Skocz do zawartości

Kącik remontowo-budowlany


Wujek Przecinak

Rekomendowane odpowiedzi

On 6/14/2020 at 2:17 PM, jmk said:

@Makk jakie masz płytki w łazience :>

Zastanawiam się nad płytkami na dole w tej małej łazience to chyba duże nie mają racji bytu.

 

Ja zrobiłem tak:

podłoga płytki 60x60

https://www.castorama.pl/gres-szkliwiony-polerowany-lexington-ceramstic-60-x-60-cm-light-1-44-m2-id-1098673.html

ściany płytki 30x60

3 ściany całe szare, jedna ściana dekor, coś podobnego do tej:

https://www.castorama.pl/dekor-fossil-miri-ceramstic-60-x-30-cm-id-1116138.html

 

Efekt:

aB1u4xw.jpg

 

zoHj6mf.jpg

 

Łazienka jest dosyć mała  150 x 240 ale efekt końcowy wyszedł całkiem fajnie

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
W dniu 28.04.2020 o 13:34, Łonio napisał:

Ale to chodzi Ci o takie łoże do sypialni?

Jakiś czas temu kupiliśmy z żoną w BRW z materacem chyba 200x160. Stelaż, jak to stelaż, skręcone płyty 18mm. Do tego podkład pod materac, takie wygięte sklejki, chyba mają za zadanie amortyzować ciężar. Najważniejszą chyba rzeczą, jest materac. Nasz nadaje się już do wymiany. Fakt, że mamy słuszną wagę. Też będziemy w najbliższym czasie szukać. Nasz komplet kosztował coś koło tysiaka. Teraz wiem, że na porządny materac trzeba będzie wydać trochę więcej ;)

 

W dniu 28.04.2020 o 15:53, Seju napisał:

Ja mam z Voxa, ale najwazniejszy jest materac (polecam Hilding Anders).

 

W dniu 28.04.2020 o 16:53, szramek napisał:

Tak, chodzi mi o takie typowe łóżko, nie żadną sofe czy wersalkę rozkładaną.

 

W dniu 28.04.2020 o 17:31, jasonx napisał:

Stelaz kup jaki Ci sie podoba. Zainwestuj w jakis mercedes wsrod materacy, zeby Tobie sie wygodnie lezalo (ja np wole twardsze).

 

W dniu 28.04.2020 o 17:33, adamus napisał:

Tylko uważajcie z materacami. Twardy to nie znaczy dobry i zdrowy dla każdego. Ogólnie twarde zwykle są dla osób z trochę większą wagą. O to tak czy tak najlepiej zapytać się specjalisty ew. poczytać na ten temat opinii np. fizjoterapeutów.

 

W dniu 28.04.2020 o 22:25, wojt3k napisał:

Ja od niedawna za sprawą klienta dowiedziałem się ile jest rodzajów materacy. Tak jak wspominali przedmówcy - twardość materaca powinna być dostosowana do wagi, ale tych kryteriów jest masa: piankowy, sprężynowy czy może hybryda. To zakup na wiele lat więc warto czasem dołożyć niż się męczyć. Warto udać się do sklepu gdzie pracują ludzie, którzy temat ogarniają. Ja kupowałem swój materac 2 lata temu w Ikei na zasadzie biorę twardy sprężynowy. Nie narzekam (ale to pierwszy mój materac więc nie mam porównania). Nieobiektywnie też polecam materace Hildingemoji6.png

 

A jaki możecie polecić materac z Agata Meble? :> Mam kartę podarunkową do tego sklepu i chciałbym ją przeznaczyć właśnie na materac. Jak czytam to bardziej miękki, co mnie zdziwiło, bo myślałem, że wole twarde ;) Ale z żoną ważymy malutko, więc z neta wnioskuję, że miękki. Piszą też, żeby nie cebulić i faktycznie im droższy tym lepszy, ale droższy  tzn. ile? Mam 1k złotych na to. Stelaż kiedyś dokupię ;)

 

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, jmk napisał:

A jaki możecie polecić materac z Agata Meble? :> Mam kartę podarunkową do tego sklepu i chciałbym ją przeznaczyć właśnie na materac. Jak czytam to bardziej miękki, co mnie zdziwiło, bo myślałem, że wole twarde ;) Ale z żoną ważymy malutko, więc z neta wnioskuję, że miękki. Piszą też, żeby nie cebulić i faktycznie im droższy tym lepszy, ale droższy  tzn. ile? Mam 1k złotych na to. Stelaż kiedyś dokupię ;)

Po pierwsze to idź i się połóż na niem i zobaczysz. Miękki piankowy, czy miękki sprężynowy, czy miękki hybrydowy? Albo w końcu wyjdzie, że się połozysz na miękkim i Ci nie przypasuje. 

