Skocz do zawartości

Piłka ręczna


og02r

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze to ująłeś, Chorwacja jest dobra, kiedy jej idzie. :-)

Gdybyśmy zagrali odrobinę lepiej na początku drugiej połowy w półfinale, nie pozwolili im odskoczyć, to kto wie jakby potoczyły się dalsze losy. Oczywiście kibicowałem Francji, Chorwaci nie potrafią przegrywać, a te ich teatrzyki to już mnie poważnie dręczyły ;).

Jeszcze na koniec Yori pokazał jak bardzo są bezsilni. Cieszę się, że Chorwacja przegrała, jeszcze bardziej, że na ich terenie.

 

Francja! :jupi:

Odnośnik do komentarza

Mimo, iż nie należę do fanatyków piłki ręcznej to kilka słów napiszę. Polakom należą się wielkie brawa za to co zaprezentowali, jako nieliczni nasi reprezentacji sportów drużynowych(oprócz siatkarzy) potrafili zdobyć medal na ważnej międzynarodowej imprezei i dostarczyć kibicom wielkich wrażeń. Wczorajszy mecz naszych reprezentantów stał na wysokim poziomie. Naprawdę z wielką przyjemnością oglądało się widowisko, w którym naszym zawodnikom po prostu się chciało. W pamięci utkwił mi powrót Jaszki po stracie naszych i odebranie piłki Duńczykowi. Z tego co pamiętam Bartek nie należał nigdy do wyróżniających się postaci naszej drużyny, jednak wczoraj zagrał po prostu wybitne spotkanie. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników, trenera ciekawe która drużyna będzie teraz w stanie dostarczyć nam takich emocji i wzbudzić taką radość. Co do finału to byłem za gospodarzami, bo głupio tak jak drużyna rządzi we wszystkich rozgrywkach, ostatnio przecież Francja zwyciężyła w Pekinie. Mecz nie był piękny, ale byliśmy świadkami zażartej i brutalnej walki, zwycięstwo zasłużone.

Odnośnik do komentarza
W 19. kolejce niemieckiej Bundesligi piłkarzy ręcznych kolejny mecz w barwach Füchse Berlin rozegrał Michał Kubisztal. Drużyna ze stolicy Niemiec przegrała 31:32 z HSG Wetzlar jednak polski rozgrywający rozegrał bardzo dobre zawody i był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu.

 

Kubisztal to najskuteczniejszy polski zawodnik spośród grających w pierwszej Bundeslidze. Grający na lewym rozegraniu Polak nie cieszy się jednak zaufaniem trenera Bogdana Wenty. Kubisztala zabrakło m.in. na ostatnich mistrzostwach świata w Chorwacji. Brak nominacji dla rozgrywającego Füchse w kadrze na mistrzostwa wywołało wiele kontrowersji wśród polskich kibiców.

 

28-letni zawodnik popularnych "Lisów" w meczu przeciwko HSG Wetzlar rzucił najwięcej goli ze wszystkich piłkarzy ręcznych, którzy pojawili się na boisku. Kubisztal rzucił dwanaście bramek, dwie z nich zdobył z rzutów karnych. Polak raz został wykluczony na dwie minuty.

 

http://sport.wp.pl/kat,1906,title,Kolejny-...,wiadomosc.html

 

Kubisztal > M.Jurecki IMO. W obecnej formie gdyby zostal powolany na MŚ mysle moglibysmy powalczyc o cos wiecej niz braz :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zobaczymy czy Wenta zrobi z nowego polskiego "dream teamu" rzeczywiście klasową drużynę. 1 mecz Vive już w składzie z Knudsenem i Glińskim (Jurasik dojdzie po sezonie) wygrało ledwo, ledwo z Wisła Płock. Dziwi mnie slaba postawa Glińskeigo (0 bramek), wie ktoś czy On w ogóle spędził chociaż parę minut na boisku? Ze statystyk można wyciągnąc wniosek, że mecz uratował Knudsen, a reszta cinko. Choć w klubie już byli reprezentanci tacy jak: Kuchczyński, Jachlewski czy Zołotenko. Według mnie ciężko będzie powtórzyć to co udało się Skrze Bełchatów w siatkówke, czyli stworzyć coś z nieczego.

