Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

filtr był zmieniony razem z całą pompą dosyć niedawno

 

Filtr powietrza? Wtryskowiec? Bo mi to wygląda na osłabienie mieszanki przez nadmierny pobór powietrza/ zanieczyszczone powietrze.

 

Czy cały czas dławi, czy ma okresy dobrej pracy, a nawet za wysokich obrotów jak na bieg jałowy?

Odnośnik do komentarza

Ja rozumiem, że ciężko przez internet coś poradzić i żadnych szczegółów się nie spodziewałem. ;) Myślałem po prostu, że albo sytuacja będzie rozpoznana od razu, albo dostanę kilka ogólnych wskazówek. Bo samochodem bardziej się zajmuje ojciec, ale on codziennie jeździ do innego warsztatu i według mnie naprawia nie to co trzeba. :P

 

Filtr powietrza jak już mówiłem ( :P ) był niedawno zmieniany razem z całą pompą paliwową. I tak jak mówiłem czasem pojedzie, a czasem nie, nawet trudno mi znaleźć jakąś regułę w tym zachowaniu. Jak nie było jeszcze takich mrozów, to jak był zimny to zapalał od razu, a gdzie przy 70 stopniach zaczynał się dławić. Ktoś też mówił coś o parownikach w instalacji gazowej, że to może być przyczyna. A elektryke sam podejrzewałem, ale ostatnio ojciec go oddał na przegląd to 'fachowcy' stwierdzili, że elektryka jest OK.

Odnośnik do komentarza
A gdy dodajesz gazu to silnik na to reaguje czy nie?

 

Bo moim zdaniem może być coś właśnie z pompą albo coś z czujnikami położenia wału.

Czujnik polozenia wału jest elementem na tyle krytycznym, ze praktycznie kazde jego uszkodzenie albo komunikat bledu uniemozliwia uruchomienie silnika wogole.

 

Co do problemu to mamy za malo informacji glownie nt. silnika. Nie mam zielonego pojecia jakie silniki byly w 94 montowane do 405 ale strzelam, ze to 1,6 8v, wielopunkt. Wiec sterowany komputerem w oparciu o dane z wszystkich czujnikow pod maska (halla, lamba, temperatura cieczy). Nie mam tez zielonego pojecia co u Ciebie odpowiada za sterowanie wolnymi obrotami - przepustnica czy krokowiec. To Pug wiec strzelam, ze krokowiec.

 

W tak starym aucie przyczyn moze byc multum. Pierwsza rzecza, ktora bym sprawdzil bylby komputer sterujacy silnikiem. Trzeba sprawdzic czy nie podaje jakis komunikatow bledow.

 

Poza tym (zwlaszcza zima!) warto sprawdzic droznosc odpowietrzenia skrzyni korbowej (odma) bo moze byc tak, ze wywala Ci olej do filtra powietrza.

 

BTW. Nie ma reguly z tym, ze silnik ma problemy z praca na gazie a nie ma ich na benzynie. Znam silniki ledwo jezdzace na benzynie a na gazie pracujace bez zarzutow.

Odnośnik do komentarza
Co do problemu to mamy za malo informacji glownie nt. silnika. Nie mam zielonego pojecia jakie silniki byly w 94 montowane do 405 ale strzelam, ze to 1,6 8v, wielopunkt. Wiec sterowany komputerem w oparciu o dane z wszystkich czujnikow pod maska (halla, lamba, temperatura cieczy). Nie mam tez zielonego pojecia co u Ciebie odpowiada za sterowanie wolnymi obrotami - przepustnica czy krokowiec. To Pug wiec strzelam, ze krokowiec.
To jest 1.4 GL produkowany w Polsce ( faktycznie zapomniałem napisać jakiś to silnik :zawstydzony: ).
W tak starym aucie przyczyn moze byc multum. Pierwsza rzecza, ktora bym sprawdzil bylby komputer sterujacy silnikiem. Trzeba sprawdzic czy nie podaje jakis komunikatow bledow.
Bardzo możliwe, ja jeszcze się zastanawiałem czy mnie gdzieś jakiegoś przepięcia przy immobilisera i czy on nie blokuje rozruchu/jazdy.
Poza tym (zwlaszcza zima!) warto sprawdzic droznosc odpowietrzenia skrzyni korbowej (odma) bo moze byc tak, ze wywala Ci olej do filtra powietrza.

Był sprawdzany

Odnośnik do komentarza
Jak nie było jeszcze takich mrozów, to jak był zimny to zapalał od razu, a gdzie przy 70 stopniach zaczynał się dławić.

Pytanie: dlawi sie i gasnie przy kazdej temperaturze czy dopiero jak sie nagrzeje albo tylko dopoki jest zimny?

 

Bo to moze zawezac krag poszukiwan do czujnika temperatury (tego ktory podaje dane do komputera, drugi zazwyczaj podaje dane do wskaznika), sondy lambda albo komputera.

 

Poprawka - jesli dlawi sie na gazie to lamba raczej odpada bo ZTCW w instalacjach II-generacji praca lambdy musi byc emulowana.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Jak to jest teraz z przejazdem fura za granicę? (Czechy).

 

Trzeba mieć zielona kartę czy jak? Mam nadzieję, że te pytanie pasuje do tego topicu...

 

Edyta mówi, że wystarczy OC, przynajmniej google tak mówi, ale niech ktoś mądry mi to potwierdzi ;)

 

Twoja Edyta ma rację - wystarczy nasze OC.

Odnośnik do komentarza
Jak to jest teraz z przejazdem fura za granicę? (Czechy).

 

Trzeba mieć zielona kartę czy jak? Mam nadzieję, że te pytanie pasuje do tego topicu...

 

Edyta mówi, że wystarczy OC, przynajmniej google tak mówi, ale niech ktoś mądry mi to potwierdzi ;)

 

Jak będzie korzystał z autostrady pamiętaj o winiecie

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ktoś się orientuje, jakie koszta poniosę w przypadku zgubionego dowodu rejestracyjnego auta razem z kwitami OC? Bo rozumiem, że ubezpieczyciel wystawi mi jakiś nowy kwit, że mam OC opłacone. Pewnie podobnie jest z przeglądem. Ale czy wydział komunikacji wydaje jakiś wtórnik na czas wyrobienia nowego dowodu?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pytanie z gatunku wiekopomnych: jak najskuteczniej usunąć naklejkę z numerem rejestracyjnym z szyby :] .

 

Można podgrzać, tak jak napisał Bebok, ewentualnie namocz jakąś ściereczkę rozpuszczalnikiem(oby nie za dużo)i zacznij ścierać to, co zostało po naklejce kiedy ją odkleisz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...