Skocz do zawartości

Costa Dorada


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

10.

 

Byłem pod wrażeniem formy moich zawodników, którzy do tej pory stracili tylko jednego gola i przegrali tylko jeden mecz. Z osiemnastym Ontinyent poradziliśmy aż nadto dobrze, a Prats, który został kapitanem drużyny, strzelił dwa gole. Dzięki temu awansowaliśmy na fotel lidera, z którego nie chcielibyśmy schodzić najlepiej do końca sezonu.

 

Data: 19.09.2007

Stadion: Avenida de Navarra, Badalona

Widzów: 691

Sędzia: Javier González Arévalo

MoM: David Prats (9) [badalona]

 

Rubén – Cerveró, Bueno, Deruda, Djetou – Amaro, Cristian, Jacobo, De Pablos (Isaias 45’), Bolado – Prats

 

(2) C.F. Badalona – (18) Ontinyent C.F. 3:0 (3:0) [Prats 4’, 22’, Ceveró kar. 29’]

-Segunda B3 [5/38]

 

Do obozu kontuzjowanych dołączyło dwóch kolejnych zawodników. Sytuacja robi się coraz dramatyczniejsza i powoli zaczyna mi brakować zmienników. Kolejne spotkanie graliśmy na wyjeździe z Orihuelą już jako lider Segunda División B3. Pokazaliśmy, że słusznie znaleźliśmy się na pierwszym miejscu i Prats po raz kolejny zdobył dwa gole dające nam 3 punkty.

 

Data: 22.09.2007

Stadion: Los Arcos, Orihuela

Widzów: 304

Sędzia: Juan José Gallo Moreno

MoM: David Prats (8) [badalona]

 

Rubén – Cerveró (Sabiote 45’), Alfonso, Deruda, Djetou – Amaro (De Val 72’), Soriano, Bueno, De Pablos, Bolado – Prats (Casado 72’)

 

(10) Orihuela C.F. – (1) C.F. Badalona 1:2 (0:2) [Torres 90’ – Prats 15’, 21’]

-Segunda B3 [6/38]

 

Przed ostatnim meczem w miesiącu znalazłem się w złym położeniu. Miałem już siedmiu kontuzjowanych i musiałem kombinować z piłkarzami, a na pozycjach grali ci, którzy nigdy wcześniej tam nie grali. Alicante rozbiło nas 2:0 w pierwszej połowie. Dopiero przesunięcie Soriano z pomocy do ataku pomogło w strzeleniu dwóch bramek, ale co z tego, skoro ostatecznie polegliśmy 2:3.

 

Data: 29.09.2007

Stadion: Avenida de Navarra, Badalona

Widzów: 844

Sędzia: José Antonio Teixeria Vitenes

MoM: Borja (9) [Alicante]

 

Rubén – Cerveró (Sabiote 70’), Alfonso, Deruda, Reyes – Amaro, Soriano, Bueno, De Pablos, Bolado – Casado (Isaias 45’)

 

(1) C.F. Badalona – (14) Alicante C.F. 2:3 (0:2) [soriano 66’, 85’ – Borja 10’, 35’, Capi 51’]

-Segunda B3 [7/38]

Odnośnik do komentarza

11.

 

Podsumowanie (wrzesień)

 

Ranking: 1. Brazylia (1617); 2. Włochy (1613); 3. Anglia (1470); 33. Polska (767)

 

Bilans spotkań (klub): 7 (4-1-2) 11:5

Najlepszy strzelec (klub): David Prats – 4 gole

Gole w sezonie: David Prats – 5 goli

Asysty w sezonie: Santi Amaro – 3 asysty

Najwyższa średnia: David Prats – 7,43

Segunda División B3: 2. miejsce (5-0-2 / 12:5 / 15 pkt) [-1]

Copa del Rey: 3. runda (vs. Talavera ?:?)

Finanse: € - 510 tys. (- 151 tys.)

Budżet transferowy: € 0 (20%)

Budżet płacowy: € 60,47 tys. (wydatki: 82,41 tys.)

 

Piłkarze Badalony w reprezentacji: -

 

Transfery (Świat):

 

1. Wágner Diniz (Vasco) -> Santos za € 7,25 mln

2. Steeve Elana (Brest) -> Sparta Praga za € 1,9 mln

3. Josta Dladla (Sundowns) -> B. Jerozolima za € 110 tys.

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

USA: Konf. Wsch. – Kansas City (+2); Konf. Zach. – FC Dallas (+3)

Belgia: Anderlecht (+7)

Anglia: Arsenal (+1)

Francja: Lyon (+3)

Niemcy: Bayern (+3)

Włochy: Palermo (+2)

Polska: Groclin (+0)

Portugalia: Sporting (+2)

Rosja: CSKA Moskwa (+6)

Szkocja: Rangers (+2)

Hiszpania: Barcelony (+0)

Turcja: Galatasaray (+3)

Ukraina: Szachtar (+2)

Odnośnik do komentarza

Kontuzje zaczynają mnie coraz bardziej dołować :/

 

12.