Odnośnik do komentarza

za sports.pl

 

Skrzydłowy Mariusz Jurasik niespodziewanie ogłasza na łamach "Przeglądu Sportowego" koniec przygody z reprezentacją Polski oraz mówi, dlaczego za nic w świecie nie zostałby w Rhein-Neckar Loewen.

PRZEGLĄD SPORTOWY: W Rhein-Neckar Loewen muszą sobie pluć w brodę, że nie chcieli przedłużyć z panem kontraktu. Gra pan świetnie, strzela masę bramek, a po sezonie i tak odchodzi do Vive.

MARIUSZ JURASIK: Mam nadzieję, że w Loewen żałują mojego odejścia. Chcę pokazać ludziom w klubie, a zwłaszcza menedżerowi Stormowi, że skreślenie mnie było błędem. Niech wiedzą, że tracą bardzo dobrego zawodnika. (...)

 

PS: A co pana tak odpycha od klubu, w którym gra pan już sześć lat, najdłużej ze wszystkich zawodników?

Nie odpowiada mi atmosfera kreowana przez menedżera Storma. (...)

 

PS: Za kilkanaście dni reprezentację Polski czeka dwumecz z Turcją w eliminacjach mistrzostw Europy. Przyjeżdża pan na zgrupowanie?

Nie. Ani na to, ani na następne. Podjąłem decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery. We wrześniu rozmawiałem o tym z Bogdanem Wentą. Powiedziałem, że mistrzostwa świata będą moim ostatnim turniejem w kadrze.

 

PS: I nawet medal nie zmienił tej decyzji?

Nawet. A właściwie medal utwierdził mnie w przekonaniu, że należy już odejść. Po sukcesie jest na to najlepszy moment. Ale gdybyśmy nic nie ugrali, też powiedziałbym pas. Zresztą na tych MŚ nie grałem dobrze. Uważam, że Patryk Kuchczyński grał lepiej ode mnie. Niech teraz on przejmie moją rolę w reprezentacji.

 

PS: Ten zespół może na kolejnych turniejach osiągać następne sukcesy. Nie szkoda panu z tego rezygnować?

Pewnie, że szkoda. Grałem w reprezentacji przez 12 lat, z których kilka ostatnich było najfajniejszą sportową przygodą w mojej karierze. Ale jestem już w takim wieku, że coraz bardziej liczą się dla mnie inne sprawy. Oczywiście chcę pozostać przy piłce ręcznej, ale zamierzam się poświęcić grze w klubie. Najbliższe trzy sezony spędzę w Vive, chcę skończyć kursy trenerskie i pracować z młodzieżą.

Cóż, wypada tylko podziękować za grę i pogratulować kilku naprawdę ważnych bramek w ostatnich mistrzostwach. Niestety szybkościowo to już nie to, co było nie tak dawno widać. Na klub może wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Trener Bogdan Wenta powołał 16 zawodników do kadry najbliższe mecze eliminacji do ME 2010:

 

Patryk Kuchczyński, Mateusz Jachlewski, Paweł Piwko, Daniel Żółtak, Mateusz Zaremba (KS Vive Kielce), Adam Malcher (MKS Zagłębie Lubin), Sebastian Rumniak, Adam Twardo (Wisła Płock SA), Artur Siódmiak, Michał Jurecki (obaj TuS N-Luebbecke/Niemcy), Sławomir Szmal, Karol Bielecki (obaj Rhein Neckar-Loewen/Niemcy), Tomasz Tłuczyński (TSV Hannover/Niemcy), Michał Kubisztal (Fuechse Berlin/Niemcy), Mariusz Jurkiewicz (J.D. Arrate/Hiszpania), Damian Wleklak (Alpha HC Hard/Austria).

 

Źródło: ZPRP

 

Wraca Kubisztal :D

Odnośnik do komentarza
Trener Bogdan Wenta powołał 16 zawodników do kadry najbliższe mecze eliminacji do ME 2010:

 

Patryk Kuchczyński, Mateusz Jachlewski, Paweł Piwko, Daniel Żółtak, Mateusz Zaremba (KS Vive Kielce), Adam Malcher (MKS Zagłębie Lubin), Sebastian Rumniak, Adam Twardo (Wisła Płock SA), Artur Siódmiak, Michał Jurecki (obaj TuS N-Luebbecke/Niemcy), Sławomir Szmal, Karol Bielecki (obaj Rhein Neckar-Loewen/Niemcy), Tomasz Tłuczyński (TSV Hannover/Niemcy), Michał Kubisztal (Fuechse Berlin/Niemcy), Mariusz Jurkiewicz (J.D. Arrate/Hiszpania), Damian Wleklak (Alpha HC Hard/Austria).

