Skocz do zawartości

MKS Pogoń Szczecin


Hammer

Rekomendowane odpowiedzi

Bądźmy dobrej myśli Sandecja odpuści sobie ekstraklasę, nie mają żadnej infrastruktury: stadionu itp, najgroźniejszym przeciwnikiem jest Górnik.

Górnik na 8 meczów, które zostały do końca rozgrywa aż 6 na wyjeździe! Chciałbym żeby to Górnicy awansowali, ale tak obiektywnie patrząc to będzie im o to strasznie trudno. Tym bardziej, że z Pogonią grają właśnie u Was. I nie skreślałbym tak łatwo Sandecji. Ostatnio czytałem, że mają w NS budować nowy stadion na 10k, więc jakoś by się sezon przemęczyli w Krakowie czy Tarnowie.

Odnośnik do komentarza

Bądźmy dobrej myśli Sandecja odpuści sobie ekstraklasę, nie mają żadnej infrastruktury: stadionu itp, najgroźniejszym przeciwnikiem jest Górnik.

Górnik na 8 meczów, które zostały do końca rozgrywa aż 6 na wyjeździe! Chciałbym żeby to Górnicy awansowali, ale tak obiektywnie patrząc to będzie im o to strasznie trudno. Tym bardziej, że z Pogonią grają właśnie u Was. I nie skreślałbym tak łatwo Sandecji. Ostatnio czytałem, że mają w NS budować nowy stadion na 10k, więc jakoś by się sezon przemęczyli w Krakowie czy Tarnowie.

O to nowość, no jeśli tak to życzę im awansu.... ale w przyszłym sezonie. Najbardziej chciałbym żeby awansował Górnik i Pogoń, nie mam nic do Widzewa ale te dwa kluby dodałyby smaczku ekstraklasie w nowym sezonie. Jedno jest pewne frekwencja skoczyłaby do góry...

Odnośnik do komentarza
SKPS "Portowcy" informuje, że w związku z ogromnym zainteresowaniem kibiców Pogoni meczem finału Pucharu Polski w Bydgoszczy (sobota 22 maja, godz. 15.30) zwróci się wraz z Klubem do PZPN o zwiększenie puli biletów do 10 000.

 

By stworzyć wspaniałą atmosferę i pomóc granatowo-bordowym w odniesieniu historycznego sukcesu w porozumieniu z Zarządem Pogoń Szczecin SA postanowiono, że do każdego biletu będą sprzedawane okolicznościowe koszulki, tak by cały sektor kibiców Pogoni wyglądał jednakowo. Koszt koszulki będzie równy cenie produkcji i wyniesie 10 zł.

 

Jednocześnie Stowarzyszenie „Portowcy” organizuje transport zbiorowy na to spotkanie. Zamówiony jest już jeden pociąg specjalny na 750 osób oraz wynajęte autokary, które zawiozą kibiców Pogoni do Bydgoszczy. Orientacyjny koszt przejazdu wyniesie 40-50 zł, a dokładne informacje zostaną podane po ustaleniu wszystkich szczegółów. Uformowana zostanie także kolumna samochodowa dla osób wybierających się transportem prywatnym. Dla rodziców i dzieci grających w grupach młodzieżowych naszego klubu Stowarzyszenie MKS zamówiło już 3 kolejne autokary. Uruchomiona zostanie także specjalna strona internetowa z informacjami o wyjeździe.

 

Zgodnie z wymogami PZPN sprzedaż biletów prowadzona będzie w jednym miejscu na terenie obiektów klubowych, a szczegółowe procedury ich zakupy i przedsprzedaży zostaną podane w poniedziałek po kolejnym spotkaniu organizacyjnym przedstawicieli Stowarzyszenia Portowcy i Zarządu Klubu. Już teraz jednak zorganizowane grupy kibiców pow. 10 osób (fan cluby, osiedla, grupy kibicowskie) mogą składać zamówienia na zakup biletów pod adresem stowarzyszenie@portowcy.org wypełniając uprzednio przygotowaną listę.