 

Porażka na koniec miesiąca trochę nas podłamała, a na naszą niekorzyść działały dodatkowo kontuzje kluczowych zawodników. Nie miałem w kim wybierać, musiałem łatać dziury przypadkowymi piłkarzami, a na dodatek nie mogłem sięgnąć po juniorów, bo byli nie zarejestrowani. Na wyjeździe z Benidormem nie pokazaliśmy niczego specjalnego. Przegrywaliśmy 0:1 od 36. minuty, a w drugiej połowie straciłem trzeciego z czterech środkowych obrońców. Mogło być już tylko gorzej i ostatecznie polegliśmy 1:2 wracając do domu z niczym i spadając na 5. miejsce.

 

Data: 6.10.2007

Stadion: Municipal de Foietes, Benidorm

Widzów: 208

Sędzia: Gorka Sagués Oscoz

MoM: Alvaro del Moral (8) [benidorm]

 

Rubén – Cerveró (Sabiote 45’), Bueno, Deruda, Reyes (Alfonso 57’) – Amaro, Gómez, Jacobo, De Pablos, Bolado – Soriano

 

(16) Benidorm C.D. – (2) C.F. Badalona 2:1 (1:0) [Loro 36’, del Moral 51’ – Soriano 63’]

-Segunda B3 [8/38]

 

W szarych barwach widziałem nasz kolejny mecz w Copa del Rey z trzecioligową Talaverą. Sześciu piłkarzy leczyło kontuzję, w tym kluczowy napastnik i dwóch podstawowych środkowych obrońców. Problem był też na środku pomocy. Żeby tego było mało, nie mogłem skorzystać z Soriano i Gómeza, którzy jako zawodnicy wypożyczeni byli z niezrozumiałych powodów nie zarejestrowani do…pucharu. To ograniczyło mi pole manewru i musiałem sobie jakoś poradzić bez kluczowych piłkarzy. Na szczęście najsłabszy napastnik Casado już w 5. minucie strzelił przepięknego, technicznego gola i nieco ulżyło mojej drużynie. Później bramki posypały się jak z dziurawego worka. Pierwszy raz przeprowadziliśmy prawdziwy pogrom, a awans do kolejnej rundy stał się faktem!

 

Data: 10.10.2007

Stadion: Municipal El Prado, Talavera de la Reina

Widzów: 2 105

Sędzia: Juan Manuel Bernal Moreno

MoM: Rubén Casado (9) [badalona]

 

Rubén – Cerveró, Bueno, Deruda, Sabiote – Amaro, De Val (Isaias 45’), Jacobo, De Pablos (Alfonso 81’), Cristian – Casado

 

(SB4) Talavera C.F. – (SB3) C.F. Badalona 1:4 (0:2) [Maria 57’ – Casado 5’, 89’, Cerveró kar. 44’, Isaias 69’]

-Copa del Rey [3. runda]

Odnośnik do komentarza

13.

 

Po awansie do 4. rundy Copa del Rey i wylosowaniu…Sevilli, obrońcy trofeum, kibice chętniej pojawiali się w kasach klubowych. Ale liczba nadal oscylowała w granicach 500-600 ludzi, tak jak miało to miejsce na meczu z drugą Villajoyosą. Strach przed porażką? Nigdy w życiu. Już w 2. minucie gol Gómeza podciął gościom skrzydła i nie mogli wyjść nawet z własnej połowy. Nam zabrakło skuteczności, żeby wynik podreperować, ale i tak cieszyło mnie to, że zdobyliśmy 3 punkty i wróciliśmy na miejsce premiowane barażem.

 

Data: 11.10.2007

Stadion: Avenida de Navarra, Badalona

Widzów: 543

Sędzia: Javier González Arévalo

MoM: Jordi Gómez (8) [badalona]

 

Rubén – Cerveró, Bueno, Deruda, Sabiote – Amaro (De Val 45’), Cristian, Jacobo, De Pablos (Isaias 72’), Gómez – Soriano (Casado 72’)

 

(5) C.F. Badalona – (2) Villajoyosa C.F. 1:0 (1:0) [Gómez 2’]

-Segunda B3 [9/38]

 

Mieliśmy ponad tydzień na to, by spokojnie wyleczyć piłkarzy i pojechać na wyjazdowy mecz z Denią. Niestety, wróciło tylko dwóch zawodników, a kolejni dołączyli do grona kontuzjowanych. Najbardziej odczuliśmy powrót Déhu, który zaliczył asystę i twardo grał w obronie oraz Pratsa, który po wejściu z ławki strzelił ładnego gola wieńczącego długi rajd z piłką przy nodze.

