Skocz do zawartości

Książki - dobre, złe i średnie. Co czytać?


Rekomendowane odpowiedzi

1. W tym temacie dyskutujemy o książkach, naszych fascynacjach i wrażeniach z lektur.

2. Z racji literackiego przeznaczenia tego tematu dbajmy o odpowiedni poziom wypowiedzi.

3. Szanujmy wzajemne gusta i preferencje choć pamiętajmy, że literatura to nie tylko fantastyka, Harry Potter i Paulo Coelho (choć to oczywiście też :> )

Edytowane przez Kuchar
Odkrzaczanie.
Odnośnik do komentarza
Pro?ba do wszystkich u?ytkowników - nie zak?adajcie tematów, w których nie macie niczego do powiedzenia, tylko po to, by je za?o?y?. B?d? potrzebne, to kto? je za?o?y.

 

To raz.

 

Pierwotny temat na starym forum , który nazywa? si? "Ksiazki - dobre, zle i srednie. Co czytac?", a nie 'Literatura'.

 

A ?eby nie by?o offu, to news ze ?wiata HP. :]

 

 

Nowy Harry Potter pochodzi z Niemiec

 

Najnowszy Harry Potter b?dzie pochodzi? …z Niemiec. Nie oznacza to, rzecz jasna, ?e m?ody czarownik zmieni obywatelstwo, lecz fakt, ?e siódma i ostatnia cz??? jego przygód drukowana jest w Niemczech. Jak donosz? media, z zachowaniem szczególnych zabezpiecze?.

 

Niemiecka telewizja MDR poinformowa?a, ?e ksi??ka, któr? J.K. Rowling zamierza zamkn?? cykl o Harrym Potterze, powstaje w drukarni w miejscowo?ci Pössneck w Turyngii. Przygotowywana jest tam angielska wersja powie?ci, która uka?e si? na ca?ym ?wiecie 21 lipca.

 

Jak poda?a telewizja, pracownicy, którzy maj? dost?p do tekstu, musieli podpisa? zobowi?zanie, ?e nie ujawni? jego szczegó?ów. Druk nadzoruj? specjalnie wynaj?ci w tym celu ochroniarze.

 

Angielska bulwarówka "Daily Mirror" pisze nawet, ?e drukarze pracuj? w ciemno?ciach, aby nie mogli przeczyta? fragmentów ksi??ki, a po zako?czeniu pracy kontrolowane s? nie tylko ich ubrania, ale nawet samochody. Dyrekcja drukarni w Pössneck nie wypowiedzia?a si? na temat tych doniesie?.

 

Wydaniu najnowszej ksi??ki J.K. Rowling "Harry Potter and The Deathly Hallows" towarzyszy ogromne zainteresowanie, poniewa?, zgodnie z zapowiedzi? autorki, ma ona zako?czy? przygody niezwykle popularnego bohatera. Angielskoj?zyczny orygina? uka?e si? w lipcu, wersja niemiecka - w pa?dzierniku, a polska - na razie bez tytu?u - ma by? gotowa na pocz?tku przysz?ego roku.

 

Szkoda, ?e nie drukuj? ksi??ki w podziemiach. :] Bez sensu IMHO. Jak kto? b?dzie chcia? wykra?? strony ostatniego tomu, to zrobi to. :]

Odnośnik do komentarza

Od?wie?a?em sobie Sapkowskiego i jeszcze raz przypomnia?em sobie dlaczego tak go lubi? :) Wczoraj sko?czy?em "Narrenturm" i cho? wola?em :

"Wied?mina" to ta pozycja zdecydowanie trzyma poziom.. Teraz poszukuje "Bo?ych Bojowników" :) Ogólnie to poszukuje jaki? dobrych ksi??ek niestety biblioteki w moim mie?cie s? strasznie ubogie... I ju? nie mam zbyt pomys?ów..

Odnośnik do komentarza

Ja przeczyta?em ca?? trylogi? K-PAX, ksi?zki interesuj?ce i wci?gaj?ce, ale po kolei.

Pierwsza cz??? by?a naprawde ciekawa. Otoczka tajemnicy wobec prota, który twierdzi?, ?e pochodzi z planety K-PAX oraz doktor Gene Brewer, który widzi w nim cz?owieka chorego. Ich zmagania podczas sesji terapeutycznych wci?gn??y mnie tak, ?e ksi??k? po?kn??em niemal w jeden dzie?. Druga cz??? by?a ju? s?absza, chocia? wprowadzi?a kilka interesuj?cych nowo?ci i równie? czyta?o si? j? przyjemnie, cho? nie tak jak pierwsz?. Ostatnia cz??? by?a imo strasznie wymuszona. Bazowanie na staruych pomys?ach, zero nowo?ci. Wygl?da?a jak pisane na szybko, wymuszone zako?czenie.

Podusmowuj?c - ca?a trylogia jest warta przeczytania, chocia? je?eli kto? skusi si? tylko na pierwsz? cz??? i nie przeczyta reszty to na pewno du?o nie straci.

