Skocz do zawartości

Kącik remontowo-budowlany


Wujek Przecinak

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nic poza wkrętarką nie kupiłem i nawet do niej nie mam wierteł :D I rozkminiam jak to zrobić "ręcznie". Mam takie 4 do zerwania i rozkręcenia. Żona kupiła za bezcen drewniane krzesła, stół i dwie ławeczki, ale do renowacji, wszystko rozkręciłem oprócz tych głupich zaślepek.

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, jmk napisał:

Niestety nic poza wkrętarką nie kupiłem i nawet do niej nie mam wierteł :D I rozkminiam jak to zrobić "ręcznie". Mam takie 4 do zerwania i rozkręcenia. Żona kupiła za bezcen drewniane krzesła, stół i dwie ławeczki, ale do renowacji, wszystko rozkręciłem oprócz tych głupich zaślepek.

 

No to skombinuj pilnik do drewna.

A jesteś pewien, że tam jest śruba? Może to jest drewniany kołek?

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

@Brudinho @Łonio

 

Kupiłem te panele:

 

https://komfort.pl/p/dab-sherwood-5985-kronostep-nsz-100132177

 

- ogrzewanie podłogowe
- posadzka cementowo-wapienna wylana jakość w czerwcu, po tynkach, tynki schły + dodatkowo było to urządzenie do pochłaniania wilgoci przed gładziami, gładzie skończone na początku (9) lipca
- nie mam jeszcze podłączonego ogrzewania, liczę, że w tym tygodniu zrobi to hydraulik, podłączy piecyk gazowy
- załatwienie formalności w PSG - czyli zbieram odpowiednie dokumenty, składam gotowość do napełnienia gazem (przyłącze jest od dawna)
- mogą zacząć wygrzewanie

I tu moje pytanie - czy po takim czasie i takiej pogodzie jaką mamy jest to konieczne, wskazane przed połączeniem paneli? Jeśli tak to ile dni?

Zamówiony montaż paneli mam na 14 września.

 

 

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, jmk napisał:

I tu moje pytanie - czy po takim czasie i takiej pogodzie jaką mamy jest to konieczne, wskazane przed połączeniem paneli? Jeśli tak to ile dni?

Zamówiony montaż paneli mam na 14 września.

 

 

Pytasz się, czy przed położeniem paneli konieczne jest wygrzewanie? Jeśli masz suchą posadzkę, to nie koniecznie. Montaż masz z listwowaniem? Bardziej bym zwrócił uwagę, żeby po położeniu paneli podnieść temperaturę, jakbyś miał ostrą zimę i obserwował, czy nic się nie dzieje z podłogą. Ostatnio właśnie przy takim zabiegu wyszło u kumpla, że musi lekko przyciąć winyle. Choć podejrzewam, że winyle są bardziej podatne na zmianę temperatury. Przy laminacie ważniejsza będzie wilgotność. Fajnie, jak miałbyś podłogę szybciej na chacie, przynajmniej dobę przed montażem.

Odnośnik do komentarza

No to skoro będziesz miał podłączony piec szybciej i nie jesteś do końca pewny, to odpal ogrzewanie. Nie zaszkodzi, a może jedynie pomóc ;) Ale na jaką wartość i na jak długo, to już Ci nie powiem, po nie mam w tym doświadczenia.

A jak się rozliczasz za montaż? Kasują osobno, czy Ci zjechali z ceną za podłogę?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No dobra, może tutaj ma ktoś jakiś pomysł z sytuacją, w której się znalazłem ;) Jestem na etapie, gdzie zostałem z wszystkim co nie zostało skończone, niedoróbki itp - sam. Ogarniam teraz tak, żeby można było mieszkać.

 

Ma ktoś pomysł co zrobić z tą "przestrzenią"? Mam ogrzewanie podłogowe, panowie dojechali z posadzką do miejsca, gdzie widać, gdzie kończy się ta czarna folia. do ścian wewnętrznych. Tu gdzie jest próg są tymczasowe drzwi, za 4-5 tygodni będą montować docelowe, rozmawiałem z monterem i to miejsce jest za szerokie, ma 51 cm. Oczywiście on nie widzi problemu i drzwi wstawi, ale tam zostanie mi tej przestrzeni jednak trochę. Jak to zrobić, żeby nie spierdolić, że będzie za nisko, za wysoko.

 

Macie pomysł czym to wyrównać z posadzką, żeby też nie było uskoków? Czy poczekać na drzwi i potem coś kombinować? Do końca posadzki będą układać panele na dniach. Zaczęli robić wiatrołap i zabrakło 2 paczek paneli...

 

 

Spoiler

PVX3moi.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...