 

Data: 21.10.2007

Stadion: Camp Nou, Denia

Widzów: 706

Sędzia: Jesus Benjumea Alvarez

MoM: José Carlos Cerveró (8) [badalona]

 

Rubén – Cerveró, Bueno, Deruda, Déhu – Amaro, Cristian, Jacobo (Alfonso 45’), De Pablos, Gómez (Isaias 68’) – Casado (Prats 45’)

 

(15) C.D. Denia – (2) C.F. Badalona 0:2 (0:1) [Ceveró kar. 44’, Prats 72’]

-Segunda B3 [10/38]

 

Październik kończyliśmy meczem z dziesiątym Castelldefels. Spotkanie rozczarowało, kibice zanudzili się niemal na śmierć, a my wywalczyliśmy tylko jeden punkt nie zdobywając ani jednego gola.

 

Data: 28.10.2007

Stadion: Avenida de Navarra, Badalona

Widzów: 699

Sędzia: Juan Manuel Bernal Moreno

MoM: Diego Arroyo (7) [Castelldefels]

 

Rubén – Ceveró, Bueno, Deruda, Déhu – Amaro (De Val 45’), Cristian, Jacobo, De Pablos (Isaias 78’), Gómez – Prats (Casado 78’)

 

(2) C.F. Badalona – (10) U.E. Miapuesta Castelldefels 0:0

-Segunda B3 [11/38]

Odnośnik do komentarza

14.

Podsumowanie (październik)

 

Ranking: 1. Włochy (1666); 2. Brazylia (1663); 3. Anglia (1530); 34. Polska (735)

 

Bilans spotkań (klub): 5 (3-1-1) 8:3

Najlepszy strzelec (klub): Cerveró i Casado – 2 gole

Gole w sezonie: David Prats – 6 goli

Asysty w sezonie: Santi Amaro – 3 asysty

Najwyższa średnia: Jorki Gómez – 7,40

Segunda División B3: 2. miejsce (7-1-3 / 16:7 / 22 pkt) [-3]

Copa del Rey: 4. runda (vs. Sevilla ?:?)

Finanse: € - 631 tys. (- 121 tys.)

Budżet transferowy: € 0 (20%)

Budżet płacowy: € 60,47 tys. (wydatki: 82,41 tys.)

 

Piłkarze Badalony w reprezentacji: -

 

Transfery (Świat):

 

1. Johan Liébus (Reims) -> Brest za € 1,3 mln

2. Christophe Landrin (Saint-Etienne) -> Bastia za € 625 tys.

3. Edgard Loué (Strasbourg) -> Istres za € 375 tys.

 

Transfery (Polska): brak

Ligi zagraniczne:

 

USA: Konf. Wsch. – półfinał (D.C. United, Kansas City, Toronto, NE Revolution); Konf. Zach. – półfinał (Dallas, Houston, Chivas, Real Salt Lake)

Belgia: Anderlecht (+1)

Anglia: Liverpool (+2)

Francja: Lyon (+3)

Niemcy: Bayern (+6)

Włochy: Inter (+1)

Polska: Korona (+1)

Portugalia: Porto (+1)

Rosja: CSKA Moskwa (+8)

Szkocja: Rangers (+6)

Hiszpania: Real Saragossa (+4)

Turcja: Galatasaray (+4)

Ukraina: Szachtar (+4)

Odnośnik do komentarza

15.

 

Dobra forma w październiku napawała nas nadzieją, że utrzyma się ona przez następne tygodnie. Mieliśmy okazję to sprawdzić na początku listopada, gdy wyjechaliśmy grać z Gramenet, które niespodziewanie było faworytem pojedynku, mimo że znajdowało się daleko za naszymi plecami. Słusznie eksperci wybrali lepszą drużyną na papierze, bowiem w 29. minucie Michel otworzył wynik spotkania, a chwilę później podwyższył z rzutu karnego. Nasza odpowiedź padła dopiero w 81. minucie, gdy gola zdobył Amaro. Nie było nas stać na nic więcej i zasłużenie przegraliśmy.

 

Data: 3.11.2007

Stadion: Nou Camp Municipal, Santa Coloma de Gramanet

Widzów: 564

Sędzia: Rafael Ruiz Bada

MoM: Michel (8) [Gramenet]

 

Rubén – Cerveró, Bueno, Deruda, Déhu – Amaro, Cristian, Jacobo, De Pablos (Isaias 45’), Gómez – Prats

 

(14) U.D. Atlética Gramenet – (2) C.F. Badalona 2:1 (2:0) [Michel 29’, kar. 37’ – Amaro 81’]

-Segunda B3 [12/38]

 

Porażka kosztowała nas spadek na 5. miejsce wylatując ze strefy premiowanej barażami do Liga Adelante. Okazję na powrót do czołówki mieliśmy w następnym meczu z wiceliderem Alcoyano, ale tej szansy nie wykorzystaliśmy i po nudnych 90 minutach zremisowaliśmy 0:0 nie pokazując zupełnie nic.

 

Data: 10.11.2007

Stadion: Avenida de Navarra, Badalona

Widzów: 313

Sędzia: Alfredo Manuel Sánchez Ramos

MoM: Jacobo (7) [badalona]

 

Rubén – Cerveró, Bueno, Deruda, Sabiote – Amaro, Cristian, Jacobo, De Pablos (Isaias 67’), Gómez (Bolado 81’) – Prats (Casado 81’)

 

(5) C.F. Badalona – (2) C.D. Alcoyano 0:0

-Segunda B3 [13/38]

Odnośnik do komentarza

16.

