Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos doswiadczenie z walka o odszkodowania za spoznione loty? Moja mama leciala na trasie Berlin-Londyn i Londyn-Calgary i poniewaz pierwszy samolot sie spoznil, mama spoznila sie na drugi lot; dostala hotel i bilet na nastepny dzien, ale chce jeszcze wywalczyc odszkdowanie z tego tytulu. Po wypelnieniu formularza dostalem od British Airways taka odpowiedz:

 

Cytat

Thanks for contacting us about your client's claim for EU compensation, and I apologise for the ate response.  We're sorry it was necessary to delay flight BA0997 on 24 September from Berlin, and we don't underestimate how much the delay disrupted the passengers' travel plans. 

Regretfully, the claim's been refused because BA0997 from Berlin was delayed en route after take off, which prevented the aircraft from operating as originally scheduled.  The reason for this delay en route isn’t recorded, but this will always be due to weather conditions, adverse winds or instructions given by Air Traffic Control while the aircraft is airborne or on the ground.  Similar to an aircraft gaining time en route due to favourable conditions, factors such as these can also have a negative and major impact on a flight.  This can have a knock-on effect to the rest of our schedule but as these are fully outside of our control, we’re not liable to pay compensation in such circumstances.

We take all reasonable measures to avoid disruption to a flight and we always consider if there are any other alternative solutions before we make a decision.  The delay was out of our control and caused unforeseen disruption to our schedule.

 

Thanks again for following this up with us.  Please feel free to contact us if we can help you any further.

 

Da sie tu cos jeszcze zrobic? Nie jestem pewien czy ten pierwszy lot nie mial spoznionego startu.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, tio napisał:

Jak spędzacie sylwestra? Szukam jakiegoś hotelu z fajną ofertą rodzinną. Ale ciężko znaleźć coś fajnego. W zeszłym roku byliśmy w Primavera Jastrzębia Góra - polecam, ale wolimy odwiedzać nowe miejsca. A może jakiś forumowy Sylwester rodzinny? ;)

jest to propozycja, ale jeszcze nie ogarniam początku grudnia, a co dopiero Sylwester...

Odnośnik do komentarza
58 minutes ago, kuab said:

Ma ktos doswiadczenie z walka o odszkodowania za spoznione loty? Moja mama leciala na trasie Berlin-Londyn i Londyn-Calgary i poniewaz pierwszy samolot sie spoznil, mama spoznila sie na drugi lot; dostala hotel i bilet na nastepny dzien, ale chce jeszcze wywalczyc odszkdowanie z tego tytulu. Po wypelnieniu formularza dostalem od British Airways taka odpowiedz:

 

 

Da sie tu cos jeszcze zrobic? Nie jestem pewien czy ten pierwszy lot nie mial spoznionego startu.

 

Jeżeli faktycznie przez pogodę opóźnienie, to przegrana sprawa.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, tio napisał:

A może jakiś forumowy Sylwester rodzinny?

ja odpadam; sylwestra w tym roku spedzam w Słoneczku w Szklarskiej Porębie ;)  termin 27.12-2.01, w planach biegowki, moze skitury, jakies spacery no i oczywiscie drytooling

chyba, ze ktos akurat bedzie tez w Szklarskiej to mozna sie na jakiegos browara spiknac ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jako że wróciłem właśnie z trzydniowego zwiedzania lokali gastronomicznych w Pradze, wrzucam linka do materiału:

 

Praga 2019 - przewodnik kulinarno-piwny

 

Ograniczam się trochę do dzielnicy Vinohrady, z której właściwie nie musicie wyjeżdżać, żeby jeść i pić jak król :D . Jedna miejscówka z drugiej strony Wełtawy - ale warto.

 

Fajny był to wyjazd :D

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Misie kochane, a w szczególności rzymskie świry @krzysfiol, @ajerkoniak, @Reaperplanuje z lubą spędzić okres 31.12-05.01 w Rzymie, macie może jakieś złote porady, ostrzeżenia z serca? Ulubione miejsce do noclegu? (to bardziej pytanie do @ajerkoniak) Coś nieoczywistego do zobaczenia, coś czego na pewno unikać? Na co wydawać, na co nie wydawać? Za każde nakierowanie będę niesamowicie wdzięczny! 
 

Ulubione miejsca kochanego @krzysfiol już zapisałem w kajeciku.

Odnośnik do komentarza

Ja byłem tylko 2 dni i raczej szedłem w ciemno w restauracje, bazując tylko na gwiazdkach Google :) Ale nigdzie nie narzekałem na jedzonko ;) 

 

Jedyna porada jaka mi przychodzi do głowy, to spróbuj kupić bilet na Koloseum, Forum Romanum i Palatin Hill przez internet, wtedy nie będziesz stał w gigantycznych kolejkach (my tego nie zrobiliśmy, więc nie poradzę, która strona jest OK). A jeśli jednak masz zamiar stać, to nie stój w tej bezpośrednio do Koloseum - są dwa osobne wejścia, kilkaset metrów dalej i kolejki są tak 3-4x krótsze ;) 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Monti napisał:

Misie kochane, a w szczególności rzymskie świry @krzysfiol, @ajerkoniak, @Reaperplanuje z lubą spędzić okres 31.12-05.01 w Rzymie, macie może jakieś złote porady, ostrzeżenia z serca? Ulubione miejsce do noclegu? (to bardziej pytanie do @ajerkoniak) Coś nieoczywistego do zobaczenia, coś czego na pewno unikać? Na co wydawać, na co nie wydawać? Za każde nakierowanie będę niesamowicie wdzięczny! 
 

