Skocz do zawartości

Seria FIFA z EA Sports


Rekomendowane odpowiedzi

Dla PCtowców:

Poznaliśmy już wymagania sprzętowe najnowszej odsłony serii FIFA. Jak widać są one znacznie wyższe od ubiegłorocznej edycji, co oznacza, że w tym razem nie otrzymamy jedynie portu ze starszej konsoli Sony - PS2. Do uruchomienia gry będziemy musieli dysponować przynajmniej taką konfiguracją:

 

* Procesor: Intel Pentium 4 2.4 Ghz lub podobny

* Pamięć RAM: 1 GB

* Karta grafiki: GF 6600 lub odpowiednik ATI ze wsparciem Pixel Shader 3

* Wersja DirectX: 9.0c

* Miejsce na HDD: 4 GB

* System operacyjny: Windows XP lub Vista

 

Natomiast zalecana prezentuje się następująco:

 

* Procesor: dwurdzeniowy processor Intela lub AMD

* Pamięć RAM: 2 GB

* Karta grafiki: GF 7800 lub odpowiednik ATI

* Wersja DirectX: 9.0c

* Miejsce na HDD: 4 GB

* System operacyjny: Windows XP lub Vista

Ja czekam na opinie graczy po demach PESa i Fify, które wyjdą 11 września. Niestety konsole mam bez internetu i nie będę mógł ich sprawdzić :/

Odnośnik do komentarza

Oj czwartku bardzo wyczekuje. Mam nadzieję, że jeszcze przed szkołą demka się pojawią co odpalę PSS i jak wrócę to zacznę testować oba tytuły i trzeba będzie zdecydować co kupić.

 

Chociaż mimo pozytywnych ocen to czuję, że to PES nadal będzie miodniejszy. Graficznie wiadomo szału nie będzie, ale liczy się GP. No i żeby tylko multi nie skopali bo nie ma wtedy co kupować.

Odnośnik do komentarza

I jak, grał ktoś :>

Ściągnąłem z linku od Bartona, wybrałem tam EU i jest wersja nawet po polsku.

Co do samej rozgrywki, gra może być ciekawa.

Szczególnie fajnie prezentuje się tryb sterowania klawiatura + myszka. Na początku nie wiedziałem w ogóle o co chodzi, ale jak rozkminiłem co się czym robi to zwyciężyłem 2:0, w tym ładną bramkę strzelił Flamini.

Nie jestem jakimś ekspertem od analizy, czy coś, ba, nie grałem nawet w poprzednią wersję, więc nie powiem czy jest rewolucja, czy coś.

Do dyspozycji mam 4, czy 5 drużyn :-k. Chelsea, Olimpique Marsylia, Real Madryt, Toronto i Milan, chyba to wszystko.

Szkoda, że w demku nie dali nam trybu treningu :nigdy:

BTW, w ogóle domyślne sterowanie to jakieś nieporozumienie :o

 

edit:

właśnie zagrałem akcję marzeń :o

przy tym sterowaniu myszką da się naprawdę zrobić genialne rzeczy, w końcu można dograć w piłkę dokładnie w miejsce, które chcemy, a nie jak chce komputer, brawo dla EA.

 

edit2:

Parę screenów :P

#1

#2

#3

#4

#5

Odnośnik do komentarza

jak co roku , dla formalności odpaliłem co by się upewnić w przekonaniu że będzie to kolejny rok mojego życia bez fify , no i cóż ... nie zawiodłem się ;) bo bęęęędzie ! ;D nie podoba mi się , właściwie to czasem zastanawiam się jak w to można grać wogóle , czy to jest gra dla osób które nie potrafia sobie Konami spachowac? ciągle czytam jak to EA goni , ba! przegania Konami... ja , jakoś nawet mimo wielu głosów krytyki na temat PES08 , pod którymi nawet jestem w stanie się podpisać bo liczyłem na coś więcej - nie powiem żebym czuł jakiekolwiek zagrożenie dla PESa , i po 70%`ym demku od EA raczej nie zapowiada się bym poczuł i przez kolejny rok. I tak to wygląda , i nie jestem jakimś zawziętym fanem spod znaku ISS ... ale jeśli ma przyjść do mnie kumpel i mamy chwile w coś pograć to nigdy nie wybrałbym EA ;x