 

Nasza przygoda z Copa del Rey kończyła się dość szybko, już na 4. rundzie, w której wpadliśmy na pierwszoligową Sevillę, obrońcę trofeum. Niespodzianki nie było, w 3. minucie do naszej siatki trafił Arouna Koné, a chwilę później podwyższył Alex Kerzhakov. Marzenia o kolejnym etapie pucharu legły w gruzach, ale przynajmniej przestaliśmy tracić gole przez resztę spotkania. Sami oddaliśmy dwa celne strzały na pięć prób w ciągu 90 minut, a spotkanie stało się niezwykle wyrównane. Gdyby nie te bramki z pierwszych minut meczu, to kto wie, jak potoczyłyby się dalsze losy pojedynku. Nie pokonaliśmy Sevilli, jeszcze nie teraz.

 

Data: 13.11.2007

Stadion: Avenida de Navarra, Badalona

Widzów: 8 486

Sędzia: Javier Turienzo Alvarez

MoM: Alexandr Kerzhakov (8) [sevilla]

 

Rubén – Cerveró, Bueno (Alfonso 74’), Deruda, Reyes – Amaro, Cristian, Jacobo, De Pablos (Isaias 74’), Bolado – Prats

 

(SB3) C.F. Badalona – (PD) Sevilla FC 0:2 (0:2) [Koné 3’, Kerzhakov 6’]

-Copa del Rey [4. runda]

 

Prasa lokalna w bardzo dobrych słowach opisała nasz pojedynek z pierwszoligowym zespołem, uznając że zagraliśmy bardzo ambitnie, z sercem i wolą walki. Ja byłem natomiast zadowolony z liczby kibiców jaka pojawiła się na trybunach, ale wiedziałem, że nie będzie tak zawsze. Podobna ilość fanów zasiadła na Camp d’Esports, gdzie podejmowała nas czwarta w lidze Lleida. Nie wiedziałem, gdzie tkwi sukces klubu, który przyciąga wielką rzeszę kibiców, skoro my nawet jako lider nie potrafiliśmy dobić do tysiąca. Gospodarze w 5. minucie meczu wbili nam gola co ustawiło spotkanie przynajmniej do 29. minuty. Wtedy to Prats wyrównał, a 5 minut później prowadzenie dał nam Deruda ładnym strzałem głową. W drugiej połowie, tuż przed zejściem z boiska, Prats zdobył swojego drugiego gola podwyższając na 3:1. Nasze prowadzenie zmniejszył Dominguez 2 minuty przed końcem, ale nie zdołał już zdobyć jakichkolwiek punktów dla swojej drużyny.

 

Data: 25.11.2007

Stadion: Camp d’Esports, Lleida

Widzów: 8 810

Sędzia: Rubén Docabo Otero

MoM: Davids Prats (9) [badalona]

 

Rubén – Cerveró, Bueno (Alfonso 45’), Deruda, Déhu – Amaro, Cristian (Bolado 78’), Alain, De Pablos, Gómez – Prats (Casado 78’)

 

(4) U.E. Lleida – (6) C.F. Badalona 2:3 (1:2) [Pérez 5’, Dominguez 88’ – Prats 29’, 77’, Deruda 34’]

-Segunda B3 [14/38]

Odnośnik do komentarza

17.

 

Podsumowanie (listopad)

 

Ranking: 1. Brazylia (1685); 2. Włochy (1630); 3. Anglia (1576); 36. Polska (729)

 

Bilans spotkań (klub): 4 (1-1-2) 4:6

Najlepszy strzelec (klub): David Prats – 2 gole

Gole w sezonie: David Prats – 8 goli

Asysty w sezonie: Jordi Gómez – 4 asysty

Najwyższa średnia: Jorki Gómez – 7,50

Segunda División B3: 5. miejsce (8-2-4 / 20:11 / 26 pkt) [-6]

Copa del Rey: 4. runda (vs. Sevilla 0:2 i ?:?)

Finanse: € - 692 tys. (- 61,24 tys)

Budżet transferowy: € 0 (20%)

Budżet płacowy: € 60,47 tys. (wydatki: 82,41 tys.)

 

Piłkarze Badalony w reprezentacji: -

 

Transfery (Świat):

 

1. Fabien Lemoine (Rennes) -> Tours za € 250 tys.

2. Lauri Dalla Valle (JIPPO) -> Liverpool za € 120 tys.

3. Sergey Osipov (Czornomoriec) -> Ventspils za € 26 tys.

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

USA: mistrz – NE Revolution; puchar – Houston Dynamo

Belgia: Anderlecht (+0)

Anglia: Liverpool (+3)

Francja: Lyon (+6)

Niemcy: Bayern (+4)

Włochy: Milan (+1)

Polska: Korona (+0)

Portugalia: Porto (+1)

Rosja: mistrz – CSKA Moskwa (+7)

Szkocja: Rangers (+4)

Hiszpania: Real Saragossa (+3)

Turcja: Galatasaray (+2)

Ukraina: Szachtar (+6)

Odnośnik do komentarza

18.

