Skocz do zawartości

Wojsko


Pavel

Rekomendowane odpowiedzi

Najśmieszniejsze, że daltonizm nie zwalnia z wojska :keke:

Jak byłem w wojsku miałem kumpla który był daltonistą. Najlepsze, że byliśmy na szkółce kierowców i robiliśmy prawko kat. C. Podczas badań u lekarza chłopak chciał podstawić innego, aby przejść badania bez problemu, ale jednak zdecydował się iść sam. Powiedział jednak kobiecie, że jest daltonistą. Zapytano się go, ile czasu ma prawko i czy ma jakieś problemy na drodze. Chłopak powiedział, że ma prawko już chyba 4 lata i nigdy nie miał problemów choćby ze światłami. Przeszedł badania, zdał prawko i jest git :keke:

Odnośnik do komentarza

Mam następujący problem - zgubiłem książeczkę wojskową. Niewiem za bardzo co teraz z tym zrobić. Szczerze mówiąc nie widziałem jej od prawie 4 lat. Za rok konczę studia i chyba by mi przydała. Miał już ktoś podobny problem? Co w takiej sytuacji należy uczynić?

Odnośnik do komentarza

Jak byłem ostatnio w WKU (w celu przeniesienia do rezerwy) to był jeden kolo, który zgubił książeczke wojskową. Kazali mu iść bodajże do urzędu miasta i zapłacić za wyrobienie nowego dokumentu (coś ok 30-50 pln).

Najlepiej idź sam do swojej WKU, tam Ci powiedzą co masz robić dokładnie.

Odnośnik do komentarza

Szykować się panie i panowie ;]

Do woja w gminie

 

W dniach 4 lutego – 30 kwietnia 2008 zostanie przeprowadzony pobór do wojska mężczyzn urodzonych po 1989 roku – przewiduje projekt rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej. Organizacją poboru, jako zadanie zlecone, zajmą się gminy.

 

Zgodnie z projektem rozporządzenia w sprawie przeprowadzenia poboru w 2008 roku oprócz mężczyzn urodzonych w roku 1989 do stawienia się wezwane zostaną także osoby urodzone w latach 1984-1988, które wcześniej nie stawiły się do poboru.

 

Wezwane zostaną także m.in. kobiety urodzone w latach 1990 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, które w roku 2007/08 kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych.

 

Na gminach będzie spoczywało m.in. zadanie zorganizowania rejestracji przedpoborowych. Chodzi o wysłanie imiennych zawiadomień, rozplakatowanie obwieszczeń, zorganizowanie punktu rejestracji, a po wszystkim przesłanie sprawozdanie wojewodzie. Środki na ten cel zostaną przekazane samorządom z budżetu państwa.

PS. A gminy dostaną po 500 zł i niech się wójt i rada martwi, skąd wziąć resztę kasy na plakaty, zawiadomienia i opłacenie dodatkowego etatu...

 

Edyta podpowiada, że tutaj macie rozporządzenie w sprawie rejestracji przedpoborowych. Pewnie kilku osobom się ta lektura może przydać... ;]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie. Jestem tegorocznym maturzystą dostałem się na studia, ale niestety prawdopodobnie nie będę w tym roku mógł podjąć nauki. Korzystając z okazji będę chciał wyjechać za granicę, a w maju poprawiać maturę. Jak na moje plany zareaguje wojsko? Co mogę zrobić żeby nie iść?

Odnośnik do komentarza

Mogą ściągnąć - oczywiście do czasu, kiedy przejdziesz rekrutację na uczelni - teraz jest taki niedobór, że biorą wszystkich - i nie obchodzi ich jakaś tam w przyszłości szkoła - jak biorą już 29 latków, którzy mają dzieci i ugruntowaną pozycję zawodową to Ciebie dlaczego by nie mogli ściągnąć do wojska??? :>

Odnośnik do komentarza

A ja zmieniam powoli zdanie na temat woja. Aż pięciu moich kumpli było, albo idzie na szkółkę dla kaprali po studiach. W Żaganiu i Świętoszowie jest masa wakatów - starszy szeregowy bierze 1600 zł na rękę, kapral trochę więcej. Muszę tylko bebech zrzucić i wygolić się na pałę. Być może będę kontynuował rodzinną tradycję trepowską, zapoczątkowaną od mojego pradziadka ;) Muszę się nad tym głęboko zastanowić. Tym bardziej że kumple gorąco mnie do tego zachęcają.

