Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Diego: samo dziennikarstwo nie daje gwarantu dostania sie do jakiejkolwiek redakcji, zespolu prasowego or sth. moze to dosc naiwne myslenie, ale wyksztalcenie z dziedziny dziennikarstwa + jezyk ukrainski + wiedza o pilce moze sie przydac a propos euro 2012. jesli nie, nic nie strace. akurat wschodnia granica i problemy ukrainy sa jeszcze (!) aktualnym tematem, swietnym dla warsztatu dziennikarskiego pod katem spolecznym i politycznym.

 

ocena meyde jest krzywdzaca. instytut dziksu w olsztynie ma bardzo dobra kadre, a poziom nauczania to pojecie wzgledne. niby jak chcesz to porownac? tak rodza sie glupie uprzedzenia... jasne, ze uniwerek wroclawski ma wieksza renome, ale rok temu totalnie rozwalil mnie proces rejestracji kandydatow na studia. takiego burdelu na kolkach nie miala zadna uczelnia.

Odnośnik do komentarza

Może i jest. Tylko od kiedy pamiętam to do Olsztyna idą wszyscy ci, którzy wiedzą że nie dostaną sie nawet na 'tylko' dobrą uczelnię albo tacy, którzy koniecznie chcą być blisko domu. Zawsze szły tam osoby ktore o studiowanie bym nigdy nie podejrzewam... Nie oznacza to jednak, że nie ma tam jakiś dosyć renomowanych kierunków. Po prostu pisze o tym jak sytuacja wygląda z mojej perspektywy. A co zrobi Diego to już inna bajka.

 

A co do samego Olsztyna - naprawdę jest wiele ciekawszych miast.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
Ja chciałem na geografię iść do Akademii Świetokrzyskiej(matura mi raczej kiepsko poszła i na lepsze studia się chyba nie dostanę), tam nie ma żadnej specjalizacji, a nie chce być nauczycielem :/

Hmmm.. nie wiem jak u was, ale na AP na geografie w tym roku było/jest 19 osób na miejsce :keke: Ale skoro chcesz iść na lepsze (na te na które trudniej się dostać) studia to gratuluje ambicji :keke:

 

Ja studiuje na Politechnice Swietokrzyskiej i powiem tylko tyle, ze po 1 roku (ktory chyba zalicze :kekeke: ) z 192 osob zostalo zaledwie 80 kilka :] "Zostalo" tzn podchodza do sesji letniej. Uczelnia wg notowania Newsweeka jest na 4 miejscu w kraju, wbrew pozorom poziom jest wysoki ;) Co do AS ciezko cokolwiek mi powiedziec ale myslenie ludzi w stylu "uczelnie mam pod nosem, nie bede tam studiowal" jest po prostu glupie :] Jezeli chcesz wyjechac z domu, zmienic otoczenie "pozyc" studiami to juz inna sprawa. Bynajmniej marginalizowanie poziomu AS i PS uznaje za duze naduzycie :] Ot taki lokalny patriotyzm.

Odnośnik do komentarza
Ja studiuje na Politechnice Swietokrzyskiej i powiem tylko tyle, ze po 1 roku (ktory chyba zalicze kekeke.gif ) z 192 osob zostalo zaledwie 80 kilka

 

Mike weź pod uwage, że jesteś na studiach inżynierskich, które rządzą się swoimi prawami... Mój brat jest już trzeci rok studiuje elektrotechnike na ATR (teraz to już UB) i na pierwszym semestrze było ich 120, a teraz zostało ich raptem 20...

Odnośnik do komentarza

Koniec sesji letniej, oczywiście nie wszystko do przodu :D. Dziś miałem poprawkowy kolos z systemów operacyjnych, ale nie pisałem (nie tylko ja, ale i wszyscy, którzy mieli pisać, w sumie ok 40 osób). W zamian za zaliczenie, trzeba do końca sierpnia napisać moduł jądra linuxa w języku C. Już mam po uszy pisanie tych wszystkich róznych programów i projektów. Na razie wakacje sobie robie. Jeszcze jutro mam wyniki z systemów inteligentnych, ale na pewno i to mam w plecy. W sumie dwa przedmioty na wrzesień, ale drugi rok mam już raczej zaliczony :)

Odnośnik do komentarza

Odnośnie wyboru uczelni, ja bym wybrał taką, która daje jak największe możliwości rozwoju. Nie chodzi tu bynajmniej o kadrę, czy poziom wykładów. Wielu zawodów nie nauczysz się siedząć w ławce na wykładzie, czy ćwiczeniach. Ja bym raczej zwrócił uwagę, jak uczelnia jest postrzegana przez pracodawców, czy firmy z nią współpracują. Ważne jakie uczelnia ma kontakty, w tym z uczelniami zagranicznymi, i jak można na tym skorzystać. Zwykle w renomowanych ośrodkach w dużych miastach jest z tym lepiej. Są oczywiście wyjątki, jak np. WSB w Nowym Sączu.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie dziennikarstwo jest ostatecznością. Wiem, że ukończenie go w Olsztynie raczej zbyt wiele mi nie da. Stawiam głównie na inne kierunki. Jednak jako, że zdawałem WOS to szału nie przewiduje. Główne moje cele to prawo i administracja. Ale doskonale zdaje sobie sprawę, że na prawo większych szans nie mam.. Co do administracji to w sumie też nie jestem przekonany czy możliwe jest aby zapewniła mi ona jakieś godne pieniądze.. Naprawdę nie mam pomysłu na to co zrobić i zaczynam poważnie zastanawiać się na roczną przerwą i poprawą wyników (a przede wszystkim zmianą przedmiotów.. Trochę mądrzejszy będę na pewno w piątek..

 

P.S A tak z ciekawości meyde na co się wybierasz :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...