 

na osłodę - zostań gwiazdą - fajna opcja ! ;)

Odnośnik do komentarza
na osłodę - zostań gwiazdą - fajna opcja ! ;)

Podobno było już w poprzedniej ;)

 

a ja jestem mile zaskoczony bo udalo mi sie w ogole gre odpalic, co prawda w czasie meczu nie widac pilkarzy tylko same cienie i murawe, ale kto by sie tam przejmowal szczegolami :kekeke:

:rotfl: Chciało Ci się ściągać te niemal 800 megabajtów :>

 

I teraz próbka możliwości FIFY 09, gram oczywiście klawiatura + mysz. Za jakosć przepraszam, nagrywać nie potrafię :keke:

 

Ronaldinho -> Ambrosini.

Jakość jest bardzo słaba, szczerze mówiąc to gówno widać.

Odnośnik do komentarza

Szybka piłka, trzy mecze. Również i ja, jak co roku, zainstalowałem demo nowej FIFY, chcąc zapoznać się z nowym dzieckiem EA. I po raz kolejny odinstaluję bez żalu, wręcz z radością, że uda się odzyskać cenną przestrzeń na dysku. FIFA niczym nie zachwyca i nie ma się do czego przyczepić. Sterowanie zmierza w stronę tego z PESa, co zaliczyć można na plus. Oczywiście, jeśli się wszystko samemu ustawi, ale mam wrażenie, że EA podgląda Konami, bo w tym roku bez problemowo, od razu załapałem, o co chodzi. Jak podają zawodnicy woła o pomstę do nieba. Leciutko, nie tam gdzie chcę. Siła podań na wyjście jest naciągana, ale nie widzę żadnego paska, więc jest to dla mnie nieprzydatne. Dziwi mnie, że na radarze w trakcie akcji ofensywnej nie widać przeciwników! Szokujące, utrudniające życie i przede wszystkim rozgrywkę, bo zupełnie nie wiem, w którym kierunku rozwinąć akcję. FIFA przede wszystkim nie ma tego czegoś, czym kiedyś zachwycała. Z tamtych czasów pozostało tylko logo EA i charakterystyczny głos lektora po uruchomieniu gry. Czekam na demo PESa.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
Jak podają zawodnicy woła o pomstę do nieba. Leciutko, nie tam gdzie chcę. Siła podań na wyjście jest naciągana, ale nie widzę żadnego paska, więc jest to dla mnie nieprzydatne. Dziwi mnie, że na radarze w trakcie akcji ofensywnej nie widać przeciwników! Szokujące, utrudniające życie i przede wszystkim rozgrywkę, bo zupełnie nie wiem, w którym kierunku rozwinąć akcję. FIFA przede wszystkim nie ma tego czegoś, czym kiedyś zachwycała. Z tamtych czasów pozostało tylko logo EA i charakterystyczny głos lektora po uruchomieniu gry. Czekam na demo PESa.

Nie wiem, czy wersja pecetowa jest jakaś inna od iksboksowej (nie wierzę), czy też te wady występowały jedynie w demie... ale: w mojej konsolowej wersji są paski siły podań, są przeciwnicy na radarze...

BTW: imho FIFA 09 w tym roku zmiażdżyła Pro Evo, grywalność, grafika, "szukanie podań" przez napastników, fenomenalnie rozwiązana kariera zawodnicza...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pogralem ostatnio troche (no pewno parenascie meczy) w Fifa08. Gralem tez troche w 07, wczesniej cos chyba ostatnio w 2005, a tak to cala seria konca lat 90. F2k itp. Powiem wam, ze Fifa podaza zgodnie z moda w pilce noznej. Gra Fifa jest teraz takim samym gownem jak ta mafia z Fifa (para organizacja pilkarska) Takiego shitu jak ta gra to dawno nie widzialem. Gra jest totalnie badziewna, debilna i calkowicie niegrywalna. Menu jese z roku na rok coraz (mysle jakie slowo wybrac) bardziej debilne. Grajac mecz na sie wrazenie ze graja 2 druzyne z ligi podworkowej. Komentarz naszych dziennikazy odpuszcze, bo to nie ioch wina ze debile takie gowno napisali. Coz wiecej dodac? Nic nie warto. szkoda ze era Fify sie tak brutalnie zakonczyla.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...