Skocz do zawartości

MKS Pogoń Szczecin


Hammer

Rekomendowane odpowiedzi

Wiemy już, że na wiosnę w koszulce Pogoni nie zobaczymy Kazadiego, Przytuły i Kołca. Jeśli chodzi o Przytułę, to klub nie zdecydował się przedłużyć wygasającego z końcem roku kontraktu (choć sam zawodnik podobno przebywa na zgrupowaniu w USA, więc sprawa jest dość ciekawa), a pozostała dwójka ma polubownie rozwiązać swoje kontrakty. Niepewna jest też przyszłość Piotrka Komana, któremu niebawem kończy się wypożyczenie z Podbeskidzia, a Pogoń nie podjęła jeszcze decyzji, czy skorzystać z opcji pierwokupu. Odejść może też Dymek, który ostatnio grywał w rezerwach.

 

Mandrysz przyznaje, że drużyna wymaga wzmocnień i wiele wskazuje na to, że zimą będziemy mieli na Krygera 3-4 nowe twarze. Priorytetem jest sprowadzenie bramkostrzelnego napastnika i pewnie na tym będą skupiać się włodarze. Wzmocnienia wymaga też druga linia, tym bardziej jeśli odejdzie Koman i Przytuła. Przyda się też ktoś w miejsce Kadiego. Może być ciekawie :)

 

Z innej beczki. Wygraliśmy pierwszy sparing w Stanach z Polonią Falcons New Britain. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2, a bramki dla Portowców zdobyli Rydzak (2) i Mysiak.

Odnośnik do komentarza

Wygraliśmy z Iconem, a tu nikt nic nie pisze? ;)

 

Icon FC - Pogoń Szczecin 1:4

0:1 - Mikołaj Lebedyński

0:2 - Piotr Petasz

0:3 - Przemysław Pietruszka

1:3 - Zaheer Bell

1:4 - Tomasz Parzy

 

Pogoń: Radosław Janukiewicz - Josef Petrik, Marcin Dymek, Maciej Mysiak, Tomasz Rydzak - Piotr Petasz, Przemysław Pietruszka, Robert Mandrysz, Tomasz Parzy - Olgierd Moskalewicz, Mikołaj Lebedyński.

Wystąpili także: Krzysztof Pyskaty, Marcin Woźniak, Marek Kowal, Krzysztof Przytuła oraz Krzysztof Kozak.

 

I to by było na tyle jeśli chodzi o wyjazd do USA. Mam nadzieję, że chłopaki się dobrze bawili w Stanach, bo zasłużyli sobie na odpoczynek. Dodatkowo Mandrysz zainteresował się strzelcem bramki - Zaheerem Bellem i weźmie go do Szczecina na testy. Miejmy nadzieję, że teraz forma będzie rosła i wiosnę zagramy jeszcze lepiej niż jesień! :)

Odnośnik do komentarza
Kilka dni temu w legnickiej prasie pojawiły się informacje, że Aleksandr Dżuldinow, bramkarz Miedzi Legnica otrzymał zaproszenie na testy do Pogoni Szczecin.

 

 

 

Ten 22-letni Rosjanin jest związany ze swoim klubem jeszcze rocznym kontraktem. Jednak po meczu z Olimpią Grudziądz wyjechał do rodzinnego kraju, a swojemu koledze Jewhenowi Kowalczukowi kazał powiedzieć, że do Legnicy już nigdy nie wróci.

 

 

 

- "Sasza" zachował się po szczeniacku. Jego problemem jest słaba psychika. Wiosną szło mu dobrze między słupkami i to się przekładało na zachowanie poza boiskiem. Jesienią wpuścił kilka bramek, stracił miejsce w wyjściowym składzie i rozsypał się psychicznie - mówi Janusz Kudyba, trener Miedzi.

 

 

 

Niebawem Aleksandr ma pojawić się na testach w Dumie Pomorza, ale jest jeden problem. Musi się na to zgodzić Miedź, z którą wiąże go kontrakt do grudnia 2010r.

 

 

Tylko po co nam bramkarz? Teraz musimy skupić się na innych pozycjach : rozgrywający i napastnik. Janukiewicz bronił ostatnio bardzo dobrze i zakontraktowanie mu jeszcze jednego rywala może się źle odbić na jego dyspozycji. W razie "w" jest też niezły Pyskaty.

Odnośnik do komentarza

No i w 1/4 PP zagramy z Zagłębiem Sosnowiec. Baaardzo dobre losowanie, nie tylko ze względu na aspekt sportowy (Zagłębie to teoretycznie najsłabszy z rywali, bo z II ligi), ale i z perspektywy kibicowskiej ... :)

 

Tymczasem z Pogonią pożegnał się Piotr Kołc, a plotki mówią jeszcze o kilku zawodnikach, którym kończy się kontrakt iii ... Coraz więcej klubów interesuje się Petaszem :/ Pozostawienie go to powinien być priorytet.

