Skocz do zawartości

Ekstraklasa sezon 2009/2010


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Lechia natomiast pewnie pokonała Arkę, która gra tylko śladowo lepiej niż na wiosnę i w takiej dyspozycji tylko korupcja w 2-3 klubach ekstraklasy może uratować ją przed spadkiem.

Raczej nieprzyznanie licencji 2-3 klubom Ekstraklasy. W przypadku degradacji za korupcję wchodzą kluby z 1. ligi.

Odnośnik do komentarza

http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10,91845,6883386,Fantastyczna_interwencja_Lukasza_Sapeli.html

 

1 kolejka a my juz mamy interwencje sezonu jak nie ostatnich kilku lat :o cos niesamowitego !

I bramkę, która przez długi czas będzie faworytem do bramki sezonu :)http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10,93178,6884576,1__kolejka__Jagiellonia___Odra_2_1__Frankowski__1_1_.html

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

jest i druga zmiana:

Marek Chojnacki jest drugim szkoleniowcem, który w tym sezonie stracił pracę w Ekstraklasie. W poniedziałek klub przyjął jego rezygnację. Do momentu zatrudnienia nowego trenera drużynę będzie prowadził Jacek Dziubiński.

http://www.sport.pl/pilka/1,70985,6934712.html

 

3 kolejki, 2 zwolnionych trenerów, czyli wszystko po staremu i w trenerskiej karuzeli jesteśmy jak zwykle w światowej czołówce.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

hmm, nie obił mi się temat wcześniej o uszy. Ja wiem, że to nie najlepsze źródło, ale:

 

Pamiętacie, jak prezes Filipiak mówił, że on przecież nie ma nic wspólnego z licencją dla ŁKS i że zawsze zajmował się tylko i wyłącznie swoim klubem? Szybko okazało się to kłamstwem. Najpierw Cracovia przyblokowała ŁKS w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym, zgłaszając się jako strona. Oczywiście wniosek upadł, ale podlegał odwołaniu.

http://www.weszlo.com/news/3671

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Chcemy, by 5 grudnia rozpoczął się długotrwały proces, który sprawi, że polska piłka pójdzie do przodu - uważa prezes spółki Canal Plus Cyfrowy Bertrand Le Guern. Stacja telewizyjna, która od wielu lat posiada prawa do transmisji rozgrywek ekstraklasy, wystąpiła z inicjatywą zorganizowania Okrągłego Stołu.

 

- Idea zorganizowania Okrągłego Stołu dla Polskiej Piłki zrodziła się latem i stopniowo dojrzewała. Wszyscy pamiętamy zamieszanie wokół licencji i problemów z terminowym rozpoczęciem nowego sezonu ekstraklasy. Później przyszły słabe występy polskich klubów w europejskich pucharach, a wreszcie jesienne niepowodzenia reprezentacji. Stopniowo rosło w nas przekonanie, że wreszcie od słów trzeba przejść do czynów i zrobić coś, by polskiemu futbolowi pomóc - powiedział Bertrand Le Guern.

 

Jak zaznaczył, Canal Plus ma świadomość swojej roli i miejsca w polskiej piłce. - Wiemy, że naszym podstawowym zadaniem jest organizowanie profesjonalnych transmisji, a nie rozwiązywanie problemów. Jednak jako stacja czynnie zaangażowana i inwestująca w polską piłkę postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i spróbować stworzyć choćby warunki do dialogu, do rozmowy. W ostatnich miesiącach pewne problemy nabrzmiewały, a zainteresowane strony "okopywały się" na swoich pozycjach i nie było żadnej konstruktywnej dyskusji - dodał.

 

Szef Canal Plus zdaje sobie sprawę z wagi symbolu, jakim od 1989 roku jest dla Polaków Okrągły Stół.

 

- Szanujemy tę tradycję, ale też niepowtarzalność tamtych dni, dlatego nie zamierzamy np. wypożyczać mebla, przy którym prawie 21 lat temu debatowali politycy. Traktujemy okrągły stół jako symbol dialogu, dążenia do konstruktywnych rozwiązań. Ważne jest dla nas co innego - przy okrągłym stole rozmawia się lepiej. Wszyscy startują z tych samych pozycji, nie ma lepszych i gorszych, wszyscy dyskutanci są sobie równi - wyjaśnił.