 

Koszulka

Odnośnik do komentarza

http://www.pucharjestnasz.pl/

 

Pod tym adresem wszelkie informacje dotyczące zakupy biletu oraz formy wyjazdu na mecz.

 

Ktoś z forum się wybiera?

 

 

Wszystkie bilety wyprzedane! MKS !

 

 

p.s. oczywiście jedziemy !

 

Ledwo się załapałem, kolejka kilometrowa albo i dłuższa. 700 biletów poszło do Warszawy, dla naszej zgody. Wiem że kibice Pogoni wykupują prze internet bilety na sektory przyległe. Także będzie nas jakieś 6 - 7 tysięcy.

Ten puchar jest nasz. Ten puchar do nas należy!!!!

Odnośnik do komentarza

Pogoń - Warta 1:1

 

I co ja mam napisać? Przecież na początku sezonu liczyłem tylko na spokojne utrzymanie - chyba jak wszyscy, ale to jak grali Portowcy jesienią wzbudziło ambicje. Jedyne czego mi było szkoda to frekwencja - jasne i tak jak na polskie warunki to było dużo te 4000 widzów, co najmniej. Jednak nas tutaj, kibiców ze Szczecina stać na 10k co mecz, a nie tylko okazyjnie na Górnik, Widzew czy Puchar Polski. Aczkolwiek ta grupa, która bywała regularnie była świetna. Doping był fantastyczny. Runda jesienna była także świetna dla mnie, z perspektywy mojej osoby - nie pamiętam bym opuścił jakikolwiek mecz u siebie. Patrząc na to dziś, wiem, że kilka moich "występów" była głupstwem jeśli chodzi o zdrowie, np mecz z Polonią Warszawa, kiedy to lało, aż strach ;)

Niestety z powodu choroby w rundzie wiosennej nie byłem na żadnym meczu, a Pogoń gra poniżej oczekiwań zbudowanych rundą jesienną.

I dzisiaj, po meczu z Wartą Poznań, gdzie zwycięstwo dawało nam jeszcze jakieś iluzoryczne szanse na awans - 7 punktów straty, 4 mecze do końca, ale remis definitywnie nas przekreśla. Ostatni raz pamiętam graliśmy w Ekstraklasie za Gordona, zdobyliśmy wtedy całe 9 punktów i z hukiem zlecieliśmy z ligi. Wtedy zaczął się też upadek Pogoni. Od tamtej pory do dziś - i to już wiadome, że następny rok będzie trzeba czekać - nie ma najwyższej klasy rozgrywkowej w Szczecinie. A komu jak komu, ale tym kibicom to się należy...

Finał Pucharu Polski? Fajnie, ale 10 razy zamieniłbym go na awans...

Smutek ogarnął deszczowy i ponury Szczecin.

Odnośnik do komentarza

Po Gordonie Pogoń była w ekstraklasie jeszcze z Ptakiem, dziwne że tego nie pamiętasz a pamiętasz Lesa Condona.

Co do meczu z Wartą , już po meczu z Zabrzem widać było że to koniec marzeń o awansie. Bardzo dobrze że w tym meczu dał szansę grać innym od pierwszej minuty. Oszczędzał na finał PP. Teraz walka , walka i jeszcze raz walka. Widzimy się w Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza

A ja jestem dumny z chłopaków - oczywiście, apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale i tak ten sezon jest dla Pogoni znakomity. Wysokie miejsce w tabeli, przez cały sezon niemalże walka o awans, na dodatek finał Pucharu Polski, w którym tak naprawdę bez szans nie jesteśmy. Ale paradoksalnie, awans jest jeszcze możliwe, ale musiałoby dojść do różnych kombinacji - kolejne uwalenie Widzewa, brak licencji dla ŁKS...Coś jeszcze trzeba wymyślić na Górnik/Sandecję :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Finał Pucharu Polski: Pogoń Szczecin 0-1 Jagiellonia Białystok

49. A. Skerla

 

We wczorajszym meczu naprzeciw siebie stanęły dwie słabe drużyny, które niegodne były gry w finale jakichkolwiek rozgrywek. Był to zdecydowanie najsłabszy finał krajowych rozgrywek, jaki pamiętam. Jednak oceniając całe spotkanie, minutę po minucie trzeba uczciwie przyznać, że Jagiellonia zrobiła więcej by zdobyć to trofeum, chociaż Pogoń również miała swoje szansa, szkoda tylko, że niewykorzystane.

