Skocz do zawartości

Psy - wybor, kupno, tresura


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuacja tego tematu.

 

No coz, moja suka Foxteriera przedwczoraj przegrala z zapaleniem macicy. Za wczesnie, bo miala dopiero 11 wiosen. Pol zycia z psem i sie czlowiek przywiazuje jak cholera. I tu zaczyna sie problem, bo nie sposob wytrzymac w domu bez czworonoga. Zastanawiamy sie nad kupnem jakiegos szczeniaka, ale nie mamy pojecia jakiej rasy. Nie moze byc to np owczarek, poniewaz mieszkamy w mieszkaniu, ale pies powinien, a nawet musi lubic ruch. Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza

od zawsze mam owczarka w mieszkaniu

btw: owczarek musi mie? zaj?cie, nie musi mie? ruchu, wystarczy kaza? mu czego? pilnowa? i b?dzie pies wniebowzi?ty, drugra sprawa tak jak napisa? woj, przychodzisz do domu daj mu spacer, d?ugi wyczerpuj?cy spacer, co znaczy wyczerpuj?cy - bierzesz jego ulubion? zabawk? z psem na spacer i bawisz si? zabawk? razem z psem. W/g mnie, nie ma lepszego psa do mieszkania w bloku ni? O.N. ewentualnie z zas?yszanych informacji Golden. Ale co do owczarków, nieskromnie powiem jestem ekspertem.

Odnośnik do komentarza
W/g mnie, nie ma lepszego psa do mieszkania w bloku ni? O.N.

A mia?e? kiedy? innego?

 

Ja mog? wysnu? podobn? tez?: nie ma lepszego psa do mieszkania w bloku, ni? beagle. Tylko, ?e innego nie mia?em. Podejrzewam jednak, ?e o przyjemniejszego psa by?oby bardzo ci??ko.

Odnośnik do komentarza

A dzisiaj mój bokserek prze?y? piek?o :(. Nieopacznie moja mama zostawi?a go na balkonie, wystarczy?o 1,5h by dosta? udaru s?onecznego. Prawdziwy szok. Dosta? ró?ne leki, kroplówk?, jest teraz lepiej, udar chyba weterynarz zwalczy?, ale psiakiem trzeba si? zajmowa?. M?ody nie jest, a bokserki z sercem problemy maj? :(.

Odnośnik do komentarza

Ja mam foxteriera, gdy miala 1 rok powaznie zachorowala. Lekarze dawali jej 30 % szans na przezycie. Ciagle leki i kroplowka. W koncu wyzdrowiala i ma sie dobrze. Nie mozna z nia wychodzic na dlugo na pilke ze wzlgedu na serce. Kupilem ja na jakims rakim psim targu w warszawie(niedaleko al.jerozolimskich)

Odnośnik do komentarza
W/g mnie, nie ma lepszego psa do mieszkania w bloku ni? O.N.

A mia?e? kiedy? innego?

 

Ja mog? wysnu? podobn? tez?: nie ma lepszego psa do mieszkania w bloku, ni? beagle. Tylko, ?e innego nie mia?em. Podejrzewam jednak, ?e o przyjemniejszego psa by?oby bardzo ci??ko.

Dlatego napisa?em w/g mnie, innego psa mia?em w domu, krótko ale mia?em

Masz swoje zdanie, masz do tego prawo, ja mam zdanie ?e pies to tylko O.N. reszta to wynaturzenia genetyczne. Do domu nie wpuszcz? niczego co nie jest O.N. lub ewentualnie Goldenem (który te? jest wynaturzeniem) "jak dla mnie". I nie zamierzam si? wdawac z Tob? w dyskusj? na temat wy?szo?ci jednej rasy nad drug? bo O.N. zawsze t? rywalizacj? wygra, najlepszym dowodem na wy?szo?? rasy O.N. jest to ?e na wszelkich zawodach psich s? oddzielne konkurencje dla tej rasy, oddzielna w kwestii obrony, PT, psa prowadz?cego czy tropi?cego.

Odnośnik do komentarza
W/g mnie, nie ma lepszego psa do mieszkania w bloku ni? O.N.

A mia?e? kiedy? innego?

 

Ja mog? wysnu? podobn? tez?: nie ma lepszego psa do mieszkania w bloku, ni? beagle. Tylko, ?e innego nie mia?em. Podejrzewam jednak, ?e o przyjemniejszego psa by?oby bardzo ci??ko.

Dlatego napisa?em w/g mnie, innego psa mia?em w domu, krótko ale mia?em

Masz swoje zdanie, masz do tego prawo, ja mam zdanie ?e pies to tylko O.N. reszta to wynaturzenia genetyczne. Do domu nie wpuszcz? niczego co nie jest O.N. lub ewentualnie Goldenem (który te? jest wynaturzeniem) "jak dla mnie". I nie zamierzam si? wdawac z Tob? w dyskusj? na temat wy?szo?ci jednej rasy nad drug? bo O.N. zawsze t? rywalizacj? wygra, najlepszym dowodem na wy?szo?? rasy O.N. jest to ?e na wszelkich zawodach psich s? oddzielne konkurencje dla tej rasy, oddzielna w kwestii obrony, PT, psa prowadz?cego czy tropi?cego.

 

 

 

Pelna zgoda barman.

Owczarek Niemiecki jak dla mnie jest najlepszym psem, reszta mu do piet nie dorasta. Inteligencja i mozliwiosci wykorzystania tych psow do celow uzytkowych jest nieograniczona.

W moim domu tez byly w wiekszosi Owczarki i jestem wielkim milosnikiem tych psow

Odnośnik do komentarza

Mój psiul jest nadal w fatalnym stanie. Mia? dzisiaj 2 napady padaczki. Zamyka swój szcz?ko?cisk na j?zyku, naprawd? nie wygl?da to ciekawie. Dostaje kroplówk? i leki. Naprawd? nie wiem co dalej b?dzie, czy jest jaka? szansa na popraw?. By? mo?e ma niedotlenienie mózgu po tym udarze.. Czy kto? kto bardziej zna si? na takich przypadkach, wie czy psiaki z takich opresji wychodzi?y? :(

 

[mój pies to NIESTETY bokser, lat 10]

Odnośnik do komentarza

Ariano, nie wiem na ile jest to prawd?, ale kiedy? s?ysza?em ?e boksery ?yj? ok 10 lat, wi?c mo?e to jest tak jak z moj? pierwsz? suk?, niby udar, niby co? tam a w ko?cu okaza?o sie ?e by? to wylew. Nie ?ycz? takich informacji, ale ca?kiem mo?liwe ?e to poprostu staro?? zagl?da w oczy Twojemu psiakowi.

Odnośnik do komentarza

Zbyt d?ugo by? na s?o?cu, prawdopodobnie udar + obrz?k p?uc. Nie chc? patrze?, jak cierpi, a z drugiej strony nie chc? by te? odchodzi?, nie jestem na to przygotowany. Robimy razem z mam? i babci? dy?ury w nocy, by sprawdzali, czy nie ma ataku padaczki, je?li mu si? wtedy nie pomaga to mo?e sobie przegry?? j?zyk i fafelek. Wiem, ?e on w kwiecie wieku nie jest, ale naprawd?.. Weterynarz powiedzia?, ?eby?my dali mu szans? do jutra po po?udnia, albo si? polepszy, albo pogorszy, a wtedy trzeba b?dzie skróci? jego cierpienia :(. Dla takiego dzieciaka, jak ja to zbyt du?e prze?ycie ;(.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...