Skocz do zawartości

MKS Pogoń Szczecin


Hammer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Rok temu Pogoń grała ładną piłkę, ale dość przewidywalną, brak było planu B. W tym roku widać, że potrafimy się dostosować i Kosta jest bardziej elastyczny. Ile goli rok temu traciliśmy po głupich błędach, w końcówce, kiedy ciągle graliśmy swoje mimo prowadzenia. Doszło nam wyrachowanie. W tej chwili największy problem to chyba brak skrzydeł odpowiedniej jakości. 

Odnośnik do komentarza

Też podchodziłem do transferu dość pozytywnie, aczkolwiek Dąbrowski dziś zanotował falstart. Dostał pierwszą jedenastkę i grał 90 minut, ale wyglądał jak niepasujące ogniwo. Ja rozumiem brak zgrania, ale on uciekał od piłki, źle podawał i tak dalej - niczym zagubiony we mgle.

 

https://www.ekstraklasa.tv/ekstraklasa/video/239d5069-f435-434a-868b-e15a8bf828bc

 

Skrót do meczu. Aczkolwiek trzeba się zarejestrować.... :picard:

 

Jak myślisz Wisła Płock to myślisz FURMAN. Pierwszy gol: Furman ma MNÓSTWO miejsca w środku pola - gdzie są def pom? Graliśmy Podstawskim i Dąbrowskim!  Zagranie do boku, piłka wraca i znowu Furman bez nikogo zagrywa prostopadle i '"zasypia" Spiridanović, który niestety daje się poznać (nie pierwszy raz), że nie wraca, nie biegnie i tak dalej.

 

Drugi gol to indywidualny błąd Kostasa, no trudno. Ale powinniśmy tutaj strzelić więcej goli! 15 strzałów, 8 celnych, 1 gol, Stipica ledwie 3 interwencje przy 7 bramkarza Wisły.

 

Buksa wydaje się, że gra z meczu na mecz słabiej - plotki mówią, że "nie chce" transferu i od września zacznie grać swoje, ale ciężko w to wierzyć. Trochę dzisiaj Zwolakiem zapachniało. Co zrobił Iker przy doskonałe okazji, mając tylko bramkarza...piłkarski kryminał!  Trochę nam się powtarza scenariusz - gramy o coś (o lidera) to nagle przestaje iść.

Brakowało nam Zecha, Drygasa, Głaroczena z maską, Frączczak i Kozulj z urazami, ale mimo wszystko.

 

Oczywiście nie ma co panikować z nieba do piekła, ale oby ten mecz był zimnym prysznicem, że jeszcze sporo pracy przed piłkarzami.

 

Natomiast gra Wisły Płock... no dawno takiego antyfutbolu nie widziałem! Faule to raz - bez kartek, sędzia nie panował nad tym co się dzieje, a potem "masowe umieranie" od 60. minuty! Gra na czas na miarę najgorszego Mourinho? Bramkarz Wisły Płock kilka razy zwlekał z wybiciem piłki, dostał ostrzeżenie od sędziego i... nic sobie z tego nie robił, dalej to samo i brak kartki. Minęło tyle czasu na przerwach, po których piłkarze Wisły nawet nie schodzili z murawy (leżąc wcześniej) w niektórych sytuacjach po prostu sędzia sobie... rozmawiał z nimi zanim wznowili grę. Było 6 zmian czyli minimum 3 minuty doliczone, a on dolicza... 6. Czyli tylko 3 za ten cały teatrzyk.

 

Jedyny plus meczu to Kozłowski. Na skrócie widać co to jest za materiał na piłkarza, pisałem o nim w tym temacie o wiele wcześniej, chłopak ma 16 lat, teraz debiut przed własną publiką, wchodzi przy stanie 2:1 dla Wisły i widać brak tego "stresu" mądrze wychodzi po piłkę, nie boi się rozgrywać, walczy, nie odpuszcza i fizycznie nie odstaje. Kilka piłek - świetnych np. ta do Głaroczeny, gdzie wyszedł sam na sam. W jednej sytuacji (chyba 3:30 na skrócie) widać jak wystartował do piłki i zaraz była groźna sytuacja. Oby mu nie odjebało w głowie ?

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Warto chyba wspomnieć że do szerokiej. Co nie zmienia faktu że póki co w lidze poza jednym błędem to wygląda bardzo solidnie i do tego daje coś z przodu.

 

Jedyny problem jaki mam, to mam wrażenie że albo ten gość kondycyjnie nie jest w stanie dograć 90 minut albo mu motywacja siada. Praktycznie co kolejke widać że koło 84 minuty siada i już nie jest w stanie(nie chce mu się) zrobić porządnego sprintu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 

 

https://www.goal.com/en/news/man-utd-tracking-polish-wonderkid-kozlowski-who-made-senior/1h2pykiblipg51c7w5qmms7u9n?fbclid=IwAR1bf8W9O9y0tgCnSyVzpNtht8Gy3AhOiykqwwBoYJFinFYySh5GDyHZ2vQ

 

Nie wiem czy to dobre dla jego kariery :-k Jeździ na cały czas na kadrę, na puchar syrenki i wraca zajechany, nie może grać w rezerwach czy nawet na ławce w I zespole, gdzie jak się pojawiał to robił dobre wrażenie.

 

Co ciekawe - w bazie FM-a zrobiłem go już dwa FM-y temu, ale nie może być dostępny w grze przez wiek ;)

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Kurde, jestem skołowany tym transferem, sam nie wiem, co o nim myśleć. Z jednej strony totalnie dziwny kierunek jak na takiego kozaka (oczywiście na pl warunki) jak Buksa, ale z drugiej strony, Stanowski pisał coś, że dostanie kontrakt z 7 cyframi. No może to przekonać do podpisania kontraktu... 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Rano 4 młodych piłkarzy Pogoni miało stłuczkę jadąc na trening (podobno z winy drugiego samochodu), ogólnie ja tu wsiadam do tramwaju jak jadę do roboty i dość często są tu stłuczki, kolizje, wypadki. Najgorzej wygląda podejrzenie pęknięcia miednicy u największej perełki akademii - Kacpra Kozłowskiego :(

 

  • Smutny 2
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...