Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam - kobiety są piękne :P

Hehe, znajomy Wegier mawial, ze uwielbia Polske, bo to jest jedyne miejsce na swiecie, gdzie kobiety sa rownie piekne, jak na Wegrzech. :)

 

I pytanko. Gdzie wyskoczyc na weekend: Wielkopolska/Lubuskie (aby bylo co tam robic, coby sie nie zapic na smierc ;) ). Macie jakies sympatyczne, sprawdzone miejsca?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wybieram się samochodem na podróż wzdłuż południowej Europy (od Monako do Walencji). Oczywiście oprócz samych stadionów chciałbym zwiedzić (głównie w Barcelonie) to co turysta powinien zobaczyć :). Czy ktoś tam był i mieszkał może w okolicach Barcelony i może coś polecić? Na prawdę nie wiem co zobaczyć i w ogóle w którym kierunku planować jakieś zwiedzanie...

Odnośnik do komentarza
Wybieram się samochodem na podróż wzdłuż południowej Europy (od Monako do Walencji). Oczywiście oprócz samych stadionów chciałbym zwiedzić (głównie w Barcelonie) to co turysta powinien zobaczyć smile.gif. Czy ktoś tam był i mieszkał może w okolicach Barcelony i może coś polecić? Na prawdę nie wiem co zobaczyć i w ogóle w którym kierunku planować jakieś zwiedzanie...

 

 

No ja 2 tygodnie temu wrocilem z Barcelony. Zdecydowanie polecam Park Güell, La Ramble(swietne puby...). Sagrade Familie tez pasuje zobaczyc, aczkolwiek mnie rozczarowala (trwaja tam prace, pelno dzwigow itd.). Generalnie, to polecam wizyte w jednym z kurortow, lezacych niedaleko Barcelony( Lloret de Mar na przyklad). Pelno imprez, dyskotek, w miare przystepne ceny, wspaniala plaza, super klimat, swietni ludzie...

Odnośnik do komentarza
Wybieram się samochodem na podróż wzdłuż południowej Europy (od Monako do Walencji). Oczywiście oprócz samych stadionów chciałbym zwiedzić (głównie w Barcelonie) to co turysta powinien zobaczyć :). Czy ktoś tam był i mieszkał może w okolicach Barcelony i może coś polecić? Na prawdę nie wiem co zobaczyć i w ogóle w którym kierunku planować jakieś zwiedzanie...

 

Zamek Carcassonne w Langwedocji.

Odnośnik do komentarza
głównie w Barcelonie

W Barcelonie, żeby nie błądzić z mapą warto sobie wykupić bilet na autobus turystyczny. To piętrusy, górny pokład bez dachu, jedzie się bardzo przyjemnie. Koszt to 21 euro na dzień lub 27 na dwa - od razu mówię, ze w jeden dzień nie da się wszystkiego przejechać ;) Dostajesz słuchaweczki i z kasety słuchasz co mijasz. Odjazdy z Placa de Catalunya. Autobus ma trzy linie - bilet ważny na wszystkie - przewiezie Cię po wszystkich popularnych atrakcjach turystycznych, przy każdej ważniejszej można wysiąść, obejrzeć, wrócić na przystanek i wsiąść do kolejnego busu.

Warto - koniecznie - jechać na Montjuic; Sagrada Familia to obowiązek, mną wstrząsnęła, nie spodziewałem się tak monumentalnej budowy (wejście 11 euro, warto wziąć sobie za 4 euro "walkmana" z przewodnikiem).

Można jechać na Tibidabo - ja się nie wyrobiłem czasowo, ale spodziewam się, ze widok z niego jest kosmiczny, bo jego masyw widać prawie z każdego miejsca w Barcelonie. Rambla jest makabrycznie zatłoczona - od Catalunya aż do portu właściwie. Fajniej się chodzi bocznymi ulicami, które mają powalający klimat (niedaleko jest Barri, historyczne centrum miasta)

Ogólnie polecam zaglądanie w różne zakamarki, bo dużo ciekawych rzeczy jest zasłoniętych przez nowoczesne budynki (my tak znaleźliśmy kościół św. Anny, który jest schowany za wielgachnym gmachem Deutsche Banku na Placa de Catalunya)

 

 

I nie polecam jeżdżenia samochodem po Barcelonie ;) Układ dróg i dziwolągowść skrzyżowań mogą powalić przyjezdnego ;) Z resztą metrem (10 przejazdów za 7,70 euro wszędzie szybciej dojedziesz)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Wybieram się samochodem na podróż wzdłuż południowej Europy (od Monako do Walencji). Oczywiście oprócz samych stadionów chciałbym zwiedzić (głównie w Barcelonie) to co turysta powinien zobaczyć :). Czy ktoś tam był i mieszkał może w okolicach Barcelony i może coś polecić? Na prawdę nie wiem co zobaczyć i w ogóle w którym kierunku planować jakieś zwiedzanie...

szczerze mowiac nie polecam autem do Barcelony jechac, chyba, ze nie szkoda Ci auta ;) Juz nie wspominajac o jezdzie "w miescie"...

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

za kilka dni wybieram się do Szwecji. będę stacjonował w Malmö i jeśli ktoś znałby coś sprawdzonego i wartego odwiedzenia w tych okolicach, to chętnie wysłucham. na chwilę obecną jeszcze jeden dzień planuję w Kopenhadze, a konkretniej w Tivoli. sam Stockholm mnie w tym wyjeździe nie interesuje - już byłem, a ciotki tam teraz nie ma, więc szkoda mi ładować kasę za hostele, schroniska itp.

Odnośnik do komentarza

orientuje się ktoś jak to jest z przewożeniem leków przez granicę? jestem alergikiem, w poniedziałek lecę do Szwecji i nie wiem jak tam z sezonem pylenia, tutaj muszę brać jeszcze leki. głupio by było jakby przy kontroli mi chcieli zabrać, bo tam bym się męczył no i jednak trochę one kosztują.

spokojnie. Nie wiem co bierzesz, ale taki Oxis, Pulmicort, Ventolin czy Symbicort czy inny dysk mozesz spokojnie zabrac nawet na poklad. To sa małe pojemniczki i nie robia problemow, choc pytaja sie czasem co to za bomba ;) Do bagazu oddawanego na dół spokojnie mozesz wlozyc rezerwowe dyski, wiadomo, ze jak wzialbys ich 50 to by sie dowalili, ale 1-2 na luzie :)

Odnośnik do komentarza

Szukam kompanow do podjecia wyzwania przejscia szlaku Mieczyslawa Orlowicza. Planuje z kumplem wyruszyc na poczatku wrzesnia. Szacowany czas trwania liczymy na jakies 10-14 dni, w zależności od warunkow. Zaznaczam jednak, ze nikogo nie zamierzamy nianczyc i jesli ktos odpada to wraca do cywilizacji na wlasna reke. Szacowany koszt wyprawy powinien sie zamknac w 200-300 zl, bowiem planujemy spac w namiotach i żywić się konserwami ;) Chyba, ze wypali pomysl z legitymacjami PTSM, to wtedy przy 25% znizce na noclegi w gorskich schroniskach koszty moglyby byc nieco wieksze. Jakby ktos mial ochote to zapraszam :)

 

a moze ktos juz to robil i moze sie podzielic doswiadczeniami i wspomnieniami?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...