Skocz do zawartości

Ligi - wasze opinie i doświadczenia


radek10183

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was pytanko.Jaką ligą grało Wam się najlepiej?Tylko uwaga!Proszę nie pisać francuską .niemiecką itp tylko podajcie powód.Interesują mnie głównie słabsze ligi ale bardzo chętnie poczytam o innych.I co myślicie o rumunskiej ?warto tam jakimś drugoligowcem zacząć karierę?

 

;)

 

PS.Pisałem o tym na cmrev i zostałem tu przekierowany;)

Odnośnik do komentarza

Witam

Ja mam sentyment do naszej krajowej ligi. Ma ona swoje wady ale też wiele zalet. Już pisze jakie:

 

PLUSY

 

- limit obcokrajowców to aż 17

- można brać każdego obojętnie czy ma obywatelstwo UE czy nie

- nie ma rocznych limitów obcokrajowców, np że w ciągu sezonu możesz sprowadzić ich tylko dwóch

- proste zasady ligowe co do awansu i spadku

- polski "klimat"

 

MINUSY

 

- łatwo zbudować potęge przez co szybko się nudzi

- reputacja ligi jest niska i niestety przez całą kariere nie podniesie się (czytałem gdzieś że może w FM2010 będzie się zmieniać tak jak reputacja klubów), tak więc z Europy Zachodniej dobrych piłkarzy nie kupisz

 

 

O lidze rumuńskiej wiem niewiele ale tu jest plik ze zbiorem zasad ligowych we wszystkich ligach Zbiór zasad ligowych

Odnośnik do komentarza
- reputacja ligi jest niska i niestety przez całą kariere nie podniesie się (czytałem gdzieś że może w FM2010 będzie się zmieniać tak jak reputacja klubów), tak więc z Europy Zachodniej dobrych piłkarzy nie kupisz

 

Po kilku latach gry kupowałem Włochów, Francuzów, Hiszpanów i nie było problemu :>

Odnośnik do komentarza

Nie twierdzę że nie można ale:

1. zazwyczaj są oni dość przeciętni i zapewne ambicje mają maksmum na 5

2. zatrzymać jakiegoś piłkarza u siebie jest ciężko nawet gdy zgłosi się po niego jakiś drugoligowiec. Możesz mu dawać bajeczna pensje a on i tak pójdzie na Zachód.

3. napisałeś "po kilku latach" a na początku gry kupisz jakiegoś Anglika czy Hiszpana?

Odnośnik do komentarza

Faktycznie najgorsza sprawa to chęć odejścia, zgłaszana przez większość zawodników.

Obecnie prowadzę Śląsk i 80% zawodników z meczowej osiemnastki ma 'chce odejść do większego klubu', albo coś w tym stylu. Ciężko zatrzymać dobrych grajków w Polsce.

Odnośnik do komentarza
3. napisałeś "po kilku latach" a na początku gry kupisz jakiegoś Anglika czy Hiszpana?

 

Można kupić do Polskiej ligi dobrych zawodników, którzy później lądują w Realach i innych podobnego pokroju klubach. A sam napisałeś, że na początku jest niezbyt ciekawy poziom reputacji - "po kilku latach" wraz z Twoją dobrą grą w Europie on rośnie, wraz z współczynnikami Twojego klubu ;)

Odnośnik do komentarza
Można kupić do Polskiej ligi dobrych zawodników, którzy później lądują w Realach i innych podobnego pokroju klubach. A sam napisałeś, że na początku jest niezbyt ciekawy poziom reputacji - "po kilku latach" wraz z Twoją dobrą grą w Europie on rośnie, wraz z współczynnikami Twojego klubu

Rośnie poziom reputacji Twojego klubu ale nie reputacja ligi. Ta nie zmienia się nawet gdy będzie 2050 rok.

 

Wróćmy do głównego wątku. Dla lubiących wyzwania proponuje Serie C2. Zakaz posiadania obcokrajowców, limity na piłkarzy powyżej 23 roku i 21 roku życia spowodują że można kilka ładnych sezonów zagrać i się tak szybko nie znudzi zanim zdobędziemy scudetto

Odnośnik do komentarza

Osobiście nie lubię ograniczeń typu brak obcokrajowców ;) . Ligą, którą mi się najlepiej grało to... ukraińska.

