Skocz do zawartości

Kącik Dyskusyjny


Kest

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie jestem wciągnięty w grę Błękitnymi :) Najlepsze jest to, że mam 120 mln zł na transfery a w zasadzie nie mogę z tej gotówki skorzystać, ponieważ jak nawet kogoś namierzę to przy rozmowach kontraktowych nawet jak daje 4x tyle co interesujący mnie gracz zarabia w obecnym klubie i tak mnie wyśmiewa i nie ważne, że Jego zespół gra w lidze, a mój w LM :/ A co lepsze, np gracze ze Sportingu Lizbona za powiedzmy 20% podwyżkę apanaży chętnie do mnie przechodzą.

Odnośnik do komentarza

Wszystko jeszcze raz sprowadza sie do reputacji. Sporting ma bodajze reputacje w granicach 7000 (a wiec 7 na 10), a liga porotugalska pewnie ma 14 (na 20), a wiec jest przyblizona do naszej rodzime, ktora bodajze jest 11. Wiec jesli probojesz sciagnac kogos z ligi wloskiej czy angielskiej/hiszpanskiej to bedziesz mial z tyym nie lada problem.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno pytanie co do wspomnianej przeze mnie wczesniej edycji stadionow. Jednak zrobie symulacje jak wroce z pracy i rozumiem, ze jak cale 365 dni zsymuluje i gra sie nie wysypie w tym czasie to pozniej juz sie nie powinna wysypac?

Jeżeli wskoczy ta data na nowy sezon i nic się nie stanie to na 99% nic Ci się nie stanie. Niestety nie okłamujmy się bo to jest gra i wysypać może się zawsze.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem save w tym momencie i od tego czasu nie załadowałem,więc decyzja jeszcze nie została podjęta. Prowadzę dwa zapisy równocześnie i przez weekend skupiłem się na tym drugim ( o czym więcej za jakiś czas w osiągnięciach) . Z tą klauzulą bramkową to tak pierwszy raz spróbowałem,bo zazwyczaj wolę pieniądz od razu na konto,ale uznałem,że akurat Nicola jest to w stanie w pół roku spłacić. :p

Odnośnik do komentarza

No cóż. W letnim okienku Anelka. W zimowym Kleberson

 

 

3chKodZ.png

 

 

W między czasie przehandlowałem do Bayernu Scholsa jeszcze. Do Valencii Ruuda. Nie wiem czy kibice nie pożrą mnie żywcem za sprzedanie kolejnej supergwiazdy. Zwłaszcza,że ciężko o jakieś zastępstwo na horyzoncie. Z drugiej strony to może być mój najbardziej obfity sezon ever jeśli chodzi o sprzedanych graczy. Doradźcie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam,

w CM 03/04 zacząłem grać gdzieś tak w 2005 roku, i grałem przez jakieś pięć lat.

Jako wielki fan polskiej piłki nożnej stwierdziłem że trzeba ją wynieść na wyżyny.Stworzyłem czterech managerów do prowadzenia czterech polskich drużyn: Ruch Chorzów, Górnik Zabrze,

Widzew Łódź, Polonia Warszawa. Rozwiązanie nie ukrywam dość wyczerpujące ale i pełne emocji. Wyobraźcie sobie cztery polskie drużyny grają w europejskich pucharach, loteria

która wygra która przegra, bez możliwości wczytywanie gry, wynik i koniec tak zostaje. Jakie to były rozgrywki ligowe praktycznie do samego końca toczyła się walka o mistrza i różnica jednego punktu w końcowym rozrachunku, piękne potyczki z remisami cztery do czterech.Aż się łezka w oku kręci. Wprawdzie w europie zliczyłem maksimum półfinał w lidze mistrzów

i tylko dwa razy wygrałem puchar UEFA ale zabawa była przednia. Rozegrałem a 10 sezonów mój save miał wielkość 730 mb i pojawił się problem z zapisami.

Wywalało mnie do windowsa i nie pozwalało tego zapisu zrobić. W ogóle gra przy przechodzeniu na kolejny dzień zawieszała się. W ten sposób zakończyłem grę. Ostatnio przysiadłem po raz kolejny do rozgrywki zainstalowałem patcha 4.1.4. i 4.1.5. patrzę savy wchodzą gra toczy się dalej, robię kolejne zapisy wszystko gra. Sam nie wiem czym to jest spowodowane.Nie wiem

czy za chwilę nie wystąpią te same problemy, aż się boję znowu nakręcać.Miał ktoś może podobny problem? Przeglądałem pobieżnie forum ale nie znalazłem niczego interesującego.

Po wgraniu patchy zresetowały mi się osiągnięcia managerów natomiast w przypadku piłkarzy wszystko zostało po staremu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie jak wchodze w opcje menadzerskie tam gdzie sie ustawia ze asystent prowadzi sparingi itp. jest opcja rozpocznij przygotowania do sezonu od do. Jak ustawie sobie date to wszyscy gracze automatycznie trafiaja na ustalony przeze mnie okres do rezimu przygotowania, a pozniej wracaja do tych w ktorych byli przed? Gram w CMa tyle lat ale nigdy tego nie stosowalem:D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Hej :)


Dawno tutaj nie zaglądałem, chociaż postów, po prawdzie, nigdy dużo nie pisałem.


