Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Wg poleceń edytora by mieć rozgrywki z podgrupami to musisz mieć zarówno ligę bez drużyn jako ta podstawowa (wybierana na początku) i wybierając opcję, że liga zawiera podgrupy dodajesz te podgrupy, które już te drużyny zawierać muszą. Oczywiście wcześniejszej konieczności przypisania drużyn do grup nie muszę tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza

Wg poleceń edytora by mieć rozgrywki z podgrupami to musisz mieć zarówno ligę bez drużyn jako ta podstawowa (wybierana na początku) i wybierając opcję, że liga zawiera podgrupy dodajesz te podgrupy, które już te drużyny zawierać muszą. Oczywiście wcześniejszej konieczności przypisania drużyn do grup nie muszę tłumaczyć.

 

Tak właśnie zrobiłem, 2 Liga (ta "bazowa") jest pusta, bez drużyn, a 2 ligi "właściwe" (Zachód i Wschód) mają po 18 drużyn. Może znaczenie ma tu poziom ligowy? 2 Liga, zarówna ta bazowe, jak i te grupowe, mają wpisane 3, a może tylko ta "bazowa" powinna mieć? Bo jeśli chodzi o ilość drużyn wszystko mam jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza

 

 

Nie , to właśnie atrybuty są najważniejsze! W bogatych klubach najlepiej mieć po 1 trenerze do każdego typu treningu (tzn. Aerobik - 1 trener, Siła - 1 trener, Technika - 1 trener itd.), w biedniejszych tylu, na ile nam pozawala zarząd. Każdy element treningu wymaga konkretnych atrybutów, im wyższe tym lepsze osiągi trenera, ergo - lepszy rozwój zawodników. Przykładowo - trener z wysokim atrybutem (>17) Kondycja będzie się nadawał do trenowania Siły i Aerobiku. Ale uwaga - od 09 poza atrybutami trenerskimi ważne są też 3 atrybuty mentalne - Determinacja, Dyscyplina i Motywowanie.

 

 

No właśnie tak mi się wydawało...Pewien pan z forum (konkurencyjnego:P) wciska mi, że najważniejsze to nie obciążać trenerów i tylko baza liczy się przy wzroście atrybutów piłkarzy...

Odnośnik do komentarza

 

No właśnie tak mi się wydawało...Pewien pan z forum (konkurencyjnego:P) wciska mi, że najważniejsze to nie obciążać trenerów i tylko baza liczy się przy wzroście atrybutów piłkarzy...

 

No, to jestem ciekaw, czy jakby miał bazę 20, a trenera bramkarzy powiedzmy 10, zamiast bazy 10 i trenera 20, miałby lepszych piłkarzy. Czyli przekładając to na rzeczywistość - jakby Legia miała 8 boisk treningowych, zamiast trenera Dowhania, to miałaby lepszych bramkarzy, niż Boruc, Fabiański i Mucha.

 

Swoją drogą można by zrobić eksperyment i doświadczalnie to sprawdzić w grze.

Odnośnik do komentarza

Wg poleceń edytora by mieć rozgrywki z podgrupami to musisz mieć zarówno ligę bez drużyn jako ta podstawowa (wybierana na początku) i wybierając opcję, że liga zawiera podgrupy dodajesz te podgrupy, które już te drużyny zawierać muszą. Oczywiście wcześniejszej konieczności przypisania drużyn do grup nie muszę tłumaczyć.

 

Tak właśnie zrobiłem, 2 Liga (ta "bazowa") jest pusta, bez drużyn, a 2 ligi "właściwe" (Zachód i Wschód) mają po 18 drużyn. Może znaczenie ma tu poziom ligowy? 2 Liga, zarówna ta bazowe, jak i te grupowe, mają wpisane 3, a może tylko ta "bazowa" powinna mieć? Bo jeśli chodzi o ilość drużyn wszystko mam jak napisałeś.

 

Dla istniejących ustawień w edytorze (czyli wszystkie drużyny są w Drugiej Lidze, a dwie grupy są puste) uruchomiłem ustawienia rozgrywek, wybrałem dodaj do istniejących. W ustawieniach drugiej ligi przełączyłem na liga, zaznaczyłem opcję, że zawiera grupy, dodałem grupy, ustawiłem maksymalną i minimalną liczbę drużyn oraz liczbę drużyn awansujących i test wypadł pomyślnie. Na moje jest to jedyne rozwiązanie przy dodawaniu do istniejącej struktury, bo druga liga ma w kodzie określoną liczbę drużyn (a tworząc strukturę od nowa edytor na to nie zwraca uwagi przy sprawdzaniu).

Odnośnik do komentarza

Ja kupuję w zależności od klubu. Uważam, że udało mi się świetne transfery zrobić w Napoli, kupiłem Sessegnon za lwią część budżetu (jakieś 16mln) i starczyło mi jeszcze na Anthonego Annana, Robercika Lewandowskiego i Marco Verattiego (ten akurat za grosze, ale ma ziomek świetny potencjał). Grając diamentem (pod niego kupowałem kopaczy) zająłem 3 miejsce w Serie A, pod sam koniec wbijając się na nie z 4 (gromiąc w końcówce, po której wydawało mi się początkowo, że jeszcze na 5 mogę spaść Fiorentinę 1-5, Sampdorie 4-0, Inter 4-1, i Romę 1-2).

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Nie chce mi się uruchamiać gry i pokazywać czegoś, więc opiszę.