 

Pół roku minęło mi bardzo szybko, a nim się obejrzałem, to zrobiłem z Badalony drużynę walczącą o awans. Na początku grudnia, bardzo ciepłego, bo termometry wskazywały 25 kresek na plusie, podejmowaliśmy rezerwy Levante. Takie spotkania lubiłem najbardziej, bo pewne było zdobycie trzech punktów. W 27. minucie wynik meczu otworzył Deruda strzałem głową po celnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Spodziewałem się większej ilości goli, ale pojedynek sam w sobie rozczarował. W dodatku w 70. minucie wyrównał Tino i zrobiło się bardzo nieciekawie. Końcówka stała się w końcu emocjonująca. Prats najpierw strzelił gola, ale sędzia odgwizdał spalonego, a następnie pokonał bramkarza gości z rzutu karnego w doliczonym czasie gry, już zgodnie z zasadami. Tym razem zdobycie kompletu punktów nie było wcale takie pewne.

 

Data: 1.12.2007

Stadion: Avenida de Navarra, Badalona

Widzów: 459

Sędzia: Gorka Gardeazábal Gómez

MoM: Thomas Deruda (8) [badalona]

 

Rubén – Cerveró, Bueno, Deruda, Déhu – Amaro, Cristian (Bolado 45’), Alain (Alfonso 59’), De Pablos, Gómez – Prats

 

(5) C.F. Badalona – (19) Levante B 2:1 (1:0) [Deruda 27’, Prats kar. 90’+2’ – Tino 70’]

-Segunda B3 [15/38]

 

Ponad tydzień później również graliśmy z rezerwami, tym razem z Villarreal na Ciudad Deportiva. Kiepskie wiadomości dostałem od klubowego lekarza przed pierwszym gwizdkiem. Tego samego dnia, w tym samym czasie na siłowni, kontuzje złapali bramkarz Montero, obrońca Déhu i Sabiote oraz prawoskrzydłowy Isaias. Uznałem, że trzeba przystopować z obciążeniem i poczekać na ten typ treningu, gdy będę miał piłkarzy naprawdę z prawdziwego zdarzenia. W pojedynku z Villarreal szybko strzeliliśmy gola. W 5. minucie do siatki rywali trafił Prats, który jest ostatnio rozchwytywany przez lokalne media. Do przerwy prowadziliśmy tylko 1:0, ale dobra rozmowa motywacyjna zdziałała cuda i w drugiej połowie Prats strzelił jeszcze dwa gole z rzutów wolnych, a w doliczonym czasie na listę strzelców wpisał się młodziutki Reyes. Gospodarze nie mogli powstrzymać agresji i z boiska wyleciało dwóch zawodników.

 

Data: 9.12.2007

Stadion: Ciudad Deportiva, Villarreal

Widzów: 466

Sędzia: Pablo Espiñera Pello

MoM: David Prats (9) [badalona]

 

Rubén – Cerveró, Bueno, Deruda, Reyes – Amaro (De Val 71’), Cristian (Bolado 45’), Alain, De Pablos, Gómez – Prats (Casado 75’)

 

(18) Villarreal B – (4) C.F. Badalona 0:4 (0:1) [Prats 5’, 60’, 72’, Reyes 90’+4’]

-Segunda B3 [16/38]

Odnośnik do komentarza

19.

 

Największe emocje rundy jesiennej miały miejsce pod koniec grudnia, gdzie kończyliśmy 2007 rok dwoma meczami z drugą i pierwszą drużyną Segunda División B3. Na trybunach w spotkaniu z Terrassą, wiceliderem, zasiadło ponad tysiąc kibiców, którzy w końcu zdobyli się na doping motywujący piłkarzy. Zagraliśmy ładnie, ale brakowało dobrego wykończenia dającego nam bramkę. W końcu w 63. minucie dopięliśmy swego, gdy Deruda pokonał bramkarza gości mocnym strzałem głową po rzucie rożnym. Był to kolejny dowód na to, że moje ustawienie przy stałych fragmentach gry procentuje. Terrassa pokazała, że nie radzi sobie z porażką i dopuściła się brutalnego faulu w 78. minucie, który skończył się czerwoną kartką dla Marina. To kolejny zespół, który zachowuje się agresywnie wobec nas.

