Skocz do zawartości

Zasady działu Opowiadania ver. 2.0


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Donkey napisał:

@MakkJeśli to ma mieć formę raz na jakiś czas to ja mogę coś ogarnąć rzędu 10/20 € karta podarunkową na Steam. Nagrody to nie problem w jako takim znaczeniu, gorzej dla mnie jeśli zamkniecie opowiadania, bo to jest coś do czego dążyłem lata wręcz. Pytanie jak to rozwiążecie, bo nie ukrywam, że awans do opowiadań powiedzmy był moim celem i nie powiem, ale mega mnie to motywowało.

Wiem, rozumiem. Dla mnie też osobiście to była mega nagroda jak tam moje wypociny swego czasu trafiły. Kiedyś bym się nie spodziewał. Osobiście uważam, iż to wielka nobilitacja tam trafić i ogromne wyróżnienie. Nagroda sama w sobie tam trafić. 

Nawet stronę wcześniej jest mój komentarz- dla samej historii i pokazania, że można coś konkretnego wyrzeźbić jak się chce temat powinien zostać. Wiele głosów jest za kasacją. 

I tu prywatnie uważam, iż powinna być ankieta w tej sprawie, a nie podejmowana decyzja przez moderów. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Makk napisał:

Wiem, rozumiem. Dla mnie też osobiście to była mega nagroda jak tam moje wypociny swego czasu trafiły. Kiedyś bym się nie spodziewał. Osobiście uważam, iż to wielka nobilitacja tam trafić i ogromne wyróżnienie. Nagroda sama w sobie tam trafić. 

Nawet stronę wcześniej jest mój komentarz- dla samej historii i pokazania, że można coś konkretnego wyrzeźbić jak się chce temat powinien zostać. Wiele głosów jest za kasacją. 

I tu prywatnie uważam, iż powinna być ankieta w tej sprawie, a nie podejmowana decyzja przez moderów.  

Jaka decyzja by nie padła mam nadzieję, że będzie ona dobra dla przyszłości karier i historii w nich opisywanych.

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

MakK nie zgodzę się. Nagrody podnoszą poziom, bo kiedy ktoś chce/potrafi/próbuje a widzi, że inni mają więcej wyświetleń/komentarzy, a zależy mu na nobilitacji i nagrodzie, to będzie się bardziej starał. Nagrody zawsze podnoszą poziom. 

Proponuję, jeśli Donkey twierdzi, że może pomóc, spróbować. Zawsze lepiej mówić, że była nieudana próba, niż gdybać. 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Loczek napisał:

MakK nie zgodzę się. Nagrody podnoszą poziom, bo kiedy ktoś chce/potrafi/próbuje a widzi, że inni mają więcej wyświetleń/komentarzy, a zależy mu na nobilitacji i nagrodzie, to będzie się bardziej starał. Nagrody zawsze podnoszą poziom. 

Proponuję, jeśli Donkey twierdzi, że może pomóc, spróbować. Zawsze lepiej mówić, że była nieudana próba, niż gdybać.  

Na jakieś wielkie nagrody nie stać mnie, ale ten kod na steam na 20/10 € mogę organizować. Myślę podobnie jak kolega Loczek, ale musiało by to być jasno i klarownie opisane co i jak i jakie zasady konkursu.

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Ja uważam, że o wiele większym wyróżnieniem byłoby podpięcie tematu do głównego działu z Karierami (czyli zrezygnowanie z 'opowiadań'). Tylko to wymagałoby zrobienia porządku w całym dziale Kariery (w tej chwili jest nieład i nieporządek, przydałoby się o wiele więcej przejrzystości).

 

A nagrody zawsze spoko!

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Panowie! Zapominacie (tak mi się wydaje) i jednej bardzo ważnej rzeczy- to forum dla ludzi, robione przez ludzi. Jeśli ktoś ma pomysł i się nim dzieli to jest to zdecydowanie na plus i tak powinno być! To nie MT powinno ustalać, czy dział taki a taki wylatuje albo zostaje, jeśli jest poparcie ludzi. 

To samo z nagrodami tu przytoczonymi. Ja mogę być za albo przeciw, ale co to za różnica jest?! Padł pomysł (i bardzo dobrze!!!!) taki, jeden popiera, drugi pewnie też, więc trzeba działać! :P 

Każda aktywność i pomysł coś rozrusza, pchnie do przodu. Bardzo mnie to cieszy, że niektórym jeszcze leży na sercu ten dział, dział karier/opowiadań. 

Jako żeby może więcej osób się wypowiedziało, zobaczyło propozycję, to proponuję dyskusję przenieść tu-> http://forumcm.net/index.php?/topic/967-propozycje-zmian-na-forum/&page=46

Ja jestem otwarty na pomysły innych, żeby coś zmienić na lepsze dla nas, dla czytelników karier, dla piszących. W końcu o to chodzi, to jak pisałem już- miejsce, które tworzą ludzie. Przy sztywnych zamkniętych, nie do ruszenia zasadach, pomysłach innych sprzed X lat, nie ruszymy się nigdzie, tylko cofniemy. 