 

Dawno nie widziałem tak dobrze uzupełniających się drużyn - Jagiellonia wpadła w niesamowitą niemoc pod bramką Pogoni, marnując znakomite okazje, których mieli po prostu mnóstwo. Pogoń natomiast zagrała karygodnie w defensywie, jedynie dzięki bramkarzowi wynik jest taki, a nie inny - bo jeszcze spokojnie z trzy-cztery gole dla Jagi mogłyby wpaść, a nie moglibyśmy mieć pretensji. W obronie była naprawdę klęska - przy stałych fragmentach gry zawodnicy chroniący słupek zapominali, by jak najszybciej wyjść do przodu i dołączyć do partnerów tworzących pułapkę ofsajdową. W tym lubował się zwłaszcza Bojarski, który zawsze z uporem maniaka krył słupek, nawet wtedy, kiedy nikogo nie było w pobliżu.

 

Jak padł gol? W identycznej sytuacji - zagranie w pole karne, spalonego nie ma, bo zawodnik Pogoni chroni słupek, strzał i gol. Przez całe spotkanie Jaga ładowała w naszą bramkę jak z karabinu, ale Janukiewicz dwoił się i troił, będąc zdecydowanie jednym z lepszych (jak nie najlepszym) zawodnikiem we wczorajszym spotkaniu. Nie udało się zdobyć trofeum, nie spełniło się powiedzenie "do trzech razy sztuka". Jagiellonia zagra w Lidze Europejskiej, a nam nie pomógł nawet Lewczuk, który przez jakiś czas pomagał nam swoją niepewną grą.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Co tu tak cicho?:)

28 czerwca piłkarze Pogoni rozpoczną treningi, więc trzeba już mówić o ewentualnych transferach, o plotkach. Na celowniku znajduje się głównie napastnik Podbeskidzia Clemence Matawu. Mnie on nie przekonuje ma już swoje lata, 3 gole w sezonie szału nie stwarzają. Lepiej postawić na (byle się wyleczył) Klatta i oczywiście niezawodnego Olo. Jest jeszcze przecież Lebedyński. Do klubu mają też wrócić byli Portowcy - Ława i Łabędzki. 30 i 31 latek? Mamy podobno walczyć o awans, a nie o utrzymanie. To już lepiej dać juniorom szanse.

Cieszy jedynie fakt zainteresowaniem Łukaszem Burligą z Wisły Kraków. Młody, perspektywiczny podobno nieźle grający w tych kilku spotkaniach w Wiśle.

 

Odchodzą:

Josef Petrik (koniec kontraktu)

Piotr Koman (koniec wypożyczenia)

Łukasz Wróbel (rozwiązanie kontraktu)

 

Brakowało mi będzie jednak tego Komana ... ale chyba mają widocznie jakąś alternatywę. Oby został Miki, bo podobno interesuje się nim Widzew.

Jak na razie jestem pełen obaw :/

 

Aha - podpisujcie petycję o budowę nowego stadionu. :)

Odnośnik do komentarza

Na celowniku znajduje się głównie napastnik Podbeskidzia Clemence Matawu. Mnie on nie przekonuje ma już swoje lata, 3 gole w sezonie szału nie stwarzają. Lepiej postawić na (byle się wyleczył) Klatta i oczywiście niezawodnego Olo.

 

Matawu to pomocnik, jeden z ciekawszych w I lidze ... Były reprezentant, wybrany najlepszym piłkarzem kraju, równy, dostępny za darmo (koniec kontraktu). To byłby świetny transfer dla was.

