Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Ingenting napisał:

Nie pamiętam czy już ktoś o to pytał, ale ma ktoś do polecenia jakiś dobry (tani) parking przy Okęciu? Tak na 7 dni.

od kiedy do kiedy? generalnie mieszkam niedaleko, dzisiaj rodziców odwiozłem w 12 minut z garażu na odloty. 

 

na rogu szybkiej i równoległej / instalatorów jest parking, ponoć tani, aut cały czas sporo, ale opinie z google nie zachecają

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, klinsmann napisał:

od kiedy do kiedy? generalnie mieszkam niedaleko, dzisiaj rodziców odwiozłem w 12 minut z garażu na odloty. 

  

na rogu szybkiej i równoległej / instalatorów jest parking, ponoć tani, aut cały czas sporo, ale opinie z google nie zachecają 

11.06-17.06 przyjazd ok 7:30, wyjazd ok 15:00

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Szukam inspiracji na wakacyjny wypad. Pewnie z kilku wzgledow bardziej na przyszly rok niz ten, choc to moze sie zmienic ;)

Ogolnie kreca nas klimaty gorskie ale jest jedno male kilkumiesieczne ograniczenie ;)

Tatry - tam jest kilka tras po dolinkach, gdzie da sie wozkiem cisnac, ale z drugiej strony pewnie bysmy sie frustrowali, ze nie mozemy isc w wysokie

Bieszczady - moja pierwsza mysl, ale poczytalem i niby z wozkiem nie ma co sie tam pchac, tylko nosidlo. Jestem mocno sceptyczny co do komfortu dziecka w nosidle, poza tym wydaje mi sie, ze to meczenie zarowno dziecka jak i rodzica.

 

Macie jakies doswiadczenia z gorskimi (nie musza byc wysokie gory) wypadami z dzieciakiem w wózku?

 

Opcja alternatywna - zabrac na wczasy babcie i niech sie zajmuje wnuczką :keke:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jasonx napisał:

Szukam inspiracji na wakacyjny wypad. Pewnie z kilku wzgledow bardziej na przyszly rok niz ten, choc to moze sie zmienic ;)

Ogolnie kreca nas klimaty gorskie ale jest jedno male kilkumiesieczne ograniczenie ;)

Tatry - tam jest kilka tras po dolinkach, gdzie da sie wozkiem cisnac, ale z drugiej strony pewnie bysmy sie frustrowali, ze nie mozemy isc w wysokie

Bieszczady - moja pierwsza mysl, ale poczytalem i niby z wozkiem nie ma co sie tam pchac, tylko nosidlo. Jestem mocno sceptyczny co do komfortu dziecka w nosidle, poza tym wydaje mi sie, ze to meczenie zarowno dziecka jak i rodzica.

 

Macie jakies doswiadczenia z gorskimi (nie musza byc wysokie gory) wypadami z dzieciakiem w wózku?

 

Opcja alternatywna - zabrac na wczasy babcie i niech sie zajmuje wnuczką :keke:

Wózek to słaba opcja, ale u mnie nawet nieźle się sprawdzila opcja przyczepy do roweru w trybie wózka, że względu na duże koła.

 

Natomiast z nosidełkiem jest zupełnie spoko, zwłaszcza jak masz doświadczenie z plecakiem wielodniowym. Dzieciom tez się świetnie podobalo aż się pobiły które mam nosić.

 

Nosidełko oczywiście z pasem biodrowym i pasami dla dziecka, bo moje zasypiały po paru minutach

Odnośnik do komentarza

A po co jechac tak daleko? Cudze chwalicie, swego nie znacie :P

 

Masz mase ciekawych i nie wymagajacych tras (rowniez pod wozek) w naszych Sudetach. Gory Sowie w okolicach Rosciszowa i Bielawy. Gory Bystrzyckie i okolice schroniska Jagodna. Gory Stolowe (okolice Karlowa) albo czeskie Pogorze Karkonoskie przy granicy z Polska - okolice Lubawki po polskiej stronie i Lyseciny, Horni Marsov, Dolni i Horni Alberice, itd. itp... I wszystko max 2h od Wroclawia.

 

Nie wspominajac juz o masie niegorskich atrakcji w tych okolicach :)

Odnośnik do komentarza

Chciałem się przejechać nad bałtyk w dniach 9-12 albo 17-21 lipca, wybrałem sobie miejscówkę na Litwie, zarezerwowałem, a następnie sprawdziłem pogodę. 15-17°C :/

 

W tym samym czasie w Gdańsku ma być 22-25°, także.. może ktoś mógłby polecić jakieś fajne, miłe, sprawdzone i przyjemne miejsce do przenocowania na te kilka dni? Z wymagań to prywatna łazienka, miejsce parkingowe, oraz możliwość dojścia spacerkiem w okolice jakiejś plaży szybciej niż w godzinę. Cena gra rolę :keke:

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, kolek23 napisał:

Chciałem się przejechać nad bałtyk w dniach 9-12 albo 17-21 lipca, wybrałem sobie miejscówkę na Litwie, zarezerwowałem, a następnie sprawdziłem pogodę. 15-17°C :/

 

W tym samym czasie w Gdańsku ma być 22-25°, także.. może ktoś mógłby polecić jakieś fajne, miłe, sprawdzone i przyjemne miejsce do przenocowania na te kilka dni? Z wymagań to prywatna łazienka, miejsce parkingowe, oraz możliwość dojścia spacerkiem w okolice jakiejś plaży szybciej niż w godzinę. Cena gra rolę :keke:

Przede wszystkim, sprawdzanie prognozy pogody na tak długi czas do przodu jest, hmm... niepewne. Naprawdę, może się to jeszcze zmienić tysiąc razy.

 

Odnośnie noclegu w Gdańsku - ja polecam odwiedzaną przeze mnie ostatnio Willę Jelitkowską (https://www.booking.com/hotel/pl/willa-jelitkowska.pl.html)

 

200 metrów do plaży, wszystkie warunki przez Ciebie spełnione (prywatna łazienka, miejsce parkingowe, do tego domowe śniadania). Ogólnie miejscówka według mnie bardzo fajna. Nie wiem, czy cena będzie Ci odpowiadała. Jak się zdecydujesz, to podrzucę Ci 2/3 fajne tipy, z których sam korzystałem podczas swojego pobytu w Gdańsku :)

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, tio napisał:

Czy tanie loty do Bazylei powinny być wystarczającą przesłanką na wrześniowy weekend z rodziną w tym mieście? 

 

Nie. Chyba, że zupełnie nie interesuje Cię aspekt finansowy takiej wyprawy ;) 

Plusem lotniska w Bazylei jest możliwość szybkiej ucieczki czy to do Francji (Strasbourg) czy Niemiec (Fryburg) ;) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...