Skocz do zawartości

Odra Wodzisław Śląski


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, co jest takiego w tym Groclinie, czego w nowej (bo chyba można mówić o nowej Odrze za kadencji Zielińskiego); Grodzisk to - sorry, ale inaczej nie można - miasteczko, w porównaniu do Wodzisławia. Pieniądze teoretycznie są w Groclinie, ale na pewno nie jakieś olbrzymie. Dla mnie conajmniej dziwna decyzja, choć poczekam na oficjalne info.

Odnośnik do komentarza

Pulek, przecież tu nie chodzi o wielkość miasta (Grodzisk 13 tyś - Wodzisław 55 tyś) - ludzie są tacy, że idą tam gdzie lepiej płacą. Skaba poszedł do Legii bo więcej zarobi a i łatwiej przyjdzie mu się wypromować do jakiegoś zagranicznego klubu, Zieliński idzie do Groclinu bo dostanie więcej kasy i sobie zagra w europejskich pucharach. Z Odrą do momentu aż ta nie znajdzie jakiegoś solidnego sponsora na nic więcej niż górne miejsce w środku tabeli nie można liczyć. Wielka szkoda, bo facet odwalił taki kawał dobrej roboty jak od czasów Wieczorka nikt w Odrze. Źle to wygląda - Socha jeździ jak opętany szukając sponsora, nawet z jakimiś Hiszpanami już negocjował, nie ma trenera, Skaba odszedł, odejdzie pewnie Kowalczyk, Czerkasowi i Radzewiczowi się kończy wypożyczenie a o wzmocnieniach ani widu ani słychu.

Odnośnik do komentarza
- Jestem już po rozmowie z trenerem Zielińskim i potwierdzam, że odchodzi od nas do Grodziska Wielkopolskiego - powiedział prezes Odry, Edward Socha. - Jeszcze się z nim spotkam, by załatwić wszelkie formalności. Trener Zieliński poinformował mnie także, że chciałby zabrać ze sobą do Groclinu swojego asystenta, Jana Furlepę. Nie będziemy mu w tym robili przeszkód. Kto zastąpi w Odrze Jacka Zielińskiego? Jeszcze się nad tym nie zastanawiałem. Ale na pewno nie będę tej decyzji podejmował sam, by nie popełnić błędu. Kwestię angażu nowego szkoleniowca skonsultuję z prezydium zarządu, skorzystam z porady Władka Kowalika, który w Groclinie przez lata był dyrektorem sportowym.

I ch**! Nikomu nie stwarzajcie problemów, dawajcie się ruchać na prawo i lewo bo ze wszystkimi macie dobre stosunki :doh!:

Odnośnik do komentarza
Jacek Zieliński przestał być trenerem Legii. Co dalej? Myśli o nim Odra Wodzisław!

 

Jacek Zieliński (ale ten dotychczas prowadzący Odrę) został trenerem Groclinu, bo do Wisły Kraków odchodzi Maciej Skorża. Prezes Odry Edward Socha, który swego czasu był w Legii dyrektorem sportowym i pracował z Jackiem Zielińskim z Łazienkowskiej, pilnie szuka następcy. - Gdy byłem w Legii, prowadził ją Jacek. Gdybyśmy teraz go zatrudnili, to po odejściu jednego Zielińskiego mielibyśmy drugiego. To tak, jakby nie było zmiany. A ten Zieliński w Legii był dobry do ratowania sytuacji. Jak się wyklarowało, to już się nie nadaje - powiedział Socha.

 

- Szkoda, że w Legii dopiero w poniedziałek dowiedziałem się, że nie będę nawet asystentem nowego trenera. Pozycja trenera drużyny młodzieżowej mnie nie zadowala, ale mam jeszcze czas na zastanowienie. Nie miałem nawet czasu rozejrzeć się za propozycjami - mówił "Gazecie" Zieliński (oczywiście ten "warszawski"). - Odra o nic mnie nie pytała. Nie chcę tego komentować. Na razie jestem na urlopie - dodał.

 

Odra chce mieć nowego trenera od piątku. Kandydatem jest też Krzysztof Tochel. On też zaprzecza, jakoby Odra miała z nim się kontaktować. Kandydatem podobno miał być i Werner Liczka, ale on zaprzecza zdecydowanie. - Mam być dyrektorem sportowym Banika Ostrawa. Już podpisałem kontrakt na pięć lat - tę wypowiedź znaleźliśmy w internecie.

To sobie wymyślili :] choć moim zdaniem to kaczka dziennikarska. W klubie milczą. Mieli dziś podać nazwisko nowego trenera, tymczasem nikt na ten temat nie chce rozmawiać, telefony milczą. Ciekawe czy do północy poznamy nowego szkoleniowca :-k

Odnośnik do komentarza

Coś mi się wydaje że z Zielińskim młodszym to jakieś nieporozumienie. Legia nie jest mile widziana na Śląsku, a jakby nie patrzeć Zielu to symbol Legii. Wątpię szczerze. Poza tym Zieliński jest "nieruchawy" i raczej będzie siedział w Warszawie. Na pewno znajdą mu jakieś miejsce w sztabie szkoleniowym. Może znowu zostanie asystentem?

Odnośnik do komentarza
A co z Grzegorzewskim? Wraca do Łęcznej? ;>

nie licz na to :] wypożyczenie kończy mu się dopiero w grudniu.

