Skocz do zawartości

Aparaty fotograficzne


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar sobie zakupić jakąś cyfrówkę. Lecz w tej tematyce jestem całkiem zielony. Poradźcie coś niedrogiego a w miarę porządnego. Z góry dzięki.

Do czego ma sluzyc (tzn pstrykac, bo pstrykac, czy cos bardziej profi) i jaki masz gorny limit kasowy?

 

Takie pstrykanie :] To będzie mój pierwszy aparat cyfrowy. Jaki mam budżet - napisze tak, w miarę tani /do 500 zł/ ale nieznacznie powyżej tej kwoty też się skuszę. :]

Odnośnik do komentarza

Najtańszym trwałym aparatem, który mogę ci z pewnością polecić jest Nikon L11. Obsługa jest bardzo intuicyjna, dobry obiektyw na tą klasę aparatów. No i mało prądu zżera. Na początek przygód z fotografią ujdzie w sam raz. Jakoś cztery stówki trzeba na niego wyłożyć.

 

Można też poszukać jeszcze ostatnich egzemplarzy L10, ale tego nie testowałem. W każdym razie miałem w swojej karierze już trzy Nikony i z każdego byłem bardzo zadowolony :) (Pstrykałem także Panasonicami, Canonami i Olympusem).

Odnośnik do komentarza

A ja spotkałem się z kilkunstoma przypadkami Samsunga S6xx (który, nie przypomnę sobie teraz) (630, może nawet 730) kiedy obiektyw pochodził raptem kilka dni i szedł do piachu (plastikowe trybiki zooma). jako uszkodzenie stricte mechaniczne nie chcieli przyjmowac gwarancji.

 

Dlatego ja od samsungów jako aparatów wolę trzymać się z daleka i kurczowo ściskać uznane marki.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
Czy używał ktoś aparatu Canon Powershot A560? Możecie coś o nim powiedzieć?

 

Miałem w pracy Powershota z tej serii. Nie pamiętam czy to był akurat A560, czy też może coś troszeczke innego. Aparat generalnie średni, ale przez 1,5 roku używałem go często kiedy nie chciało mi się biegać z lustrzanką i nie miałem z nim żadnych kłopotów. Oczywiście porządnego zdjęcia nim raczej nie zrobisz i jak przypuszczam znajdzie sie pare lepszych modeli w tej klasie, ale ma też zalety: jest trwały i solidny (kilka razy wylądował na glebie) ma polskie menu i bardzo dobry, duży wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Ja tez chcialem sie zapytac o rade. Przymierzam sie do aparatu Canon EOS 1000D. Czy ma ktos z was juz jakies doswiadczenia z tym aparatem? Moze znacie jakies dobre strony z testami. Za wszelkie informacje bylbym wdzieczny. Ewentualnie mozecie poradzic mi cos innego :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...