Miałem zagwozdkę gdzie zamieścić tego posta, czy tutaj, czy w temacie o taktykach, ale ta opcja wydała mi się bezpieczniejszą ;)


Zwykle grałem w CMa 01/02, z racji na fakt, iż rozgrywka w nim jest dość dynamiczna, sezony szybko lecą. Ostatnio jednak znalazłem więcej czasu między studiami i robotą i postanowiłem wrócić do mojej ulubionej części - 03/04.


I... cóż. Odbiłem się. Trafiłem na ścianę.


Pamiętam - swój pierwszy kontakt z częścią 2003/2004 miałem jeszcze za dzieciaka, krótko po tym, jak ta gra się ukazała. Dwunastolatkiem podówczas byłem. Nie miałem jeszcze dostępu do internetu, więc i pokusy korzystania z pracy wykonanej przez innych graczy nie miałem, i wszelkie wykorzystywane taktyki tworzyłem sam. A wot, bawiłem się ustawieniem, strzałkami, ustawieniami drużynowymi i indywidualnymi. Killerem nie byłem, ale szło mi, mam wrażenie, dobrze. Wciąż na płycie mam sejwa z gry Tromso IL, którym w przeciągu pięciu lat trzykrotnie zdobywałem mistrzostwo ligi oraz po raz wygrałem puchar UEFA i Ligę Mistrzów.


Teraz jestem starszy. Mam większą wiedzę na temat piłki nożnej. Mam spore zaplecze materiałowe nt. mechaniki CMa itd.

I nie idzie mi kompletnie.

Gram Alaves, bez prawdziwych zawodników. Poporówynawałem składy - powinienem być w pierwszej piątce nawet, gdyby klub był cały czas prowadzony przez asystenta. Towarzyskie grałem z samymi ogórami, średnia, hm, 'moc statystyk' piłkarzy na poziomie < 10. Bilans? 1 wygrana, jeden remis, 4 porażki. W lidze póki co mam 15 pozycję po 21 meczach.


Na początku tworzyłem własne taktyki. O ile w defensywie spisywały się znośnie, to atak nie istniał. Mecze kończyły się wynikami 0:0, 0:1, czasami 1:2.

Postanowiłem w takim razie przetestować kilka taktyk z neta. Pamiętam (mylę się?), iż najlepiej spisywały się różne wariacje 4-4-2. Temu wybór padł na 4-4-2HH, 4-4-2A Margate oraz lionsroar. Efekt? Jeszcze gorszy. Drużyna grała chaotycznie, rywale co chwila wychodzą na sam na sam z bramkarzem przez durne błędy obrońców, a moje gole wynikały albo ze stałych fragmentów gry, albo po prostu z farta.

W końcu się zirytowałem i sprawdziłem, jak sprawdzi się stare killerskie diablo. Co prawda w 4.15 je nieco zneutralizowali z tego co wiem, ale nadal ponoć mocarna taksa. Zdążyłem dwa mecze nią zagrać. Póki co zauważyłem, iż nadal tracę sporo goli, często po błędach w obronie, ale przynajmniej gra w ataku się klei i jest jakakolwiek szansa na zwycięstwo (ale i tak zwykle kończy się na jakimś remisie, często wysokim).


Jak to jest, te 'netowe taktyki' były tworzone pod, powiedzmy, 4.14, przez co na 4.15 już nie działają tak dobrze, czy to może ja uwsteczniłem się umysłowo, a może po prostu 4.15 jest wyraźnie trudniejszy od wcześniejszych wersji?


Cóż, generalnie to prosiłbym o jakieś wskazówki, jak stworzyć porządną taktykę, na co zwracać szczególną uwagę, na co brać poprawki. Co prawda największa frajda jest ze zwycięstw płynących z gry własną taktyką, ale z drugiej strony obrywanie bęcek drużyną pretendującą do gry w Primera Division od amatorów też nie sprawia szczególnej satysfakcji. Temu fajnie byłoby, gdyby ktoś wskazał mi kierunek, w którym powinienem zmierzać.

Sporo czytałem na tym forum (i nie tylko) o ustawianiu drużyny, ale jakoś mi to nie wychodzi.



Pozdrawiam :)



PS. Właśnie przyszło mi do głowy. Jest możliwym, iż jest w tym jakaś wina, powiedzmy, specyfiki ligi hiszpańskiej? Zwykle grałem drużynami angielskimi bądź niemieckimi, rzadziej włoskimi czy francuskimi, w Hiszpanii jakoś nigdy nie zagrzałem miejsca dłużej jak kilka meczy.





edycja: poprawiłem literówkę

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...