Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, beeres napisał:

Ostatnio starałem się przekonać dziewczynę, że raczej będzie ciężko znaleźć coś rozsądnego w tym budżecie, ale może będziecie w stanie coś poradzić.
 

Będzie to auto tylko dla kobiety, więc ja jestem raczej przygotowany na argumenty o brzydkim kolorze itp. :) Do tego pierwsze w życiu. Widziałem, że oczy latają za Nissanem Micra lub innym Fiatem 500, ale wątpię, aby udało się to przy takich założeniach:

Szukamy czegoś w budżecie 7-9k.
Raczej dla 1-2 osób.
I auto bardziej do miasta. Dłuższe trasy to może być ew. działka w wakacje (50 km w jedną stronę) lub jakaś Warszawa raz w roku (wtedy pewnie autostrada).
 

Jeżeli uda się coś znaleźć w okolicach Trójmiasta to będzie dodatkowy bonus.

@Bebok ?

Cinszko, panie cinszko. Tak na szybko to szukałbym Fabii I czy Yarisa I po lifcie. Zarówno 1,0 czy 1,3 będą dobrym wyborem.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Cinszko, w sensie, że nie będzie to żadna 5-letnia okazja ;)

 

A z tych co @SZk wkleił, to Citroena i Opla bym sobie podarował. Citroena ze względu na dobre i bezpieczne, ale niestety kosztowne w naprawie tylne zawieszenie, w którym korodują czopy piast i łożyska igiełkowe oraz zużywają się drążki skrętne. Regeneracja tylnej belki to jakieś 4-5 lat jazdy i do 75-100 kkm, ale koszt (porządnie) to jakieś 1000-1300 zł. Dodatkowo 60 KM to jednak nie. To nie jedzie ni chu chu. Nawet w mieście. Tak samo Corsa. Auto OK, ale jeśli już to 1,2. Ten litrowy silnik jest taki sobie. Znacznie lepszy jest 1,0 w Yarisie, który idzie jak dziki i pali mało.

 

Odnośnik do komentarza

Ajajaj, wstyd mi, nie zwrocilem uwagi, ze tylko jedno auto ma klime - na szczescie to jest to ten absolutnie pierwszy w moim zestawieniu Jazz.

 

Corse dalem ze wzgledu na kolor, cene i historie, Citroena jako wygladowo nieco przypominajacego Micre/500, a Yariske, zeby Beboka zadowolic. :P

 

Oczywiscie glowny czynnik byl odleglosciowy - Trojmiasto i okolice. Przy takim budzecie lokalnosc zaoszczedza czas i pieniadze.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, jmk napisał:

A czy ktoś ma zdanie na temat tego rodzaju wyboru samochodu?

 

https://programautonomia.pl/

 

Mój szwagier chce z tego skorzystać, ale nie znalazł info co do ubezpieczeń, kosztów napraw, eksploatacji itp. więc dopiero wypytuje.

 

Przy wyborze konkretnego modelu przekierowuje do programow aut uzywanych z WAGa :P Pytanie, czy nie lepiej pojsc od razu do Audi Select czy salonu VW i podpytac o cos uzywanego.  Sam wzialem auto z Audi Select i poki co jestem zadowolony, aczkolwiek ja to auto normalnie wykupilem (choc na raty) - nie korzystalem z tych opcji leasingowych.

Odnośnik do komentarza

@Bebok @SZk dzięki za propozycję. Jednak mocno odbiłem się od argumentu pt. "kolor". Staram się być wyrozumiały, bo ja jednak też nie chciałbym auta, w którym coś by mi się nie podobało :)

Możecie coś powiedzieć o wadach taki wyborów: https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-lub-zamienie-CID5-IDEaN99.html


I dwa trochę niżej na liście:
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c3-1-1-benzyna-el-szybykomputer-nowe-tarcze-klocki-olej-salon-pl-ID6D3x7F.html#25e72ac9e0
https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-206-peugeot-2061-4zadbany-ID6D2qzX.html#1be85959dc

 


 

Odnośnik do komentarza

Micra jest od handlarza, ktory w innych ogloszeniach pisze, ze skupuje auta uszkodzone - model na biznes to picowa i pchanie dalej za drozej niz sie kupilo, dlatego tu stawialbym krzyzyk.

Z dwoch pozostalych lepszy Peugeot - swiezszy, mniejszy przebieg i silnik, ktory jednak juz troche jedzie. Do tego dwa komplety opon i prywatny wlasciciel, slaby jest ten brak klimy.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem jak się ma 20, 30 czy 40k to można szukać auta francuskiego, ale IMHO za 5-8 to już mniej. Chyba, że masz od kogoś kto dbał o auto i są na to papiery, więc wiesz ile wytrzyma belka, ile rozrząd, itd.

 

Szukajcie Yarisa. A kolor to może być dowolny.

Odnośnik do komentarza

Czysto technicznie, to najlepszym autem w tym zestawieniu jest Megane. Reszta jest o klasę gorsza.

 

Gdybym miał się do czegoś przyczepić z tym Megane, to brak tempomatu, bo to bazowa wersja - Generation. Te 85 KM wystarcza do sprawnej jazdy.

 

Aveo ma tempomat, ale to nie jest zarejestrowane, więc będzie z tym zabawa. Clio jest daleko od Was. Jeżeli macie hajs, to IMHO Megane sensowniejsze. Będzie palić z 2 l mniej niż Astra.

 

Niemniej jednak każde trzeba sprawdzić gruntownie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja podobnie - jesli budzet uda sie naciagnac na te 19-19,5 tys., to Megane. Jesli nie, to Astra. Aveo out - w porownaniu z kompaktami to jest mikrosamochod, ktory po doliczeniu kosztow rejestracji moze sie paradoksalnie okazac najdrozszy. Clio - za daleko.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Kupował ktoś klatkę do bagażnika do przewożenia psa i może coś polecić? Mówimy tu o dużym psie (ok. 50kg), więc chciałbym możliwie największą, a że to muszę wsadzić do kombi (A4 B9 allroad), to niestety nie każda pasuje... a nie chciałbym składać siedzeń z tyłu.

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Bebok napisał:

Jest taka niemiecka firma, chyba sie to nazywa Kleinmetall i oni robią klatki i inne rozwiązania dedykowane do poszczegolnych modeli.

Wygląda, że niektóre to jest to samo co tutaj: https://safedog.eu/ ale ceny trochę zabijają, liczyłem na coś bliżej 1000 zł, a nie 3-4k. ale może przynajmniej lepiej dopasuje wymiary do tego co jest dostępne u nas na rynku :-k 

 

A orientujesz się, czy istnieją gdzieś jakieś dokładne blueprinty bagażnika? bo niektóre oferty na allegro to nawet kąty podają, to może lepiej by się coś udało dopasować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...