Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

POwiedzcie gdzie jest opcja free role (wolny elektron) w fm 2010 bo mnie zaraz trafi. Szukam i znalezc nie potrafie ;\

a to przypadkiem nie "szukaj gry"?

 

Edyta pyta się czy ktoś miał tak, że kilka miesięcy prowadził klub bez ważnego kontraktu (wygasł i nie został przedłużony)?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś sie ze mną zgodzi ale moim zdaniem FM nie rozumie zasady spalonego. Jak zawodnik nie bierze udzialu w grze czyli tylko stoi albo pilka poprostu nie jest podawana do niego to gra powinna toczyc sie dalej a u mnie ciągle jest tak że sędzia gwiżdże sytuacje gdzie na spalonym był zawodnik który nawet nie był w pobliżu piłki. Albo może mi sie tylko tak wydaje. Powinna być możliwość lepszego sprawdzenia tego, tak jak w relacjach w TV gdzie jest stop klatka w momencie podania i zaznaczony obszar za linia ostatniego obrońcy. Wtedy wszystko byloby klarowne.

też czasami mi się zdarza, ale to pojedyncze przypadki i głównie po rzutach rożnych: wrzutka w pole karne, rywale wybijają, mój zawodnik przed polem karnym ją przejmuje i wrzuca piłę z powrotem w pole karne i wtedy jest odgwizdywany spalony, na którym podobno był zawodnik, który bił rzut rożny (mimo, że piłka wcale nie była kierowana dla niego)

ale jak mówiłem to sporadyczne przypadki, więc nie przywiązuje do tego większej wagi

Odnośnik do komentarza

A ja mam proste pytanie. Od czego zależy że klub kupuje same miernoty?

 

Dam przykład. Prowadziłem Lechię Gdańsk przez pare lat, gdzie to zrobił sie ten klub największym w Polsce. Po moim odejściu przyszedł Jan Urban i kupuje samych słabych grajków... Jestem ciekawy czym to spowodowane?

 

Lechia ma najwiekszą reputacje, najwięcej kasy w "Banku"... A to Wisla/Lech/Legia lub nawet Bełchatów mają ciągle jakis bardzo dobrych grajków. ( Gdzie wisła ma conajmniej 1-2 BARDZO dobrych zawodników, z Brazyli - na rok.)

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 3 pytania -

1) co zrobić, aby ograniczyć dośrodkowania przeciwnika z bocznych sektorów boiska? Jakie ustawienia przypisać obrońcom? Coś tam próbowałem, ale jakoś mizernie mi to wychodzi.

2) Mój bramkarz czasami zbyt długo przetrzymuje piłkę, doskakują do niego napastnicy, odbierają mu ją i pakują do pustej bramki. Czy jest jakiś sposób, aby temu zaradzić? W 'interakcji z zawodnikiem' takiego polecenia nie ma.

3) Piłkarze narzekają na brak dyscypliny w zespole. Jak z kolei pokonać ten problem? Gram trzeci sezon, w moim profilu, w rubryce 'dyscyplina w zespole' czy jakoś tak, mam '14', czyli bardzo dobrze, zważywszy, iż to 3 sezon gry. Zdarza mi się, że po słabszym meczu zawodników, karam ich, czasami nawet odebraniem dwutygodniówki. Może to zależy od rozmów motywacyjnych?

Odnośnik do komentarza

Mam kilka pytan - gram Wisla Kraków i Podbeskidziem Bielsko Biała

 

1. Czy inwestycje w obiekty treningowe i szkolke pilkarska daja po kilku sezonach realne efekty - w sensie czy po 5 latach inwestowania bede mial taka szkolke pilakrska jak Manchester United i trafia mi sie mlodzi gracze, ktorzy beda sie nadawac w ogole do gry ?

 

2. Czy lata 10.3 zmienia cokolwiek w kwestii reputacji klubow i lig w lidze polskiej (w sensie jak 7 sezonow z rzedu zdobede lige mistrzow a liga polska w klasyfikacji uefa bedzie np. w pierwszej 5) czy dalej nie ma szans zeby topowi gracze przeszli do ligi polskiej ?

 

3. Skad czerpiecie 'talenty'? Czy grajac po prostu korzystacie np z bazy danych talentow na cmrev czy moze sa jakies shortlisty (nie mowie o PA -7 / -8 shortlist) gotowe, czy moze w ogole staracie sie tylko polegac na tym co Wam skauci zaraportuja?

Odnośnik do komentarza

1. Na to, że w przeciągu dekady zbudujesz szkółkę i obiekty treningowe w Polsce na poziomie światowym nie licz. Na to potrzebna jest kupa kasy. Ale gracze utalentowani pojawiają się praktycznie w każdym klubie.

2. Na dobrych Angoli, Francuzów czy Niemców nie licz.

Odnośnik do komentarza

Wie ktoś jak powiększyć swój sztab? Bo gram drużyną z najniższej ligi angielskiej i awansowałem właśnie do coca-cola league 1. Mam juz status zawodowy, ale nie moge zatrudniać sztabu. Zarząd ciągle sądzi że wystarczy mi jeden trener. Patrzałem w innych klubach tej ligi to drużyny mają po 8 trenerów, jakiś tam dyrektorów itp. A ja mam tylko prezesa, trenera, asystenta i lekarza. Jak można to zmienić?>

Odnośnik do komentarza

Wie ktoś jak powiększyć swój sztab? Bo gram drużyną z najniższej ligi angielskiej i awansowałem właśnie do coca-cola league 1. Mam juz status zawodowy, ale nie moge zatrudniać sztabu. Zarząd ciągle sądzi że wystarczy mi jeden trener. Patrzałem w innych klubach tej ligi to drużyny mają po 8 trenerów, jakiś tam dyrektorów itp. A ja mam tylko prezesa, trenera, asystenta i lekarza. Jak można to zmienić?>

 

 

 

Dziwne, bo mi po kazdym awansie zwiekszał sie limit na scoutow i trenerów

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...