 

Z drugiej strony mamy wzmocnić się podobno Boninem (pomoc), Klattem (atak) i Magdoniem (obrona). Byłoby świetnie, gdyby Ci zawodnicy zasilili nasze szeregi :)

Odnośnik do komentarza

No i w 1/4 PP zagramy z Zagłębiem Sosnowiec. Baaardzo dobre losowanie, nie tylko ze względu na aspekt sportowy (Zagłębie to teoretycznie najsłabszy z rywali, bo z II ligi), ale i z perspektywy kibicowskiej ... :)

 

Tymczasem z Pogonią pożegnał się Piotr Kołc, a plotki mówią jeszcze o kilku zawodnikach, którym kończy się kontrakt iii ... Coraz więcej klubów interesuje się Petaszem :/ Pozostawienie go to powinien być priorytet.

 

Z drugiej strony mamy wzmocnić się podobno Boninem (pomoc), Klattem (atak) i Magdoniem (obrona). Byłoby świetnie, gdyby Ci zawodnicy zasilili nasze szeregi :)

Z Portowcami pożegnał się też Przytuła, z tych trzech zawodników których wymieniłeś jedynie Klatt do mnie przemawia, jeśli mu coś nie odbije w niedługim czasie. Bonin, proszę tylko nie on jest cienki jak nigdy, a Magdoń to niestety nie ten Magdoń co kiedyś - siedzenie na ławce rezerwowych mówi swoje.

Odnośnik do komentarza

Święta racja :) Bonin na pewno byłby wzmocnieniem prawej strony pomocy, a gdyby udało mu się wrócić choćby do tej dyspozycji z Korony, to w ogóle byłoby super :D. Klatt w ataku, jest również ciekawą propozycją. Ale nie wydaje mi się, aby zawodnicy takiego kalibru zechcieli trafić do beniaminka - grającego świetnie co prawda, ale jednak beniaminka. Bonin raczej w Szczecinie nie mógłby liczyć na taką kasę, jaką inkasuje obecnie w Zabrzu...

Odnośnik do komentarza

Święta racja :) Bonin na pewno byłby wzmocnieniem prawej strony pomocy, a gdyby udało mu się wrócić choćby do tej dyspozycji z Korony, to w ogóle byłoby super :D. Klatt w ataku, jest również ciekawą propozycją. Ale nie wydaje mi się, aby zawodnicy takiego kalibru zechcieli trafić do beniaminka - grającego świetnie co prawda, ale jednak beniaminka. Bonin raczej w Szczecinie nie mógłby liczyć na taką kasę, jaką inkasuje obecnie w Zabrzu...

Ale Bonin gra padake od kiedy przyszedł do Zabrza, w ogóle stacza się po równi pochyłej po odejściu z Korony i nikt w to nie zaprzeczy więc nie dziwota że Zabrze chcę się go pozbyć, poza tym za niego trzeba płacić a ja myślę że w tym sezonie Pogoń będzie kontynuować politykę transferów bezgotówkowych. Marcin Klatt chyba dla niego to będzie większy kaliber niż Warta?! Nikogo nam tak nie potrzeba jak skutecznego napastnika...no i pomocnika ale środkowego z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe ile Dolcan życzyłby sobie za Tataja, bo jeśli chcemy kroczyć do przodu i pokazać ambicję, to właśnie on powinien być naszym głównym celem transferowym. Zarząd mógłby pomyśleć też nad jakimś ewentualnymi wypożyczeniami np. z Legii :)

 

Z Legii to obecnie można wypożyczyć Adriana Paluchowskiego, który nie znajduje uznania w oczach Jana Urbana. Trochę ogrania przydałoby się młodemu Koseckiemu, ale On chyba za słaby fizycznie na I ligę jest...

Odnośnik do komentarza
Pogoń Szczecin chce wzmocnić się bramkostrzelnym napastnikiem. Jako najpoważniejszego kandydata na nowego snajpera Portowców wymienia się nazwisko Marcina Klatta. Zawodnik potwierdza, że odbył rozmowy z działaczami Dumy Pomorza.

 

Marcin Klatt zaliczył bardzo udaną rundę w barwach Warty Poznań. Razem z doświadczonym Piotrem Reissem stanowili najskuteczniejszy atak (21 goli) w UNIBET I lidze. Dwudziestoczteroletni napastnik strzelił w tym sezonie 10 bramek w rozgrywkach ligowych i jedną w rozgrywkach REMES Pucharu Polski. Po udanej jesieni zawodnik nie narzeka na brak propozycji z innych drużyn

– Nie będę ukrywał, że rozmawiam z kilkoma klubami– zdradza Klatt.

