Skocz do zawartości

Kącik remontowo-budowlany


Wujek Przecinak

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, jmk napisał:

 

@Makk jak tam u Ciebie? Coś zniknąłeś z forumka :> Mieszkasz już?

No cześć.

Na dziś jeszcze nie mieszkam, ale... będę już prawdopodobnie na stałe od tej soboty :) 

Od czego zacząć? Hmmm, więc na dobra sprawę nie mamy jeszcze kuchni, która wjeżdża od piątku. Wchodzi pan zrobić całość. W przyszłym tygodniu też wchodzą cały teren trochę wyrównać, zrobić podjazd do garażu, ułożyć płytki, zrobić miejsce pod parking dla drugiego samochodu. W ostatnim tygodniu maja będzie pan robił ocieplenie wraz ze strukturą. Wykończenie tarasu planujemy gdzieś w połowie czerwca. 

Przez zaistniałą sytuacje bardzo dużo udało się nam ogarnąć- przewieść masę rzeczy z obecnego mieszkania, porobić od groma, zamówić meble, skręcić je itp.

 

4 godziny temu, Hidalgoo napisał:

mieszka, ale jeszcze internetu nie doprowadzili :keke:

Też prawda ;) Netu tam na razie nie mam, możliwe iż w przyszłym tygodniu zamontują i podłącza mnie. Na razie nie zajmowałem się tym, bo to sprawa drugorzędna. 

 

Kilka fotek, głownie z przed paru tygodni, więc lekko nieaktualne, ale może w weekend coś nowego zrobię.

 

Pierwsze nocowanie



uISMDgP.jpg

 

Wiatrołap



sHtGnKV.jpg

 

Wiatrołap + widok na salon



lJn9tkA.jpg

 

Kawałek salonu



PDDCiuD.jpg

 

Przedpokój



mBccM5Z.jpg

 

Widok z góry



PAg0XvQ.jpg

 

Kawałek kuchni



1qzx9eO.jpg

 

pHupR6h.jpg

 

Sypialnia



YtaSEEv.jpg

 

wnY4VOU.jpg

 

Łazienka



UyygXcw.jpg

 

Piętro (po kawałku każdej strony; tu jeszcze bez mebli)



0tct8XU.jpg

 

qRQaJxZ.jpg

 

NhsA4EV.jpg

 

LEBwHt6.jpg

 

mhiPJeT.jpg

 

Powoli koniec. Wiadomo, została cała masa do zrobienia- ot choćby powiesić cokolwiek na ścianach, bo na razie łyse są itd. Ale będzie można mieszkać już. Także to (raczej) ostatnie 3 dni mieszkania w Warszawie. 

  • Lubię! 6
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza

Pięknie, gratulacje :)

A to tyle trwało czy mieliście jakieś przerwy, opóźnienia?

 

Mam kilka pytań ;)

 

1) Masz w kuchni panele winylowe czy laminowane?

2) Skąd drzwi kupowałeś? Żonie się mega podobają to są drewniane?

3) Kuchnie robi Ci stolarz na indywidualne zamówienie na wymiar czy sieciówka? Podasz koszt?

4) Nie wiem czy pamiętasz ;) bo ja jestem na tym etapie teraz... ile płaciłeś za m2 tynków? I jaki masz materiał, gipsowe czy cement?

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

A dziękuję :)

 

1) na całym parterze (łącznie z kuchnią oraz łazienką, pod prysznicem) jest gres. Płytki zdaje się Yena czy jakoś tak (z Leroya)

2) drzwi są z Obi. Niestety białe. (No chyba, że pytasz o czerwone? :P )Chcieliśmy inne, ale niestety ościeżnice do nich nie były regulowane, więc wybierając jak najmniejsze zło wzięliśmy te białe

3) tak, robi stolarz na zamówienie. Dolne szafki, pod piekarnik, płytę induk, zlew, górne szafki. Koszt to 4500

4) tynki są cementowo-wapienne. Gładkich ścian nie chcieliśmy. Jaki był koszt to nie pamiętemy- muszę zapytać gościa co nam robi.

 

Mieliśmy opóźnienia, gdyż po około 7 miesięcy od rozpoczęcia musieliśmy pogonić "firmę", która miała budować- oj długa historia ;) Później resztę ogarniał nam głównie jeden gość, czasem z pomagierem. Inna firma, z polecenia, robiła dach, inny gość wylewki, inny instalacje elektr, kto inny instalację wodną- w zasadzie gość co nam też piec podłączał.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Makk napisał:

A dziękuję :)

 

1) na całym parterze (łącznie z kuchnią oraz łazienką, pod prysznicem) jest gres. Płytki zdaje się Yena czy jakoś tak (z Leroya)

2) drzwi są z Castoramy. Niestety białe. Chcieliśmy inne, ale niestety ościeżnice do nich nie były regulowane, więc wybierając jak najmniejsze zło wzięliśmy te białe

3) tak, robi stolarz na zamówienie. Dolne szafki, pod piekarnik, płytę induk, zlew, górne szafki. Koszt to 4500

4) tynki są cementowo-wapienne. Gładkich ścian nie chcieliśmy. Jaki był koszt to nie pamiętemy- muszę zapytać gościa co nam robi.