Odnośnik do komentarza

Ja ze swojej strony myślę, że z obecnie przypiętych tematów wypada zostawić zasady działu.  Pozotałe tematy jak tryby HC nie wnoszą raczej nic, każdy i tak gra wedle swoich zasad. Ewentualnie może podforum Warsztat literacki można przerobić na miejsce, gdzie dokłada się pomysły na zasady gry itp. Podobnie klubowe osobliwości, fajne pomysły, ale nie sądzę, aby były nam potrzebne w dziale z otwartymi karierami i do tego na przypięciu. W ten sposób z 5 tematów mamy 1 i miejsce na parę faktycznie wyróżniających się karier.

 

Dwa kontrola aktywności. Przypięte opowiadania powinny być też aktywne, bo inaczej będą wyglądać jak wymienione wcześniej tematy. Chodzi o to, aby zachęcały do działania, ale też nie zachęci do działania nikogo temat, który nie był aktualizowany przez 2-3 miesiące. Naturalnie wchodzi tu kwestia czasu, często zdarzy się konieczność 'porzucenia' tematu itp (ubolewam nad per aspera @jmk :> )

 

Z podforów kasujemy wtedy opowiadania i zostawiamy pozostałe. Niby tylko 1 mniej, ale i tak tematy mamy w jednym miejscu.

 

Co do nagród pomysł jest fajny, jeżeli jest chęć i możliwość. Szacunek dla @Donkeyza chęć zasponsorowania takiego upominku. Jeżeli to sprawi, że będzie więcej materiału do czytania, to nie wiem dlaczego mielibyśmy głosować przeciw :)

 

Także odświeżyłbym kwestie w regulaminie odnośnie:

Cytat

Dlatego prosiłbym wszystkich, aby powstrzymali się na przyszłość od stosowania tagów pozycjonujących i zmieniających wielkość liter, tagu color z kolei używali wyłącznie do oznaczania kartek.

Cytat

Musi to wyglądać następująco:

(spoiler) obrazek (/spoiler) - nawias musi być oczywiście kwadratowy [..]

Nie wiem jak działały tagi pozycjonujące, więc tego nie komentuję. Za to formatowanie tekstu, myślę że chyba można rozluźnić. Pewnie dotyczyło to problemów z działaniem forumka, ale rozsądnie użyte dodaje przejrzystości tekstu. W przypadku gwałtu na oczach na szczęście mamy @Makk, który od kiedy pamiętam służy tu konstruktywną krytyką i efektywnie zwraca uwagę na stylistykę itp. Podobnie z obrazkami. Ja sam również preferuję je w spoilerach lub pod linkiem, ale wiem, że niektórzy wolą mieć je od razu widoczne w tekście. I tu znowu kwestia estetyki i sposobu prowadzenia kariery. Jeżeli nadal to powoduje problemy z działaniem forum to rozumiem zostawienie tych punktów, ale warto rozważyć rozluźnienie ich.

Ps. o ile ktokolwiek jeszcze czyta zasady działu ^^

 

Tak to widzę ja.

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Z obrazkami już zostało to rozluźnione jak widać. Można wrzucać normalnie, bez spoilera. Ja sam to stosuję, bo nie rozwala tak mi posta. 

 

Co do formatowania czcionki- ostatnio u Pulka zostało to puszczone. Wszystko zależy od stosowania i stylistyki. Co za dużo to i krowa nie chce, a jeśli to by było stosowane z głową, to ok. To samo z pozycjonowaniem tekstu. Choć ja fanem tego nie jestem. Czy tekst przez wyśrodkowanie będzie bardziej czytelny? Chyba raczej nie.

Wszystko zależy od okoliczności. 

@z0nk zauważ, iż ostatnimi czasy jest naprawdę mało "interwencji" moderatora w tematach karierowych. Prawie w ogóle. 

 

Co do reszty, to zapewne na dniach coś się wymyśli i zaprezentuje. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Makk napisał:

Co do formatowania czcionki- ostatnio u Pulka zostało to puszczone. Wszystko zależy od stosowania i stylistyki. Co za dużo to i krowa nie chce, a jeśli to by było stosowane z głową, to ok. To samo z pozycjonowaniem tekstu. Choć ja fanem tego nie jestem. Czy tekst przez wyśrodkowanie będzie bardziej czytelny? Chyba raczej nie.

Wszystko zależy od okoliczności. 

Owszem zauważyłem, że jest luźniej, wbrew pozorom czytam większość tematów tu :D po prostu uważam, że skoro istnieją zasady, warto aby były jednak spisane zgodnie ze stanem aktualnym.