 

Btw, Olo ma 36 lat, a jest ,,niezawodny'' i ok, Matawu 27 i ,,ma swoje lata''? :>

Odnośnik do komentarza

Że tak grzecznie spytam po co nam Łabędzki?! Na pewno nie jest lepszy od naszych obrońców, a z tego co słyszę mamy walczyć o Extraklasę. :pieprzenie: . Matawu, panie JMK to jeden z najlepszych środkowych pomocników w tej naszej rodzimej, słabiutkiej lidze. Jak dla mnie najbardziej potrzebny jest jeszcze lewy obrońca i szybki skrzydłowy. Ze stojącym Petaszem na lewej stronie nic nie zawojujemy, nawet w podtarnowskiej wsi Niecieczy. 7 dni do pierwszego treningu ale jeszcze brak transferów. Mam nadzieje, że ten tydzień będzie suty w transfery.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co się stresować. Transfer Ławy nie wchodzi w rachubę, powiedział że albo zagranica, albo ekstraklasa. Łąbędzki to też dobra plota - nie ma sensu nawet o niej pisać. Zgodzę się z Gietzem, Matawu to dobry pomysł chciałbym go w Pogoni. Burligi - nie, ostatnio słabiutki, i ciągłe kontuzje, a i tak chyba wzięła go Nieciecza.

Co do odejśc. Koman był cieniem zawodnika z poprzedniego sezonu. brak kreatywności i tylko rozpaczliwa obrona - dobrze że mu podziękowano. Wróbel się nie sprawdził. Petrik chyba trochę na wyrost puszczony, chociaż wiosnę miał tragiczną.

Mikołaj zostaje - to jest pewne w 100%.

Dla mnie priorytetem jest dobry pomocnik, nawet dwóch, a także lewy obrońca.

 

Nie ma co się stresować. Transfer Ławy nie wchodzi w rachubę, powiedział że albo zagranica, albo ekstraklasa. Łąbędzki to też dobra plota - nie ma sensu nawet o niej pisać. Zgodzę się z Gietzem, Matawu to dobry pomysł chciałbym go w Pogoni. Burligi - nie, ostatnio słabiutki, i ciągłe kontuzje, a i tak chyba wzięła go Nieciecza.

Co do odejśc. Koman był cieniem zawodnika z poprzedniego sezonu. brak kreatywności i tylko rozpaczliwa obrona - dobrze że mu podziękowano. Wróbel się nie sprawdził. Petrik chyba trochę na wyrost puszczony, chociaż wiosnę miał tragiczną.

Mikołaj zostaje - to jest pewne w 100%.

Dla mnie priorytetem jest dobry pomocnik, nawet dwóch, a także lewy obrońca.

Odnośnik do komentarza

I mamy wzmocnienia. Na lewą obronę trafił 29 letni Łukasz Matuszczyk, a na lewą pomoc Robert Kolendowicz (Połowa forum będzie teraz się śmiać z mojego nicku jeszcze bardziej:D). Nie wiem czy to dobre transfery.

Co do Matawu - mój błąd, jeśli faktycznie to OPŚ i ciekawy to niech przychodzi :) A porównanie z Olem? Olo to ikona i wiem, że nawet w wieku 40 lat by nie zawiódł jakby trzeba było i lepiej by się przydał niż kolejny napadzior po 30. Sentyment :)

 

Nie mam pojęcia o Matuszczyku, jakiego pokroju to piłkarz, ale bycie w 11 sezonu wg PS to chyba niezła rekomendacja.

 

Poprzedni sezon był dla bocznego obrońcy bardzo udany. Rozegrał 33 ligowe mecze, w których zdobył trzy gole. Jedynie w kilku spotkaniach był zmieniany, większość rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. Nie wystąpił w tylko jednym ligowym pojedynku - w 22 kolejce pauzował za cztery żółte kartki.

 

pogon.v.pl

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...