 

Zespoły nawet poza czołową dwójką (Dynamo Kijów i Szachtar) są niezłe i przy kilku drobnych modyfikacjach sobie radzą i z mocniejszymi zespołami. Dnipro, Czornomoriec, Metalist są ciekawymi ekipami i o dziwo mają niezłą bazę piłkarzy. Słabsze ekipy typu Karpaty czy Illiczywiec też da się zbudować całkiem ciekawie. Liga Ukraińska to KOPALNIA piłkarskich diamentów i naprawdę dobrych piłkarzy można czasem kupić za śmieszne pieniądze. Vladimir Koryt'ko, Damian Gimenez, Ruslan Fomin, Olexyi Godin (robi u mnie obecnie furorę w Hoffenheim, chce go wykupić Bayern i Sporting Lizbona, wybrany najlepszym zawodnikiem pierwszego sezonu w moim zespole. Żeby było śmieszniej kupiłem go za... 12 tysięcy euro, bo był wystawiony na sprzedaż i został uznany u mnie za transfer sezonu w bundeslidze.), Edmar, Vitalyi Rudenko i paru innych. Polecam ukraińską ligę odwiedzać, gdy szukamy ciekawych zawodników za rozsądne pieniądze. Szachtar i Dynamo dominują, ale przy drobnych modyfikacjach dawałem sobie radę z nimi i słabszymi zespołami. Wadą jest to, że zawodnicy lubią odchodzić do mocniejszych klubów. Tak na marginesie limit obcokrajowców się zmienia co sezon (1 sezon - 7 maksymalnie w wyjściowej 11, w 2 sześciu, w 3 pięciu, itd.). Więc jest ważne, by o tym pamiętać. Reputacja Ligi dzięki Szachtarowi oraz Dynamu Kijów jest naprawdę niezła, więc nawet słabszymi klubami można sprowadzać niezłych piłkarzy, szczególnie gdy poprawimy reputację samego klubu. Polecam od siebie, bo jest naprawdę ciekawa.

Odnośnik do komentarza

Też polecam serie C2. W którejś z poprzednich wersji gry zacząłem karierę, co runda praktycznie zupełnie inna jedenastkę miałem, transfery jedynie bezgotówkowe, budowanie drużyny przeważnie pod jednego dwóch wyróżniających się zawodników po których ktoś się zaraz zgłasza albo kończą karierę bo mają 38 lat:). Z większości talentów podawanych w necie się nie skorzysta bo nie przejdą albo ktoś lepszy podbierze:) Ciekawie się gra, polecam jak ktoś lubi od zera do bohatera.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Fajnie się gra ligę polską (z wiadomych przyczyn :D ), ale wkurza mnie to, że po 12 kolejkach w pierwszym sezonie Polonia Była 3 a Legia i Wisła odpowiednio 11 i 14.

 

Z lig wartych polecenia wymienię ligi brazylijskie.

Po pierwsze jest tam mocno urozmaicona rozgrywka (liga krajowa, liga stanowa, puchary kontynentalne + puchar Brazylii).

Do tego można tam pozna mnóstwo młodych talentów.

Jak dla mnie atutem ligi brazylijskiej jest ograniczenie liczby obcokrajowców w klubie do 3. Czyni to rozgrywkę bardziej atrakcyjną.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
jak myslicie jaka jest najlepsza liga zeby zagrac kariere ''od zera do bohatera'' ?

Chyba najlepsza jest angielska, gdyż masz tam sporo niższych klas rozgrywkowych i różnorodność drużyn. Polecam też ligę serbską i czeską, pod warunkiem, że zaznaczysz jeszcze jakąś lepszą. Ligi te charakteryzują się tym, że w zasadzie mistrza zdobywają tam na przemian 2 drużyny (Partizan/Crvena Zvezda oraz Sparta/Slavia). Możesz zrobić w tych ligach niespodziankę i wygrać je słabszymi drużynami (np. Vojevodina Novy Sad czy Victoria Zizkov). Potem postarać się zrobić coś w Europie i objąć pracę w dodatkowej lidzę, którą wybrałeś typu hiszpańska czy angielska.