 

Źródło: ZPRP

 

Wraca Kubisztal :D

 

Dziwi mnie obecność w tym składzie Zaremby i Malchera. Pierwszy nie imponuje ostatnio formą w lidze, natomiast drugi nie jest bramkarzem na poziomie reprezentacyjnym. Wolałbym zamiast niego Szymona Ligarzewskiego z Piotrkowa, który ma bardzo udany sezon. Piwko wraca po kontuzji, więc jestem ciekaw czy zdoła odbudować formę. Szkoda, że Wentyl nie powołał na lewe skrzydło Bartłomieja Tomczaka, który w lidze trafia regularnie po 8-9 bramek. Rumniak też ostatnio obniżył loty, z tego co oglądałem w TV. Do reszty trudno mieć jakieś zastrzeżenia

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
ydzień po operacji Grzegorz Tkaczyk odstawił kule. Rozgrywający Rhein-Neckar Loewen powoli wraca do zdrowia i zapowiedział na wrzesień powrót do kadry Bogdana Wenty. - Liczę, że wyleczę się wcześniej niż mówili lekarze, którzy przewidują jeszcze 6 do 8 tygodni przerwy - mówi Tkaczyk.

 

Kibice, którzy liczyli na powrót Tkaczyka do reprezentacji na czerwcowe mecze eliminacji ME musza jednak uzbroić się w cierpliwość.

 

 

- To nie ma sensu, bo będę jeszcze bez formy. Jednak jeśli z moim zdrowiem będzie wszystko w porządku to od września jestem do dyspozycji selekcjonera - podkreśla Tkaczyk.

Bardzo dobra wiadomość. Tkaczyk z pewnością przyda się jeszcze reprezentacji.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Ja mam pytanie do znawców. Dlaczego Jurkiewicz, który jest o włos od transferu do Portland (czołowy klub europejski) jest pomijany w reprezentacji, albo gra jakieś urywki? Po za tym w reprze jak gra tą minutę to na obronie, mimo, że w Hiszpanii jest czołowym strzelcem. O co chodzi?

 

I drugie pytanie czy ci gracze co przyszli do Wisły Płock to rzeczywiście takie kozaki jak zapowiadają? Zwłaszcza ten Rusek Kozlev czy jakoś tak? Albo ten Norweg.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Polska - Niemcy 27-25 :jupi: Szkoda tylko tych slupkow, poprzeczek.. :/ Prawda jest taka ze gdybysmy dzis byli skuteczniejsi to po pierwszej polowie przewaga bylaby ~10 bramek (2 karne, ze 3/4 poprzeczki, 2 slupki). Samym Szmalem to o TOP3 moze byc ciezko :-k Zastanawialo mnie w 1 polowie to podejscie do karnego Bieleckiego. Chlop jest za duzy na wykonywanie karnych i mysle najlepiej byloby gdyby podszedl Jurasik ktory juz kiedys karne wykonywal. Dziwne posuniecie Wenty, ale oni chyba sami nie wiedzieli kto ma podejsc.

Odnośnik do komentarza

Może chodziło o to zeby Karol poczuł pewność w ręce?

Dzisiaj gra w obronie to było (poza paroma wyjątkami :) ) mistrzostwo. Gorzej w ataku. Myślę, że dlatego ponieważ nasze rozegrania są bardzo przewidywalne. Po prostu mamy klasowych graczy tylko na prawym, lewym rozegraniu i kole (plus oczywiście Szmal na bramce). Skrzydła nie istnieją, a srodek rozegrania jest mocny tylko z zaskoczenia. Stąd szybkie gole Jaszki, który później był zatrzymywany, a potem pare bramek Rosińskiego - imho zadziałał element zaskoczenia. Na szczęście na tych kilku pozycjach mamy naprawdę graczy klasy światowej i to zarówno w pierwszym składzie, jak i zmienników. To nasz duży atut i miejmy nadzieję, że dzięki temu zajdziemy co najmniej do strefy medalowej.

Z tym gościem na skrzydle pewnie bylibyśmy mistrzami

;)
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...