Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskutujemy na temat wszelakich problemów z naszymi 4-rema i 2-oma kó?kami...

 

Na dniach musz? przerejestrowa? samochód, ktorego jestem wspolwlascicielem, jest ktos w stanie wskazac mi albo napisac jakie dokumenty musze przygotowac, oraz jak to mniej wiecej wyglada? poza staniem godzinami w kolejkach...

 

i druga sprawa, czy upowaznienie wystarczy od wlasciciela pojazdu, czy musze miec np jego dowod etc ?

Odnośnik do komentarza

Przerejestrowa? to znaczy ?

 

Je?li jeste? wspó?w?a?cicielem, to musisz mie? dowód drugiego w?a?ciciela.

 

Poza tym wcale nie stoi si? godzinami w kolejkach, bynajmniej u mnie. Rano stoisz w kolejce po numerek, a pó?niej przychodzisz na konkretn? godzin?.

Odnośnik do komentarza

Powiem Ci tak, ja wraz ojcem kupili?my samochód ...

 

Co by?o potrzebne:

-Umowa kupna

-Stary dowód rejestracyjny - je?li samochód nie zarejestrowany to badanie techniczne

-Stare tablice

-Dowód wspó?w?a?ciciela ( w moim przypadku ojca)

-Tu ju? nie pami?tam czy kole? w Urz?dzie chcia?, w ka?dym b?d? razie musisz zap?aci? 2% podatku w Urz?dzie Skarbowym

 

Dosta?em:

- od r?ki nowe tablice

- od r?ki tymczasowy dowód rejestracyjny

 

Za 2 tygodnie mam si? zg?osi? po normalny dowód

 

Z tym, ?e samochód kupili?my od kolesia ze wsi niedaleko mojego miasta, aczkolwiek nie by? on zarejestrowany w Lubelskim Urz?dzie, tylko w gminnym jakim? chyba, tak wi?c najprawdopodobniej na to samo wychodzi, co i z innego miasta by?by przywieziony.

 

EDIT: Tak przy okazji, jakby kto? kupowa? samochód to niech zwróci uwag? na wbitki w dowodzie. Je?li samochód ma wbite WSPÓ?W?ASNO?? to znaczy, ?e jego w?a?cicielem s? wi?cej ni? 2 osoby/instytucje (np. bank) . WSPÓ?W?ASNO?? I WSPÓ?W?A?CICIEL TO DWIE RÓ?NE RZECZY. Zrobi?em niez?ego karpika, jak facet w urz?dzie mnie o?wieci?.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
Z tym, ?e samochód kupili?my od kolesia ze wsi niedaleko mojego miasta, aczkolwiek nie by? on zarejestrowany w Lubelskim Urz?dzie, tylko w gminnym jakim? chyba, tak wi?c najprawdopodobniej na to samo wychodzi, co i z innego miasta by?by przywieziony.

 

Niestety nie bardzo na to samo wychodzi bo z tego co sie orientuje w gre wchodzi przede wszystkim wojewodztwo tzn w Twoim przypadku bylo ono takie samo wiec i tablice sie nie powinny zmienic ? :>

Odnośnik do komentarza
Z tym, ?e samochód kupili?my od kolesia ze wsi niedaleko mojego miasta, aczkolwiek nie by? on zarejestrowany w Lubelskim Urz?dzie, tylko w gminnym jakim? chyba, tak wi?c najprawdopodobniej na to samo wychodzi, co i z innego miasta by?by przywieziony.

Niestety nie bardzo na to samo wychodzi bo z tego co sie orientuje w gre wchodzi przede wszystkim wojewodztwo tzn w Twoim przypadku bylo ono takie samo wiec i tablice sie nie powinny zmienic ? :>

Przecie? teraz tablice nie zale?? wy??cznie od województwa, a w przede wszystkim od powiatu...

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
Z tym, ?e samochód kupili?my od kolesia ze wsi niedaleko mojego miasta, aczkolwiek nie by? on zarejestrowany w Lubelskim Urz?dzie, tylko w gminnym jakim? chyba, tak wi?c najprawdopodobniej na to samo wychodzi, co i z innego miasta by?by przywieziony.

Niestety nie bardzo na to samo wychodzi bo z tego co sie orientuje w gre wchodzi przede wszystkim wojewodztwo tzn w Twoim przypadku bylo ono takie samo wiec i tablice sie nie powinny zmienic ? :>

Przecie? teraz tablice nie zale?? wy??cznie od województwa, a w przede wszystkim od powiatu...

 

Hmm...w takim razie bylem w bledzie. Dzieki za sprostowanie :P

Odnośnik do komentarza
Sejm uchwali? przepisy wprowadzaj?ce finansowanie leczenia ofiar wypadków drogowych z ubezpieczenia komunikacyjnego OC, czyli tzw. "podatek Religi".

Za tak? nowelizacj? przepisów ubezpieczeniowych g?osowa?o 202 pos?ów, 190 by?o przeciw, wstrzyma?o si? 2. Ustawa trafi teraz do Senatu. Ma wej?? w ?ycie 1 lipca.

I znowu dziury w bud?ecie pokrywaj? kierowcy. Zawsze, jak na co? brakuje pieni?dzy, si?gaj? do kieszeni kierowców, albo palaczy

 

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,30733022...59,0,forum.html - ca?o?? artyku?u.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, ale z tym sie zgodze. Dlaczego wszyscy maja placic za leczenie i rehabilitacje ofiar wypadkow skoro jest jego sprawca i mozna go pociagnac do odpowiedzialnosci finansowej? Jesli NFZ musi placic za leczenie bo ktos spowodowal wypadek to moim zdaniem ma prawo zadac od ubezpieczyciela sprawcy pokrycia wszystkich kosztow leczenia, bo gdyby nie bylo wypadku to NFZ nie musialby finansowac leczenia poszkodowanych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...