Skocz do zawartości

Instrumenty


Counter

Rekomendowane odpowiedzi

Ale 5-6 stów to sama gitara, jeszcze pamiętaj o dobrym piecu, który też kilka stówek kosztuje ;)

 

A z tego co rozumiem jesteś początkujący - serio, nie zaczynaj od elektryka, najpierw naucz się grać na klasyku. Nie dość, że łatwiej Ci będzie przejść na elektryka, to jeszcze będziesz umiał grać fajne piosenki na ognisko i zamiast na początek wydać 1000zł to wydasz kilka stów, bo to zdecydowanie tańszy biznes ;)

Na klasyku jako tako umiem [gram już rok i to naprawdę intensywnie], a chyba posiadanie elektryka nie uniemożliwia gry na klasyku ;) Tym niemniej, dzięki za porady. Z tego co widzę kwestia kupna jest jeszcze do przemyślenia.
Odnośnik do komentarza

Używany Squier Affinity albo Bullet to nie jest głupia opcja w budżecie ok. 500 zł. Zawsze można też się za Flame'ami obejrzeć.

 

Sam zresztą gram na delikatnie zmodowanym Bullecie (nowe siodełko i blokowane vintage Klusony) i rozczarowany nie jestem - wręcz przeciwnie. Jak się chce to można ukręcić naprawdę przyjemne brzmienie.

 

Edit: A, no tak. Jak nie masz świra pt. I MUST HAV A WZMACNIACZ PLX! to rozejrzyj się do tego za używanym PODem GX i masz niebo. Sprzęt w zupełności wystarczający do grania w domu i nagrywania. Osobiście grałem na nim raz nawet próbę, soł... ;)

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Mały refresh i kryptopromocja samego siebie. ;)

 

 

 

Próbka POD'a GX, sound docelowy teoretycznie a'la Gilmour, w praktyce to jest symulacja JCM'a, TS9 i jakiegoś delaya, nie mam pojęcia prawdę mówiąc jakiego - brzmi chyba dość nieźle. Byłoby pewnie lepiej, gdybym przyłożył się bardziej do mixa, ale to tylko dowodzi ogromnych możliwości tej zabawki.

Odnośnik do komentarza

Najs. Ja gram na gitarze już 8 lat, od jakiegoś czasu zabieram się za nagranie w miarę znośnego utworu, ale jakośtak czaso/chęciobrak mnie tutaj dopada :D Co do nagrań p0nurego to w pierwszym niektóre bendingi niedociągnięte nieco (takie cholerne ćwierćtony, masakrycznie trudne :/ ), ale na drugim juz jest profeska :) Skąd zbierasz backtracki?

Odnośnik do komentarza

POnury: fajnie zagrane, oby szło Ci jeszcze lepiej.

 

Ja dopiero zacząłem się uczyć gry na gitarze, z konieczności na elektryku, choć chyba wolałbym na klasyku. Na razie znam najbardziej podstawowe akordy, a najwięcej problemów sprawia mi A-dur no i płynna zmiana chwytów :) mam nadzieję, że nie zabraknie mi cierpliwości do nauki.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...
  • 11 miesięcy później...

Cześć,

od lat ciągnie się za mną chęć gry na gitarze. Teraz gdy mam odłożone trochę kaski chciałbym sobie sprawić pierwszą gitarę. Wybór padł na akustyczną. Allego oferuje małe pole manewru, ale natrafiłem na wiele ciekawych ogłoszeń w serwisie tablica.pl

 

Jeżeli ktoś mógłby wejść na tę stronę, w wyszukiwarce wpisać "gitara akustyczna" i zawęzić wyniki wyszukiwania poprzez widełki cenowe 70-150, a następnie podać kilka ciekawych propozycji - miałbym dług wdzięczności :)

Odnośnik do komentarza

Z tego co widzę to w tych widełkach same nołnejmowe wiosła, albo co gorsza szit typu Sky Way, Harley Benton, Tenson czy Ever Play. Jedyna warta uwagi gitarka to ta -> http://tablica.pl/oferta/gitara-akustyczna-durango-mg-916-ID36XQ7.html#c910e60536 Nigdy w łapach takiej nie miałem, ale firma i model polecana w internetach.

