Skocz do zawartości

Kącik remontowo-budowlany


Wujek Przecinak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.06.2020 o 15:35, Makk napisał:

@Reaper ano nie narzekamy :P Dobrze w zieleni, ciszy i spokoju. 

 

Stolik kawowy został w poprzednim mieszkaniu- zbędne nam to. Lampka za kanapą ma stolik ;) 

Wielkość salonu to coś koło 22 m2? jakoś tak, nie pamiętam już dokładnie. Dla naszej dwójki wystarczająco. Większego nie chcieliśmy, nie ma potrzeby. I taki mały nie jest, kwestia perspektywy. Zdjęcie nie objęło jeszcze starej maszyny drewnianej, stołu. I pustej ściany, bo tam będzie kredens jakoś w najblizszym czasie. Czyli zasadniczo nie ma całego pokoju widocznego na zdjęciu. 

 

Pokoik gracza (na deske, kompa, monitor, plakaty, kolekcje figurek) zamieniliśmy na górze na garderobę :D Mój i tylko mój jest fotel (gejmingowy :keke: ) i laptop. Choć komp jeszcze stoi, podłączony do tv, ogarnę go i sprzedam. 


Salonik dla mnie cudowny, głównie dzięki biblioteczce <3

 

Ale kapitulacja z pokoikiem gracza... :(

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam problem, bo w mieszkaniu ktore kupuje w salonie jest wielki regal na ksiazki, a ja wlasnie nie chce miec zadnych ksiazek ? wiec bede musial wykombinowac jak to zapelnic ;)

Dzieciaki maja od groma to ze 3 polki pewnie zajma, a dalej jakies ramki ze zdjeciami czy cos... mialem pomysl, zeby wymontowac polki i zainstalowac lodowke na piwko ?

 

nowoczesne-4-pokoje-bezposrednio-takze-zamiana-mazowieckie-527915415.jpg

nowoczesne-4-pokoje-bezposrednio-takze-zamiana-mieszkania-mazowieckie-warszawa-sprzedam-527915385.jpg

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Reaper napisał:

Ja mam problem, bo w mieszkaniu ktore kupuje w salonie jest wielki regal na ksiazki, a ja wlasnie nie chce miec zadnych ksiazek ? wiec bede musial wykombinowac jak to zapelnic ;)

Dzieciaki maja od groma to ze 3 polki pewnie zajma, a dalej jakies ramki ze zdjeciami czy cos... mialem pomysl, zeby wymontowac polki i zainstalowac lodowke na piwko ?

 

nowoczesne-4-pokoje-bezposrednio-takze-zamiana-mazowieckie-527915415.jpg

nowoczesne-4-pokoje-bezposrednio-takze-zamiana-mieszkania-mazowieckie-warszawa-sprzedam-527915385.jpg


Barbaria :)

 

ten salon też mi się bardzo podoba :)

Odnośnik do komentarza

To teraz pytanie o panele ;) Jakie i skąd kupowane? Laminowane czy winylowe? Bo te można w miarę dobrej cenie kupić.

 

Montowaliście sami? Bo z tego co widzę to albo opłaca się kupić z montażem albo kupić i samemu montować.

Aczkolwiek nie wiem czy dobrze liczę - patrzę na sklep komfort

 

https://komfort.pl/p/dab-sherwood-5985-expert-choice-100092406

 

38 zł za m2, czyli bez VAT23 wychodzi 30 złotych.  Mam 180m2 podłogi, więc potrzebuję 86 paczek, wychodzi cena 7229,64 zł -  tyle bym zapłacił "normalnie i musiał samemu ułożyć. A jeśli z montażem to kosztuje on 19 zł od m2 i wtedy faktura jest jako usługa, więc zamiast 23% jest 8%.

 

Czyli 7229,64 * 0,23 - to co wyjdzie to wychodzi 5566,8228 zł + 19*180m2 = 3420zł

Razem panele z montażem wychodzą: 8986 zł i do tego doliczam 8% vat, czyli 8986+720 = 9706 zł jako cena z montażem?

 

Odnośnik do komentarza

Układanie paneli jest generalnie łatwą i przyjemną pracą, been there, done that, wystarczyło małe przeszkolenie od kogoś kto to już robił i całość właściwie zrobiłem sam. Warunkiem koniecznym łatwej pracy są duże przestrzenie i mało załomów oraz trudno dostępnych miejsc - np nisko powieszonych grzejników. No i futryny i wnęki okienne wymagają nieco zastanowienia, żeby to jakoś wyglądało. Na prostych, prostokątnych powierzchniach to wygląda tak: mierzysz, przycinasz, układasz :D 

 

No i do kosztów paneli dolicz matę (najtańsze od 5 zł za m2), taśmę do jej sklejania no i listwy przypodłogowe, to ci może nawet podwoić rachunek :> 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, jmk napisał:

To teraz pytanie o panele ;) Jakie i skąd kupowane? Laminowane czy winylowe? Bo te można w miarę dobrej cenie kupić.

 

Montowaliście sami? Bo z tego co widzę to albo opłaca się kupić z montażem albo kupić i samemu montować.

Laminaty kładłem kiedyś zawodowo. Obecnie czasami w ramach rodzinnej pomocy ;) Tak jak pisze Gabe, jest to proste i przyjemne, zwłaszcza w nowym domu, gdzie masz proste wylewki. Winyli jeszcze nie kładłem, ale teraz kumpel kończy się budować i zaczął mnie męczyć, czy mu nie położę. Podejrzewam, że technicznie raczej to się nie różni. Tylko z deka inny materiał.