 

Data: 15.12.2007

Stadion: Avenida de Navarra, Badalona

Widzów: 1 112

Sędzia: Juan Acosta Lorenzo

MoM: Thomas Deruda (8) [badalona]

 

Rubén – Cerveró, Bueno, Deruda, Reyes (Djetou 45’) – Amaro, Cristian (Bolado 45’), Alain, De Pablos, Gómez – Prats (Soriano 64’)

 

(3) C.F. Badalona – (2) Terrassa F.C. 1:0 (0:0) [Deruda 63’]

-Segunda B3 [17/38]

 

Lider następnego dnia zremisował swój mecz i to my zajęliśmy jego miejsce. Mimo to w meczu z Hospitalet nie byliśmy uznawani za faworytów, jednak na boisku sprawy wyglądały nieco inaczej. W 25. minucie ładny rajd lewym skrzydłem zakończył się pięknym strzałem Gómeza tuż przy słupku. Rozgrywający poczuł wiatr w żaglach i przeprowadził kopię sytuacji niecałe 10 minut później podwyższając na 2:0. Jakie musiały być miny gospodarzy, gdy po odczekaniu dwóch minut tablica wyników wskazywała już 3:0, a na liście strzelców pojawiło się nazwisko niezmordowanego Pratsa. Rywale nie zamierzali odpuścić tego meczu i zajęli się odrabianiem strat. Przed zejściem do szatni jedynego dotychczas gola dla gospodarzy zdobył Thaer rozbudzając nadzieje swoich kolegów. Mój rywal wiedział jak zmotywować piłkarzy, którzy już na początku drugiej połowy zdołali pokonać mojego golkipera ładnym strzałem Salasa. Poczuliśmy nóż na gardle, a nie mogliśmy w ogóle strzelić czwartego gola upewniającego zdobycie kompletu punktów. Broniliśmy się z całych sił, a gospodarze dostali rzut karny w prezencie od sędziego, który przychylniejszy był rywalom. Na całe szczęście Caballero nie wykorzystał jedenastki, a efekt był taki, że Riaño w złości sfaulował mojego piłkarza i wyleciał z boiska. My natomiast utrzymaliśmy wynik do ostatniego gwizdka i wróciliśmy do Badalony jako mistrz jesieni!

 

Data: 22.12.2007

Stadion: Feixa Llarga, Hospitalet de Llobregat

Widzów: 813

Sędzia: Francisco Javier Llorente Carcedo

MoM: Jordi Gómez (9) [badalona]

 

Rubén – Cerveró, Bueno, Deruda, Déhu – Amaro, Cristian, Jacobo (Alain 86’), De Pablos (Isaias 73’), Gómez – Prats (Soriano 59’)

 

(2) C.E. L’Hospitalet – (1) C.F. Badalona 2:3 (1:3) [Thaer 41’, Salas 48’ – Gómez 25’, 34’, Prats 36’]

-Segunda B3 [18/38]

Odnośnik do komentarza

Najgorsze na tym poziomie ligi, że żadne miejsce nie gwarantuje bezpośredniego awansu, a na koniec trzeba grać w grupie barażowej utworzonej z zespołów z miejsc 1-4 z każdej ligi. Grając swoim Gramenet byłem pierwszy w tabeli, a baraże całkowicie zawaliłem. A Tobie życzę powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
| Poz   | Inf   | Zespół        |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | Badalona      |       | 18    | 12    | 2     | 4     | 30    | 14    | +16   | 38    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | Alicante      |       | 18    | 11    | 2     | 5     | 26    | 20    | +6    | 35    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Hospitalet    |       | 18    | 10    | 4     | 4     | 37    | 24    | +13   | 34    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Orihuela      |       | 18    | 10    | 3     | 5     | 29    | 14    | +15   | 33    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Terrassa      |       | 18    | 10    | 3     | 5     | 29    | 19    | +10   | 33    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Villajoyosa   |       | 18    | 9     | 5     | 4     | 36    | 25    | +11   | 32    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Alcoyano      |       | 18    | 8     | 6     | 4     | 28    | 14    | +14   | 30    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | Lleida        |       | 18    | 7     | 7     | 4     | 35    | 29    | +6    | 28    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |       | Espanyol B    |       | 18    | 8     | 3     | 7     | 23    | 24    | -1    | 27    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |       | Benidorm      |       | 18    | 8     | 3     | 7     | 28    | 20    | +8    | 27    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |       | Gramenet      |       | 18    | 7     | 4     | 7     | 30    | 28    | +2    | 25    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |       | Castelldefels |       | 18    | 6     | 6     | 6     | 30    | 28    | +2    | 24    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |       | Girona        |       | 18    | 6     | 6     | 6     | 24    | 29    | -5    | 24    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |       | Gavà          |       | 18    | 3     | 11    | 4     | 21    | 25    | -4    | 20    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   |       | Sabadell      |       | 18    | 4     | 6     | 8     | 19    | 33    | -14   | 18    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   |       | Eivissa       |       | 18    | 4     | 5     | 9     | 22    | 34    | -12   | 17    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   |       | Denia         |       | 18    | 4     | 4     | 10    | 23    | 36    | -13   | 16    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   |       | Levante B     |       | 18    | 2     | 5     | 11    | 13    | 28    | -15   | 11    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19.   |       | Villarreal B  |       | 18    | 2     | 5     | 11    | 12    | 31    | -19   | 11    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20.   |       | Ontinyent     |       | 18    | 1     | 6     | 11    | 14    | 34    | -20   | 9     | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza

20.

