Skocz do zawartości

Seria FIFA z EA Sports


Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim trzeba pomoc przy strzałach ustawić na semi, to znacznie ułatwia sprawę. Potem trochę treningu na arenie, kilka meczów dobrym klubem z jakimiś słabeuszami i można ładować seryjnie :] Mi się np. bardzo dobrze strzelało Marko Marinem z Werderu.

 

W 12 jeszcze w czasie meczu z dalszego dystansu nie strzelałem, raz udało mi się strzelić gola Xavim zza pola karnego.

Odnośnik do komentarza

Między Fifą 10 a Fifą 11 różnica była spora, ale teraz jest przeskok jak cholera. Wreszcie mecze z komputerem (konsolą) są naprawdę emocjonujące.

 

Bardzo podoba mi się "zmysł taktyczny" komputerowego rywala. Elegancko zagrywa na wolne pole, czy podczas podwójnego krycia stara się podać do wolnego rywala, który jednym zwodem potrafi utorować sobie drogę do bramki.

 

Gra z cyklu "must have"

Odnośnik do komentarza

W tym roku będę miał ogromny dylemat na którą grę postawić. Zagrałem sobie w demo Pesa 12 i powiem wam, że jest bardzo dobre. O ile co roku było łatwo zdecydować która z gier bedzie lepsza, o tyle w tym będzie naprawdę ciężko.

 

Fifa ma dużo plusów u mnie, 11 to pierwsza Fifa od lat, która sprawiła że odstawiłem Pesa i zagrywałem się w nią praktycznie rok. Teraz programiści Konami postawili wysoko poprzeczkę. Przede wszystkim w Pesie jest coś w czym tegoroczna Fifa odstaje. Mianowicie chodzi mi o grę bez piłki. W Pro Evo piłkarze ruszają się aż miło i nie ma sytuacji z gry EA Sports, że nie ma do kogo podać. No, ale to nie jest przecież temat o Pesie.

 

W Fifę gra się bardzo przyjemnie, ale jak na razie ciężko coś więcej o niej powiedzieć. Zauważyłem, że trochę mało widać na boisku tej zapowiadanej walki. Jeszcze jedna rzecz, demko zostało chyba słabo zoptymalizowane, gdyż co kilka minut następuje zawieszka( Sam mecz się nie tnie) i dopiero po kilkunastu sekundach wszystko wraca do normy i mecz toczy się dalej. Liczę, że w pełnej wersji zostanie to naprawione. Ja jeszcze nie wiem na którą grę zdecyduję się w tym roku, a wy ?

Odnośnik do komentarza

Bardzo podoba mi się "zmysł taktyczny" komputerowego rywala. Elegancko zagrywa na wolne pole, czy podczas podwójnego krycia stara się podać do wolnego rywala, który jednym zwodem potrafi utorować sobie drogę do bramki.

 

Mnie denerwuje, że zbyt często gdy AI ma już naprawdę dobrą sytuacje żeby wrzucić lub jest w polu karnym zaczyna robić niepotrzebne kiwki i odwraca akcje.

System zderzeń wygląda mocno sztucznie, tak jakby do uderzenia nie została dopasowana w ogóle siła.

No i nadal ten sam skrypt przy przechwytach obrońców przeciwnika.

Jest lepiej, ale tylko troszkę, po kilku meczach po prostu się wkurwiałem z dziwnym wrażeniem deja vu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zdecydowanie największym plusem nowej FIFY są slidersy :] Może jest ich trochę mało, ale i tak można za ich pomocą znacznie zmienić gameplay. Ja używam obecnie takich:

 

Jd_Seven (Legendary, Slow, 15 min)

 

This is the 2nd version from my base set. The sliders are for long time FIFA gamers who use Manual Controls.

 

--------------

MATCH

---------------

Half Length: 15 minutes

Difficulty Level: Legendary

Game Speed: Slow

 

If anyone wants a change up for a nice camera view I use Height 0 and Zoom 20. Really shows off FIFA 12's graphics.

 

---------------

PLAYSTATION/XBOX CONTROLLER

---------------

Auto Switching: Manual

Auto Switching Move Assistance: None

Passing Power Assistance: Off

Pass Assistance: Manual

Through Passing Assistance: Manual

Shot Assistance: Manual

Cross Assistance: Manual

Lob Pass Assistance: Manual

Save Assistance: Manual

Analog Sprint: On

Defending - Tactical Defending

 

---------------

User/ CPU Game Customization

---------------

Sprint Speed - 55/ 55

Acceleration - 50/ 50

Shot Error - 0/ 55

Pass Error - 0/ 75

Shot Speed - 55/ 50

Pass Speed - 60/ 50

Injury Frequency - 65/ 65

Injury Severity - 65/ 65

Goalkeeper Ability - 40/ 40

Positioning:Marking - 75/ 50

Positioning:Run Frequency - 40/ 30

Positioning: Line Height- 30/ 25

Positioning: Line Length - 35/ 30

Positioning: Line Width - 30/ 30

Positioning: Fullback Positioning - 55/ 65

Power Bar - 65/-

 

Muszę przyznać, że gra się świetnie. Obniżyłem tylko siłę strzałów do 50 po tym, jak Lisandro Lopezem strzeliłem tak, że piłkę zobaczyłem dopiero w bramce :D

Odnośnik do komentarza

Tylko dlaczego w tych slidersach user ma lepiej iż komp? :P

 

Ja ustawiam po równo, cały czas testuje... W ataku jest dobrze, nie radzę sobie w grze obronnej w ogóle. Jeden ruch grzybka w złą stronę i już zawodnik ucieka, a jak stosuje pressing to zanim mój dobiega do jednego z graczy, to on oddaje już piłkę :D

Odnośnik do komentarza

Dobra, ustawiłem takie jak tutaj podałeś iii... czegoś mi dalej brakowało. Metodą prób i błędów mam swoje 'idealne' do grania ustawienia. Slidersy są takie same, poziom najwyższy, ale obroną steruję według starego systemu, podania i podania na dobieg mam z asystą, a wrzuty i strzały częściowo.

Mnie się tak w końcu dobrze gra :P I nie ciśnie mnie całe 90 min jakiś ogórkowy rywal :P

Odnośnik do komentarza

Musisz zrobić to 'z poziomu gry' zdaje się, że w "ustawieniach kontrolera".

 

A może jakiś mały poradnik, jak to zrobić? Bo ja tam widzę ustawienia w jaki sposób komp ma nam pomagać w różnych zagrywkach, widzę też że mogę sobie popatrzeć co robi jaki przycisk. Niestety nijak nie mogę nic przestawić tak, jakbym chciał. Widzę, że EA się nieźle postarało w tym roku...

Odnośnik do komentarza
A może jakiś mały poradnik, jak to zrobić? Bo ja tam widzę ustawienia w jaki sposób komp ma nam pomagać w różnych zagrywkach, widzę też że mogę sobie popatrzeć co robi jaki przycisk. Niestety nijak nie mogę nic przestawić tak, jakbym chciał. Widzę, że EA się nieźle postarało w tym roku...

 

Konfiguracja gry -> Ustawienia -> Sterowanie -> Kontroler (dolnymi L i R przełączasz się między tabulacjami).

Ale zależy jakiego masz pada. Wszelkie chińszczyzny i inne tego typu mają problem z właściwą konfiguracją. Ba, mój Logitech Precision Pad też miał... Polecam zakup pada Microsoftu, nie będzie kłopotu. :-)

Jeśli nie, to ktoś wrzucał link do jakiegoś pacza, który poprawia konfigurację 'chinoli' i innych starszych padów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...