Jeśli chodzi o podkład, to temat rzeka. Nie kupuj najtańszej pianki i czegokolwiek innego, co po ściśnięciu będzie cienkie jak gazeta i nie wróci do swojej pierwotnej formy. Ludzie oszczędzają na podkładach, a potem jest płacz, że łamią się pióra. Przy równej wylewce, polecam pianomat.

Nie jest to tani podkład, ale nie znam nic lepszego. Ta pianka się nie odkształca. Ale chyba najwięcej podłóg położyłem na ekopłycie, bo ten podkład jest najlepszy w przypadku nierówności. Jeszcze się nie dowiadywałem, jakie podkłady są pod winyle.

Drzwi masz już obsadzone? Jeśli nie, to lepiej położyć podłogi przed obsadzeniem, odpadnie Ci wtedy wycinanie podłóg przy ościeżnicach i drzwi staną na podłodze.

52 minuty temu, Gabe napisał:

No i do kosztów paneli dolicz matę (najtańsze od 5 zł za m2), taśmę do jej sklejania no i listwy przypodłogowe, to ci może nawet podwoić rachunek :> 

O tak, listwy i pierdoły do ich montażu, narożniki itd to też ładny wydatek.

Odnośnik do komentarza

Nie mam drzwi, dopiero miałem wylane wylewki tydzień temu, teraz będą robione gładzie no i po nich już podłogi. Pytam, bo jednak 180m2 to sporo i czy faktycznie skoro zakup z montażem to 8% vat a bez 23% to czy ta oszczędność jest warta układania samodzielnego ;) Z tego co liczę to przy zakupie z montażem zapłaciłbym 2,5 tysiąca więcej. Wysłałem zapytanie o konkretną ofertę do komfortu.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gabe napisał:

Układanie paneli jest generalnie łatwą i przyjemną pracą, been there, done that, wystarczyło małe przeszkolenie od kogoś kto to już robił i całość właściwie zrobiłem sam. Warunkiem koniecznym łatwej pracy są duże przestrzenie i mało załomów oraz trudno dostępnych miejsc - np nisko powieszonych grzejników. No i futryny i wnęki okienne wymagają nieco zastanowienia, żeby to jakoś wyglądało. Na prostych, prostokątnych powierzchniach to wygląda tak: mierzysz, przycinasz, układasz :D 

 

No i do kosztów paneli dolicz matę (najtańsze od 5 zł za m2), taśmę do jej sklejania no i listwy przypodłogowe, to ci może nawet podwoić rachunek :> 


 

Generalnie się jak najbardziej zgadzam, aczkolwiek ja akurat na małej powierzchni miałem mnóstwo załomów i dziwnych figur geometrycznych i jak na początku się rozpędziłem, to myślałem że w 2 godziny będzie zrobione, a gdy dotarłem do moich fiordów... do dwóch dni się przeciągnęło :)

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, jmk napisał:

Nie mam drzwi, dopiero miałem wylane wylewki tydzień temu, teraz będą robione gładzie no i po nich już podłogi. Pytam, bo jednak 180m2 to sporo i czy faktycznie skoro zakup z montażem to 8% vat a bez 23% to czy ta oszczędność jest warta układania samodzielnego ;) Z tego co liczę to przy zakupie z montażem zapłaciłbym 2,5 tysiąca więcej. Wysłałem zapytanie o konkretną ofertę do komfortu.

Ciężko powiedzieć. To jest cena z oblistowaniem? Jak oni Ci położą, to masz jakąś tam gwarancję na to ułożenie. Jest jeszcze kwestia sposobu montażu podłogi. Przy niektórych systemach, będzie ciężko samemu zamknąć pasek i potrzebna jest druga osoba, zwłaszcza na dłuższych odcinkach. I nie zapomnij, żeby wziąć z 10% zapasu podłogi na odrzuty.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Gabe napisał:

Ja układałem też m.in. na korytarzu, który ma jakieś 1,6 na 3 i uwaga... 6 ościeżnic i zejście na schody :D Nie było chyba ani jednego panelu, który by szedł od ściany do ściany. Niecałe 5m2 układałem dwa dni.

No tuś mi bratem. 4 drzwi, zejście na schody i jedna ściana trochę pod kątem. Do teraz mam dreszcz jak przypomnę sobie taki jeden panel, po obcięciu bardzo cienki (który ze względu na ścianę musiał być trapezem), który albo się nie mieścił do końca, albo uparcie podnosił jedną stroną w stosunku do reszty :)

Odnośnik do komentarza

Dostałem wycenę, jakbym kupił same panele to kosztowałyby mnie 8830 zł + transport 140 zł + 4 tysie mniej więcej za podkład, wyjdzie 12-13 tysięcy plus sam kładę.

Zamawiając w sklepie razem z montażem i wtedy na 8% VAT wychodzi za wszystko 13,5 tysiąca, więc chyba odpowiedź jest prosta ?

 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, jmk napisał:

Dostałem wycenę, jakbym kupił same panele to kosztowałyby mnie 8830 zł + transport 140 zł + 4 tysie mniej więcej za podkład, wyjdzie 12-13 tysięcy plus sam kładę.

Zamawiając w sklepie razem z montażem i wtedy na 8% VAT wychodzi za wszystko 13,5 tysiąca, więc chyba odpowiedź jest prosta ?

 

Laminaty, czy winyl? 4 tysie za podkład, to wychodzi ponad 20 zł za m2. Co to będzie? To wszystko bez listew i oblistwowania?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...