Tak btw, to zastanów się, czy nie lepiej poczekać i dołożyć jeszcze drugie tyle, albo i trzecie

Odnośnik do komentarza

Niedawno pomyslalem nad powrotem do nauki gry na gitarze. Dotarlem do poziomu nauki gry na elektrycznej, wiec jestem zdecydowany na kupno wlasnie takiej. Od dawna mam na oku te gitare. Jestem wlasciwie zdecydowany gdyz sklep jest blisko mnie, a cena jest naprawde niska, mimo tego chcialbym poznac jakies opinie. Do tego maly piecyk, nie planuje burzyc scian. Wiec?

Odnośnik do komentarza

Do spokojniejszego grania poleciłbym od siebie jakiegoś małego lampiaka. Sam mam Bugerę V5 i bardzo sobie chwalę głównie dzięki możliwości grania na 0.1W mocy ;) Głośnik 8-calowy może dupy nie urywa, możesz się rozejrzeć za czymś na 12 calach, ale w przypadku lampy do grania w domu znaczy to po prostu tyle, że trzeba więcej mocy żeby głośnik odpowiednio rozbujać. No i taka mała lampka robi też o wiele lepiej na artykulację ;)

 

No chyba, że zupełnie inny kierunek pod względem ilości brzmień do eksperymentowania, nagrywania i grania na słuchawkach/głośnikach, wtedy jakiś interfejs gitarowy w stylu POD'a Studio GX (bądź wyższe modele, zależnie od budżetu). Mam, chwalę sobie.

Odnośnik do komentarza

Nie mam zielonego pojęcia, nie mam akustyka ;) Od samego początku łupałem na elektryku i jakiś czas temu przesiadłem się na basa.

 

Swoją drogą co do jednego z twoich wcześniejszych postów, nie jestem pewien czy można wliczyć Harley Benton do szitów. Dzisiaj przyszedł mi basik właśnie Harley Benton JB-75 NA i nie dopatrzyłem się żadnych problemów z wykonaniem - jest solidnie. Świeże struny D'Addario w komplecie, pickupy Wilkinsona, w elektronice też nic nie trzeszczy (potki) ani nie szumi. Bardziej bym HB porównał do niskiej półki Squierów. Przyrównywanie do Tensona i Sky Waya jest trochę krzywdzące (miałem okazję pograć na stracie Tenson, cóż to było za cierpienie :keke:). ;)

 

Z tego co też czytałem o paru innych gitarach, wzmakach a nawet strunach HB - nie ma biedy a nawet jest pozytywnie, ale nie mogę się tutaj jakoś poważniej wypowiedzieć gdyż nic więcej z HB w łapach nie miałem. Na forum-gitara.pl był swego czasu dość spory zachwyt właśnie strunami HB.

 

Należy też wziąć poprawkę na to, że nie jestem żadnym imba pr0sem - ot, lubię tani sprzęt na który nie muszę zaciągać kredytu żeby pograć sobie trochę w zaciszu domowym, stąd i moje zdanie może być pod tym względem spaczone ;)

 

http://i40.tinypic.com/2i8erv6.jpg - rodzinka niemal w komplecie wraz z najnowszym jej członkiem (brakło tylko Squiera Bulleta który przez moją nieuwagę i głupotę ma zwichrowany gryf) - od lewej: Harley Benton JB-75 NA, Squier Affinity Precision Bass (wsadzony Seymour Duncan SPB-3), Squier Classic Vibe '50, Epiphone SG Prophecy GX. Basy zasilane przez PODa Studio GX, gitary przez Bugerę V5+POD 2.0

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...