 

Podsumowanie (grudzień)

 

Ranking: 1. Brazylia (1736); 2. Włochy (1610); 3. Anglia (1592); 37. Polska (734)

 

Bilans spotkań (klub): 4 (4-0-0) 4:6

Najlepszy strzelec (klub): David Prats – 5 goli

Gole w sezonie: David Prats – 13 goli

Asysty w sezonie: Jordi Gómez – 7 asyst

Najwyższa średnia: Jordi Gómez – 7,67

Segunda División B3: 1. miejsce (12-2-4 / 30:14 / 38 pkt) [+3]

Copa del Rey: 4. runda (vs. Sevilla 0:2 i ?:?)

Finanse: € - 852 tys. (- 159 tys.)

Budżet transferowy: € 0 (20%)

Budżet płacowy: € 60,47 tys. (wydatki: 86,23 tys.)

 

Piłkarze Badalony w reprezentacji: -

 

Transfery (Świat):

 

1. Felipe Mattione (Gremio) -> Santos Laguna za € 5,5 mln

2. Juan Carlos Cacho (Pachuca) -> Chivas za € 5,25 mln

3. Sergey Volkov (Amkar Perm) -> Lokomotiv Moskwa za € 4,8 mln

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

USA: -

Belgia: Anderlecht (+5)

Anglia: Liverpool (+6)

Francja: Lyon (+8)

Niemcy: Frankfurt (+1)

Włochy: Milan (+3)

Polska: Zagłębie L. (+1)

Portugalia: Sporting (+0)

Rosja: -

Szkocja: Celtic (+2)

Hiszpania: Real Saragossa (+3)

Turcja: Galatasaray (+2)

Ukraina: Szachtar (+6)

Odnośnik do komentarza

21.

 

Na początku roku przyszedł do nas nowy zawodnik z wolnego transferu, francuski defensywny pomocnik Mathieu Lafon, który umiejętnościami przerastał moich dwóch piłkarzy grających na tej pozycji. Nowego gracza włączyłem do pierwszej jedenastki, która wybiegła w rewanżowym meczu Copa del Rey z Sevillą, gdzie nasze szanse na awans pogrzebaliśmy już na własnym obiekcie przegrywając 0:2. Nie liczyłem dzisiaj na zwycięstwo czy remis, ale na dobrą grę, żeby zostać zapamiętanym przez rywali, by przypomnieć się za kilka lat, gdy (mam nadzieję) awansujemy do Primera Division. Zagraliśmy bardzo ładnie. Bramkarz starał się ze wszystkich sił, żeby nie wpuścić gola, a napastnicy krążyli wokół pola karnego gospodarzy. Zabrakło jedynie szczęścia, by przechylić szalę na swoją korzyść, a w dodatku w 81. minucie Koné pokonał mojego golkipera i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Warto jedynie dodać, że od 57. minuty graliśmy w dziesięciu po tym jak Bueno otrzymał czerwoną kartkę, więc i tak było lepiej niż dobrze dostając tylko 1:0 w plecy.

 

Data: 2.01.2008

Stadion: Ramón Sánchez Pizjuán, Sewilla

Widzów: 40 044

Sędzia: Francisco Javier Ontanaya López-Astilleros

MoM: Arouna Koné (8) [sevilla]

 

Rubén – Cerveró, Bueno (cz.k. 57’), Déhu, Djetou – Lafon, Cristian, Jacobo (Alain 45’), De Pablos (Isaias 77’), Bolado (Alfonso 58’) – Prats

 

(PD) Sevilla FC – (SB3) C.F. Badalona 1:0 (0:0) [Koné 81’]

-Copa del Rey [4. runda-rewanż]

 

W drużynie i tak panował optymizm, więc do meczu w 19. kolejce z Gironą podchodziliśmy nieco na luzie. Nasza forma w rundzie wiosennej była wielką niewiadomą, a zwykle bywa tak, że druga część sezonu może być bardzo kiepska. Na szczęście nie w naszym przypadku, bo w ciągu półgodziny gry zdobyliśmy aż trzy gole i niemal zapewniliśmy sobie komplet punktów. Kolejnego gola dołożyliśmy w drugiej połowie po ładnej główce Cristiana, a honorowe trafienie dla gości zaliczył Albert. Wróciliśmy na pierwsze miejsce, z którego spadliśmy dzień wcześniej i chciałbym, że utrzymało się to do końca sezonu.

