Skocz do zawartości

Pomorze Zachodnie


Abruś

Rekomendowane odpowiedzi

Co to tego Twojego "po fakcie" to prawda jest straszna. Tutaj odniosę się do koncertów, jakie odbywają się/obywały się w Szczecinie. Było Budgie - widziałem tylko ogłoszenia w postacie A4 na Turzynie. Będzie Nazareth - do tej pory nie widziałem ani jednego plakatu, choć to wielka gwiazda na skalę światową.

 

Co mi się podoba jeszcze związanego ze Szczecinem? Droga na trasie Szczecin - Świnoujście, której zazdroszczą "nam" inni :P

Odnośnik do komentarza

to ja dorzuce. Dzisiaj kolo Galaxy spotkalem turystow, a w zasadzie mnie zaczepili. Plynnie po angielsku mowili, miekko wiec jak mniemam to mogli byc np. Szwedzi (a w kazdym badz razie na pewno nie Niemcy). No i zapytali sie mnie o jakies male uliczki z paroma restauracjami i innymi duperelami. Pokazali na Galaxy i stwierdzili, ze nie chca tam :D Troche zdebialem bo ... tak naprawde nie wiedzialem gdzie ich wyslac. Poniewaz pogoda ladna i stosunkowo niedaleko to wyslalem ich ... na Boguslawa bo w zasadzie nie mialem koncepcji gdzie ich puscic.

Odnośnik do komentarza

to ja dorzuce. Dzisiaj kolo Galaxy spotkalem turystow, a w zasadzie mnie zaczepili. Plynnie po angielsku mowili, miekko wiec jak mniemam to mogli byc np. Szwedzi (a w kazdym badz razie na pewno nie Niemcy). No i zapytali sie mnie o jakies male uliczki z paroma restauracjami i innymi duperelami. Pokazali na Galaxy i stwierdzili, ze nie chca tam :D Troche zdebialem bo ... tak naprawde nie wiedzialem gdzie ich wyslac. Poniewaz pogoda ladna i stosunkowo niedaleko to wyslalem ich ... na Boguslawa bo w zasadzie nie mialem koncepcji gdzie ich puscic.

Prawda jest taka, że nie ma gdzie... To jest prawdziwa tragedia, gdyż tak naprawdę nie ma gdzie "wysyłać" ludzi, a i samemu nie ma gdzie iść zjeść. KFC? MCD? A jak ktoś był chciał zjeść coś lepszego? Chyba tylko Restauracja Radecki na Tkackiej.

Odnośnik do komentarza

to ja dorzuce. Dzisiaj kolo Galaxy spotkalem turystow, a w zasadzie mnie zaczepili. Plynnie po angielsku mowili, miekko wiec jak mniemam to mogli byc np. Szwedzi (a w kazdym badz razie na pewno nie Niemcy). No i zapytali sie mnie o jakies male uliczki z paroma restauracjami i innymi duperelami. Pokazali na Galaxy i stwierdzili, ze nie chca tam :D Troche zdebialem bo ... tak naprawde nie wiedzialem gdzie ich wyslac. Poniewaz pogoda ladna i stosunkowo niedaleko to wyslalem ich ... na Boguslawa bo w zasadzie nie mialem koncepcji gdzie ich puscic.

 

 

Uliczki przy Zamku Książąt Pomorskich, gdzie jest choćby Santorini, prócz tego też na Tkackiej co nie co można znaleźć. Może nie za dużo tego, ale jest gdzie wysłać, choćby na ten jeden obiad/kolację. A dlaczego się o takich miejscach nie wie? Bo się nie reklamują, bo nie muszą. Poza tym jeśli przyjeżdżają całe autokary turystów z Niemiec, to jednak muszą coś mieć w planach, skoro się na dłużej zatrzymują w Szczecinie. Może Szczecin to nie jest jakieś imperium jeśli chodzi o turystykę, ale jak się dobrze coś zaplanuję to i nawet ten jeden dzień można sobie dobrze umilić, pod warunkiem, że naprawdę solidnie się przygotujemy.

Odnośnik do komentarza

Spacer (ładne widoki) + dobre lody = Błonie.

 

Spacer + knajpki, restauracyjki (ta sama lodziarnia co na Błoniach:P) to ta ulica "w bok" od placu Grunwaldzkiego.