 

Trener Piotr Mandrysz mówił o tym, że w czasie zimowego okienka transferowego Pogoń będzie szukać bramkostrzelnego napastnika. Dla wielu idealnym kandydatem do gry w barwach szczecińskiego pierwszoligowca jest właśnie Klatt. O tym, że napastnik Warty byłby idealnym wzmocnieniem Dumy Pomorza mówi się od dawna. Działacze Pogoni przeprowadzili już rozmowy dotyczące angażu napastnika

- Została przeprowadzona rozmowa na temat mojej gry w Pogoni Szczecin, jednak nie mogę na razie powiedzieć nic więcej – wyjaśnia napastnik – Szczegółów nie ustalaliśmy - dodaje

 

Marcin Klatt nie ukrywa chęci do zmiany klubowych barw. Mniej optymistycznie do transferu swojego podopiecznego podchodzi zapewne trener Warciarzy Bogusław Baniak. Napastnik pierwszoligowca z Poznania zapewnia jednak, że decyzja nie będzie zależna od szkoleniowca.

- Nie będę pytał trenera Baniaka o decyzję. Będzie to tylko i wyłącznie mój wybór – wyjaśnia zawodnik Warty – Osoba trenera Baniaka nie będzie miała decydującego głosu – dodaje.

 

Sprawę transferu Klatta może ułatwić fakt, iż w czerwcu kończy mu się umowa z poznańskim klubem. Dla borykającej się z problemami finansowymi Warty będzie to ostatnia okazja do zarobienia na swoim napastniku.

 

No Klatt, a nasz Dziuba/Prędota to różnica klas i myślę, że wraz z Moskalewiczem/Kowalem/Lebedyńskim mogliby zdobyć sporo bramek.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W czwartek w godzinach wieczornych Piotr Petasz podpisał nowy kontrakt, który wiąże go z Pogonią Szczecin do czerwca 2012 roku.

 

Zawodnik tym samym zrezygnował z wszelkich propozycji, jakie w ostatnich dniach do niego napływały. - Temu klubowi wiele zawdzięczam. Trener i prezesi wyciągnęli do mnie rękę w bardzo trudnym momencie mojej kariery i jestem im coś winien. Tutaj w Szczecinie mam też ogromne wsparcie fanów, co tylko pomogło mi w mojej decyzji. Oferta, którą przedstawili mi prezesi, może nie jest aż tak atrakcyjna jak te, które otrzymałem z innych klubów, ale tak jak już powiedziałem, Pogoni wiele zawdzięczam i teraz był moment, aby dać coś od siebie - powiedział Petasz chwilę po podpisaniu nowej umowy.

 

 

 

:debesciak:

Brawa dla człowieka-bomby :)

 

Mam nadzieję, że to dobry prognostyk przed transferami i, że nas nie zawiodą w kwestii kupienia nowych graczy tak jak z tym kontraktem.

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony wygląda to na "spójrzcie, mogłem grać za dwukrotnie lepszą kasę, ale zostałem i należą mi się brawa", ale to miło z jego strony, że przywiązanie do barw klubowych postawił wyżej od pieniędzy i przedłużył umowę z Pogonią. Na pewno jest to świetna wiadomość, ponieważ odejście Petasza z Dumy Pomorza byłoby dużym osłabieniem...

Odnośnik do komentarza

Nie filozofuj ;) Fajnie, że został, a tymczasem:

 

To już jest pewne. Marcin Klatt od stycznia 2010 roku będzie piłkarzem Pogoni Szczecin. Napastnik Warty Poznań na początku stycznia podpisze z Portowcami 3,5-letnią umowę.

 

Były snajper. m.in. Lecha Poznań i Legii Warszawa jesienią strzelił dla Warty 10 goli na zapleczu Ekstraklasy. Tyle samo trafień zanotował jego kolega z ataku, Piotr Reiss, a w całej lidze lepszy okazał się jedynie Marcin Tataj z Dolcanu Ząbki.

 

Klatt już od jakiegoś czasu był przymierzany do Pogoni i po dłuższym namyśle postanowił skorzystać z tej oferty, warunkami bardzo zbliżonej do tego, co proponowano mu w Jagiellonii Białystok i Koronie Kielce. Szczecinianie zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli i wiosną biją się o Ekstraklasę.

 

24-letni zawodnik ma na swoim koncie mistrzostwo Polski z Legią, które zdobył w sezonie 2005-06 (9 meczów i 4 bramki). Później reprezentował on barwy Korony Kielce, ŁKS Łódź i Zawiszy Bydgoszcz, a od wiosny 2007 roku odbudowywał formę w Warcie.

 

Decyzję o przenosinach do Pogoni uważa za bardzo dobrą i życzy Marcinowi Klattowi powodzenia w nowej drużynie!

 

Jak mówią, tak robią. Świetne wzmocnienie Pogoni. Daj Boże jeszcze tylko rozgrywającego.

 

No, a jak znajdą się finanse to jeszcze skrzydłowego i obrońcę :keke:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...