Skocz do zawartości

Kącik remontowo-budowlany


Wujek Przecinak

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, adamus napisał:

To gość, który to zrobił to chyba sam do materiału dołożył. Koszt 4500, o których pisałeś to półdarmo, jeśli w tej cenie są wszystkie pudła, fronty, prowadnice, uchwyty i blat :)

Tak, wszystko, co jest na zdjęciu (dla jasności ;) - oprócz piekarnika, płyty i zmywaka) to dokładnie koszt 4580 zł.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, jmk napisał:

Jak tam @Makk?

Macie ogólnie już odbiór?

 

A wszyscy: jaką farbę do ścian polecacie? Firma czy jaki tam współczynniki są ważne?

 

Jakoś idzie ;) Od wczoraj zrobiła się mała rozwałka, bo z ociepleniem wszedł. Śnieg w 3/4 ogródka jest ;)

 

ZJOx1i1.jpg

 

 

A tak to już dobrze się mieszka, nawet łóżko zwieźliśmy i na nim śpimy, nie tylko na materacu.

Od dwóch tygodni zwożę ziemie, podsypuje piach, ziemię pod trawę, lekko równamy, grabimy i zaczynamy trawkę siać. 

Zrobili podjazd pod garaż, ścieżkę do domu i za dom oraz miejsce parkingowe na drugą brykę i z tyłu domu miejsce utwardzone dla żony i jej stolik ;)

 

lr70U2f.jpg
 

wJwk6T1.jpg

 
ZnsSJJu.jpg

 

 

Ba! Nawet się dorobiłem fotela gejmingowego do nowego laptoka :D 

images?q=tbn:ANd9GcSDC2JPmy8zeE-ZRJL9A2J

 

Jak będę miał chwilę to w sobotę, może w poniedziałek podrzucę fotki. 

 

Co do odbioru- no zasadniczo jest problem, bo Nadzór jest zamknięty, ale udało nam się złożyć papiery. Daliśmy i tyle. Za tydzień będzie wiadomo co i jak- tzn, że budynek jest odebrany. Wszystkie wpisy geodety, kierownika budowy itd są w dzienniku. 

A,no i podłączyłem się wczoraj do neta w końcu- radiówka, ale dobrze chodzi.

 

3 minuty temu, Makk napisał:

A wszyscy: jaką farbę do ścian polecacie? Firma czy jaki tam współczynniki są ważne?

Z tych co korzystałem to np. firmy Luxens. Uważam, że są bardzo dobre. Teraz  środku całość jechaliśmy Dulux Akryl i jest bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, jmk said:

Jak tam @Makk?

Macie ogólnie już odbiór?

 

A wszyscy: jaką farbę do ścian polecacie? Firma czy jaki tam współczynniki są ważne?

 

 

Z farbami raczej jest tak że jakość idzie w parze z ceną, ale z tej średniej półki powiedzmy to Magnat albo Dulux są ok. W Castoramie są teraz niezłe promocje na farby akurat. Np 2,5 L białej za złotówkę przy zakupie 5 litrów.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Seju napisał:

Ja mam Fluggera, nie te najwyzsza polke tylko przed-najwyzsza i moge z czystym symieniem polecic. Moj fachowiec mial znizke -30% wiec cenowo wyszlo nieduzo drozej niz inne firmy a moge spokojnie szorowac sciany, a robie to co tydzien przy malym dziecku :) 

Zrobiłeś już zielnik? Poka.

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.06.2020 o 18:58, jmk napisał:

Jak tam @Makk?

Macie ogólnie już odbiór?

 

A wszyscy: jaką farbę do ścian polecacie? Firma czy jaki tam współczynniki są ważne?

 

Magnat, jestem świeżo po malowaniu wszystkich ścian w domu tymi farbami i mogę polecić. Ładnie kryje i dobrze znosi szorowanie (przy dziecku już przetestowane).
W tej półce cenowej, to całkiem fajne farby. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.04.2020 o 15:53, Seju napisał:

Ja mam z Voxa, ale najwazniejszy jest materac (polecam Hilding Anders).

Właśnie zakupiłem model Pasodoble.

Jaki będzie w użyciu, to dopiero zobaczymy. Ale musiał być twardy, bo raz, że takie lubimy, a dwa, że waga wymusiła.

Jak ktoś się zastanawia nad zakupem, to do końca tygodnia Hilding ma promocje -25% na materace medyczne. Także zapłaciłem 1371 zł. Miałem jeszcze upatrzony jeden model z Koła. Też z bambusem i z lateksem. Kosztował prawie 2 tysie. Ale doszedłem do wniosku, że ten lateks nie jest warty dopłaty aż 600 zł ;)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jmk napisał:

Żona wybrała sobie 60x60, więc w sumie spore. Czemu wybrałeś glazurę, a nie gres? Z tego co wyczytałem to łazienek lepszy jest gres przez to, że nie łapie tej wilgoci.

Na podłogę na pewno płytki gresowe, na ścianę już niekoniecznie, mogą być typowo ścienne. Jeśli zdecydujesz się na płytki gresowe, to pamiętaj o tym, aby dopytać fachowca czy ma odpowiedni sprzęt do ich obróbki (przycinania, wycinania otworów), jest to materiał dużo twardszy i cięższy w kładzeniu.

Jeśli chodzi o format, to do małej łazienki na ścianę najodpowiedniejszy byłby 30x60, położony poziomo. Znacznie to powiększa optycznie mniejsze pomieszczenia. Oczywiście 60x60 też mogą być, ale to już są formaty podłogowe i jak pisałem, są trudniejsze w położeniu.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

U mnie żona podzieliła łazienkę na takie "strefy" ;) Mamy ścianę z drzwiami, na wprost niej ściana z oknem, kibel + w rogu prysznic, ściana po lewej z umywalką i ściana po prawej z piecykiem gazowym i tam też przy wejściu jest takie wygłobienie - komin. I teraz chciała tak: podłogę + ściana z oknem + ściana boczna z piecykiem w jednych kafelkach - i to jest gres 60x60 (wyjdzie 17 m2) , a komin i ściana po lewej z umywalką do 125 cm od dołu inne płytki, takie drewnopodobne.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jmk napisał:

Czemu wybrałeś glazurę, a nie gres? Z tego co wyczytałem to łazienek lepszy jest gres przez to, że nie łapie tej wilgoci.

Raz, że gresu nie było takiego, dwa- tanie były płytki ;), trzy- białe, ładne nawet, normalna glazura do łazienki, więc nie wiem jak to się ma do łapania wilgoci. 

Gres jest na całej podłodze.

 

14 minut temu, jmk napisał:

I teraz chciała tak: podłogę + ściana z oknem + ściana boczna z piecykiem w jednych kafelkach - i to jest gres 60x60 (wyjdzie 17 m2) , a komin i ściana po lewej z umywalką do 125 cm od dołu inne płytki, takie drewnopodobne.

Zr,ob sobie na szybko wizualizację i zobaczysz, czy to przypasuje. Np. sweethome. Sporo zależy z takimi płytkami- jakie kolory, jakie światło w łazience, w sensie z okna, jaki kolor scian itd. 

Powiem tak- widywałem w małych łazienkach spore kafelki/płytki- nawet po całej łazience. Kwestia ułożenia, koloru itd- to o czym pisałem wyżej. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...