Ulubione miejsca kochanego @krzysfiol już zapisałem w kajeciku.

 

Ja będąc ładnych lat temu w Rzymie to korzystałem z kanapy znajomych znajomych i w sumie od razu wychodziłem na miasto, więc nawet Ci nie podpowiem niestety konkretnych miejsc :D

 

Za to jeżeli chodzi o żarcie (tu już moja ekspertyza bardziej) to parę miejsc pokrywa się z tym co znalazłem na tym blogu https://dania-kontra-ania.blogspot.com/2013/11/relacja-wycieczka-do-rzymu24.html

 

No i polecam skupiać się na żarciu delikatnie poza centrum żeby nie dać się wjebać w absurdalne kwoty za podobne jedzenie. No i pytanie ile byście chcieli wydać bo Rzym ma też gwiazdkowe knajpy, chyba najwięcej obok Neapolu we Włoszech ;)

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 12.12.2019 o 22:50, Monti napisał:

Misie kochane, a w szczególności rzymskie świry @krzysfiol, @ajerkoniak, @Reaperplanuje z lubą spędzić okres 31.12-05.01 w Rzymie, macie może jakieś złote porady, ostrzeżenia z serca? Ulubione miejsce do noclegu? (to bardziej pytanie do @ajerkoniak) Coś nieoczywistego do zobaczenia, coś czego na pewno unikać? Na co wydawać, na co nie wydawać? Za każde nakierowanie będę niesamowicie wdzięczny! 
 

Ulubione miejsca kochanego @krzysfiol już zapisałem w kajeciku.

 

Uważaj na bagaż, bo kurewsko kradną. Szczególnie w metrze. 

Rzym jest cudowny, nawet żeby powłóczyć się bez celu. Centrum jest zbite, więc wszędzie dojdziesz piechotą. Kupuj wino z zakrętką, albo miej przy sobie korkociąg :keke: 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.12.2019 o 12:59, Brudinho napisał:

Kupuj wino z zakrętką, albo miej przy sobie korkociąg :keke: 

O wiele lepiej sprawdzają się wina kupowane w takich kartonikach jak soczki. Zestaw 3 kartoników kosztuje w Coopie chyba 1,5 euro - idealne do wzięcia ze sobą na spacer, znakomicie sprawdzało mi się w Rzymie i Wenecji :D

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Koledzy, planujecie już wakacje 2020? Może ktoś z Was korzysta z ofert biur podróży? Ja wiem, wiem, że najlepiej wszystko na własną rękę, ale szukam opcji na wyjazd dla mojego brata z rodziną, no i oni chcą jechać z biurem podróży. No i moje pytanie - skąd nagły skok ofert o 30% w górę względem tamtego sezonu? O co tu chodzi? Co się tak nagle zmieniło? W tamtym roku wygarnąłem ofertę na przełomie czerwca i lipca, Hiszpania (Benidorm), 5 dorosłych za 11k. A teraz za tyle ciężko znaleźć sensowną ofertę dla rodziny: 2 dorosłych, dziecko 3 lata, dziecko 7 lat i dziecko 10 lat :roll:

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Pulek napisał:

Koledzy, planujecie już wakacje 2020? Może ktoś z Was korzysta z ofert biur podróży? Ja wiem, wiem, że najlepiej wszystko na własną rękę, ale szukam opcji na wyjazd dla mojego brata z rodziną, no i oni chcą jechać z biurem podróży. No i moje pytanie - skąd nagły skok ofert o 30% w górę względem tamtego sezonu? O co tu chodzi? Co się tak nagle zmieniło? W tamtym roku wygarnąłem ofertę na przełomie czerwca i lipca, Hiszpania (Benidorm), 5 dorosłych za 11k. A teraz za tyle ciężko znaleźć sensowną ofertę dla rodziny: 2 dorosłych, dziecko 3 lata, dziecko 7 lat i dziecko 10 lat :roll:

starsi jadą z rainbow kolejny rok, cena identyczna jak rok temu... ale... rezerwowali tradycyjnie na jesieni. (listopad), wyjazd planowany na czerwiec

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, tio napisał:

Kupiłem loty na citybreak w marcu do Edynburga: 3 osoby 250 zł.

 

Tam sezon sie zaczyna dopiero w okolicach czerwca. Baw sie dobrze, liste atrakcji masz rozpisana, pisz na facebooku jesli tylko bys mial pytania czy potrzebowal pomocy :)

 

A jeszcze chyba nie napisalem wtedy tego na liscie - pyszne, orientalne zarcie, pelna micha w swietnej cenie i blisko centrum to Mosque Kitchen. Polecam :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...