 

 

 

Dziś GW podała, że grono szkoleniowców, którzy mają szansę na podpisanie kontraktu z Odrą powiększyło się do Fornalaka i Kurasa. O ile pierwszy bardzo by mi odpowiadał, tak drugi absolutnie...

Odnośnik do komentarza
Czemu? Kuras udowodnił w Pogoni i w Bełchatowie że jest bardzo dobrym trenerem.

Nie do końca. 3 lata męczył się z mocnym Bełchatowem żeby awansować do II ligi. Ostatnio wyleciał po 5 porażkach z rzędu w Radomiaku. Jakoś mnie jego osoba nie bardzo przekonuje ;) choć jest to jeszcze młody trener i wcale go nie przekreślam, uważam tylko, że poza zdobyciem wicemistrzostwa z napakowaną gwiazdami Pogonią niczym specjalnym się jeszcze nie wyróżnił.

Odnośnik do komentarza
Komisja Licencyjna zdecydowała, że klub z Sosnowca musi szukać obiektu rezerwowego. Najbardziej realne wydają się przenosiny do Wodzisławia.

 

Kibice Zagłębia na Stadionie Ludowym nie zobaczą swej drużyny na początku rozgrywek ekstraklasy

Eugeniusz Kolator, przewodniczący Komisji Licencyjnej spotkał się we wtorek z przedstawicielami klubu z Sosnowca.

Zagłębie reprezentowali Zbigniew Drążkiewicz, dyrektor sosnowieckiego MOSiR-u, Leszek Baczyński, dyrektor stadionu Ludowego, Zenon Wieczorek, klubowy spec od bezpieczeństwa oraz Krzysztof Smulski, były działacz Zagłębia, a dziś m.in. członek komisji licencyjnej dla klubów drugiej ligi.

O tym, że Stadion Ludowy nie spełnia wymogów licencyjnych pisaliśmy nie raz. Przedstawiciele władz miasta uparcie jednak powtarzali, że postępujące prace i gwarancje włodarzy Sosnowca przekonają komisję licencyjną, by ta pozwoliła rozgrywać mecze Orange Ekstraklasy na Ludowym. Wczoraj na głowy optymistów polał się jednak kubeł zimnej wody. - Ten stadion nie spełnia nawet licencyjnego minimum! Nie ma świateł, nie ma dachu, nie ma podgrzewanej murawy, nie ma nawet szatni dla drużyny gości - wylicza Kolator.

Przewodniczącego nie przekonał fakt, że w poniedziałek rozpoczął się przetarg na wyłonienie wykonawcy oświetlania. Miasto wybiera z siedmiu ofert. - Jeżeli jupitery rozbłysnęłyby z początkiem sierpnia to może jeszcze coś dałoby się zrobić, ale mają być najwcześniej we wrześniu... To za późno - podkreśla Kolator.

Przewodniczący Komisji Licencyjnej w rozmowie z "Gazetą" przyznał wcześniej, że absolutne minimum to oprócz świateł, trzy tysiące krzesełek i zadaszone miejsca dla vipów i prasy (to już na Ludowym jest).

- By liczyć na złagodzenie wymogów klub musi się jednak zwrócić do nas ze specjalnym wnioskiem. Zagłębie może jeszcze zagrać jesienią w Sosnowcu, ale wcześniej na Ludowym muszą rozbłysnąć jupitery - powtarza Kolator.

Czy to oznacza, że Zagłębie może zapomnieć o licencji na grę w elicie? - Niekoniecznie. Do wniosku muszą jednak dołączyć pismo z informacją, gdzie będą grać zanim przystosują swój stadion do wymogów licencyjnych - tłumaczy.

- Mam nadzieję, że w środę spotkam się prezesem i razem zastanowimy się jak wybrnąć z trudnej sytuacji - mówi Wieczorek. Giancarlo Motto już w przeszłości dopuszczał możliwość gry na Stadionie Śląskim.

- Zagłębie nie może zgłosić tego obiektu ponieważ do listopada będzie tam montowana podgrzewana murawa - przesądza Kolator. - Znając śląsko-zagłębiowskie antagonizmy wydaje się, że odpadają też stadiony Ruchu Chorzów i GKS-u Katowice. Wydaje mi się, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest Wodzisław - dodaje.

Sosnowieccy kibice proponowali już, by Zagłębie grało na zaprzyjaźnionej... Legii. - To stanowczo za daleko. Takie rozwiązanie wchodziłoby w grę tylko jeżeli Ludowy zniknąłby z powierzchni ziemi i był budowany na nowo - kończy Kolator.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

 

Ciekawe co na to Korzen i jego ziomale :>:keke:

Odnośnik do komentarza
Kuras to dobry trener, trzeba byc nieco cierpliwym i dac mu troche czasu

Wydaje mi się, że w Odrze na cuda nie liczą. Byle nie byli w okolicach spadku i prezentowali solidny futbol, to Kuras może być spokojny o posadę.

 

A co do Sosnowca w Aglo

No co, śląskie* kluby muszą sobie pomagać :kekeke:

 

* - wiem, wiem, ale nie mogłem się powstrzymać :*

Odnośnik do komentarza
Ciekawe co na to Korzen i jego ziomale

Czytałem o tym i nawet wolałem tego tu nie wklejać :keke: niech Sosnowiec spieprza jak najdalej od Wodzisławia :] no chyba, że dużo zapłacą za wynajmowanie obiektu i naszej śląskiej ziemi nie będą deptać werbusy z Sosnowca :]

 

Sosnowiec, Sosnowiec, piękna okolica - gdyby nie werbusy byłaby stolica! :muza:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...