Jump to content

KONKURS "CM FORUM - KARIERA FOOTBALL MANAGERA" WYSTARTOWAŁ!

Do wygrania 2 egzemplarze gry FOOTBALL MANAGER 2020!

REGULAMIN KONKURSU

Fenomen

Kącik gier wszelakich

Recommended Posts

Ja od siebie mogę napisać, że Green Hell to kapitalna produkcja. Do Rusta nie porównujmy, bo to zupełnie inne gry. Green Hell kładzie nacisk na survival w pełnym znaczeniu tego słowa. Naszym głównym przeciwnikiem jest flora i fauna Amazonii, które dobrze wykorzystana dadzą nam wszystko czego potrzebujemy by przeżyć. Świetnie poprowadzony crafting - trzeba kombinować, składać i empirycznie poznawać, ale wszystko w miarę logiczne.

Na początku wydaje się być mocno frustrująca, ale gdy poznamy co z czym się je (dosłownie) to dostaniemy w zamian świetne emocje. Nie chcę spojlerować i dawać gotowych rozwiązań, więc odkrywajcie Amazonię sami. Uważajcie pod nogi i uważnie nasłuchujcie, bo każde niebezpieczeństwo poprzedzone jest dźwiękiem i to też jest genialne :)

• Like 2

@vrc mógłbyś może jeszcze kilka słów opowiedzieć o fabulę? Może grałeś w Subnautice i jakieś porównania przychodzą ci do głowy ?

Fabuła rozpoczyna się standardowo dla takich gier. Gubimy bliską osobę w dżungli, ruszamy na ratunek, nie udaje się, goni nas wróg, spadamy z klifu, tracimy częściowo pamięć, mamy jakieś tam szczątkowe informacje no i zaczyna się zabawa. Jeśli chodzi o historię to jestem na początkowym etapie, bo skupiam się na poznaniu mechaniki przetrwania (surowce, budynki, broń, pułapki itd). Jednak nie oczekiwałbym nie wiadomo jakich zwrotów akcji. Chociaż, kto wie.

W Subnauticę nie grałem niestety.

1 godzinę temu, Sensei napisał:

@vrc mógłbyś może jeszcze kilka słów opowiedzieć o fabulę? Może grałeś w Subnautice i jakieś porównania przychodzą ci do głowy ?

Ja grałem w Subnautikę, no generalnie to jest Subnautica tylko w dżungli.

2 godziny temu, vrc napisał:

Do Rusta nie porównujmy, bo to zupełnie inne gry.

Nie zgodzę się, że to zupełnie inne gry. Rust to survival PvP+PvE, a Green Hell to taki survival PvE + fabuła. Nacisk jest położony na trochę inne aspekty w obu grach, ale dalej to są sandboxowe survivale, gdzie zdobywasz pożywienie, craftujesz, walczysz z otaczającym Cię wrogiem. W Rust w związku z PvP musisz zbudować sobie jakieś schronienie, żeby Cię inny gracz nie ubił, czy też  nie ograbił. W Green Hell

[dam w spoiler, bo w sumie to są jakieś elementy, które fajnie jak kogoś kto jeszcze nie grał zaskoczą ;) ]

Spoiler

robisz pułapki, żeby Cię jaguar nie zeżarł jak się obudzisz i akurat się zespawnuje w Twojej okolicy, ograbić mnie nikt nie ograbił przynajmniej w początkowej fazie gry.

Dobra, chyba już mogę to napisać: Gears 5 jest mega. Mega.