 

Turystycznie - Jezioro Szmaragdowe.

 

Dobrze zjeść - deptak, kawałek za placem Kościuszki, mnóstwo restauracji.

Odnośnik do komentarza

znaczy w budynku, w ktorym pracuje jest Fitness, ale on sie chyba (?) nie nazywa Activ - zreszta, nie - nie pracuje w tym fitnessie, choc akurat moge go polecic :)

 

 

tak z innej beczki - mialem ostatnio ochote pojsc do jakiejs dyskoteki / klubu, no takiej popularnej, do ktorej ludzie w Szczecinie wala drzwiami i oknami. Jest w ogole taka ? Bo ostatnio mam wrazenie, ze niby klubow milion, a w kazdym po 30 osob na krzyz.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Nowe torowiska wraz z wymienioną siecią trakcyjną pojawią się w al. Bohaterów Warszawy na odcinku od ul. Jagiellońskiej do przystanku Wawrzyniaka. Podobnie na ul. Żołnierskiej, od skrzyżowania z ul. Somosierry do Krzekowa, wraz z budową nowej pętli tramwajowej. Na al. Bohaterów Warszawy (odcinek Jagiellońska – Krzywoustego) wymieniona zostanie tzw. infrastruktura towarzysząca. Wykonawca będzie miał 70 dni na przeprowadzenie prac na al. Bohaterów Warszawy, a na ul. Żołnierskiej termin ten wynosi 150 dni. Oznacza to, że przez blisko pół roku nie będą jeździć tramwaje linii 5 i 7 po ul. Mickiewicza.

- Wszystkie prace będą prowadzone równocześnie – mówiła Krystyna Gawrońska, zastępca dyrektora ds. inwestycji – na czas robót uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Przetarg zostanie rozstrzygnięty 1 września br. Prace ruszą prawdopodobnie miesiąc później. Gwarancja na wykonane modernizacje torowisk ma wynosić co najmniej 36 miesięcy. W połowie przyszłego roku na trasy linii 7 i 8 wyjedzie sześć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów bydgoskiej firmy Pesa.

 

źródło: stettinum.pl

Wreszcie jest nadzieja, że ta zakichana pętla Krzekowo będzie wyglądać normalnie :jupi:

Odnośnik do komentarza

cos dzisiaj slyszalem, ze juz za chwileczke juz za momencik (2-3 dni ? albo moze i juz ?) ruszaja mistrzostwa europy bodajze juniorow w boksie. ponad 30 reprezentacji - szczerze mowiac nawet nie wiem gdzie. dzisiaj w kronice slyszalem - reklama oczywiscie taka, ze nic nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc później...

Już po raz drugi turniej charytatywny w Choszcznie, w którym zagrają największe (;)) gwiazdy polskiej piłki. Oczywiście ponownie przyjedzie zespół Arki Gdynia z naszym rodowitym mieszkańcem - Wachowiczem. Ponadto dwie drużyny "gwiazd" - Gwiazdy Wielkopolski oraz Dream Team.

 

Arka przyjedzie w składzie:

Wachowicz, Karwan, Ława, Niciński, Trytko, Kowalski, Witkowski, Ulanowski, Bazler

 

Gwiazdy WLKP : Majdan, Reiss, Gajtkowski, Zakrzewski, Goliński, Scherfen, Telichowski, Mowlik, Nawrocik, Kłus.

 

Dream Team :

 

Kryszałowicz, Bąk, Żuraw, Lekki, Pitry, Krupski, Kowalczyk.

 

Oprócz tego zagrają oczywiście drużyna Piasta Choszczno oraz Pogoń Barlinek i reprezentacja Choszczna.

 

W trakcie turnieju będą licytacje koszulek i gadżetów piłkarskich - pieniądze zebrane pójdą na szczytny cel. Turniej 18 grudnia o 16.

 

Bardzo fajna inicjatywa.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
Piknik nad Odrą jest największą w regionie zachodniopomorskim imprezą plenerową promującą turystykę, sport, rekreację, a także kuchnię polską. Najważniejszym wydarzeniem Pikniku nad Odrą są organizowane od 19 lat Targi Turystyczne MARKET TOUR. Jest to miejsce prezentacji i promocji biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, rekreacyjnych, sanatoryjnych, regionów i miast turystycznych oraz producentów i dystrybutorów sprzętu sportowo-turystycznego, żeglarskiego i wyposażenia hotelowo-gastronomicznego.

