Skocz do zawartości

Kącik remontowo-budowlany


Wujek Przecinak

Rekomendowane odpowiedzi

Podkładu nie znam, więc się nie wypowiem.

AC5 i 8mm to już górna półka. Choć widzę, że już weszło AC6 i 10mm. Różnice w cenach, to chyba tylko kwestia firmy. Bo masz jakiś typ deski i różnią się wzorem. Największe różnice w cenach będą przy innej ścieralności i grubości panelu. Choć to co pokazałeś, to cenowo się nie różnią, a jeden to Classen, drugie to Krono. Kiedyś kładło się głównie Classena. Krono to był straszny chłam. Ale ostatnimi czasy kilka razy kładłem Krono i widzę, że nie odbiegają jakością od Classena. Kwestia samej techniki składania, mi się zawsze lepiej pracowało z Classenem.

Czysto teoretycznie, jak miałbym dawać jeszcze więcej za laminaty, to bym wolał położyć podłogę drewnianą. I to nawet jakąś po promocji w drugim gatunku. Kiedyś szwagier coś takiego kupił chyba w Castoramie, wyszło bodajże 80 zł za m2. Położyłem to teściom na całej chacie i do tej pory wygląda zajebiście. Dodatkowo taką podłogę można wycyklinować i polakierować.

 

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Elewejszyn w końcu skończone- ocieplone, oklejone, zasiatkowane, pomalowane. Po całości. Fundament też. Teraz zostało "okamieniowanie" pomalowanego fundamentu z tyłu i z boku. 

 

YMiFwwl.jpg

 

 

 

fSAqIiH.jpg

 

 

Wczoraj zaczęliśmy robić taras. 

W dzień:

 

eQrcxRg.jpg

 

 

Wieczoem:

 

OEyCdqe.jpg

 

  • Lubię! 4
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Pięknie.

 

Jeśli mogę to jeszcze mam dwa pytanka :)

 

 

Ja jeszcze wracam do tematu drzwi, bo się żonie podobają:D Te wejściowe, czerwone - co podawałeś przy zamówieniu, jakie wymiary jak liczyłeś, to są antywłamaniowe? Z montażem? Pamiętasz koszt?

 

I pytanie ode mnie - ile kosztowała sama elewacja?

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, jmk napisał:

Ja jeszcze wracam do tematu drzwi, bo się żonie podobają:D Te wejściowe, czerwone - co podawałeś przy zamówieniu, jakie wymiary jak liczyłeś, to są antywłamaniowe? Z montażem? Pamiętasz koszt?

Przyjechali panowie i zmierzyli sobie otwór drzwiowy :P Na bank nie podawaj wymiarów z projektu. Trzeba dokładnie wymierzyć. Tak, anty są, były z montażem zamówione, koszt całości 4500. 

 

10 minut temu, jmk napisał:

I pytanie ode mnie - ile kosztowała sama elewacja?

Ocieplenie + malowanie= 20 koła. Z materiałem już. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.07.2020 o 15:02, Łonio napisał:

Podkładu nie znam, więc się nie wypowiem.

AC5 i 8mm to już górna półka. Choć widzę, że już weszło AC6 i 10mm. Różnice w cenach, to chyba tylko kwestia firmy. Bo masz jakiś typ deski i różnią się wzorem. Największe różnice w cenach będą przy innej ścieralności i grubości panelu. Choć to co pokazałeś, to cenowo się nie różnią, a jeden to Classen, drugie to Krono. Kiedyś kładło się głównie Classena. Krono to był straszny chłam. Ale ostatnimi czasy kilka razy kładłem Krono i widzę, że nie odbiegają jakością od Classena. Kwestia samej techniki składania, mi się zawsze lepiej pracowało z Classenem.

Czysto teoretycznie, jak miałbym dawać jeszcze więcej za laminaty, to bym wolał położyć podłogę drewnianą. I to nawet jakąś po promocji w drugim gatunku. Kiedyś szwagier coś takiego kupił chyba w Castoramie, wyszło bodajże 80 zł za m2. Położyłem to teściom na całej chacie i do tej pory wygląda zajebiście. Dodatkowo taką podłogę można wycyklinować i polakierować.

 

 

 

No tylko, że jmk podłogi sam sobie nie położy.  Też przy kwocie 80+ wolałbym pojeździć po okolicznych tartakach i popytać czy nie maja końcówek serii. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Fenomen napisał:

Bo?

Cena, to raz. Dwa- czasem kwestia "obrobienia" tarasu jest cięższa niż drewnem. Dalej: porysujesz kompozyt i... tyle, rysa zostaje. Drewno zawsze (no prawie) można podetrzeć lekko i pomalować na nowo. Znudzi mi się kolor naturalny, to maznę na biało i tyle. Większa ilość regali by wyszła na kompozyt, więc i cena w górę. 

Ogólnie rozchodzi się tak czy inaczej o koszta. Gdybym miał nadmiar $$ to bym dał kompozyt, bo se bym mógł wymienić za rok, pięć, dziesięć. A tak to...

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

@Makk wracam do tematu Twojej kuchni :D Nadal jestem pod wrażeniem, wziąłem stworzyłem projekt z modułowych szafek w sklepie:

 

https://www.gama-sklep.com.pl/

 

I dostałem trzy wyceny od 7 do 10 tysięcy - bez sprzętów, bez blatów i bez... uchwytów.

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jmk napisał:

@Makk wracam do tematu Twojej kuchni :D Nadal jestem pod wrażeniem, wziąłem stworzyłem projekt z modułowych szafek w sklepie:

 

https://www.gama-sklep.com.pl/

 

I dostałem trzy wyceny od 7 do 10 tysięcy - bez sprzętów, bez blatów i bez... uchwytów.

 


No cena tej kuchni Makka sugeruje, że porwał stolarzowi dzieci i oddawał po jednym za obniżkę o kolejne 50% :) ja w moją władowałem prawie (co prawda z piekarnikiem) :D

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza

Pora i mnie.

 

Jestem w trakcie finalizacji zakupu działki budowlano-rekracyjnej. 

 

Pytanie do fachowców, czy robiliście sami płytę fundamentową, w sensie sami ją zbroiliście czy też zleciliście jej wykonanie firmie?

 

Moja ma mieć wymiary w przybliżeniu 7x5 (35 M2).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...