My wiedzieliśmy, że chcemy twardy. A ze 4 różne twarde w Ikeii próbowaliśmy. Można polecić materac, ale Tobie może nie odpowiadać, więc... Pójdziecie, położycie się, sprawdzicie i przemyślicie temat :) 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, jmk napisał:

Czyli to tylko kwestia wizualna?

 

 

A mieliście wylewki na posadzkę cementowe? Ile dni nie chodziliście po tym i czy wietrzyliście?

Ooo Panie Złoty, żebym ja takie szczegóły pamiętał... :P

 

Tylko kwestia estetyczna. Na piętrze jest karton-gips, więc za dużo do gadania nie mieliśmy ;)

Mieliśmy wylewki, w sierpniu robione. Nie chodziliśmy po tym z tydzień gdzieś- bo nas tam nie było, wietrzone było- w sensie otwarte okna na dole były.

Odnośnik do komentarza

Uff, zmierzamy ku końcowi :) 

Zostało do zrobienia: pomalować dom- to będzie w tym tygodniu; zrobić werandę- tu pan ma wejść w przyszłym tygodniu; posprzątać i pomalować garaż w środku- może w sierpniu; kupić i powiesić lampy w środku i na tarasie. No i dokończyć robić trawę za domem i z boku garażu. W sierpniu jeszcze płot od garażu do siatki będę chciał zrobić- taki wybieg dla psów, kompostownik. 

 

A na razie wygląda to tak:

 

MPFGqUA.jpg

 

 

Widok z werandy

 

w7xIeBo.jpg

 

 

 

51sq37s.jpg

 

 

 

fKba0p7.jpg

 

 

Wiatrołap

 

uaFlIVo.jpg

 

Korytarz

 

mlsMOm4.jpg

 

 

Kuchnia

 

Jj7PtCZ.jpg

 

 

 

x539HYH.jpg

 

 

Salonik

 

yBSIV0r.jpg

 

 

Pod schodami

 

qUO9lr2.jpg

 

 

Łazienka

 

bNmkrJW.jpg

 

 

Sypialnia

 

LDVeHVY.jpg

 

 

Wejście do poddasza córki

 

gQKKHJS.jpg

 

 

Część sypialniana

 

aOw0Paj.jpg

 

 

 

UZvqI6C.jpg

 

 

Druga strona poddasza jej

 

XFPfo98.jpg

 

 

 

22jkvqL.jpg

 

 

 

IgGb4aC.jpg

 

 

Szafka w łazience to znaleziona witrynka z bloku na spis lokatorów itp, wyczyszczona przez nas, dorobione lustra zamiast szyb i oklejona w środku tapetą ;)

 

2UVbjS2.jpg

 

  • Lubię! 5
  • Uwielbiam 3
Odnośnik do komentarza

Gratuluję, to musi być wspaniałe uczucie :) 

 

Nie chcieliście zrobić większego salonu? Wydaje się bardzo ciasny, jakbyście chcieli jakiś stolik kawowy postawić przed kanapą, to już ciężko będzie nawet przejść obok. Taki chcieliście od początku? Nie widzę też stołu do jedzenia, macie taki kącik?

 

No i gdzie pokój gracza? ;) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

@Reaper ano nie narzekamy :P Dobrze w zieleni, ciszy i spokoju. 

 

Stolik kawowy został w poprzednim mieszkaniu- zbędne nam to. Lampka za kanapą ma stolik ;) 

Wielkość salonu to coś koło 22 m2? jakoś tak, nie pamiętam już dokładnie. Dla naszej dwójki wystarczająco. Większego nie chcieliśmy, nie ma potrzeby. I taki mały nie jest, kwestia perspektywy. Zdjęcie nie objęło jeszcze starej maszyny drewnianej, stołu. I pustej ściany, bo tam będzie kredens jakoś w najblizszym czasie. Czyli zasadniczo nie ma całego pokoju widocznego na zdjęciu. 

 

Pokoik gracza (na deske, kompa, monitor, plakaty, kolekcje figurek) zamieniliśmy na górze na garderobę :D Mój i tylko mój jest fotel (gejmingowy :keke: ) i laptop. Choć komp jeszcze stoi, podłączony do tv, ogarnę go i sprzedam. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...