Aspekty takie jak pozycjonowanie czy rozmiar to jak ładnie ująłeś wymagają "stosowania z głową" :> I tu właśnie robota, którą zwykle robisz jest cenna, bo czasem pisząc po prostu nie widzi się czegoś oczywistego jak kolorowy gwałt :P a dwa ja chyba nie kojarzę żadnej "interwencji", która wymagałaby prawdziwego pogrożenia palcem. To też jest dobre, bo dział jest przyjazny amatorom i specom.

 

Siadam więc wygodnie z popcornem i czekam na wydarzenia ;)

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, z0nk napisał:

pisząc po prostu nie widzi się czegoś oczywistego jak kolorowy gwałt :P a dwa ja chyba nie kojarzę żadnej "interwencji", która wymagałaby prawdziwego pogrożenia palcem.

Tego już nie było od dawna. A pogrożeniem palcem to chyba już lata całe :P 

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem wasze wypowiedzi odnośnie dylematu, co zrobić z Opowiadaniami, i przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Być może nie zauważyłem jakiegoś szkopułu, ale mniejsza o to. Otóż uważam, że można skasować dział Opowiadania, a zamiast niego utworzyć inny o przykładowej nazwie "Wyzwania i ciekawostki" i przenieść do niego te wszystkie podpięte wątki z zasadami gry HC, "klubowymi osobliwościami", "upadłymi potęgami", i tak dalej. Wówczas można byłoby podpinać wyróżniające się opki bez bałaganu, jaki powodowałoby zlewanie się ich z wymienionymi wyżej tematami.

 

Wątek "Zasady działu Kariery" powinien zostać przyklejony tam, gdzie jest, ale można go ująć w coś pokroju "[REGULAMIN] Zasady działu Kariery", żeby w jasny i czytelny sposób odróżniał się od przypiętych opków.

 

 

Zaś co do kwestii nagród, powiem na swoim przykładzie i tylko za siebie. Co prawda ostatnio BARDZO rzadko piszę w swoim opku, ale wynika to po prostu z tego, że ostatnimi czasy mam spore problemy osobiste, ponadto od dwóch miesięcy często pracuję na popołudnie i nocki, więc czasu i szczerych chęci do gry mam zdecydowanie mniej (kiedy jestem w nie najlepszym nastroju, to klikanie w Football Managerze jest jedną z ostatnich rzeczy, na jakie mam ochotę).

 

Otóż sam nigdy nie pisałem żadnego opka, w którym moim przewodnim założeniem było dostanie się do Opowiadań. Nigdy o tym nie myślałem ani zakładając nowy opek, ani prowadząc go już jakiś czas. Tak samo w tej chwili nie myślę też o Hall of Fame, bo szans na takie wyróżnienie raczej też zbyt wielkich nie mam. Kiedy moje dwa opki trafiały do Opowiadań, owszem, czułem olbrzymią satysfakcję (było to jeszcze w czasach, gdy Kariery tętniły życiem, więc prestiż był to dla mnie ogromny), duże spełnienie, ale to mogę porównać do gola strzelonego silnemu rywalowi - na początku jest euforia, ale po kilku minutach po wznowieniu gry przechodzi się z tym do porządku dziennego i trzeba walczyć o kolejnego gola i uniknięcie utraty bramki wyrównującej.

 

Dlatego też sądzę, że usunięcie działu Opowiadania mogłoby z początku wywołać pewne poruszenie, ale za tydzień, dwa, za miesiąc po prostu przeszlibyśmy z tym do porządku dziennego. I po jakimś czasie, gdy autor opka po wejściu rano na forum zauważy, że jego opek został podpięty i wisi na samej górze strony, poczuje się tak samo doceniony, jak w dawnych czasach po przeniesieniu jego opka do Opowiadań.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Ralf napisał:

Przeczytałem wasze wypowiedzi odnośnie dylematu, co zrobić z Opowiadaniami, i przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Być może nie zauważyłem jakiegoś szkopułu, ale mniejsza o to. Otóż uważam, że można skasować dział Opowiadania, a zamiast niego utworzyć inny o przykładowej nazwie "Wyzwania i ciekawostki" i przenieść do niego te wszystkie podpięte wątki z zasadami gry HC, "klubowymi osobliwościami", "upadłymi potęgami", i tak dalej. Wówczas można byłoby podpinać wyróżniające się opki bez bałaganu, jaki powodowałoby zlewanie się ich z wymienionymi wyżej tematami.

Uważam to za bardzo dobry pomysł.

 

Kwestia tylko i wyłącznie tego, żeby reszta społeczności karierowej się wypowiedziała, czy rzeczywistym wyróżnieniem dla nich jest podpięcie tematu na górę samego działu. Jak dla mnie - perfekt!

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...