Skocz do zawartości

Aparaty fotograficzne


Rekomendowane odpowiedzi

Moja dziewczyna bardzo chce sprawić sobie lustrzankę. Oboje jesteśmy totalnie zieloni w temacie, więc zawracam się do braci forumowej o pomoc w wyborze czegoś odpowiedniego na start. Chciałbym, żeby mogła sobie popatrzeć czy jej się spodoba fotografowanie dużym aparatem, czy będzie ją to interesowało na tyle, żeby faktycznie bawić się ustawieniami takiego sprzętu dążąc do uzyskania jak najlepszego efektu, czy będzie to zabawka ustawiona na auto :)

 

Budżet do 1000 zł, oczywiście chodzi o używkę :) Co moglibyście polecić sensownego? Jakie modele? Na co zwracać uwagę w aukcjach?

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Może być ten temat też do kamer? :)

 

Nie znam się kompletnie, a potrzebuję doradzić żonie w zakupie kamery do jej przedszkola. Robią co jakiś czas przedstawienia, które reżyseruje, obrabia, renderuje i dubbinguje moja żona swoim xiaomi ;) Telefon ledwie zipie, a i jakość jest wątpliwa. Podobno są w stanie kupić w przedszkolu kamerę na użytek nauczycielek - na co zwracać uwagę?

Fajnie jakby miała a) statyw lub jakąś rączkę do stabilizacji, jak ktoś z nią idzie, bo nagrywanie raz jest z miejsca raz mobilne b) mikrofon dobrej jakości c) full hd chyba starczy?

Potrzebne tak dwie-trzy propozycje od tańszej, przez względną po full wypas :)

Ktoś, coś?

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, klinsmann napisał:

szczerze? niech jej kupią dobry telefon. pół jutuba jest nagrane smartfonami, dobra kamera to znacznie wyższy koszt, a kupowanie czegoś co by było tylko kamerą no to... średni pomysł

 

generalnie czy tania kamera czy smartfon to ważniejsza kwestia to oświetlenie przedszkola, jak jest jasno spoko. 

 

Dobry (niekoniecznie wypasiony) smartfon i gimbal to lepsze rozwiązanie niż kamera.

Odnośnik do komentarza

Budżet jest w okolicach 3-4 tysięcy - na dobry smartfon chyba mało? Ogólnie to są przedstawienia, bajki itp - raz nagrywane w holu, raz w sali, czasem na dworze.  Ogólnie decyzja musi być NA JUŻ. Nie wiem też dokładnie czy tel. przejdzie - to placówka publiczna, muszą kupować coś z dokładnym opisem przeznaczenia.

 

Kamera ta musi być z łatwą obsługą, dobry obraz i dźwięk - full HD wystarczy pewnie.

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jmk napisał:

na dobry smartfon chyba mało?

ile kosztuje ajfon 8? koło 2300? styknie, nie musisz kupować telefonu za 6000. tak jak pisałem wcześniej, każdy telefon będzie potrzebował światła. lepiej zainwestować 500 w gimbal, 2500 w telefon albo 1500 i resztę zostawić na oświetlenie

 

1 godzinę temu, tio napisał:

że za tysiaka można kupić kamerę sony fhd z 30 krotnym zoomem

optyk, szanuję. pytanie jak się matryca CMOS zachowa przy słabym oświetleniu i dynamicznych brzdącach, generalnie jestem miło zaskoczony tą pozycją, aż poszukam recenzji

Odnośnik do komentarza

https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamery/kamery-cyfrowe/kamera-sony-4k-fdrax33b

 

Ten ma takie coś:

 

Stabilizator obrazu Balanced Optical SteadyShot™

Nasz zaawansowany stabilizator obrazu umożliwia nagrywanie wyraźnego obrazu nawet w bardzo niesprzyjających warunkach — w tłumie, na koncercie czy podczas jazdy samochodem po bezdrożach.

 

To nie wystarczy?

 

A @tio zoom:

 

Obraz

Przetwornik CMOS Exmor R (BSI)
Rodzaj stabilizacji obrazu Balanced Optical SteadyShot
Stabilizacja obrazu Tak
Zbliżenie cyfrowe x120
Zbliżenie optyczne

x10

 

 

 

Odnośnik do komentarza

@jmk jak cos znajdziesz to wpisz model na yt i zobacz jak ludzie przykładowe video tym nagrywają, imho najlepsza recenzja. 

 

zoom optyczny 10x też spoko, jednak softowa stabilizacja to nadal nie to samo co gimbal. a taki do kamery a nie smartofna będzie pieruńsko drogi 

 

mam osmo 3 chyba albo osmo 2 i działa aż miło. 

 

telefon Xaiomi co wrzucił @adamus pewnie ogarnie temat, zerknij na recenzje na yt - będziesz pewnie w połowie budżetu, a może dwa telefony i statyw, video z dwóch kamer są ciekawsze... 

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, klinsmann said:

@jmk jak cos znajdziesz to wpisz model na yt i zobacz jak ludzie przykładowe video tym nagrywają, imho najlepsza recenzja. 

 

zoom optyczny 10x też spoko, jednak softowa stabilizacja to nadal nie to samo co gimbal. a taki do kamery a nie smartofna będzie pieruńsko drogi 

 

mam osmo 3 chyba albo osmo 2 i działa aż miło. 

 

telefon Xaiomi co wrzucił @adamus pewnie ogarnie temat, zerknij na recenzje na yt - będziesz pewnie w połowie budżetu, a może dwa telefony i statyw, video z dwóch kamer są ciekawsze... 

 

Proszę Cię. Softowo-sprzętowa stabilizacja poszła mega do przodu. Zobacz co potrafi GP8 i 9 jeśli chodzi o stabilizację i wyjdź z tymi osmo :) To już nie jest różnica, która rozwala, wg mnie na poziomie normalnego użytkownika jest praktycznie niezauważalna.

 

Tak, gimbale są genialne, ale na tym poziomie, jak jest potrzebne do szkoły, to jest przerost formy nad treścią. Gimbale mają sen, jeśli coś z tą kamerą robisz i to aktywnie (wszelkiego rodzaju sporty czy mega aktywne przemieszczanie się z kamerą/telefonem). Dla nagrywania przedstawień i jakiś krótkich filmików to raczej statyw by im się przydał, a nie gimbal :) 

 

W ogóle jmk napisał, że ma być aparat, więc nie kleję po chuj drążycie temat telefonu. Jakby miał w specyfikacji kamerę sportową, to polecalibyście mu Sony PXW-FS7K II, bo nagrywa 180 klatek na sekundę w fullHD?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 hours ago, klinsmann said:

ostatni telefon jaki widziałem ze stabilizacją softową to S20, słabo... 

 

Gopro9 nie widziałem, 8 moim zdaniem jest tak samo zjebana jak w GP7

 

To się zatrzymałeś na GP6, która była ostatnim bastionem stabilizacji tylko softowej. GP7 akurat ma stabilizację bardzo dobrą, aczkolwiek ma inne wady. Mam, używam. GP8 mam poprawioną jeszcze softowo, a w GP9 w ogóle odjechali.

 

Ale to i tak nie ma znaczenia, bo gimbale mają zastosowanie dopiero w momencie, w którym serio bardzo aktywnie latasz z urządzeniem. Reszta, to jest dodawanie sobie blichtru i blasku, jakim to się jest profesjonalistą. Nagrywając w 5k po to, żeby wrzucić to na YT albo Insta i żeby ludzie mogli to obejrzeć na komórce. :) Pyszne. Bez sensu. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...