Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem gdzie to wstawić, czy w temacie BUGI czy tu, ale napiszę tu. Nie chce nic mówić a przedewszystkim bluźnić a należało by się, ale jak można to inaczej nazwać? Mianowicie, gra Fiorentiną i dotarłem do półfinału z Palermo, do przejścia do finału muszę strzelić 2 bramki, ez problemu. A więc przechodzę do meczu,a tu co czerwono!!!!!!! Cały podstawowy skład wyjechał na reprezentacje (oczywiście młodzież zwłaszcza ta lepsza którą mógłbym wystawić na ten mecz również pojechała na reprezentacje młodzików). I co ledwo udało mi się ustawić podstawową 11, pojechałem bez żadnego rezerwowego. Żadnego napastnika, bo Jovetic akurat kontuzje ma. Zadnego kreatywnego pomocnika, jeden dobry skrzydłowy i sami obrońcy. Oczywiście co przegrałem 2-1!!!! Ja się pytam czy to nie jest chore, lepiej żebym nie spotkał ludzi którzy tą grę tworzyli!!!! To jest kpina!!!! Taki błąd.....

 

 

I jeszcze pytanko jaki trening rozwija psychikę(błyskotliwość, zwłaszcza opanowanie,kreatywność, koncentracje itp).

Odnośnik do komentarza

Jak tworzysz swój trening to najedź kursorem na suwak, wtedy pojawi się podpowiedź za co odpowiada dana część treningu.

 

Siła - wytrzymałość, siła itd.

Aerobik - trening zwinnościowy, szybkość, zmysł równowagi itd.

Taktyka - zdolność przewidywania, decyzje, gra bez piłki, itd.

Pan nad piłką - drybling, technika, przyjęcie piłki, itd.

Defensywa - wślizg, krycie, itd.

Atak - celność podań i błyskotliwość zagrań, itd.

Strzały - strzały z dystansu, opanowanie, skuteczność wykańczania akcji, itd.

Stałe fragmenty - rzuty rożne, wolne, dośrodkowania, itd.

 

IMO koncentracja najbardziej przydaje się w sferze obronnej, więc może będzie w treningu defensywnym.

 

Przechodząc do meczu domyślnie ładuje się tryb kamera TV a u mnie to trwa ok. 10 sekund :/ po czym przełączam na tryb widok klasyczny boiska. Czy można zmienić aby zawsze klasyczny tryb się od razu ładował

 

Jak dajesz zatwierdź skład to w jednym z następnych ekranów (nie pamiętam dokładnie) będziesz miał przycisk/rozwijane menu sterowanie tam to ustawisz.

Odnośnik do komentarza

Czy tylko ja mam wrażenie, że ten FM jest mega trudny? Na razie grałem tylko w angielskiej, portugalskie oraz polskiej lidze i to nie czołowymi drużynami ale solidnymi i to co czasem wyrabia się w tej grze to jest tragedia. Mój stoper w Bradze, którego chciało wyciągnąć Porto robi błędy jak amator. Najbardziej wkurza mnie jak cały mecz prowadzę grę, non stop napieram na bramkę przeciwnika i w doliczonym czasie gry dostaję 1 albo czasem i 2 bramy. Już tyle taktyk przetestowałem i nic. Nie mam czasu ani ochoty przed każdym meczem grzebać w taktyce, rozpracowywać przeciwnika etc. CM 01/02 wróć:(

Odnośnik do komentarza

Ja mam zdanie znów odwrotne, jest mega łatwy, Legia doszedłem do półfinału LE w 1 sezonie eliminując m.in MU, zdobyłem majstra z 20pkt przewagi.

Zacząłem nową grę Arką i w pierwszym sezonie majster i PP a po sezonie drużynę przejął jakiś szejk i miałem 200mln Euro na transfery..

Teraz gram na HC

Odnośnik do komentarza

Witam Panowie

 

Chciałbym skonsultować z innymi graczami pewien problem który pojawia mi się w FM 2010.

Chodzi mi o żenującą postawę drużyny od trzeciego miesiąca,ligi tj od listopada.

