Skocz do zawartości

MKS Pogoń Szczecin


Hammer

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet mnie nie strasz, bo nie daj Bóg dostanie dużo, to nie dość, że on, to jeszcze Ława ma pewnie fmową klauzulę wyrównania do najwyższej pensji, inni, że też z nazwiska nie wymienię, zaczną narzekać, że brakuje im na Burger Kingi, i co wtedy, co wtedy? :D

 

Nawet mnie nie strasz, bo nie daj Bóg dostanie dużo, to nie dość, że on, to jeszcze Ława ma pewnie fmową klauzulę wyrównania do najwyższej pensji, inni, że też z nazwiska nie wymienię, zaczną narzekać, że brakuje im na Burger Kingi, i co wtedy, co wtedy? :D

Odnośnik do komentarza

Chyba zapominacie że jesteście zespołem pierwszoligowym, mówienie że na środek obrony nie chcesz gościa jeżeli jest w formie choć trochę gorszej niż gdy wygrał ligę wyżej jest śmieszne. Na pewno jest w gorszej i na pewno i tak wam się przyda.

Piszę tak, bo kadra Pogoni liczy już około 30 zawodników, wydatki na pensję są istnie ekstraklasowe, sam zawodnik ma lat 30, niedługo 31 i na dłużej niż kilka się nie przyda, a na pewno te wydatki podniesie.

Ale w sumie źle się wyraziłem. Jak okaże się bardziej przydatny od pozostałych stoperów, to wtedy ok, ale Pogoni przyda się pewny stoper, nie z formą wątpliwą lub niewiadomą - obrona była najgorszą formacją podczas tej rundy. I jak takim się nie okaże, to nie ma sensu go na siłę kontraktować.

Odnośnik do komentarza

Rozpieszcza? Asystentem Sasala został Sergiusz W. :|

 

Ciekawe czy ta zmiana tylu osób w sztabie nie odbije się jakoś na przygotowaniu zespołu. Nieoficjalnie mówi się, że za Budkę zapłaciliśmy między 200, a 350 tysięcy złotych i Adrian zagra u nas już wiosną.

 

Na zgrupowanie Bełchatowa nie pojechał Mysiak...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A ten miś się jeszcze lepiej zapowiada.

 

 

Jak informuje oficjalna strona klubu, od dziś na testach w Pogoni przebywa 19-letni środkowy obrońca z Kamerunu, Vincent Bikana. Poprzednim klubem defensora był występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej Szwajcarii Neutachel Xamax.

 

Po występach w rodzimej lidze talent Bikany zauważono w Brazylii, gdzie piłkarz spędził trzy sezony. Początkowo bronił tam barw rezerw słynnego Corinthians, następnie występował w klubie Ole Brasil Fuetbol. Latem 2011 roku Kameruńczyk trafił do mającego mocarstwowe plany Neutachel Xamax. Wrażenie robi suma, jaką za obrońcę zapłacili Szwajcarzy - 1,2 mln euro.

 

W rundzie jesiennej Bikana wystąpił w 6 meczach ligowych (5 razy w wyjściowej jedenastce), podczas których spędził na boisku 407 minut. Na początku roku byłemu klubowi Bikany odebrano licencję na grę w ekstraklasie Szwajcarii. Piłkarze dostali wolną rękę w szukaniu nowych pracodawców, a jakiś czas później Neutachel rozwiązano.

 

- Cieszymy się z tego, że zawodnik, którego widziało u siebie kilka uznanych europejskich klubów, jest u nas na testach - powiedział dla oficjalnej strony Pogoni wiceprezes klubu, Grzegorz Smolny. - Mamy nadzieję, że w najbliższych dniach potwierdzi swoje możliwości.

 

Vincent Bikana w lutym skończy 20 lat. Zawodnik dysponuje niezłymi warunkami fizycznymi - mierzy 186 centymetrów i ważny 85 kilogramów.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie to są wzmocnienia! Perspektywiczni, z dobrym CV i rekomendacją ;) Ale czy przyjdą - nie wiadomo, bo to u nas na testach było wielu grajków. Kadra jest obszerna, brakuje jednak cały czas bardzo pewnego stopera. Na razie do gry mamy trzech: Kucharski, Radler i Noll, ale żaden z nich nie jest absolutnie pewnym graczem.

 

Szkoda szopki ze sparingami :| Niemiecka policja odwołała także drugi sparing z U-23 Herthy, w zamian Pogoń zagra w Grodzisku z Podbeskidziem. Na razie z Chrobrym Głogów było 1:1 (gol Ławy po karnym), ale ekipa z Ekstraklasy wydaje się być w końcu poważnym sparingpartnerem i zobaczymy w jakim miejscu jest Pogoń.

 

Janukiewicz (Fabiniak) - Hricko (Rogalski) - Pietruszka (Matuszczyk) - Noll, Radler (Kucharski, ?) - Golla (Szałek) - Edi, Ława (Mosnikov, Aka) - Budka (Frączczak) - Kolendowicz (Lewandowski) - Djousse (Zwoliński, Vuk).

 

Nie wiadomo co z Kostkowskim i Wójckiem, ale pewnie w rezerwach wylądują tak jak Mandrysz, Wólek i Łuszkiewicz.

 

Całkiem, całkiem.

Odnośnik do komentarza
Opiekun Portowców twierdzi, że obaj piłkarze nie są lepsi od tych, którzy w Pogoni już są. - Lucas mnie zawiódł, jego bogate CV [był w kadrze Bayeru Leverkusen i 1.FC Kaiserslautern - dop. red.] nie jest proporcjonalne do umiejętności, jakie prezentuje ten gracz - surowo ocenia Marcin Sasal. - Nie mamy czasu, żeby uczyć tego zawodnika - dodaje.

 

Testowany Kameruńczyk uniknął krytyki. - Vincent zaprezentował się dużo lepiej, ale muszę się nad nim poważnie zastanowić, w tym wypadku trzeba brać pod uwagę kwestie finansowe - nie ukrywa szkoleniowiec.

 

I pojechali. Nikogo z nich nie bierzemy...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

http://www.pogononline.pl/index.php/news/12967

 

No i kadra kompletna :)

 

Nie podoba mi się może kierunek transferowy i budowy drużyny, ale trzeba przyznać, że bardzo dobre wzmocnienia tej zimy - Budka, Hernani i dwie niewiadome, które mogą się okazać hitem - Mosnikov i Williams. Najbardziej podoba mi się wyrwanie z Lecha Golli, który już zapowiedział, że jego marzeniem jest gra przeciwko Lechowi i strzelenie im bramki ;)

 

Frączczak w sparingach ma już 7 goli :D

Tymczasem pogłębia się konflikt na linii Spacerović - kibice.

A Pogoń przebywa obecnie w Turcji, na drugim (Po Pogorzelicy) zgrupowaniu. Fajnie też klub prowadzi akcje promujące Pogoń, wreszcie działa marketing.

 

Są też transfery z klubu:

  • Piotr Petasz - rozwiązanie kontraktu
  • Paweł Grocholski - rozwiązanie kontraktu
  • Damian Kostkowski - koniec wypożyczenia

I na liście transferowej:

  • Łukasz Matuszyk
  • Robert Mandrysz
  • Adrian Łuszkiewicz
  • Daniel Wólkiewicz
  • Marcin Zomerski

Szkoda mi przed wszystkim Wólkiewicza, którego zawsze ceniłem i podobała mi się jego gra... No i Matuszczyka, bo z nim najlepiej mi się dogadywało ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...