 

Mieliśmy opóźnienia, gdyż po około 7 miesięcy od rozpoczęcia musieliśmy pogonić "firmę", która miała budować- oj długa historia ;) Później resztę ogarniał nam głównie jeden gość, czasem z pomagierem. Inna firma, z polecenia, robiła dach, inny gość wylewki, inny instalacje elektr, kto inny instalację wodną- w zasadzie gość co nam też piec podłączał.

 

2) Aaaa wejściowe miałem na myśli :D

3) Wow tanio, czyli tylko dół macie, nie masz nic na górze?

 

A macie wybrany kolor elewacji?

 

Odnośnik do komentarza

2) Jeśli wejsciowe, to zamawialiśmy z firmy co i okna oraz bramę garażową :) Firma drzwi to Barański. 

3) w sensie na górze domu? Nie, kuchnia tylko na dole. Zasadniczo będzie tak:

kuchnia w kształcie L, szafka pod zmywak, szafka, szafka narożna, szuflady, zabudowa piekarnika i płyty, szafka, szafka. Na górze szafka podwójna oszklona, szafka podwójna i szafka podwójna. Do tego oczywiście blat, który będzie pod oknem i parapetem.

Mam nadzieję, że już w poniedziałek cała kuchnia będzie skończona, to wrzucę fotki :)

 

Kolor elewacji już mamy od samego początku wybrany (tak jak czerwone drzwi i zielony dach ;) )- ma być szara, a na około okien biała, 10 cm, obwódka. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, adamus napisał:

Może bez frontów i bez blatów :D

Nie. Szafki, szuflady, fronty, blat.

Jak pisałem- pewnie będzie gotowa w poniedziałek najpóźniej, to podrzucę fotki. Wycena i robienie normalne, nie po jakiejś znajomości. Gość został mi polecony przez siostrę, bo kiedyś u niej robił. Mieliśmy innego typa, który chciał za prawie to samo 5500, ale przestraszył się wirusa i zawiesił działalność.

  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza

Tego Ci niestety nie pomogę, bo załatwiałem na miejscu, ale mała rada - jak będziesz spisywał stan liczników, żeby kontynuować umową po poprzednim właścicielu, czy jak to się tam nazywa (by Ci nie zdejmowali liczników), podpisać musi Ci się osoba, która podpisywała umowę z PGNiG, bo inaczej nie załatwisz. U mnie podpisała żona właściciela (mieszkanie było na nich oboje), ale on zawierał umowę na gaz, więc chodziłem dwa razy ;).

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.05.2020 o 09:24, jmk napisał:

No ja jestem w szoku :o

 

Robiłem wycenę w BRW, a potem w lokalnych firmach i cena jest między 15-20 tysięcy, bez blatów i bez sprzętów.

Ja 6 lat temu w BRW na promocji chyba 20%-towej dałem 12 tyś bez sprzętu.

Odnośnik do komentarza

Ale to nie ma tak z tymi wycenami ;) Wszystko ZALEŻY. Jakie fronty, z czego, jakie zawiasy, jakie gałki, jaki kolor, jak blat etc. Poszczególnych cen rzeczy (np. blatu) nie pamiętam. Może da po robocie, to wrzucę. Szafki co będą nad blatem to chyba 1 metr i 10 cm będę miały, albo 120cm- nie pamiętam już.

Mi na tyle wycenił i robi, piekarnik, płytę, lodówkę, zlew sami kupilismy, on ma nam podłączyć piekarnik, płytę i zlew. Do podłączania płyty ma uprawnienia.

Odnośnik do komentarza

Prawie skończona kuchnia już jest. Jutro podłączenie zlewu, montaż kranu, podłączenie płyty i piekarnika. Na zdjęciu jakaś taka mniejsza ta kuchnia się wydaje, może dlatego, iż robiłem fotkę przy samej ścianie, żeby za jednym razem objąć całość :-k Od lewej (przy zlewie)nie widać tako koło 35 cm blatu, no i szafki na górze są do samego sufitu (no ok, 2 cm zostaje, albo i mniej).

 



PF0MMdX.jpg

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...