Gram Sunderlandem, czyli teoretycznie bronie się przed spadkiem, formacja 4-5-1 z boczni obrońcy - automatycznie, środkowi - obrona, defensywny pomocnik - obrona, dwóch środkowych pomocików - wsparcie, skrzydłowi wysunięci - atak, środkowy napastik - atak. Filozofia zrównoważona, kontratak, intensywny presing, odbiór agresywny. trening podzielony i dostosowany dla każdej formacji.

Grałem 6 sparingów, zarówno z kelnerami jak i zespołami z wyższej półki. w każdym razie morale u 95% dużyny znakomite. Pierwy mecz w lidze:

zwycięstwo z Totenhamem 4:0, drugi, wyjazd do Liverpoolu, zwycięstwo 2:0, potem puchar z Peterborough wygrana 1:0 ( drugi skład) następnie porażka w domu z Man City 2:0,i na wyjeździe z Boltonem 1:0, potem kolejno zwycięstwa z Blackburn 2:0 u siebie i 3:2 w Portsmouth podsumujmy.

Jest listopad, jestem w 3 rundzie PL a w Lidze grałem 6 spotkań i mam 12 pkt. Jak na przeciętną drużynę, jest świetnie.

i zaczyna się bal. od tej chwili, mimo różnych prób do lutego przegrywam każdy mecz (nie licząc dwóch remisów) zawsze jedną bramką ( nie licząc pogromu od MU 5:0) i nie ważne, czy to chelsea na wyjeździe - 3:2, czy Hull City u siebie - 1:2. Bez znaczenia są: rozmowy motywacyjne, to na jakiego napastnika postawie, próby utrzymywania morale. oceny całego zespołu w przegranych meczach to średnio 6,7-6,9, nikt stanowczo nie odbiega na minus od reszty, ale drużyna nie chce kompletnie grać tego, co na początku sezonu.

Proszę o rady i opinie.

Odnośnik do komentarza

Ja nie odważę się konkretnymi datami rzucać, ale też mam podobny problem. Na początku wszystko idzie nadspodziewanie dobrze, a potem ciach i zaczyna się żenada w wykonaniu moich zawodników. Co może być tego powodem? Druga sprawa to w ciągle mam problem z mobilizacją na słabsze zespoły, jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza

Witam. Gram po sieci w jednym mieszkaniu z kolegą w Fm 2009. Kolega hostuje. Kupilem sobie teraz szybszy komputer. Jak zrobic zeby po wczytaniu gry nie bylo druzyny prowadzonej przez kumpla tylko zebym mogl ja zamienic ją na swoją.

Chodzi o to ze ten kto hostowal i wczytuje gre ma automatyczne polaczanie ze swoja druzyną. i ten kto sie dolacza dopero moze wybierac z kim sie chce polaczyc. Czy da rade to zmienic?

Odnośnik do komentarza
Ja nie odważę się konkretnymi datami rzucać, ale też mam podobny problem. Na początku wszystko idzie nadspodziewanie dobrze, a potem ciach i zaczyna się żenada w wykonaniu moich zawodników. Co może być tego powodem? Druga sprawa to w ciągle mam problem z mobilizacją na słabsze zespoły, jak sobie z tym poradzić?

 

Podobna sytuacja zdarzała się u mnie w lidze polskiej i teraz w lidze czeskiej. Gram Spartą Pragą drugi sezon. Pierwszy myślałem, że mnie krew zaleje. Po rundzie jesiennej, 1 msc, kilka punktów przewagi. Oczywiście, rozegrałem kilka sparingów, po tak dużej przerwie i jak moi poprzednicy pisali, zaczął się bal.

 

Obrońcy środkowi biegają jak bezgłowe kurczaki, mózg mają jak kisiel i zachowują się podczas krycia jak zawodnicy na poziomie RKS Siekiera Piła.

Bramkarz także. Popełnia fatalne błędy wychodząc do piłki lub rozpoczynając grę.

Napastnicy mają 100% sytuacje, w których zamiast strzelać, wchodzą wprost w bramkarza.

 

Nie rozumiem, dlaczego tak jest. Próbowałem to zmienić, jednak z niepowodzeniem.