 

Jak poinformował, rozmawiał już w sprawie udziału w spotkaniu z ministrem sportu Adamem Gierszem oraz prezesem PZPN Grzegorzem Latą.

 

- Minister Giersz przyjął nasze zaproszenie, udział potwierdził już także Grzegorz Lato, ale i m.in. Andrzej Rusko, Zbigniew Boniek, Jan Krzysztof Bielecki czy Marcin Herra. Do debaty zapalili się również sponsorzy polskiego futbolu, liczymy na przychylność mediów i otwartość kibiców, którzy - moim zdaniem - są nieodzownym elementem zawodowego sportu. Prezesowi Lacie już zapowiedziałem, że może przy naszym stole spotkać ludzi, z którymi obecnie niekoniecznie jest mu po drodze. Ale nie chodzi o to, by było miło. Ma być konstruktywnie, choć oczywiście kulturalnie - dodał.

 

Le Guern ma świadomość, co jest największym ryzykiem związanym z tą inicjatywą. - Oczywiście, że chodzi o późniejszą realizację postulatów, wniosków. Ręczę, że Canal Plus wywiąże się ze wszystkiego, do czego się publicznie zobowiąże. A inni? Spotkają się ludzie, którym zależy na rozwoju rodzimej piłki, więc z pewnością podejdą do sprawy poważnie. Liczę, że wypracujemy model działania, który sprawi, że będziemy mogli monitorować realizację deklaracji. Będziemy im patrzeć na ręce i rozliczać. W tym celu powstanie nawet specjalny program telewizyjny. A po pewnym czasie można się będzie znowu spotkać w podobnym gronie i szczerze powiedzieć, co udało się osiągnąć - powiedział Le Guern.

 

- 5 grudnia chcemy wytyczyć kierunek i rozpocząć długotrwały proces. Mam nadzieję, że na meczu inaugurującym Euro-2012 spotkamy się w nowej, lepszej piłkarskiej rzeczywistości, a reprezentacja porwie swoją grą wszystkich kibiców - dodał.

 

Le Guern podkreślił, że inicjatywa nie ma na celu przewrotu w PZPN. - Chciałbym, by wszyscy zdali sobie sprawę z realiów i skupili na konstruktywnym działaniu. Mam na myśli sponsorów, kibiców, telewizję transmitującą mecze, ale i federację piłkarską, której władze są w określony sposób wybierane. Nie chcemy wpływać na ich skład. Chcemy jednak transparentności i jasnego określenia, co PZPN może zrobić, by polska piłka rozwijała się szybciej. Ważniejsza jest definicja problemów i znalezienie skutecznej recepty na ich rozwiązanie niż sprawy personalne - stwierdził.

 

Canal Plus od 2000 roku jest głównym nadawcą transmisji z meczów polskiej ekstraklasy. - Rocznie inwestujemy w polski futbol dziesiątki milionów złotych. Już wiele lat temu zaangażowaliśmy się w rozwój rodzimej piłki nożnej i Okrągły Stół ma pomóc wyjść jej z kryzysu - zakończył Bertrand Le Guern.

 

Link

Kto ogląda Ligę+ wie, że wspominali o tym już wcześniej Smokowski i Twarowski.

Canal+ to profesjonaliści i takie spotkanie może wyjść tylko na dobre polskiej piłce.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Męczą mnie już te smętne mecze bez publiczności! Z kim ci idioci z PZPN walczą? Bo mam wrażenie, że z kibicami. A jest prosty sposób: karą powinien być nie mecz bez publiczności, a wręcz przeciwnie - mecz z darmowym wjazdem - kara dla klubu to brak zysku, a jest i promocja ekstraklasy, a nie promocja czerstwego meczu z piknikową atmosferą podczas oglądania którego można usłyszeć jak pierdzi drugi bramkarz. Ewentualnie sprzedawać bilety, a zysk przeznaczyć na jakiś sensowny cel. Np. dla piłkarzy, którym się nie powiodło. Jako abonament C+ mam chyba prawo oczekiwać zapewnienia mi rozrywki na możliwie najwyższym poziomie, a nie chały bez kibiców. :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...