Skocz do zawartości

MKS Pogoń Szczecin


Hammer

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko stawiając takie wymogi jak Ty wypaczasz dyskusję. Eliminując Turków zostawiasz samych zagranicznych - a jak wiadomo tureckie kluby kupują poza krajowymi zawodnikami z reguły "uznane" nazwiska, więc ciężko, żeby się oni promowali.

 

Gdy rozmawialiśmy o Zwolińskim, to naturalne, że chciałem przykłady zawodników o podobnych cechach: w miarę młodego, bez nazwiska, z potencjałem, ze słabszej ligi. Przecież na podobnych przykładach możemy prognozować, czy dla TAKICH zawodników jest szansa na zachód do godnego klubu, czy jednak pozostają opcję takie jak: powrót z podkulonym ogonem do Ekstraklasy, zakotwiczenie na dłużej nad Bosforem. Anyway, "wybicie się" wcale nie musi oznaczać wyjazdu z Turcji, możemy też traktować transfer z Bursarsporu do Fenerbahce, Galatasaray lub Besiktasu jako awans sportowy.

 

 

Dodatkowo w swojej wyliczance z E-klasy jakoś nie masz problemu umieszczać Polaków, a dodając Turków lista wyglądałaby dużo ciekawiej.

 

FYM chciał listę zawodników z Ekstraklasy ("graczy (...) bezpośrednio z Ekstraklasy"), bez precyzyjnych obostrzeń co do wieku, narodowości etc., dlatego też taką podałem. Nie wiązało się to z wyliczanką dotyczącą ligi tureckiej.

 

Odnośnie zawodników, których wymieniłeś: Niasse, Celustka, Hajrović może Adnan. Oni IMO spełniają te warunki (FYM, ucz się od kolegi). Także przykładów nie jest multum, ale "da się". Szczególnie interesować nas powinny te przykłady, który odeszły ze średniaków, a nie mocarzy, gdyż do takiego środowiska trafi Zwoliński.

Odnośnik do komentarza

No niestety kluby tureckie rzadko takich transferów dokonują, więc próbka nie jest zbyt wielka. Można wymieniać jeszcze (a też nie chce mi się jakość szczególnie daleko cofać i robić tego dokładnie) np.:

 

Emenike -> poprzez Karabukspor do Fener, a później Spartaka

Hrvoje Cale -> w wieku 23 lat z ligi chorwackiej, a później trafił do Wolfsburga, myślę że to relatywnie zbliżony przypadek

Alfred N'diaye -> fakt, że kupiony z Nancy, ale potrafił pójść i drożej i wyżej do Sunderlandu

Mile Jedinak -> z Australii dzięki Turcji do Cristal Palace

James Troisi -> nawet do Juve się załapał (choć kariera we Włoszech blada)

Ivelin Popov -> do Rosji

 

Oczywiście to nie zmienia faktu, że ewentualny transfer Zwolińskiego jest kontrowersyjny i zapewne byłby skokiem na kasę, a nie rozwój. Główne pytanie brzmi czy rzeczywiście tuż za rogiem czają się oferty z Buli/Ligue 1 dające szanse na granie czy nie - i jak realność takich ofert oceniają agent/sam zawodnik. Zawsze może przyjść kontuzja/ spadek formy i kiszenie się jak Brożek. Jeśli rzeczywiście są realne sygnały z ciekawych, zachodnich klubów to bym olał tę Turcję, ale ciężko nie znając sytuacji wyrokować że robi głupio etc.

Odnośnik do komentarza

Ciężko mi powiedzieć, bo Pogoń oglądam tylko jak grają z Legią/Lechem/Sląskiem, ale po tej małej próbce, czy czysto statystykach i obecnej formie może rzeczywiście mógłby się w jakimś zachodnim średniaku zahaczyć. Kolejna sprawa, że rzadko idą jakieś transfery na zachód z polskich ekip nie grających w pucharach - pytanie kto jest jego agentem i co mu może załatwić.

Odnośnik do komentarza

Po raz kolejny dałem się oszukać, najpierw prezesowi potem trenerowi.

 

Najgorsze jest to, że znowu odpadamy z pucharu i kolejny mecz nie wygrywamy, ale... piłkarze momentami grają jak amatorzy, ale nie można im zarzucić zaangażowania i takie mecze są najgorsze wbrew pozorom, bo kłębek emocji niemal eksploduje ;-)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W czasie, gdy Twój klub podkupował licencje, aby nie zostać zdegradowanym nasz pałętał się po zadupiach albo był w rękach durnych prezesów z Ptakiem na czele... i przez to Salos Szczecin podpisał umowę z Ruchem Chorzów, a Salos to taka szkółka talentów. Wszystko przez Bogusława Pietrzaka.

 

Filip Starzyński, Bartosz Flis, Michał Szubert, Paweł Lisowski, Patryk Lipski, Konrad Mularczyk, Konrad Korczyński....

 

 

Całe szczęście wreszcie u nas zaczęto stawiać na młodzież.

 

Przy okazji Mistrzostwo Polski U-15 zdobyte przez Pogoń :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...