Jump to content
Wujek Przecinak

Kącik remontowo-budowlany

Recommended Posts

Podkładu nie znam, więc się nie wypowiem.

AC5 i 8mm to już górna półka. Choć widzę, że już weszło AC6 i 10mm. Różnice w cenach, to chyba tylko kwestia firmy. Bo masz jakiś typ deski i różnią się wzorem. Największe różnice w cenach będą przy innej ścieralności i grubości panelu. Choć to co pokazałeś, to cenowo się nie różnią, a jeden to Classen, drugie to Krono. Kiedyś kładło się głównie Classena. Krono to był straszny chłam. Ale ostatnimi czasy kilka razy kładłem Krono i widzę, że nie odbiegają jakością od Classena. Kwestia samej techniki składania, mi się zawsze lepiej pracowało z Classenem.

Czysto teoretycznie, jak miałbym dawać jeszcze więcej za laminaty, to bym wolał położyć podłogę drewnianą. I to nawet jakąś po promocji w drugim gatunku. Kiedyś szwagier coś takiego kupił chyba w Castoramie, wyszło bodajże 80 zł za m2. Położyłem to teściom na całej chacie i do tej pory wygląda zajebiście. Dodatkowo taką podłogę można wycyklinować i polakierować.

• Like 1
  • Thanks 1

Elewejszyn w końcu skończone- ocieplone, oklejone, zasiatkowane, pomalowane. Po całości. Fundament też. Teraz zostało "okamieniowanie" pomalowanego fundamentu z tyłu i z boku. 

YMiFwwl.jpg

fSAqIiH.jpg

Wczoraj zaczęliśmy robić taras. 

W dzień:

eQrcxRg.jpg

Wieczoem:

OEyCdqe.jpg

• Like 4
  • I love it 1

Pięknie.

Jeśli mogę to jeszcze mam dwa pytanka :)

Ja jeszcze wracam do tematu drzwi, bo się żonie podobają:D Te wejściowe, czerwone - co podawałeś przy zamówieniu, jakie wymiary jak liczyłeś, to są antywłamaniowe? Z montażem? Pamiętasz koszt?

I pytanie ode mnie - ile kosztowała sama elewacja?

• Thanks 1

4 minuty temu, jmk napisał:

Ja jeszcze wracam do tematu drzwi, bo się żonie podobają:D Te wejściowe, czerwone - co podawałeś przy zamówieniu, jakie wymiary jak liczyłeś, to są antywłamaniowe? Z montażem? Pamiętasz koszt?

Przyjechali panowie i zmierzyli sobie otwór drzwiowy :P Na bank nie podawaj wymiarów z projektu. Trzeba dokładnie wymierzyć. Tak, anty są, były z montażem zamówione, koszt całości 4500. 

10 minut temu, jmk napisał:

I pytanie ode mnie - ile kosztowała sama elewacja?

Ocieplenie + malowanie= 20 koła. Z materiałem już. 

• Thanks 1

A samo malowanie? Bo ocieplenie mamy, a nam się kasa kończy i nie wiem czy warto 😉

7 minut temu, jmk napisał:

A samo malowanie? Bo ocieplenie mamy, a nam się kasa kończy i nie wiem czy warto 😉

Strzelam, że coś ze 3 koła wyszło za malowanie. 

• Thanks 1

W dniu 3.07.2020 o 15:02, Łonio napisał:

Podkładu nie znam, więc się nie wypowiem.

AC5 i 8mm to już górna półka. Choć widzę, że już weszło AC6 i 10mm. Różnice w cenach, to chyba tylko kwestia firmy. Bo masz jakiś typ deski i różnią się wzorem. Największe różnice w cenach będą przy innej ścieralności i grubości panelu. Choć to co pokazałeś, to cenowo się nie różnią, a jeden to Classen, drugie to Krono. Kiedyś kładło się głównie Classena. Krono to był straszny chłam. Ale ostatnimi czasy kilka razy kładłem Krono i widzę, że nie odbiegają jakością od Classena. Kwestia samej techniki składania, mi się zawsze lepiej pracowało z Classenem.

Czysto teoretycznie, jak miałbym dawać jeszcze więcej za laminaty, to bym wolał położyć podłogę drewnianą. I to nawet jakąś po promocji w drugim gatunku. Kiedyś szwagier coś takiego kupił chyba w Castoramie, wyszło bodajże 80 zł za m2. Położyłem to teściom na całej chacie i do tej pory wygląda zajebiście. Dodatkowo taką podłogę można wycyklinować i polakierować.

No tylko, że jmk podłogi sam sobie nie położy.  Też przy kwocie 80+ wolałbym pojeździć po okolicznych tartakach i popytać czy nie maja końcówek serii. 

1 godzinę temu, Makk napisał:

Strzelam, że coś ze 3 koła wyszło za malowanie. 

A jaki masz wymiar domu?

8 godzin temu, jmk napisał:

A jaki masz wymiar domu?

~160 m2.

To nie tak drogo w sumie, ja mam 9x13m.

Dziś też zaspamuję  ;) 

Robota przez cały dzień poszła. Na jutro zostało wykończenie, olejowanie. Za tydzień wchodzą barierki (nie był dostępnych od ręki 7 cm).

8wMlU3c.jpg

maFb39x.jpg

• Like 1
  • I love it 2

To kompozyt, czy deski?

2 godziny temu, Fenomen napisał:

To kompozyt, czy deski?

Deski- modrzew syberyjski. Ja chciałem mieć kompozyt, ale niestety- cena robi swoje. Poza tym pogadałem z gościem i teraz chyba już bym nie wybrał kompozytu ;) 

1 godzinę temu, Fenomen napisał:

Bo?

Cena, to raz. Dwa- czasem kwestia "obrobienia" tarasu jest cięższa niż drewnem. Dalej: porysujesz kompozyt i... tyle, rysa zostaje. Drewno zawsze (no prawie) można podetrzeć lekko i pomalować na nowo. Znudzi mi się kolor naturalny, to maznę na biało i tyle. Większa ilość regali by wyszła na kompozyt, więc i cena w górę. 

Ogólnie rozchodzi się tak czy inaczej o koszta. Gdybym miał nadmiar $$ to bym dał kompozyt, bo se bym mógł wymienić za rok, pięć, dziesięć. A tak to...