Skocz do zawartości

Kącik remontowo-budowlany


Wujek Przecinak

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle porównywanie watów jest mało miarodajne, bo na odczuwanie światła wpływają parametry strumienia, barwy i w mniejszym stopniu kąta światła - lepiej po prostu wziąć tradycyjną, lub halogenową żarówkę, przeczytać ile ma lumenów i Kalwinów i dobrać odpowiednik wśród diodowych. No ale Waty działają szybciej na wyobraźnię, więc w uproszczeniu można tak przeliczać.

Odnośnik do komentarza

ile tych żarówek potrzebujesz ? poszukaj sklepu z artkułami LED we wrocku jak bierzesz dużo to powinno się rabat wyrwać. ja mam kilka różnych typów i te markowe święcą najlepiej, na próbę kupiłem firmę marki "Leroya Merlin" i badziew straszny, a bardzo dużo mniej nie kosztował niż osram czy filipsy... trafiłem w promo 2 żarówki activejet i są bardzo spoko.

Odnośnik do komentarza

Obowiązkowy update z urlopu:

 

C06yRwu.png

 

Od ostatniego zdjęcia:

  • Wymierzone i ubite drzwi. Lekcja na przyszłość - milimetr różnicy na jednej desce, razy trzy deski z sześciu, dają trzy milimetry różnicy w sumie, a to widać już gołym okiem, a co gorsza, jeśli w drzwiach są deski pełnowymiarowe, to trzeba kombinować i heblować/szlifować

  • Zamontowane zawiasy i zasuwa. Zaskakująco bez większych problemów, zgodnie z zasadą, że lepiej raz jeszcze zmierzyć niż później żałować ;)

  • Zheblowane i zeszlifowane górne krawędzie, żeby dach puszczał dym tędy co ja chcę i kiedy ja chcę, a nie kiedy on

  • Na zdjęciu jedna warstwa oleju, po zrobieniu zdjęcia położyłem jeszcze jedną warstwę, która sobie schnie

(przedłużacz na szpuli autorstwa mon père)

 

Niestety zabrakło materiału i muszę się udać na poszukiwania kantówek, deskowania/płyty i pokrycia na dach, najlepiej najtańszym kosztem, bo dach będzie miał z 1,5m2, a paczki z papą/gontem bitumicznym zaczynają się od 3-4, a co ja później z tym zrobię. Ma ktoś jakiś pomysł? Jakieś dachówki z papy? Płaty gontu na sztuki?

 

Bonus:

Do wzmocnienia drzwi wykorzystałem jakieś walające się resztki kantówek po remoncie, zdjęcie przed i po, w głównej roli mój strug :cool:

 

Przed:

hUuC9wB.png

 

Po

Zun1gSG.png

Odnośnik do komentarza

Chyba czas powoli przenosić się do kulinarnego ;)

 

QZyC77C.png

 

Dach z gołych desek póki co, na zdjęciu jeszcze niemalowanych, ale się ściemniało a chciałem zrobić dokumentację. Zaciągnąłem raz lakierobejcą i wygląda teraz jak gigantyczny czerwoniak :P

 

Jak tak patrzę na palenisko, to chyba trzeba będzie coś z nim zrobić, bo moja fuszerka nie bardzo wizualnie pasuje do góry :-k Może kamienie polne na zaprawę?

Odnośnik do komentarza

Co się da. Jak się nie sprawdzi, to się przerobi na kapliczkę, albo choćby wychodek ;)

 

Plan jest, żeby wędzić:

  • ser, mięso i wędliny

  • owoce, np śliwki - na kompot świąteczny itp

  • wędzony słód na piwo

  • po drobnych przeróbkach (w dalszych planach) będzie można suszyć grzyby i warzywa bez ich wędzenia - taniej niż w piekarniku, czy suszarce do grzybów


Dodatkowo mam zamiar sklecić w środku rozmontowywanego grilla (tacka na węgiel + ruszt), który skorzysta z cugu wędzarni, żeby łatwo się rozpalić

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Na pewno nie zaszkodzi, a wyłapie kilka rzeczy, których Ty nie zauważysz. U mnie developer wykańczał do bardzo dobrego stanu, większość fachowców na koniec spotkań podobno chwaliło przedstawiciela developera, że tak dobrej jakości wykończenia nie widzieli. Ale oczywiście co mogli, to się przyczepili - porysowany parapet, czasami były pęknięte szyby. Podobno ważne jest zwrócenie uwagi na poziom na balkonie - powinien być tak zrobiony, żeby ewentualna woda spływała do odpływów, na to jest metoda wzięcia ze sobą butelki wody i wylania na posadzkę na balkonie.

 

Mój fachowiec, to był gość, który wykańczał mi mieszkanie i on się do niczego nie przyczepił - wyszedł z założenia, że i tak większość rzeczy sam przy remoncie poprawi jak coś, a czepianie się na siłę nie było w jego stylu. Po 4 latach mieszkania nie mam żadnych zastrzeżeń do tej filozofii.

 

Taki fachowiec powinien kosztować ok. 100 zł, więc dla własnego spokoju pewnie warto :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...