Skocz do zawartości

Wojsko


Pavel

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam mi kazali dostarczyć osobiście. Potem okazało się, że brakuje jakiegoś kwitka i trzeba było ponownie się zgłosić. Pojechałem, oddałem, to mi powiedzieli, że można było spokojnie wysłać pocztą :D. Sugerowałbym zadzwonić i się upewnić :) Chyba że masz blisko do WKU wtedy sprawa jest prosta :)

Odnośnik do komentarza

Mi chodziło o to że ze wzg. na pracę nie mogłem zbytnio się wybrać, ale udało mi się szefa uprosić, i wszystko załatwiłem osobiście :) rzeczywiście musiałem wypełnić jakąś tam kartkę, chwilę poczekałem, wpisali do książeczki wojskowej odroczenie i po problemie :) dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza

Wysyłasz listem za potwierdzeniem odbioru, albo poleconym i masz w dupie. Jesteś chroniony.

 

Oczywiście w przypadku gdy przesyłka zaginie możesz nie zdążyć wyjaśnić panom z ŻW wyciągającym Cię z pierzyny w niedzielę o 6 rano, że to pomyłka, no ale ostatecznie prawo będzie po Twojej stronie :) I w najgorszym razie odsłużysz 1 miesiąc zanim administracja zrozumie swoją pomyłkę i puści Cię do domku :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
Ostatni pobor byl (podobno) pare dni temu

aczkolwiek panowie w WKU sami nie wiedza co i jak. gadałem z nimi jakis miesiac temu i to sporo na ten temat.

dopóki nie będzie ustawy bądź orzeczenia prezydenta bo będą wysyłać liściki. więc lepiej się chowajcie z powrotem do szkoły albo (tak jak ja:) ) piszcie o powtórną komisję lekarską i dobrze zbajerujcie panią psycholog/ psychiatre to waz nie wezmą :keke:

u mnie podziałało.

Odnośnik do komentarza

kiedy ja właśnie złożyłem podanie na uczelni o przysposobienie obronne, coby na wakacjach odbyć studenckie przeszkolenie. I boję się, że mi nie pozwolą jak jakieś głąby ustawy pozmieniają ;)

 

Btw, mam A, jestem zdrowy i sprawny i nie mam zamiaru tego ukrywać :P

Odnośnik do komentarza

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8..._wojskowej.html

 

Ostatni pobór za nami, ba - nawet uchylający się od poboru przenoszeni są z automatu do rezerwy (oprócz rozpoczętych postępowań karnych, ale to raczej logiczne). Ja się cieszę, bo choć z racji powtórnej komisji i otrzymania kategorii D przyjemność ZSW mnie ominęła, to jednak z relacji "uczestników" wiem, że to strata czasu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Artykuł

 

I jak to będzie? Ja też dostanę wezwanie? Bo ja nie wiem tak naprawdę na czym stoję. Byłem raz jedyny na komisji podczas przyznawania kategorii, miałem odroczenie do 31.08.08 r. i od tamtego czasu się nie odezwali do mnie (kolegów poszczególnych wzywali, by Ci donieśli zaświadczenie o studiowaniu (co i tak nie miało wielkiego znaczenia)). Nawet nie wiem w jakiej sytuacji się znajduję, niech ktoś zorientowany może coś napisze :).

Odnośnik do komentarza

Najbardziej zorientowane to jest twoje WKU :P

 

Jak zrozumiałem dostałeś już kategorię (pewnie B6?). Nie mam pojęcia, co z tobą zrobią, ale wyjścia są dwa (albo trzy nawet) - wezwą cię na powtórną komisję, wstawią ci D (z czasowo niezdolny na niezdolny w czasie pokoju), albo wstawią B6 (też możliwe).

 

Tak czy inaczej bać się nie masz czego, to jedynie wpis do ewidencji.

Odnośnik do komentarza

Mam kategorię A :>.

 

Właśnie mnie zaczęło to zastanawiać co ze mną jak inni musieli jednak donosić swoje papierki o studiowaniu, pomimo nieprzymusowego teraz pójścia do wojska, a ja dostałem to odroczenie do podanej daty i od tamtego czasu nic.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...