 

Data: 6.01.2008

Stadion: Avenida de Navarra, Badalona

Widzów: 688

Sędzia: Pedro Jesus Pérez Montero

MoM: David Prats (9) [badalona]

 

Rubén – Cerveró, Bueno, Déhu, Djetou – Amaro, Cristian (Bolado 74’), Jacobo, De Pablos (Isaias 45’), Gómez – Prats (Soriano 74’)

 

(2) C.F. Badalona – (13) F.C. Girona 4:1 (3:0) [Prats 19’, 27’, Gómez 32’, Cristian 55 – Albert 89’]

-Segunda B3 [19/38]

Odnośnik do komentarza

Z cyklu dziś pytanie, dziś odpowiedź:

 

1. Jak chcesz zahamować rosnące długi?

2. Jakim cudem zarząd pozwolił Ci zatrudnić nowych piłkarzy, skoro miałeś poważnie przekroczony limit płacowy?

3. Ile czasu zarząd będzie tolerował Twoją beztroskę finansową?

 

Ostatnie pytanie było do Zarządu ;)

Odnośnik do komentarza

1. Chcę awansować, żeby przychodziło więcej osób i dostać większe pieniądze z transmisji telewizyjnych. Szkoda, że nikt nie chce kupić moich niepotrzebnych piłkarzy.

2. Taki "bajer" miałem tylko przy francuskich piłkarzach (głównie przy nich), że jest limit pensji, ale najwięcej mogę zaoferować 6 tysięcy euro. W przypadku przeciętnych graczy mogę zaoferować maks 600 euro.

3. Zarząd mówi, że jest nieco zaniepokojony, ale wierzy we mnie :keke:

 

Aha, po meczu wyjazdowym z Sevillą nagle zarobiłem ponad pół miliona euro na samych biletach! Wygląda na to, że dostałem całe dochody z rewanżu w Sewilli.

Odnośnik do komentarza

22.

 

Rundę rewanżową zaczęliśmy od meczu z rezerwami Espanyolu, który póki co pozostaje jedynym klubem patronackim Badalony. To nie oznacza, że musimy okazywać litość naszym przyjaciołom i podkładać sobie nogę. Już w 2. minucie Prats otworzył wynik spotkania nie dając najmniejszych szans bramkarzowi gości. Utalentowany napastnik dołożył jeszcze jedno trafienie w 53. minucie i skończyło się identycznie jak w pierwszym meczu.

 

Data: 13.01.2008

Stadion: Avenida de Navarra, Badalona

Widzów: 694

Sędzia: Jesus Benjumea Alvarez

MoM: David Prats (9) [badalona]

 

Rubén – Cerveró, Bueno, Déhu (Reyes 45’), Djetou – Lafon, Cristian, Jacobo, De Pablos, Gómez (Bolado 45’) – Prats (Soriano 79’)

(2) C.F. Badalona – (11) Espanyol Barcelona B 2:0 (1:0) [Prats 2’, 53’]

-Segunda B3 [20/38]

 

Przed kolejnym meczem w lidze z Sabadell na wyjeździe lekarz przyszedł do mnie z grymasem na twarzy i oświadczył, że mamy poważny problem. Na przynajmniej miesiąc ze składu wyleciał mój jedyny w miarę dobry bramkarz Rubén, który naciągnął sobie mięsień grzbietu. Dla mnie była to szokująca wiadomość, bowiem rezerwowy golkiper Montero dopiero wyleczył swój uraz, a w dodatku nie dorasta do pięt Rubénowi. Nie miałem innego wyjścia i musiałem wystawić młodego piłkarza między słupkami, a ten nie wytrzymał presji i już w 8. minucie sfaulował rywala we własnym polu karnym. Sędzia zdecydował, że nie pokaże kartki, ale podyktował rzut karny, którego już Montero nie obronił. Przegrywaliśmy z 16. drużyną aż do 73. minuty, w której to Prats zdołał wyrównał wynik spotkania. Najwyraźniej piłkarze mocno przejęli się kontuzją Rubéna, bo zagrali fatalnie.

 

Data: 20.01.2008

Stadion: La Nova Creu Alta, Sabadell

Widzów: 3 025

Sędzia: Pedro Jesus Pérez Montero

MoM: David Prats (8) [badalona]

 

Montero – Cerveró, Alain, Deruda (Djetou 45’), Déhu – Lafon, Cristian (Bolado 75’), Jacobo, De Pablos, Gómez – Prats

 

(16) C.E. Sabadell – (1) C.F. Badalona 1:1 (1:0) [Pagés kar. 8’ – Prats 73’]

-Segunda B3 [21/38]

 

Remis trochę podłamał moich zawodników, podobnie jak kontuzja kluczowego bramkarza. Postanowiłem przejrzeć jeszcze raz notatki scoutów w poszukiwaniu nowego golkipera, ale kluby życzyły sobie gotówkę, a o wypożyczeniu mogłem zapomnieć. Przynajmniej kolejny rywal nie był wymagający, tyle że nie zachwyciliśmy w ataku i skończyło się nudnym, następnym remisem.

 

Data: 27.01.2008

Stadion: Avenida de Navarra, Badalona

Widzów: 675

Sędzia: Carlos Moreno Hidalgo

MoM: Cristian (7) [badalona]

 

Montero – Cerveró, Bueno, Deruda, Déhu – Lafon, Cristian (Bolado 88’), Jacobo, De Pablos (Alain 45’), Gómez – Prats (Soriano 75’)

 

(2) C.F. Badalona – (15) S.E. Ibiza-Elvissa 0:0

-Segunda B3 [22/38]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...