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

A u mnie pojawił się taki problem. Nie spotkałem się z nim wcześniej albo nie pamiętam.

 

Koniec sezonu, wiadomo liga, puchary krajowe i europejskie. Zostało 5 meczy do końca i tak o to przedstawia się kalendarz:

 

mecze do rozegrania : sobota, poniedziałek, środa, piątek. 3 mecze ligowe, w środe finał p. uefa.

 

Czy taki kalendarz może mieć miejsce w realnej piłce?? czy to jest normalne ?? Już sam zgłupiałem.

 

Już taki bój stoczyłem sobota, poniedziałek, środa i nie skończyło się to dobrze, 3 kontuzje. Oczywiście stosuje rotacje ale co to za gra bez kluczowych graczy :/

 

wygląda na to że najleprzym wyjściem będzie odpuszczenie krajowych pucharów gdyż nie przynoszą one wielkich dohodów a mogą jeszcze zaszkodzić jeśli chodzi o ukłda kalendaża.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam. Gram po sieci w jednym mieszkaniu z kolegą w Fm 2009. Kolega hostuje. Kupilem sobie teraz szybszy komputer. Jak zrobic zeby po wczytaniu gry nie bylo druzyny prowadzonej przez kumpla tylko zebym mogl ja zamienic ją na swoją.

Chodzi o to ze ten kto hostowal i wczytuje gre ma automatyczne polaczanie ze swoja druzyną. i ten kto sie dolacza dopero moze wybierac z kim sie chce polaczyc. Czy da rade to zmienic?

 

Znalazłem odpowiedz. W zakładce Urlop jest opcja "rozłącz z tym klientem sieciowym"

Pojawił się inny problem. Pojawia mi się taki komunikat przy wczytywaniu zapisanej rozgrywki:

"folder z bazą danych wykorzystaną przy tworzeniu tej gry nie został znaleziony gra używa teraz folderu domyślnej bazy danych"

Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem podczas wczytywania gry?

Prawdopodobnie spowodowane jest to tym że zmieniła się ścieżka do pliku. Bo chce grac jako serwer na innym komputerze, a zmieniła się nazwa użytkownika systemu. Jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie o edytor: kiedy chcę dodać 2 Ligę Polską, wyskakuje już chyba słynne "Rozgrywki ligowe wymagają minimum 31 zespołów, znaleziono 0". Edytor nie rozpoznaje mi grup :/. Co robię źle? Najpierw poprzerzucałem wszystkie zespoły do 2 grup: wschód i zachód, potem włączam "Dodaj zasady krajowe", wybieram Polskę i koniec. Nie pyta mnie, czy zawiera grupy, a u innych podobno pyta. A jak dodaje potem grupy przy edycji zasad, to właśnie wyskakuje że jest za mało zespołów. Ale co najdziwniejsze: gdy postanowiłem zrobić ligę od nowa, i wtedy dodałem 2 Ligę, wszystko poszło sprawnie: spytał o grupy, wskazałem mu je i nie miał zastrzeżeń! Pytam więc, dlaczego przy dodawaniu 2 Ligi nie "widzi" grup, a przy jej tworzeniu wszystko jest OK?

 

Czy jakość trenerów (ich atrybuty) wpływa na rozwój zawodników? Czy wystarczy mieć wypas, jeśli chodzi o bazę treningową i dbać, żeby się trenerzy nie przemęczali (lekkie obciążenie), a atrybuty są nieważne...?

 

Nie , to właśnie atrybuty są najważniejsze! W bogatych klubach najlepiej mieć po 1 trenerze do każdego typu treningu (tzn. Aerobik - 1 trener, Siła - 1 trener, Technika - 1 trener itd.), w biedniejszych tylu, na ile nam pozawala zarząd. Każdy element treningu wymaga konkretnych atrybutów, im wyższe tym lepsze osiągi trenera, ergo - lepszy rozwój zawodników. Przykładowo - trener z wysokim atrybutem (>17) Kondycja będzie się nadawał do trenowania Siły i Aerobiku. Ale uwaga - od 09 poza atrybutami trenerskimi ważne są też 3 atrybuty mentalne - Determinacja, Dyscyplina i Motywowanie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...