Odnośnik do komentarza
Sam na co dzień pracuje w armii (jako cywil) i jak widzę tych nierobów w mundurach, to żałuję, że na szkółkę nie poszedłem...

hehe, mam to samo :) Najgorsze, że jak wychodziłem z woja, to miałem okazję dostać od razu kontrakt u siebie w jednostce. Niestety jakieś 2 tyg. przed moim odejściem do cywila weszło jakieś rozporządzenie, że nie można dostać kontraktu w jednostce innej, niż się służyło. A w zasadniczej byłem w Gdyni w MW.

Dla mających okazję, proponuję naprawdę się zastanowić. Zwłaszcza, że chcę ściągnąć ludzi do woja i podobno szykują kolejne podwyżki. Sam jeszcze bym się postarał o jakiś etat, bo jeszcze mi wiek na to pozwala, ale niestety waga mówi co innego :kekeke: A WF zdać, to wcale nie jest takie proste ;)

Odnośnik do komentarza
To mnie właśnie też martwi. Ci co mnie znają wiedzą że jestem spaślakiem, chociaż od prawie dwóch miesięcy codziennie ćwiczę i widzę powoli efekty. Jeszcze z pół roku i może będę w stanie dać radę w ćwiczeniach fizycznych.

 

To od razu wymyk na drażku ćwicz...to jest najbardziej przesrana robota ;)

Odnośnik do komentarza
To mnie właśnie też martwi. Ci co mnie znają wiedzą że jestem spaślakiem, chociaż od prawie dwóch miesięcy codziennie ćwiczę i widzę powoli efekty. Jeszcze z pół roku i może będę w stanie dać radę w ćwiczeniach fizycznych.

 

To od razu wymyk na drażku ćwicz...to jest najbardziej przesrana robota ;)

A czemu wymyk? :) Podciąganie się na drążku i owszem, ale wymyk? :) No chyba, że podczas jakiś egzaminów, żeby się dostać na etat robią takie zawody, bo już potem na pewno nie :)

Odnośnik do komentarza

Ehhh Łonio, widzisz, siedzę sam w kancelarii to mi już się wyrazy mylą :). Jasne, że podciąganie.

 

chociaż wymyk jest chyba jak już jesteś w armii na stałym kontrakcie (przynajmniej do 29 roku zycia był), a potem juz podciąganie.... i biegi na 3000 m na czas (zależnie od kategorii wiekowej)

Odnośnik do komentarza

U mnie jak zdawali moi przełożeni, to się cieszyli, jak było dużo ludzi na egzaminach, bo był czas na odpoczynek. Najpierw chyba 3 konkurencje na hali(drążek, brzuszki, koperta), a następnie przejście na bieżnie i bieg. Jeszcze nie tak dawno stawiało się flaszke i każdy miał 4-5. Ale wiem, że ostatnio każdy zdaje sumiennie(choć nie wiem jak wygląda sprawa u tych najwyższych sztabowców ;))

Odnośnik do komentarza

Co do przeniesienie do rezerwy - jeśli zaczęliście studia przed 2002 to jest duża szansa, że załapaliście się na przeniesienie na mocy rozporządzenia ministra. Po tym roku takich luksusów nie ma, bo można było odrobić służbę w czasie studiów.

 

Dla starszych roczników przeniesienie następuje jeśli wojsko nie zgłosi się bodajże w ciągu dwóch lat od dostarczenia dyplomu. Jednak tego pewien nie jestem, bo mnie to już nie obejmuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...