Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniły się przepisy i nie zwracają już kasy.

 

Kiedy to zmienili ???? Pierwszy raz słyszę

 

W tej chwili OC automatycznie przechodzi na nowego właściciela. Po przerejestrowaniu samochodu idziesz do firmy w której jest ubezpieczony samochód, podpisujesz aneks (zmieniają się dane osobowe i nr rejestracyjny (chociaż niekoniecznie)) Przy podpisywaniu aneksu na nowo naliczają kwotę ubezpieczenie na podstawie posiadanych przez Ciebie zniżek. Ja miałem mniejsze żnizki niż koleś który wykupił OC i musiałem dopłacać, nie wiem jak jest w przypadku gdy ma się większe zniżki. Powinni zwracać kase, ale jak jest naprawde tego nie wiem.

 

OC przechodzi i w ciągu 30 dni od zakupu musisz wybrać - albo przedłużasz umowę na nowych warunkach albo podajesz im pismo, że rezygnujesz z ich usług

Odnośnik do komentarza

A o to chodziło :> .

 

Jeżeli kolega chce odzyskać kasę z ubezpieczenia OC to niech weźmie ze swojej ubezpieczalni druk rezygnacji z OC przez kupującego. Kolega odzyska kasę za OC. Ty będziesz miał przez 30 dni ubezpieczony samochód - przez te 30 dni będziesz musiał sobie wybrać firmę ubezpieczeniową do OC

Odnośnik do komentarza
A o to chodziło :> .

 

Jeżeli kolega chce odzyskać kasę z ubezpieczenia OC to niech weźmie ze swojej ubezpieczalni druk rezygnacji z OC przez kupującego. Kolega odzyska kasę za OC. Ty będziesz miał przez 30 dni ubezpieczony samochód - przez te 30 dni będziesz musiał sobie wybrać firmę ubezpieczeniową do OC

 

Kiedy odzyska i kiedy miałby złożyć taki druk ?

Odnośnik do komentarza
A o to chodziło :> .

 

Jeżeli kolega chce odzyskać kasę z ubezpieczenia OC to niech weźmie ze swojej ubezpieczalni druk rezygnacji z OC przez kupującego. Kolega odzyska kasę za OC. Ty będziesz miał przez 30 dni ubezpieczony samochód - przez te 30 dni będziesz musiał sobie wybrać firmę ubezpieczeniową do OC

 

Jesteś pewny czy to się nie zmieniło? Szwagier mojego znajomego twierdzi, że tak było wcześniej, ale teraz się to zmieniło własnie.

Odnośnik do komentarza

Speed: zajdź do byle której firmy ubezpieczeniowej i zapytaj jak to teraz jest. Najlepiej jednak pójść do do firmy w której znajomy zamierza wykupić ubezpieczenie, będziesz miał pewność.

Mi w PZU (tam poprzedni właściciel miał ubezpieczenie wykupione) powiedzieli, że zmieniły się przepisy i teraz jest tak jak to opisałem kilka postów wyżej. Mi to było na ręke, kupując samochód dostałem ubezpieczenie na prawie rok, musiałem jedynie dopłacić różnice wynikającą z posiadanych zniżek.

Odnośnik do komentarza
Jesteś pewny czy to się nie zmieniło? Szwagier mojego znajomego twierdzi, że tak było wcześniej, ale teraz się to zmieniło własnie.

 

Nie jestem. Tak było rok temu jak pamiętam. Mogło się coś zmienić. Zrób najlepiej jak piszę Vlad lub zadzwoń na jakąś infolinię

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

AFAIK, aby móc skorzystać ze zniżki w ramach współwłaścicielstwa, obie osoby muszą widnieć w dowodzie rejestracyjnym (to jest właśnie potwierdzenie owego współwłaścicielstwa). Kilka dni temu brat rejestrował zakupione auto i już na umowie kupna-sprzedaży wymienieni byli obaj z ojcem, co pozwoliło go zarejestrować na 2 współwłaścicieli i przy ubezpieczeniu skorzystać ze zniżek ojca...

 

BTW - maksymalna zniżka 70%? U którego ubezpieczyciela? Bo w PZU i Allianzu (kiedyś korzystałem z usług pierwszego, teraz korzystam z drugiego) max. to 60% za bezszkodową jazdę...

Odnośnik do komentarza

W niektórych jest jeszcze +10% za niestandardowe zabezpieczenia w aucie, np. dodatkowo blokada skrzyni biegów (razem z innymi zabezpieczeniami jak immobiliser, fabryczny alarm czy centralny zamek).

 

W PZU jeśli masz mniej niż 25 lat i chcesz się wpisać razem z wujkiem, to dopieprzą Ci 30% od razu (bo kierowca teoretycznie może sobie i furze zrobić kuku niby :>), dlatego ja chyba siebie wpisywać w dowód nie będę tylko na samego ojca zarejestruję. Gdy skończe 25 lat wystarczy, że ojciec "dopisze" mnie jako współwłaściciela i wtedy od razu mnie będą liczyć wszystkiego jego zniżki. IMHO warto. :)

 

Ja w tym tygodniu lub maksymalnie w następnym zmieniam złoma, więc będę w PZU i się dowiem co i jak ostatecznie. Aha, jeśli chodzi o poprzednią moją sprawę z tym OC to już się wyjaśniło - okazało się, że znajomy ma jednak do października wykupione, także problemu nie ma. :)

 

EDIT:

... a wracając do pytania, Szczurek - no tak, oczywiście musisz mieć wujka jako współwłaściciela w dowodzie, inaczej ubezpieczyciel nie będzie miał podstaw by ubezpieczyć to auto na niego (a tym bardziej żebyś Ty korzystał z jego zniżek), bo niby czemu? ;) Ludzie przyprowadzali by znajomych z max zniżkami i mówili, "panie, ubezpiecz mnie pan auto z 70% zniżkami, bo kolega ma"? ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Poszukuje pilnie rury kolektorowej do Fiesty Couriera 1.8D z 1994 roku. Musze wymienic element, a w Koszalinie znalazlem tylko nowy i przy okazji w cenie 275 zl za sam element. Nie wiem, moze to tak chodzi, ale jestem w szoku. Czy ktos moze polecic jakis sklep wysylkowy, internetowy, badz doradzic gdzie jeszcze moge szukac?

Odnośnik do komentarza
Kto szuka, nie błądzi

Przepraszam, nie doczytałem całej wiadomości. To jest rura do pojemności 1,1 i 1,3. Post jak cos to do kasacji.

No wlasnie jak szukalem wczoraj na Allegro to tez sie na ta natknalem. Ksztal, dlugos, obrys sa podbne jezeli nie takie same, ale do wysokopreznego 1.8 potrzeba rury z jakimis tam jablkami i sprzynami...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...