Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chetny, Tatry Slowackie chcialbym poznac, w polskich mam dosc niezle rozeznanie (chodzilem regularnie przez pare lat, zwykle na rozpedowke od razu po przyjezdzie zdobywalem Koscielec - obecnie chyba przydalby sie trening kondycyjny...). Buty trekkingowe wystarcza?

Odnośnik do komentarza
Ja chetny, Tatry Slowackie chcialbym poznac, w polskich mam dosc niezle rozeznanie (chodzilem regularnie przez pare lat, zwykle na rozpedowke od razu po przyjezdzie zdobywalem Koscielec - obecnie chyba przydalby sie trening kondycyjny...). Buty trekkingowe wystarcza?

Myślę, że buty wystarczą. Kondycję przydałoby się wyrobić :) Proponuję jazdę na rowerze - naprawdę dobra zaprawa :) Jak stukniesz 1000km do wyjazdu to w pierwszy dzień z plecakami przez Rysy do Słowacji można przejść :) A na serio to postaram się opracować jakaś trasę i zapodać ją tutaj niebawem. Określcie tylko stopień obciążenia.

Odnośnik do komentarza

Mysle, ze skoro to Ty zapraszasz i organizujesz, to uloz trase pod siebie, a ja postaram sie dostosowac, tzn. wyrobic kondycje i sensownie sie spakowac. Ciezkich tras sie nie boje - zdarzaly sie lata, gdzie wyjscie o 9 w gory konczylo sie zejsciem o 20, takze 300-kilometrowa pielgrzymka dwa lata temu poszla mi z marszu lekko i bez zakwasow.

Odnośnik do komentarza
Mysle, ze skoro to Ty zapraszasz i organizujesz, to uloz trase pod siebie, a ja postaram sie dostosowac, tzn. wyrobic kondycje i sensownie sie spakowac. Ciezkich tras sie nie boje - zdarzaly sie lata, gdzie wyjscie o 9 w gory konczylo sie zejsciem o 20, takze 300-kilometrowa pielgrzymka dwa lata temu poszla mi z marszu lekko i bez zakwasow.

OK - skoro tak to możemy zaliczyć przechadzkę po słowackich Tatrach. Znam je jak własną kieszeń, choć nie byłem w nich już kilka lat :(

Moglibyśmy zacząć od Jagnięcego a potem albo na "dziko" przez Baranie Rogi przejść do Teryho Chaty albo okrężną, bezpieczną, znakowaną drogą. Z Teryho można wybrać sie na Lodovy (Nr 3. w Tatrach) szlakiem taterniczym a w ramach chwili wytchnienia można też zorganizować eskapadę na Łomnicę (Nr 2. w Tatrach) [wjazd kolejką]. Później Czerwona Ławka i być może Gerlach lub Kończysta [konieczny przewodnik]. Na Słowację można dotrzeć lub wrócić przez Rysy (od strony słowackiej wyjście jest dużo łagodniejsze).

 

Dokładny szkic przedstawię za kilka dni :) Daj tylko znać czy chcesz eksplorować codziennie czy tez robić dzień odpoczynku i wysiłku :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Francuskiej do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty. Te same zasady obowiązują przy podróżach do francuskich departamentów zamorskich, tj. Gwadelupy, Martyniki, Gujany Francuskiej i Reunion. Natomiast przy wyjazdach na obszar francuskich zamorskich wspólnot terytorialnych (poza metropolią i wymienionymi wyżej departamentami zamorskimi) na okres przekraczający 90 dni niezbędna jest wiza.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Mysle, ze skoro to Ty zapraszasz i organizujesz, to uloz trase pod siebie, a ja postaram sie dostosowac, tzn. wyrobic kondycje i sensownie sie spakowac. Ciezkich tras sie nie boje - zdarzaly sie lata, gdzie wyjscie o 9 w gory konczylo sie zejsciem o 20, takze 300-kilometrowa pielgrzymka dwa lata temu poszla mi z marszu lekko i bez zakwasow.

OK - skoro tak to możemy zaliczyć przechadzkę po słowackich Tatrach. Znam je jak własną kieszeń, choć nie byłem w nich już kilka lat :(

Moglibyśmy zacząć od Jagnięcego a potem albo na "dziko" przez Baranie Rogi przejść do Teryho Chaty albo okrężną, bezpieczną, znakowaną drogą. Z Teryho można wybrać sie na Lodovy (Nr 3. w Tatrach) szlakiem taterniczym a w ramach chwili wytchnienia można też zorganizować eskapadę na Łomnicę (Nr 2. w Tatrach) [wjazd kolejką]. Później Czerwona Ławka i być może Gerlach lub Kończysta [konieczny przewodnik]. Na Słowację można dotrzeć lub wrócić przez Rysy (od strony słowackiej wyjście jest dużo łagodniejsze).

 

Dokładny szkic przedstawię za kilka dni :) Daj tylko znać czy chcesz eksplorować codziennie czy tez robić dzień odpoczynku i wysiłku :)

Heja!

To moze i ja bym sie podlaczyl? Jakbyscie znali wiecej szcegolow, to z checia sie zapoznam (jakies PW z linkiem postu? bo moge tu nie zagladnac ;) ), ew. wzialbym z soba kilka osob (oczywiscie, aby nie bylo tloku i aby kazdy mial sile). Raz bylem w Tatrach Slowackich, ale bylem z dwoma pannami, wiec udalo sie wejsc tylko na Slavkovski Stit (jakkolwiek sie pisze owo cudo).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Tak Fen, jade z kilkoma znajomymi w Tarty (mysle, ze glownie polskie, aczkolwiek jestesmy wolnymi, otwartymi ludzmi... ;) ). Wyjazd sie przesunal o tydzien pozniej, najprawdopodobniej wyjedziemy 20 wrzesnia (realne, ze z Wrocka). Ekipka jest wesola, wiec smuty nie bedzie. Gdybys mial ochote dolaczyc, zapraszam goraco.

Odnośnik do komentarza

yo,

 

jutro lece do Paryza. stad pytanie - co oprocz: Stade de France, Park des Princes i Wiezy Eiffla mozna tam zwiedzic?

nie jestem esteta, wiec jakies muzea czy galerie raczej odpadaja. na pewno chcialbym odwiedzic jakas klimatyczna pizzerie, kafeterie czy inne fajne miejsce, gdzie mozna chwile posiedziec i poczuc klimat + chcialbym zobaczyc troche fajnej architektury.

 

hotel mam raczej w centrum, zamierzam sie poruszac metrem. sobote mam cala dla siebie samego, w niedziele bede zwiedzal z kumplem i jego dziewczyna, ale oni chca do jakiegos disneylandu pojechac. ja bym wolal jednak cos w rodzaju heide parku, jak ktos zna takie cos pod Paryzem, to prosze mi polecic.

 

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...