Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, tio napisał:

A i jeszcze będę nocował w Łodzi więc może jakieś fajne miejsca na wieczorne wyjście (nie dla małolatów)?

W Off Piotrkowska - Piotrkowska 138/140 można fajnie zjeść i wypić jakieś dobre piwo. Sporo knajp, więc jest w czym wybierać.

Oprócz tego Pozytyvka (Piotrkowska 72), La Vende Bistro (Piotrkowska 76).

Jak historie typu żeberka to Legendary Jack's Bar (Piotrkowska 146). Jak burgery to Gastromachina (Piotrkowska 89) albo Wall Street BBQ (Piłsudskiego 14). Jak na wino (ale nie tylko, też można zjeść) to tylko Winni (Piotrkowska 93).

No i klasycznie - łódzka Manufaktura i tam La Vende, Anatewka albo Whisky in the Jar.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

W Łodzi do odwiedzenia/zwiedzania:
- Dętka - kanały pod placem Wolności w centrum,

- Księży Młyn

- Pałac Poznańskiego (Muzeum Miasta)
- sama ulica Piotrkowska, watro zwrócić uwagę na odremontowane kamienice

- Pałac Herbsta

- EC1

- Skansen budownictwa drewnianego

- Muzeum włókiennictwa (w starej fabryce)

- Manufaktura

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

w zasadzie Misiek i Adamus wyczerpali temat, EC1 i księży młyn to obowiązkowe rzeczy. EC1 to trochę taki kopernik. 

 

dla bajtli był semafor, ale zrobili jakiś wałek i chyba zniknął z turystycznej mapy łodzi

 

ew. muzeum kinematografii jest też do oblookania

 

nie wiem na ile masz zacięcia ale 

 

jakbyś się zbierał i chciał lekkim łukiem zahaczyć o tę knajpę: https://goo.gl/maps/PH9Hmx9f7v5w4pv97 umiejscowiona w budynku dworca Łódź Żabieniec... jedzenie włoskie mistrzostwo świata, ceny nie niskie - w mojej ocenie warto - w Warszawie jeszcze tak dobrze nie jadłem włoskiej kuchni

 

co do wieczornego wyjścia to Piotrkowska - sam spacer i pełno lokali, na topie jest OFF, który poleca Misiek ja nie byłem. mogę polecić pizzerię in centro zaraz na początku deptaka(na drugim końcu deptaka idąc od placu wolności). dawno nie byłem ale na rynku od początku lat 90tych więc nie powinno być plamy! 

 

manufaktura przyjemna rzecz, też jest tak jakieś muzeum

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o jedzenie to godne polecenia na Piotrkowskiej to prócz wcześniej wymienionych:
- TelAviv, Piotrkowska 122

- Hamra, Piotrkowska 89 (w podwórku)

- Bułgarska, Piotrkowska 69

 

W  Manufakturze dobre jedzenie to np.: Tawerna i Galicja (ze wskazaniem na te pierwszą).

 

Jeśli chodzi o zwiedzanie to jeszcze Cmentarz Żydowski warto odwiedzić.
 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.08.2019 o 22:07, adamus napisał:

Cmentarz Żydowski warto odwiedzić.

moim zdaniem ten w Krakowie zdecydowanie lepiej sie prezentuje, na jednym i drugim bylem jakies 12 lat temu ... moze cos sie zmienilo 

 

co do jedzenia to Bulharska jest super :) no i jeszcze hindus na struga - > Laxmi bodaj super jedzenie 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
10 godzin temu, tio napisał:

Szukam jakichś inspiracji na wyjazd w listopadowy długi weekend 9-11. Tanich lotów nie ma, ale z tych jeszcze w miarę tanich pojawił się Edynburd. @Reaper polecasz jak sądzę? Ale jakbyś mógł podać parę wskazówek typu: must see, eat, sleep?

Edynburg to najpiękniejsze miasto jakie kiedykolwiek widziałem, więc polecam każdemu :) Do tej pory zachwycam się tym jak ono wygląda, jak udało mu się uniknąć jakiejś obrzydliwej zabudowy, a raczej wszystko trzyma się ładnego stylu. Jest masa rzeczy do zobaczenia, tak bez zagłębiania się:

- zamek w Edynburgu

- szybki trekking na Arthur's Seat (ok. 1h w górę, w samym centrum miasta)

- spacer po Prince's Gardens

- spacer Royal Mile (smażone Marsy w Clam Shell!!!)

- Calton Hill

- podziemia St Mary's Close

- Holyrood Palace

- polecam serdecznie Free Walking Tour, genialny był na początek przygody z Edynburgiem :)

- cmentarz z grobem Greyfriar's Bobby oraz kilkoma postaciami które zainspirowały Rowling do umieszczenia ich w Harrym Potterze

- no właśnie, Harry Potter tour jeśli lubisz lub córka lubi :)

- muzeum narodowe (darmowe, masa fajnych rzeczy dla ludzi w każdym wieku)

- ogród botaniczny

- The Meadows (takie nasze Pola Mokotowskie)

- Dean's Village (piękne miasteczko w środku Edynburga, jakby wyjęte z 18/19 wieku)

- Scottish Whisky Experience

- podobno jakaś destylarnia też powstała z ginem i whisky, zaraz obok Arthur's Seat

- Camera Obscura, czyli złudzenia optyczne, fajne w każdym wieku

- Dynamic Earth (też obok Arthur's Seat, nie byłem tam, ale to chyba taka wystawa natury mocno nowoczesna)

- niedaleko znowu Arthur's Seat masz... biuro Rockstar Games, jakbyś chciał zobaczyć gdzie RDR2 powstawało ;) (między innymi, bo biur mają kilka na całym świecie, ale ogólnie firma jest z Edynburga)

- Royal Yacht Britannia (widzę go z okna mojego mieszkania)

- spacer po The Shore w Leith

- fish&chips, najlepiej w Newhaven (niedaleko Britannia)

 

to tak na szybko :) w weekend pewnie nie obrobiłbyś wszystkiego :)

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Reaper napisał:

biuro Rockstar Games, jakbyś chciał zobaczyć gdzie RDR2 powstawało ;) (między innymi, bo biur mają kilka na całym świecie, ale ogólnie firma jest z Edynburga)

No nie, firma Rockstar Games powstała po przekształceniach BMG Interactive w 1998 roku, o ile się nie mylę w Nowym Jorku.

To o czym mówisz, czyli Rockstar North powstało w 1987 jako DMA Design w Dundee. Obecnie jako Rockstar North ma siedzibę w Edynburgu (może i miała jeszcze jako DMA Design w późniejszych latach, ale nie mogę się doszukać) ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, tio napisał:

@Reaper - umiesz zareklamować. Rzeczywiście wydaje się tego więcej niż na dwa dni zwiedzania. No i nie jestem pewien czy listopad to dobra pora na odwiedziny.

Najlepsza na pewno nie jest, bo jednak klimat tutaj jest brytyjski, więc dość deszczowo. Ale to nawet w lato nie masz pewności, że będzie słońce, a z drugiej strony jak chłopaki byli u mnie w lutym, to siedzieliśmy na dworze i w słońcu piliśmy zimne piwko przez kilka godzin :) Ale polecam Edynburg na 100%.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...