło.

Odnośnik do komentarza

Używałem, bo tak było domyślnie ustawione. Z dodatków fanowskim mam chyba jedynie nowe kontuzje :-k

No nic, zobaczę i dam znać, czy pomogło.

 

Taki komunikat pojawia mi się dość rzadko podczas proponowania kontraktu graczowi/trenerowi - oczywiście wtedy nie da się już tego zrobić, ale wystarczy puścić grę do przodu i wszystko zaczyna działać jak powinno. Spotykałem się w każdej wersji FM z tym.

Natomiast takie nagminne wyskakiwanie tego komunikatu zaobserwowałem raz w FM 2008(ostatnia łatka, żadnych dodatków poza nią). Nie występowało w aż takiej ilości jak u Ciebie, ale było równie denerwujące. Wpadłem więc na pomysł, żeby przeinstalować grę i to nie było zbyt dobrym pomysłem, ponieważ zapis już się nigdy nie wczytał. Także jak możesz to skorzystaj z jakiejś kopii, kiedy błędu jeszcze nie było, może się nie pojawi po prostu.

Odnośnik do komentarza

O co chodzi z harmonią w drużynie? Od czego ona zależy? Jak sprawdzić czy jest zachowana? Jak ją poprawić, żeby gracze się nie denerwowali?

 

O co chodzi z tymi przejęciami drużyny. Już 2 razy ktoś podchodził pod zakup mojego klubu i za każdym razem miałem embargo na transfery w okienku transferowym. Tak się nie da grać. Oczywiście z przejęcia nic nie wyszło.

Odnośnik do komentarza

O co chodzi z harmonią w drużynie? Od czego ona zależy? Jak sprawdzić czy jest zachowana? Jak ją poprawić, żeby gracze się nie denerwowali?

 

O co chodzi z tymi przejęciami drużyny. Już 2 razy ktoś podchodził pod zakup mojego klubu i za każdym razem miałem embargo na transfery w okienku transferowym. Tak się nie da grać. Oczywiście z przejęcia nic nie wyszło.

1) Ja sobie z tym radziłęm jedynie przez zaproponowanie nowego kontraktu. Problem znikał od ręki.

2) Chodzi o przejęcie drużyny, po prostu. Są negocjacje, jeśli dojdą do porozumienia, to nowy właściciel sypnie Ci groszem. Ale dopóki się nie dogadają, to nie możesz przeprowadzać transakcji kupna, bo pieniądze są jedną z kart przetargowych dla zarządu. Musisz czekać.

Odnośnik do komentarza

1) Ja sobie z tym radziłęm jedynie przez zaproponowanie nowego kontraktu. Problem znikał od ręki.

2) Chodzi o przejęcie drużyny, po prostu. Są negocjacje, jeśli dojdą do porozumienia, to nowy właściciel sypnie Ci groszem. Ale dopóki się nie dogadają, to nie możesz przeprowadzać transakcji kupna, bo pieniądze są jedną z kart przetargowych dla zarządu. Musisz czekać.

 

A istnieje coś takiego jak poziom harmonii zespołu? Gdzieś na forum SI czytałem, że ktoś ma poziom harmonii 88%. Można gdzieś to sprawdzić?

 

No i szkoda, że zarząd nie daje jakiegoś ostatecznego terminu, żeby człowiek w przybliżeniu wiedział ile takie embargo będzie trwało.

Odnośnik do komentarza

Heh, już myślałem, że napiszę, że problem nieakualny, ale dupa - w jednej akcji znowu wyskoczył błąd i to dwa razy z rzędu :P

 

Hmm...a masz włączone "uaktywnij hiperłącza"? Jeśli tak, to wyłącz to. Wyczytałem też, że ma to związek z błędnymi bazami danych. Jeśli używasz jakichś dodatków "fanowskich" to może powodować ten błąd.

 

Używałem, bo tak było domyślnie ustawione. Z dodatków fanowskim mam chyba jedynie nowe kontuzje :-k

No nic, zobaczę i dam znać, czy pomogło.

A może używasz alternatywnych komentarzy meczowych. Ja miałem podobny problem jak zacząłem używać tego dodatku.

Odnośnik do komentarza

A istnieje coś takiego jak poziom harmonii zespołu? Gdzieś na forum SI czytałem, że ktoś ma poziom harmonii 88%. Można gdzieś to sprawdzić?

 

No i szkoda, że zarząd nie daje jakiegoś ostatecznego terminu, żeby człowiek w przybliżeniu wiedział ile takie embargo będzie trwało.

Na SI pewnie chodziło o atmosferę w zespole. Sprawdzisz to w Siedziba zarządu -> Zaufanie -> Inne. Po najechaniu na pasek będzie wyrażone w procentach.

A co do terminu - w rzeczywistości również nie wiesz, kiedy to się stanie dokładnie, wiesz tylko, że rozmowy są prowadzone i jak mniej więcej przebiegają.

Odnośnik do komentarza

1.ma ktos logopack do ligi francuskiej cfa i niższej?? jezeli tak to proszę o linka. z gory thx

 

2. Witam, mam do was pewne pytanie :

 

Gdy prowadzicie reprezentację danego kraju to wybieracie się na mecze niektórych zawodników czy kadrę kompletujecie na podstawie statystyk klubowych ??? - ja najczesciej na podstawie listy i wartosci zawodnika (im wyzsza cena tym wiekszy % prawdopodobienstwa ze wezme go na mecz repry)

 

3. Po drugie witam, bo to mój pierwszy post. :hi: - cześć

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...