Skocz do zawartości

Kącik remontowo-budowlany


Wujek Przecinak

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Brachu napisał:

Pytanie do fachowców, czy robiliście sami płytę fundamentową, w sensie sami ją zbroiliście czy też zleciliście jej wykonanie firmie?

 

Moja ma mieć wymiary w przybliżeniu 7x5 (35 M2).

Ja tam fachowcem nie jestem ;) Ale robiłem 2 lata temu wylewkę pod altanę 30m2. Wszystko praktycznie ogarnęliśmy sami z kumplem. Szalunki itd. Jakoś specjalnie tego nie zbroiłem, bo to nie jest wysoka wylewka. Poszło trochę gruzu i jak dobrze pamiętam ze 2 m3 betonu.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja będę stawiał domek do 35 m2 i chciałem zasięgnąć rady. 

4 minuty temu, Łonio napisał:

Ja tam fachowcem nie jestem ;) Ale robiłem 2 lata temu wylewkę pod altanę 30m2. Wszystko praktycznie ogarnęliśmy sami z kumplem. Szalunki itd. Jakoś specjalnie tego nie zbroiłem, bo to nie jest wysoka wylewka. Poszło trochę gruzu i jak dobrze pamiętam ze 2 m3 betonu.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Brachu napisał:

Ja będę stawiał domek do 35 m2 i chciałem zasięgnąć rady.

Murowany, czy z drewna? Kumpel ostatnio nie bawił się w wylewki i postawił fajną drewnianą chatkę na betonowych bloczkach.

Jak masz smykałkę do takich prac, to spokojnie jest to do zrobienia samemu, tzn. bez zatrudniania firmy. Narzędzi jakiś wymyślnych nie potrzeba. Tyle, co zbić szalunek. Potem kwestia długiej łaty do zbierania betonu. Ja nie nie bawiłem się później w jakieś zacieranie, na całość poszły i tak jakieś płytki z odpadu z Mrówki.

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Łonio napisał:

Murowany, czy z drewna? Kumpel ostatnio nie bawił się w wylewki i postawił fajną drewnianą chatkę na betonowych bloczkach.

Jak masz smykałkę do takich prac, to spokojnie jest to do zrobienia samemu, tzn. bez zatrudniania firmy. Narzędzi jakiś wymyślnych nie potrzeba. Tyle, co zbić szalunek. Potem kwestia długiej łaty do zbierania betonu. Ja nie nie bawiłem się później w jakieś zacieranie, na całość poszły i tak jakieś płytki z odpadu z Mrówki.

 

Czy na taki altanko/domek potrzeba zgody na budowę? 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Brudinho napisał:

 

Czy na taki altanko/domek potrzeba zgody na budowę? 

Ja stawiałem na terenie ogrodów działkowych należących do PZD, a oni to państwo w państwie i nic nigdzie zgłaszać nie musiałem.

Nie wiem jak jest w innym przypadku.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.07.2020 o 15:29, jmk napisał:

@Makk wracam do tematu Twojej kuchni :D Nadal jestem pod wrażeniem, wziąłem stworzyłem projekt z modułowych szafek w sklepie:

 

https://www.gama-sklep.com.pl/

 

I dostałem trzy wyceny od 7 do 10 tysięcy - bez sprzętów, bez blatów i bez... uchwytów.

 

Cóż ja mogę powiedzieć... :D Zacytuję:

W dniu 10.07.2020 o 17:37, Feanor napisał:

No cena tej kuchni Makka sugeruje, że porwał stolarzowi dzieci i oddawał po jednym za obniżkę o kolejne 50% :) 

:keke: 

@jmk robisz wyceny w sklepach, gdzie zarobek dzieli się na X panów. U mnie się dzielił na jednego, góra dwóch. Nie szukaj po sklepach, tylko u stolarzy czy pojedynczych osób. Nie masz nikogo znajomego co robił kuchnię? 

A dwa- weź też pod uwagę wielkość kuchni. Może u mnie byłą 2 razy mniejsza :> 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Chyba ostatnia wrzutka z chatynki ;) 

Dziś zamontowane barierki na tarasie. Brakuje jednej z boku, ale czekamy na drewno z tartaku. Plan na przyszły tydzień: oczyścić słupy i zaolejować je oraz zrobić "parapeciki" na górne barierki, żeby wkrętów nie było widać. 

 

 

Kqle1AB.jpg


MAvc9kf.jpg

 

  • Lubię! 8
  • Uwielbiam 6
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, jmk napisał:

Ma ktoś w łazience panel prysznicowy? Te niższe pułapy cenowe - 500 zł są coś warte czy lepiej po prostu poskładać sobie prysznic + deszczownica np?

 

 

Ja mam combo prysznic + deszczownica. Tyle że ja na panel się nie decydowałem, bo ja to combo mam przy wannie i panel się jakiś taki wielki wydawał, a tak ze ściany wystaje tylko deszczownica, regulacja wody i uchwyt na prysznic z prysznicem. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
On 8/5/2020 at 8:02 PM, jmk said:

Ma ktoś w łazience panel prysznicowy? Te niższe pułapy cenowe - 500 zł są coś warte czy lepiej po prostu poskładać sobie prysznic + deszczownica np?

 

 

Tak mam. https://www.ceneo.pl/7677332 coś takiego. Ja płaciłem koło 1000, ale po prostu byłem zadowolony z Deante w poprzednim mieszkaniu i mogłem sobie na to pozwolić.

 

Trzeba pamiętać o tym, że żywotność tego (jeśli chodzi o wykończenie) o ile nie jest ze szczotkowanego materiału, to jakieś 10 lat. Znaczy emalia zaczyna odchodzić powoli po 6-7. Mechanicznie różnie. Jak termostat pierdolnie, to oby na gwarancji. U mnie aktualnie problem jest z tą białą emalią pod pokrętłam. Szczególnie mi to nie przeszkadza i czekam aż zacznie być widać bardziej, żeby wymienić.

Ogólnie jestem zadowolony. Jesli będę zmieniał mieszkanie to też kupię raczej panel pod prysznic niż będę się bawił w systemy podpłytkowe :) 
Tylko pamiętaj, zeby sobie tego nie montować na przeciwko drzwi, bo wtedy "bicze" nakurwiają w tafle szkła i możesz mieć zalane pół łazienki.

Odnośnik do komentarza

W końcu miałem dziś okazję kłaść winyle, także jakieś tam wrażenia mogę opisać. Podłoga kupiona z Allegro, wychodziło coś około 90zł/m2. Została położona na kafelki. Podkład był już naklejony na deskę. Technika kładzenia raczej się nie różni od laminatów. Robota czysta, bo nie używałem wyrzynarki, tylko nożyk.

Jeśli ktoś by się zastanawiał nad położeniem winyli, to myślę, że tu większą uwagę trzeba poświęcić podłożu, niż przy laminatach. Musi być naprawdę równo i twardo, bo panel jest cienki i łatwo poddający się wyginaniu. Po całości podłoga wygląda fajnie, zobaczymy jak z użytkowaniem, bo kładłem też w kuchni. Aż jestem ciekawy, jak to będzie wyglądało u kolegi za powiedzmy rok, gdy poleci na ziemię jakiś nóż, albo kubek.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...