Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

zahaczyl, nawet mieszka od 10 lat, studia nawet na UMCSie skonczyl... a co?

 

A nic tak tylko sprawdzam otoczenie :D Na razie widze ze troszke osob ze sceny sie znajdzie :)

 

Ja akurat jestem olimpijczykiem, ale prog w tym roku jest wyjatkowy niski. Moj kolega, ktory mial wyniki troche ponad srednie i moglby sie nie dostac rok temu, jest okolo 200 miejsca.

 

A ja uważam, że w tym roku co mnie bardzo zaskoczyło jest całkiem spora konkurencja na Prawie tak samo jak i na Stosunkach międzynarodowych na UW, na które też składałem. Ode mnie ze szkoły tylko 3 osoby dostały sie na dziennne prawo na UW, w tym 2 ode mnie z klasy - olimpijczycy, i jeden maturzysta ale z wynikami powyzej 90%. Rok temu był wyski próg ze wzgeldu na banalna mature rozszerzoną z WoSu, w tym roku była ona ponad swoją przeciętną trudność dlatego sa z niej niskie wyniki, co moze rzutować na nizszy próg. Dlatego też sadze, ze konkurencja jest podobna co rok temu, jeśli nie śliniejsza, biorąc pod uwagę sporą rzeszę olimpijczyków...

Odnośnik do komentarza
A ja uważam, że w tym roku co mnie bardzo zaskoczyło jest całkiem spora konkurencja na Prawie tak samo jak i na Stosunkach międzynarodowych na UW, na które też składałem. Ode mnie ze szkoły tylko 3 osoby dostały sie na dziennne prawo na UW, w tym 2 ode mnie z klasy - olimpijczycy, i jeden maturzysta ale z wynikami powyzej 90%. Rok temu był wyski próg ze wzgeldu na banalna mature rozszerzoną z WoSu, w tym roku była ona ponad swoją przeciętną trudność dlatego sa z niej niskie wyniki, co moze rzutować na nizszy próg. Dlatego też sadze, ze konkurencja jest podobna co rok temu, jeśli nie śliniejsza, biorąc pod uwagę sporą rzeszę olimpijczyków...

 

 

Olimpijczycy to okolo pierwszych 50-60 miejsc. Reszta jest wolnych. Prog - ponizej 79%. Owszem. Matury byly trudne, ale pisalem wczesniej o progu, a nie o wynikach. Konkurencja na prawo jest co roku taka sama, a dla nas bylo i tak troche lzej, bo wystepuje tzw. niz demograficzny ;).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Takie pytanko mam zasadnicze. O ile mi wiadomo standardy nauczania jezykow obcych na uczelniach sa mniej wiecej takie same i dlatego chcialbym was zapytac, czego moge sie spodziewac po jezyku na poziomie b2 a czego na poziomie c1? Czy roznica jest na tyle duza, ze nie warto zaczynac od razu od c1? Mam szanse sobie poradzic skoro mature z anglika zdalem na 88 pisemna i 80% ustna (rozszerzenie)?

Odnośnik do komentarza

Dobrze że napisałeś "mniej więcej takie same". Pomiędzy uczelniami występują różnice pomiędzy poszczególnymi poziomami. Np. egzamin b2 z angielskiego na Politechnice jest sporo łatwiejszy od tego na UW. Ale ogólnie mówi się że b2 to poziom trochę wyższy od firsta z angielskiego.

Odnośnik do komentarza
Takie pytanko mam zasadnicze. O ile mi wiadomo standardy nauczania jezykow obcych na uczelniach sa mniej wiecej takie same i dlatego chcialbym was zapytac, czego moge sie spodziewac po jezyku na poziomie b2 a czego na poziomie c1? Czy roznica jest na tyle duza, ze nie warto zaczynac od razu od c1? Mam szanse sobie poradzic skoro mature z anglika zdalem na 88 pisemna i 80% ustna (rozszerzenie)?

http://www.englishforyou.pl/standardyue.html

 

standardy UE sa takie jak wyzej. nie wiem czy uczelnie stosuja akurat ten sam system.

Odnośnik do komentarza

Jeśli założyć, że na wszystkich uczelniaj w Europie jest jeden na jednym poziomie nazewnictwo A-B-C to zdając maturę z angielskiego nie byłoby się na poziomie C1 - natomiast prawda jest taka, że C1 na Politechnice czy Uniwersytecie Ekonomicznym są mocno naciągane. Ja angielski na swojej uczelni zakończyłem na poziomie C1, ale żeby zaliczyć egzamin nie uczyłem się nawet minuty, a kontakt z angielskim miałem mocno ograniczony ponieważ skupiałem się na niemieckim. I ten level z angielskiego nie miał się nijak do poziomu C1, na którym ukończyłem kurs z niemieckiego na Uniwersytecie we Freiburgu.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś z miłościwych forumowiczów uczęszcza [bądź jak ja od tego roku studenckiego będzie uczęszczać] na wydział filologiczny na Uniwersytecie Gdańskim? Pytanie dotyczy studiów, więc pomyślałem, że tutaj umieszczę tego posta - fajnie wiedzieć, czy będę oglądał w swoim budynku (nie)znane twarze :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...