 

Gram moim ulubionym z FM 08 Leicester w Coca-Cola Championship. Prognozy na 16 pozycję, chociaż 1-33 do awansu (co jest dość dziwne). Tak czy siak jakimś cudem dzierżę pierwszą pozycję w lidze, a było już 11 meczów. Przegrałem trzy - wszystkie z drużynami z końców tabeli. Nie rozumiem tego. To normalne, że jeśli zespół poczuje się pewnie, może zacząć całkowicie odpuszczać tych pozornie słabszych? Taktyki nie mam jakiejś z kontry, żeby była dobra na silniejszych, raczej taka uniwersalna. Standardowa-kontrola, do tego płynny styl gry i formacja zaiste ofensywna (4-0-2-2-2 O-DP-PŚ-OPL/OPP-NŚ), a linia obronna zwykle wysunięta.

 

Jakoś sobie z tym poradzę, rozmowami motywacyjnymi czy zmianą taktyki na ostrożniejszą albo cokolwiek, ale chciałbym się Was spytać, czy też spotykacie się z taką niewielką - moim zdaniem - niedorzecznością, co do formy zawodników przeciw zespołom z końca stawki? Niedorzecznością, bo niby mało modyfikuję, a wygrywam bardzo pewnie z mocnymi, a dostaję w tyłek od słabszych. Czy na wyjeździe, czy w domu, zawsze jest to samo. Swoją drogą - względem 08 wyjazd/dom ma chyba dużo mniejszy wpływ na morale, co mnie w sumie cieszy :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Zapewne za bardzo ofensywnie jesteś ustawiony. Ze słabymi zespołami trzeba grać spokojniej i bardziej cierpliwie.

 

Ciężko powiedzieć, żeby ktokolwiek w Championship był słaby - po prostu drużyny mają słabą reputację, i zawodnicy ich lekceważą. I właśnie w tym jest problem, bo myślę, że gdyby grali tak, jak z np. Middlesbrough, którego pokonałem na wyjeździe 3:1 bez problemu, wygrywaliby bez problemu. Tymczasem po zaczęciu gry sprawiają wrażenie, jakby byli zdziwieni, że przeciwnik stawia jakikolwiek opór. Rozmowy motywacyjne w sumie dużo nie zmieniają - nie próbowałem chyba tylko "Oczekuję wygranej", bo to niebezpieczne zawsze, daję je tylko, jeśli asystent proponuje - bo to zwykle znaczy, że przeciwnik jest naprawdę słabszy. Tak jak wspomniałem, mogę popróbować, ale jestem ciekaw, czy inni mają podobne problemy.

 

Dzięki panie Profesorze za radę, spróbuję zwolnić grę przeciwko zespołom słabiej notowanym. To może w sumie pomóc i dać zawodnikom pewność siebie, bo teraz w ogóle są zniechęceni do klubów z reputacją z końca tabeli (czy ogólnie, do słabszych).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pochwalcie sie jakie zazwyczaj robicie transfery bo jak wiadomo nie kazdy "talent" warto kupowac.

 

Napiszę tylko jedno: największą okazją w tym FMie jest wystawiony na listę transferową van der Vaart. Z reguły gram klubami z aspiracjami (np. Everton, Palermo, Napoli, Aston Villa) i zawsze go kupuję. Sprawdza się rewelacyjnie ;)

Odnośnik do komentarza

mam pytanko.jak zaproponowac danemu klubowi swojego zawodnika zeby go kupili.przejrzalem wszystko i nie wiem czy jest taka opcja.wiem ze inny klub moze proponowac mojemu danego zawodnika poniewaz juz mialem taki przypadek. dodam ze proponuj klubom nie dziala poniewaz ja chce zaproponowac zawodnika jednemu klubowi a nie wielu

Odnośnik do komentarza

mam pytanko.jak zaproponowac danemu klubowi swojego zawodnika zeby go kupili.przejrzalem wszystko i nie wiem czy jest taka opcja.wiem ze inny klub moze proponowac mojemu danego zawodnika poniewaz juz mialem taki przypadek. dodam ze proponuj klubom nie dziala poniewaz ja chce zaproponowac zawodnika jednemu klubowi a nie wielu

 

Nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza

mam pytanie co mam zrobić jak wyskakuje mi błąd , że mam za mało pamięci jak mam 1gb pamięci?

 

widocznie masz za mało pamięci :D

 

prawdopodobnie oprócz FM masz włączone inne aplikacje, które też "zżerają" pamięć, osobiście proponuje dokupić "kość" na min. 2GB bo 1GB to do samej "visty" za mało, nie mówiąc o włączonych innych procesach

Odnośnik do komentarza

mam pytanie co mam zrobić jak wyskakuje mi błąd , że mam za mało pamięci jak mam 1gb pamięci?

Ja jeszcze jak miałem starego PC z troche ponad 512MB RAMu grając w FM 07 (albo 06, ale chyba 07 była ostatnią częścią w którą tam grałem) wyłączałem absolutnie wszystkie procesy, by dało się jakoś grać. Zostawały tylko najpotrzebniejsze, nawet explorer.exe wyłączałem. Wszystko odpalałem przez menadżer zadań i uruchom i szczerze mówiąc nawet nieźle się grało.

Odnośnik do komentarza

Cześć...

 

Po zainstalowaniu FM 2010 i próbie włączenia wyskakuje mi takie coś:not well-formed (invalid token ) at line 1 of confing.xml

 

Zarówno poprzez Stream jak i normalnie...,szukałem na internecie,próbowałem różnych porad i bez powodzenia...,Może to wina systemu,używam Windows 7.

 

Prosze o pomoc

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...