Skocz do zawartości

Kącik remontowo-budowlany


Wujek Przecinak

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Wrocławia i okolic może polecić jakiegoś speca (albo ekipę) od wykończeniówki? Znajoma ma mieszkanko do remontu, jeden pokój już zrobiony plus/minus ale na razie trafiała na samych partaczy.

 

@Brudinho @Fenomen @Kamtek @verlee @Guli @jasonx pomóżcie i oznaczcie jak ktoś jeszcze jest z Wro i mógłby kogoś polecić może :) 

Odnośnik do komentarza
18 hours ago, kolek23 said:

Czy ktoś z Wrocławia i okolic może polecić jakiegoś speca (albo ekipę) od wykończeniówki? Znajoma ma mieszkanko do remontu, jeden pokój już zrobiony plus/minus ale na razie trafiała na samych partaczy.

 

@Brudinho @Fenomen @Kamtek @verlee @Guli @jasonx pomóżcie i oznaczcie jak ktoś jeszcze jest z Wro i mógłby kogoś polecić może :) 

jutro bede sie widzial z gosciem, ktory u mnie robil wykonczeniowke - zapytam

napisz dokladnie co jest do zrobienia i jaki metraz, zebym jutro wiedzial o co pytac :) 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Fenomen said:

jutro bede sie widzial z gosciem, ktory u mnie robil wykonczeniowke - zapytam

napisz dokladnie co jest do zrobienia i jaki metraz, zebym jutro wiedzial o co pytac :) 


Ja chcę mój udział w sprawie zamknąć w „tu masz numer telefonu, kolega mówił, że dobrze robią” :) więc jak możesz ich polecić to dawaj numer na PM/FB i znajoma sama się skontaktuje :) 

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.12.2020 o 20:27, kolek23 napisał:

Czy ktoś z Wrocławia i okolic może polecić jakiegoś speca (albo ekipę) od wykończeniówki? Znajoma ma mieszkanko do remontu, jeden pokój już zrobiony plus/minus ale na razie trafiała na samych partaczy.

 

@Brudinho @Fenomen @Kamtek @verlee @Guli @jasonx pomóżcie i oznaczcie jak ktoś jeszcze jest z Wro i mógłby kogoś polecić może :) 

 

Gładzie, panele i kafelki u mnie robiła ta załoga:

https://www.facebook.com/BRESBAU-593501234051494/

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Pytanie odnośnie podłączenia żarówek:

mam zrobioną lampkę z pięcioma żarówkami. Oczywiście ze ściany wystają mi 3 kable (niebieski, brązowy, żółty). Chcę te żarówki podłączyć. I teraz: jak to najprościej zrobić?

Taką szybkozłączką:

99f3030041ad801b40ab1ea571e8

?

Razy trzy oczywiście- czyli jedna na niebieskie, druga na brązowe itd. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.01.2021 o 11:38, Łonio napisał:

To jeszcze pokaż, jak wyglądają kabelki przy tej lampce.

No powiedzmy, że schematowo tak :D :

anfQHTK.jpg

 

Chciałem dać takie 3 kostki, po 6 dziurek: jedna na żółte, druga na niebieskie i trzecia na brązowe. Wchodzi pięć kabli z żarówek oraz jeden ze ściany w te kostki. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Makk napisał:

No powiedzmy, że schematowo tak :D :

anfQHTK.jpg

 

Chciałem dać takie 3 kostki, po 6 dziurek: jedna na żółte, druga na niebieskie i trzecia na brązowe. Wchodzi pięć kabli z żarówek oraz jeden ze ściany w te kostki. 

Skoro to ma być pojedynczy włącznik i wszystkie mają się zapalać na raz, to wystarczą 2 kostki. Wybierz 2 przewody, które załączają żarówkę i wtedy podłącz je na dwóch kostkach, wraz z resztą żarówek. Później w ostatnie miejsce w jednej kostce daj przewód neutralny, a w drugiej kostce załączająca fazę z włącznika.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

@Łonio ok, czyli tak prawie jak kombinowałem ;) Tylko że na dwóch a nie na 3. I jeszcze zapytam: przewodów ochronnych nie podłączać? Bo w tych oprawkach jest "miejsce" na wkręcenie takiego przewodu. Wiem, że w światłach nie jest wymagane, ale wolę dopytać. 

Bo żółty ze ściany wystarczy obciąć, zaizolować i tyle go widzieli. 

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Makk napisał:

@Łonio ok, czyli tak prawie jak kombinowałem ;) Tylko że na dwóch a nie na 3. I jeszcze zapytam: przewodów ochronnych nie podłączać? Bo w tych oprawkach jest "miejsce" na wkręcenie takiego przewodu. Wiem, że w światłach nie jest wymagane, ale wolę dopytać. 

Bo żółty ze ściany wystarczy obciąć, zaizolować i tyle go widzieli. 

No dokładnie, tak jak kombinowałeś, ale na 2 kostki. Przy oprawce nie jest potrzebny ochronny. A tego ze ściany za mocno nie skracaj. Kiedyś się komuś odwidzi i będzie chciał podwójny włącznik, to masz już przygotowane. Izolować nie musisz, bo na włączniku nie będzie przecież podłączony.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

wszystkie żółte z żółtymi, niebieskie zniebieskimi + przewody z kabla zasilającego, te kable omijają włącznik

 

brązowe agregujesz do jednego kabla i ten kabel dajesz na włącznik, polecam wago, są co prawda na 5 max, ale można zrobić na kostkę 5+3, powinieneś dać radę to połączyć. kabel zasilaniowy (L, czarny lub brązowy, ten z napięciem) dajesz na wejście włącznika

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam pytanie w temacie lamp ;)

 

Mam stojącą lampę, wziętą ze śmieciarki - ma oprawkę na żarówkę, ale od dołu ktoś ujebal kabel, ledwo wystaje :/ Jak najlepiej wydłużyć ten kabel + zamontować wtyczkę? Samą wtyczkę umiem i już robiłem/wymieniałem, chodzi mi o przedłużenie kabla, jego połączenie - na wago musi być czy można lutować?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...