Odnośnik do komentarza
Osobiście nie lubię ograniczeń typu brak obcokrajowców ;) . Ligą, którą mi się najlepiej grało to... ukraińska.

 

Zespoły nawet poza czołową dwójką (Dynamo Kijów i Szachtar) są niezłe i przy kilku drobnych modyfikacjach sobie radzą i z mocniejszymi zespołami. Dnipro, Czornomoriec, Metalist są ciekawymi ekipami i o dziwo mają niezłą bazę piłkarzy. Słabsze ekipy typu Karpaty czy Illiczywiec też da się zbudować całkiem ciekawie. Liga Ukraińska to KOPALNIA piłkarskich diamentów i naprawdę dobrych piłkarzy można czasem kupić za śmieszne pieniądze. Vladimir Koryt'ko, Damian Gimenez, Ruslan Fomin, Olexyi Godin (robi u mnie obecnie furorę w Hoffenheim, chce go wykupić Bayern i Sporting Lizbona, wybrany najlepszym zawodnikiem pierwszego sezonu w moim zespole. Żeby było śmieszniej kupiłem go za... 12 tysięcy euro, bo był wystawiony na sprzedaż i został uznany u mnie za transfer sezonu w bundeslidze.), Edmar, Vitalyi Rudenko i paru innych. Polecam ukraińską ligę odwiedzać, gdy szukamy ciekawych zawodników za rozsądne pieniądze. Szachtar i Dynamo dominują, ale przy drobnych modyfikacjach dawałem sobie radę z nimi i słabszymi zespołami. Wadą jest to, że zawodnicy lubią odchodzić do mocniejszych klubów. Tak na marginesie limit obcokrajowców się zmienia co sezon (1 sezon - 7 maksymalnie w wyjściowej 11, w 2 sześciu, w 3 pięciu, itd.). Więc jest ważne, by o tym pamiętać. Reputacja Ligi dzięki Szachtarowi oraz Dynamu Kijów jest naprawdę niezła, więc nawet słabszymi klubami można sprowadzać niezłych piłkarzy, szczególnie gdy poprawimy reputację samego klubu. Polecam od siebie, bo jest naprawdę ciekawa.

 

jak dla mnie liga ukrainska jest spieprzona maksymalnie. po kilku sezonach produkowani sa tam zawodnicy o ktorych nie snilo sie brazyli argentynie czy hiszpanii. niech sobie juz bedzie grupa koksow ukrainskich, mozna to przezyc, ale skala na jaka sa produkowani jest nieporozumieniem. juz ktorys raz jak gram ok roku 2015 - 2020 w wiekszosci czolowych klubow w europie gra po 3-5 ukraincow ktorzy sa najwiekszymi gwiazdami.

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio zacząłem rozgrywkę na Białorusi. Gra się całkiem przyjemnie. Limit obcokrajowców w kadrze 5. Na początku i tak nikt, oprócz bardzo przeciętnych, wolnych Ukraińców i Rosjan nie chce przechodzić do białoruskiego średniaka. Gram Niemen Grodno, w pierwszym sezonie zdobyłem mistrza, i teraz już rynek nieco szerszy. Można trafić na niezłego Polaka na przykład. Ogólnie liga biedna, mało kasy na transfery i pensje.

Ale zbudować dobrą drużynę (obejmując klub z ekstraklasy) można dość szybko. Liga jest wyrównana, ale raczej dość przeciętna.

Mimo wszystko ten dość specyficzny klimat (np puchar federacji przed sezonem) mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
  • 4 lata później...

no angielska napewno jest najlepsza od zera do bohatera.Ja już trzeci sezon męczę się Fisher Athletics.Nie uzywam znanych wszędzie treningów Tuga, taktyki również własne. Po 2 sezonach udało się dopiero awansować do Blue Square Premier. A gdzie tam Premiership. Ale chociaż się nie nudzi granie np. takim samograjem jak MU.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...