 

Piknik nad Odrą to także:

 

Wiosenny festyn rodzinny, a więc stoiska pełne kolorowych zabawek, pamiątek i wyrobów artystycznych. Stoiska oferujące wyroby rzemieślnicze są doskonałą okazją do nabycia niecodziennych, często jedynych w swoim rodzaju pięknych przedmiotów. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych - wesołe miasteczka, stoiska z barwnymi balonami, zabawkami i słodkimi przysmakami. Odwiedzający Piknik nie tylko zobaczą pokazy walki Wikingów, ale też będą mogli wziąć udział w turnieju łuczniczym.

 

Scena, na odbywać się będą pokazy tańca, występy folklorystyczne oraz posłuchać muzyki szanty i wziąć udział w licznych konkursach. Wśród wykonawców znajdą się m.in.: Zespół Lord – Sound of Queen, (grający największe przeboje zespołu Queen), Stary Szmugler, Monika Załoga, Yarek&Friends.

 

Festiwal Wyrobów i Kuchni Regionalnych, czyli regionalna, lokalna i tradycyjna kuchnia z województwa zachodniopomorskiego i nie tylko. W przygotowanej alejce Festiwalu swoje kulinarne specjały zaprezentują m.in. Stowarzyszenia Agroturystyczne, Gospodarstwa Rolne i Ekologiczne, Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Pomorza Zachodniego. Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć, skosztować i kupić tradycyjne produkty z województwa zachodniopomorskiego, poznać ich receptury i tradycje z nimi związane.

 

Wielkie Gotowanie - trwające kilka godzin gotowanie Pikantnej Zupy Piknikowej w 2500 litrowym garze rozpocznie się już w sobotę bladym świtem. Cały proces odbędzie się pod czujnym okiem wyspecjalizowanego zespołu kucharzy Teatru Kulinarnego Krzysztofa Górskiego oraz sponsorów przedsięwzięcia. Podczas Pikniku rozdanych zostanie 10.000 porcji pysznej potrawy.

 

Wydarzeniem towarzyszącym Piknikowi nad Odrą będą Motorowodne Mistrzostwa Świata 2010 w klasie T-400, organizowane przez Szczeciński Klub Motorowodny i Narciarstwa Wodnego Ognisko TKKF "ŚLIZG". O tytuł Mistrza Świata będą walczyli zawodnicy na łodziach V-dennych, z silnikiem o mocy 25KM, pojemności 401ccm.Waga łodzi z zawodnikiem wynosi 240 kg. Dodatkową atrakcją w tych samych będzie rozgrywana I Eliminacja Międzynarodowych Mistrzostw Polski w klasach S-550 , O-125 , F-4S, OSY-400 , JT-250.

 

szczecin.eu

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...
Podczas przetargu w dniu 23.11.2010 zarządca kompensacji sprzedał majątek stoczniowy za 82 miliony złotych.

 

Nabywców znalazło dziewięć spośród 22 pakietów majątku Stoczni Szczecińskiej Nowa. Pięć z nich uzyskało Towarzystwo Finansowe „Silesia” Sp. z o.o., kupując m.in. pochylnie „Wulkan” i „Odra”, hale prefabrykacji z urządzeniami do cięcia blach i budowy konstrukcji stalowych oraz malarnię.

 

Towarzystwo Finansowe Silesia to spółka należąca do Skarbu Państwa i Agencji Rozwoju Przemysłu, zajmująca się restrukturyzacją zakładów znajdujących się w trudnej sytuacji.

 

Przetarg musi zatwierdzić jeszcze Komisja Europejska.

 

Dotychczas ze sprzedaży majątku stoczniowego uzyskano łącznie 130 milionów złotych. Długi Stoczni Szczecińskiej Nowa szacowane są na półtora miliarda złotych. Dla dóbr, których nie uda się sprzedać, zostanie wyznaczony syndyk masy upadłościowej. Zgodnie z wymogami Komisji Europejskiej, na sprzedanie majątku stocznia ma czas do końca marca 2011 roku.

 

infoludek.pl

 

Mam nadzieje, że uda się sprzedać jak najwięcej i, że wreszcie ludzie będą mieli pracę, zastępującą stocznie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...