Jump to content

KONKURS "CM FORUM - KARIERA FOOTBALL MANAGERA" WYSTARTOWAŁ!

Do wygrania 2 egzemplarze gry FOOTBALL MANAGER 2020!

REGULAMIN KONKURSU

Urbi

Turystyka

Recommended Posts

26 minut temu, tio napisał:

A i jeszcze będę nocował w Łodzi więc może jakieś fajne miejsca na wieczorne wyjście (nie dla małolatów)?

W Off Piotrkowska - Piotrkowska 138/140 można fajnie zjeść i wypić jakieś dobre piwo. Sporo knajp, więc jest w czym wybierać.

Oprócz tego Pozytyvka (Piotrkowska 72), La Vende Bistro (Piotrkowska 76).

Jak historie typu żeberka to Legendary Jack's Bar (Piotrkowska 146). Jak burgery to Gastromachina (Piotrkowska 89) albo Wall Street BBQ (Piłsudskiego 14). Jak na wino (ale nie tylko, też można zjeść) to tylko Winni (Piotrkowska 93).

No i klasycznie - łódzka Manufaktura i tam La Vende, Anatewka albo Whisky in the Jar.

• Like 2

W Łodzi do odwiedzenia/zwiedzania:
- Dętka - kanały pod placem Wolności w centrum,

- Księży Młyn

- Pałac Poznańskiego (Muzeum Miasta)
- sama ulica Piotrkowska, watro zwrócić uwagę na odremontowane kamienice

- Pałac Herbsta

- EC1

- Skansen budownictwa drewnianego

- Muzeum włókiennictwa (w starej fabryce)

- Manufaktura

• Like 1

w zasadzie Misiek i Adamus wyczerpali temat, EC1 i księży młyn to obowiązkowe rzeczy. EC1 to trochę taki kopernik. 

dla bajtli był semafor, ale zrobili jakiś wałek i chyba zniknął z turystycznej mapy łodzi

ew. muzeum kinematografii jest też do oblookania

nie wiem na ile masz zacięcia ale 

jakbyś się zbierał i chciał lekkim łukiem zahaczyć o tę knajpę: https://goo.gl/maps/PH9Hmx9f7v5w4pv97 umiejscowiona w budynku dworca Łódź Żabieniec... jedzenie włoskie mistrzostwo świata, ceny nie niskie - w mojej ocenie warto - w Warszawie jeszcze tak dobrze nie jadłem włoskiej kuchni

co do wieczornego wyjścia to Piotrkowska - sam spacer i pełno lokali, na topie jest OFF, który poleca Misiek ja nie byłem. mogę polecić pizzerię in centro zaraz na początku deptaka(na drugim końcu deptaka idąc od placu wolności). dawno nie byłem ale na rynku od początku lat 90tych więc nie powinno być plamy! 

manufaktura przyjemna rzecz, też jest tak jakieś muzeum

Jeśli chodzi o jedzenie to godne polecenia na Piotrkowskiej to prócz wcześniej wymienionych:
- TelAviv, Piotrkowska 122

- Hamra, Piotrkowska 89 (w podwórku)

- Bułgarska, Piotrkowska 69

W  Manufakturze dobre jedzenie to np.: Tawerna i Galicja (ze wskazaniem na te pierwszą).

Jeśli chodzi o zwiedzanie to jeszcze Cmentarz Żydowski warto odwiedzić.

• Like 1

W dniu 13.08.2019 o 22:07, adamus napisał:

Cmentarz Żydowski warto odwiedzić.

moim zdaniem ten w Krakowie zdecydowanie lepiej sie prezentuje, na jednym i drugim bylem jakies 12 lat temu ... moze cos sie zmienilo 

co do jedzenia to Bulharska jest super :) no i jeszcze hindus na struga - > Laxmi bodaj super jedzenie