Odnośnik do komentarza

Ja wlasnie zakupilem Lux Perpetua Sapkowskiego, ale stwierdzilem, ze przeczytam cala trylogie od poczatku do konca (z reszta i tak nie pamietalem juz za bardzo co bylo w poprzednich czesciach :P ) zanim rusze z ostatnia czescia. I nie zaluje (tylko to straszny zzeracz czasu - wciaga...).

Odnośnik do komentarza

Zastanawia mnie czy w PL jest dostepny i jak tak to jak sie nazywa Hitchhikers Guide to Galaxy Douglasa Adamsa, wlasnie jade z cala Trilogy of Five po raz drugi i nadal jest tak smieszna, ze co 3 strony musze zrobic przerwe i pozwolic moim miesniom brzucha oraz przeponie odpoczac :)

Odnośnik do komentarza
Dzi? w Empiku widzia?em co? takiego jak "Absurdy PRLu" Marcina Rychlewskiego. Warte uwagi ?

 

Mam to. Ot zbior dowcipow, anegdot z zycia wzietych, przedrukow plakatow, itd. Jako ciekawostka do jazdy w pociagu dobre :) Jak lubisz PRL-owski humor :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Ja przeczytałem całą trylogię K-PAX, ksiązki interesujące i wciągające, ale po kolei.

Pierwsza część była naprawde ciekawa. Otoczka tajemnicy wobec prota, który twierdził, że pochodzi z planety K-PAX oraz doktor Gene Brewer, który widzi w nim człowieka chorego. Ich zmagania podczas sesji terapeutycznych wciągnęły mnie tak, że książkę połknąłem niemal w jeden dzień. Druga część była już słabsza, chociaż wprowadziła kilka interesujących nowości i również czytało się ją przyjemnie, choć nie tak jak pierwszą. Ostatnia część była imo strasznie wymuszona. Bazowanie na staruych pomysłach, zero nowości. Wyglądała jak pisane na szybko, wymuszone zakończenie.

Podusmowując - cała trylogia jest warta przeczytania, chociaż jeżeli ktoś skusi się tylko na pierwszą część i nie przeczyta reszty to na pewno dużo nie straci.

 

Na poprzednim forum wspominałem już o tej trylogii...

Jeśli miałbym jeszcze coś dodać to do drugiej i trzeciej części jest dodany sporządzany z zapisków prota raport na temat wrażenień odniesionych podczas pobytu na Ziemii... juz do samej treści tego raportu warto przeczytać te częsci... dawno tak się nie uśmiałem jak podczas czytania tego raportu...choć nie da sie ukryć, że miejscami był to "śmiech przez łzy"...

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem właśnie "Polactwo" Ziemkiewicza. Może jestem podatny dość na wpływy, ale na kilka spraw książka otworzyła mi oczy :) Nie, nie stałem się wielkim zwolennikiem PiSu, ani lustracji. Nie dostaje obłędu widząc Michnika. Ale wg mnie po części Ziemkiewicz ma racje, ba według mnie większość teorii w jego książce jest słusznych. Myślę, że warto książkę znać nawet jeśli prawica jest nam obca jak nauka ministrowi rolnictwa..

Odnośnik do komentarza

skoro o Ziemkiewiczu mowa to ja polecam "Trzy końce historii, czyli Nowe Średniowiecze" Lecha Jęczmyka - jest to zbiór jego felietonów z Nowej Fantastyki, niestety nie wszystkich; sam również uważam, że żyjemy wciąż w średniowieczu, tylko tło i gadżety sie zmieniły...

Odnośnik do komentarza

Ja przeczytałem właśnie dwie książki Tom'a Clancy'ego: "Patrioci" i "Czas zdrady". Obie bardzo ciekawe, szczególnie "Patrioci" - książka bardzo trzymająca w napięciu, polecam. "Czas zdrady" również ciekawa, choć jak dla mnie trochę za krótka. Teraz czytam "Droga służbowa" Dale Brown'a :)

Odnośnik do komentarza

"Ludzie jak bogowie" Wellsa. Przyzwoite, ale raczej nic ponadto, chociaż oczekiwałem czegoś naprawdę niezłego. Czegoś, co w pełni obnaży "absurdalność zasad kierujących naszym życiem społecznym" (jak zapowiadał jeden z opisów). Tymczasem dostałem solidną porcję utopijnej prozy o zabarwieniu science-fiction.

 

 

Książka mogłaby być znacznie ciekawsza, gdyby (jak zauważył jeden z jej recenzentów - kiedyś znalazłem tę recenzję w sieci, autora nie pomnę) wśród Ziemian przybyłych do Utopii znalazł się chociaż jeden fascynat, zapatrzony ślepo w ustrój komunistyczny (ten ziemski, a nie utopijny, który szczególnie przypadł do gustu Barnstaple'owi), który mógłby bezkrytycznie odnieść się do słów, włożonych przez Wellsa w usta jednego z Utopian: "przecież dzisiejsza Utopia jest w gruncie rzeczy organizacją komunistyczną" (cytat z pamięci). Tymczasem są tam sami przedstawiciele demokracji "kapitalistycznej". Ba, konserwatyści. Konflikt jest więc nieunikniony, a interesująca mogłaby być rzeczywiście rola w całej powieści "ziemskiego" komunisty...

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...